Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskusja nt sposobu organizacji TdP oraz innych imprez sport


32 odpowiedzi w tym temacie

#21 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:30

Pisz kobrys pisz, warna nie dostaniesz jako weteran;p zaraz wydzielę tą dyskusję, żeby bałaganu nie było, to sobie podyskutujemy. Tylko kulturalnie bez wyzwisk i przekleństw.


#22 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:37

Jeszcze sporo czasu minie nim ten wyscig będzie na poziomie zachodnich, a nasze społeczeństwo bedzie spostrzegac go i patrzeć tak jak ludzie w troche bardziej cywilizowanym świecie. :-/

#23 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:42

Ja też tego czytać nie mogę ! Kurna zamiast docenić to co robi Lang to tylko narzekania, co mnie obchodzi co pomyśli Kowalski stojąc w korku, patrz szerzej, jaka to promocja dla Katowic, dzięki czemu budżet na tym zarobi i może władze miasta będą miały dzięki temu więcej kasy żeby ten Kowalski nie jeździł po dziurach albo skorzystał z nowej obwodnicy.

A z tym Euro to już w ogóle popłynąłeś, skąd wiesz że sobie nie poradzimy z organizacją ? Wróżką jesteś ? Trochę wiary w nas - Polaków.
A tak apropo TdP to z tego co pamiętam nasz wyścig był w czołówce jeśli chodzi o porządek organizacyjny...
pzdr

#24 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:52

Ciekaw jestem czy np remont drogi na Kubalonkę przez Zameczek nie był wsparty jakoś przez Langa??


#25 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:54

Może i wina kiepskiej organizacji, może mentalność szarego Kowalskiego. Mój ojciec mieszka w centrum Poznania, wiadomo maraton i półmaraton poprowadzone są wokół ścisłego centrum oraz malty. Wyjazd w każdym kierunku jest ograniczony, ale idzie się do tego przyzwyczaić, albo dzień wcześniej przeparkować auto i dojść na piechotę, albo iść na trasę i podziwiać zawodników....


ale co to ma do rzeczy? nie każdy niestety jest wyrozumiały jak Twój ojciec (do tego notabene zmierzam)

Kobrys, napisz coś mądrzejszego ode mnie - chętnie poczytam

Virenque, ja nie narzekam, nie mówie o własnych odczuciach, tylko oceniam ogólną sytuację jaka panuje w naszym kraju. Z resztą bywają gorsze powody do zmartwień, a mimo to nie narzekam, więc dlaczego miałbym narzekać na korki w Katowicach skoro byłem tam 4 razy?

Celowo zadałem pytanie: komu zależy na organizacji TdP. Czy Czesiu robi to charytatywnie? czy ten jego trud w organizacji jest w imię budżetu X miasta bądź promowania turystyki w Y gminie? Wybaczcie, ale w takie bajeczki nie uwierzę...

Tak samo jak euro, tak samo TdP organizuje się na siłe by napchać kapuchę tam gdzie to tylko możliwe i nie mówcie mi, że kasa dla miasta z podatków itp. będzie w jaki kolwiek sposób przetransformowana na dobra publiczne pospolitego mieszkańca. Owszem w przypadku euro, ogrom kapitału płynie z zewnątrz i to jest wielki plus, ale co z tego, że bedziemy mieli piękne stadiony, nowe drogi jak za chwile się okaże, że stadiony będą nieopłacalne i nierentowne, a drogi za rok czasu rozwalą tiry. Z drugiej strony nadal wspieramy prywatne konta, a nie publiczne, wiec pospolity szary Kowalski nie wiele odczuje korzyści z tego płynących. Bo jeśli nawet powstaną nowe miejsca pracy to... wiecie co chcę napisać... to za płace minimalną... ale to już nie wina jednego czy dwóch ludzi, tylko to są po prostu realia :-/

dlatego nie ma się co napinać tylko pogodzić z ów realiami, których niestety ani Lang ani nikt inny szybko nie zmieni, choćby niewiadomo jak bardzo chciał.

#26 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:58

Ponieważ mamy nowy wątek i usunięto mojego posta dodam tylko, że:

A pamiętacie co było rok temu w Katowicach? Całe centrum zakorkowane, chciałbym słyszeć co mówią kochani kierowcy o wyścigu i o tym całym "burdelu" stojąc sobie w koreczkach.


- w Katowicach w cale nie było źle, wiem bo widziałem osobiście, a jak napisał maciej1986 - dało się jeździć, wystarczy czasem przeglądnąć neta by wiedzieć którędy idą objazdy. :-x

A społeczeństwo niech się uczy, ze albo sie coś dzieje (nie tylko w remizach strażackich) albo mamy zadupie i wówczas nie ma utrudnień w ruchu, hałasu na ulicach, helikoprterów na niebie i turystów.

Tylko wyścigi na welodromie nie powodują utrudnień w ruchu !

#27 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:02

A tak na marginesie - czy Wrocław jako jedyne z najwiekszych miast w Polsce będzie miało obwodnice?

#28 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:04

To teraz mi znajdź tych mniej wyrozumiałych?? Zawsze komuś będzie coś nie pasować. howard wspomniał lecz zedytował post, że wyścigi na welodromie nie tamują ruchu... tak racja tylko zaraz ktoś wspomni, że obiekt niszczeje i kosztował kupę kasy.
Deadi naprawdę filozofią przypominasz Kononowicza, nie będzie niczego to nie będzie na co narzekać... otóż będzie na to że nic nie ma. Krytyka powinna być konstruktywna.


#29 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:12

czyli Twoim zdaniem organizacja i przebieg TdP 2010 był 6/6 ?

#30 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:15

A tak na marginesie - czy Wrocław jako jedyne z najwiekszych miast w Polsce będzie miało obwodnice?


Cooo? Buahahaha...

#31 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:18

Wiem z doświadczenia, że większa część przygotowania trasy spada na gminę/miasto. Jeśli ono nie podoła to baty zbiera Lang.
Fakt że ekipa z TdP to koordynuje, stąd objazd Piaseckiego po wszystkich trasach, wnoszenie uwag i sugestie, ale zarówno wolontariuszy, Straż Miejską i policje na danym obszarze nie mówiac o łataniu dziur organizuje gmina. To samo tyczy sie wyznaczenia objazdów i tras alternatywnych dla ruchu oraz zaplecza hotelowego itp.

Ludzie tylko powinni przywyknąc że zawsze jest cos kosztem czegoś.
Znam wiele osób, które wzięły dzień urlopu albo pojechały ten jeden dzień w roku komunikacja miejska do pracy i nie było bólu. Za to ma sie za oknem imprezę o skali jakiej jeszcze parę lat temu mozna było pomarzyć. ;-)

#32 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:44

6/6 nie, ale ze strony kibica, który był na trzech etapach mogę powiedzieć 4/6. Dwa razy byłem na mecie (rundy), raz na starcie, raz na trasie. Najlepsze były rundy oraz start, na trasie grupa przeleciała w kilkanaście sekund i tyle ich było widać....
W Poznaniu obwodnica prężnie budowana, miejmy nadzieje że zdążą, chociaż mogą pokrzyżować troszkę naszą ustawkę Obornicką;p


#33 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 18 kwiecień 2011 - 15:46

A tak na marginesie - czy Wrocław jako jedyne z najwiekszych miast w Polsce będzie miało obwodnice?


Trójmiasto ma obwodnicę od lat 70tych, a w 80tych to już pełną gębą.

przepraszam za off, ale to mod zaczął



Dodaj odpowiedź