Skocz do zawartości


Zdjęcie

Torba podsiodłowa


263 odpowiedzi w tym temacie

#81 Kecaj10

Kecaj10
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądDębica

Napisano 30 kwiecień 2014 - 11:54

http://www.fizik.it/...ags/saddle-pak/  Zdecydowanie polecam dla osób mających siodełka Fizika z systemem ICS. Wygląda super i jest bardzo pojemna jak na torbę podsiodłową. Spokojnie da się zmieścić dętkę, narzędzia, portfel i telefon :)



#82 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 03 maj 2014 - 08:25

Telefonu bym nie polecał wozić pod siodłem. Plastik, to plastik. Zawsze może się urwać. Nie ma szans, żeby zauważyć, kiedy odpadnie. Zawieszenie torby stale pracuje i powoduje zmęczenie materiału. Bezpieczniej jest go wozić w zapiętej kieszonce koszulki



#83 szynder

szynder
  • Użytkownik
  • 162 postów
  • SkądGrodków

Napisano 24 czerwiec 2014 - 19:35

http://www.fizik.it/...ags/saddle-pak/  Zdecydowanie polecam dla osób mających siodełka Fizika z systemem ICS. Wygląda super i jest bardzo pojemna jak na torbę podsiodłową. Spokojnie da się zmieścić dętkę, narzędzia, portfel i telefon :)

Żebym ja to wcześniej wiedział, że mam w siodełku "wpięcie" na torbę... Coś mi za dużo plastiku pod siodełkiem było, ale nie przypuszczałem, że to na torbe :D

Skoro już stukam w klawiaturę to dodam, że jeśli ktoś szuka tanią torbę pod siodło to jest w kaufland'dzie za 29 zł. Pojemność dość spora z możliwością powiększenia. Posiada plastikowe zapięcie. Jeśli kto zechcę wrzucę zdjęcie.


"...Jest! Jest! Rafał finiszuj! Pchamy, pchamy! Wygrał! Musi! Idzie! Jedzie! Wygrywa..." Tomasz Jaroński  :-D


#84 Pierzak

Pierzak
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 07:00

Ja mam taką http://allegro.pl/to...4333203438.html w wersji bez tej bocznej kieszonki, z kieszenią główną powiększaną i tylną małą z lampką, na prawdę sporo mieści.



#85 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 07:09

Jak jest zasilana ta lampka?

 



#86 szymonef

szymonef
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 26 czerwiec 2014 - 18:44

A jakie znacie jak najprostsze i najmniejsze torebki podsiodłowe? Coś jak ta Schwalbe: http://biketires.pl/...yzki-7754_1.png - ale cała czarna. Mocowanie najchętniej na rzep.



#87 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 17 lipiec 2014 - 19:57

A jak wozicie pompki ?



#88 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 21:20

W kieszonce




#89 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 17 lipiec 2014 - 21:25

Dużą w samochodzie technicznym, a małą obok komórki. :P

 

 



#90 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 17 lipiec 2014 - 21:48

W kieszonce

Jaka masz, ze sie miesci ?



#91 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:11

Jaka masz, ze sie miesci ?


Jest ich mnóstwo. Poczytaj temat o pompkach.
Ja mam Blackburna Airstick'a SL, idealnie pasuje do kieszeni.

#92 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 22:14

Mala. Jest tego multum na rynku, wiec nie problem kupic.




#93 m__f

m__f
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 08 wrzesień 2014 - 21:20

Czy może ktoś polecić jakąś sensowną małą torbę podsiodłową - co prawda obecnie mam continentala (http://www.bikestacj...lyzki-5495.html ) ma toto idealne wymiary - dł 9 cm sz. 5,5 i wysokie na jakieś 3-4cm - mieści bez problemu wszystko co niezbędne: dętkę łatki multitool ze skuwaczem i łyżki.

Ale ma niestety wadę w postaci mocowania na 1 rzep - ostatnio musiałem zawracać i szukać torby na drodze(na szczęście bocznej ze znikomym ruchem)

Tak więc zależy mi na czyś solidnym z dobrym mocowaniem i bardzo "kompaktowym"

Jak na razie przeglądając ofertę zefala sks i topeaka uderzyło mnie że nawet te opisane jako XS sprawiają wrażenie jakby mogły pomieścić 3x taki ładunek jaki wożę przy sobie.

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to byłbym wdzięczny za rady.



#94 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 wrzesień 2014 - 21:22

Zefal Light Pack XS. Nie wierzę, że może być za duży...

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#95 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 09 wrzesień 2014 - 09:29

U siebie przerabiałem już chyba z 10 różnych torebek podsiodłowych.

 W sumie najważniejsze obok interesującej nas objętości  to  żeby miała mocowanie na  jakiś ,,klik’’ + rzep który obejmuje sztycę.  Nie  na same rzepy , bo wtedy nie dość że wcale nie tak łatwo  to sensownie zamontować , ‘’ złapać’’ tak żeby torebka nie dyndała.

 

Dla przykładu jakieś 3 lata temu miałem taką ‘’Giantowską’’ , większą. Można było rozsunąć zamek wtedy robiła się w ogóle b.duża.

https://plus.google....899846154622573

 

Teraz jest dokładnie taka  

https://plus.google....899846154622573

 

z Lidla. Może nie tak pojemna jak to z niebieskiego roweru ale przynajmniej zgrabna, na klik +rzep nie ma stresu, że  odleci. Kosztowala 20 kilka zł  łącznie z zestawem łatek, kluczem/scyzorykiem z imbusami  czyli grosze .

Upycham tam 2 dętki , skuwacz do łańcucha , jakiś baton też się dodatkowo zmieści.

Chyba  nie gorsza od ,,firmowych’’ Gianta  Kellysa czy innych. Dla porównania w jednej z tych niby lepszych zamek rozsypał się po pól roku , nie ma reguły.



#96 Pierzak

Pierzak
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 09 wrzesień 2014 - 10:33

Jak jest zasilana ta lampka?

 

Odkop roku, ale dopiero zauważyłem, lampka jest zasilana bateryjkami - pastylkami, dioda, więc mało prądu zjada. Mam rok i jeszcze nie wymieniałem.



#97 L00zak

L00zak
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 22:54

Nie chcąc zakładać nowego topicu podciągnę tu temat torebki podsiodłowej i wyposażenia "zestawu naprawczego". Co macie ze sobą? zawsze dętkę, czy też zabieracie inne wynalazki np: http://allegro.pl/po...4773437763.html

#98 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopad 2014 - 23:15

Ile osób, tyle opinii, ale ja osobiście nie ufam CO2. Nie chcę być skazany na możliwość wykonania tylko jednej naprawy.

CO2 może mieć sens na wyścigach, gdzie faktycznie każdy gram ma znaczenie, a dwukrotna awaria w praktyce eliminuje zawodnika z rywalizacji, więc pompka i tak nie miałaby sensu. W każdym innym przypadku stawiam na porządną pompkę.

U mnie w podsiodłówce lądują przeważnie:

- multitool z 8 (albo 10, nie pamiętam dokładnie) końcówkami
- mały skuwacz (jakoś nie mogę się zebrać, żeby kupić multitoola ze skuwaczem :P )
- jedna łyżka do opon
- łatki samoprzylepne
- portfelik z dokumentami (dowód, karta identyfikacyjna grupy krwi itd.) i pojedynczym banknotem
- Orsalit (mieszanka elektrolitów na wypadek odwodnienia)
- czasami kilka żeli - z zasady nie przepadam za nimi (dlatego nie muszę mieć ich pod ręką), ale przydają się w kryzysowych momentach

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#99 Gosc_Voltek_*

Gosc_Voltek_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2014 - 23:58

skuwacz, multitool, dętka, łatki samoprzylepne, przeciwdeszczówka, łyżki do opon szt.3,

 

Ile osób, tyle opinii, ale ja osobiście nie ufam CO2. Nie chcę być skazany na możliwość wykonania tylko jednej naprawy.

 

i masz rację

CO2 wywaliłem i kupiłem pompkę 39 gram, teraz jest lżej,



#100 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 listopad 2014 - 20:22

A ja się zastanawiam, czy dętki nie przerzucić do sztycy, a zaskórniaków nie wrzucić pod korek kierownicy (banknoty offcourse ;-)). Choć mam małego fizika, to wciśnięcie dętki w sztycę zwolni miejsce np.  dla "awaryjnych" batonów, czy czegoś tam innego.

Reszta podobnie jak wyżej (bez przeciwdeszczówki, choć w mtb torba większa to i owszem tam jest), choć mam jeszcze parę ogniw łańcucha ze spinką i (w sezonie długich nocy) dwie baterie AA do ewentualnej wymiany w lampce tylnej.

 

Zgadza się, na zawody pompka co2 i tak jako uzupełnienie, bo i tak na początku warto lekko napompować dętkę, żeby się dobrze ułożyła. pompki CO2 nie zawsze mają zaworki, a nawet jeśli, to i tak nie ma tej dokładności, co przy małej ręcznej. Ta "pompka" zefala (tego nawet pompką nie sposób nazwać!) zaworka nie ma, to jest tylko wtrysk gazu po przebiciu i wszystko wlatuje do dętki. A zresztą o ile pamiętam, to i tak z 12g ciśnienia to za mało w przypadku szosówki?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź