Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour de France 2011


388 odpowiedzi w tym temacie

#381 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 01 sierpień 2011 - 05:35

Na ich tle (Contador, Armstrong) Danilo di Luca, Basso powinni dostać regularny wpie**l podczas Giro :mrgreen:



a możesz mi powiedzieć jaka jest różnica między nimi (armstrong - basso) oprócz tej że jeden sam się przyznał a drugi dalej idzie w zaparte? Basso nie wpadł nawet na żadnej kontroli a Armstronga pogrąża coraz więcej osób i faktów i wszystko zdaje się wskazywać że mr Armstrong miał w karierze co najmniej 3 wpadki dopingowe. jedną z kortyzonem i dwie na Epo. Jedna w Tde Suisse i druga w 2006 kiedy w starych próbkach znaleziono epo. Obaj po prostu ostro grzali. Armstrong wygrałby jeszcze tdf w 2006r tyle że akurat ostro wzięli się za doping w Wada. Wprowadzono skuteczne testy na przetaczanki i epo - efekt znamy w postaci choćby Mayo czy Vinokurowa że o Puerto nie wspomnę.

#382 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 01 sierpień 2011 - 10:01

Co do kortyzonu to lekarze Amerykanina potwierdzili w oficjalnej dokumentacji zastosowanie go jako środka na otarcia od siodła. Zaś w 2005 roku Armstrong zakończył karierę, co dało się wyraźnie słyszeć podczas TDF i samych przygotowań doń; myślisz, że dostał cynk: za rok będą sprawdzać na epo? i dlatego nie wystartował.
Dlaczego nie odnotował żadnej wpadki podczas 2009 Giro (12. w pierwszym starcie) i TDF miesiąc później? Może był czysty, a może Astany nie kontrolowali, hę?
Kolejnym aspektem jest to, że ujawnienie takowych praktyk przyniosłoby więcej złego niż dobrego ze względu na fundację, która opiera się na jego legendzie i uratowała już wiele istnień. Może lepiej żeby to nie wyszło na jaw? dla dobra ogółu.
Ale pamiętajmy: tam gdzie są wielkie sukcesy nie obeszło się NIGDY bez zazdrości i oskarżeń. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak nieprawdopodobne wydają się wiktorie Armstronga, 7 TDF z rzędu, a do tego bez wspomagania. Kto by w to uwierzył? Całkiem wiele ludzisk wciąż wierzy.
Nawiasem mówiąc: kto oskarżał Cancellarę o silniczek?
Davide Cassani, niezły kolarz, ale nie może się równać ze Spartacusem. Włoch wygrał 2 etapy Giro, TDM i kilka mniejszych wyścigów. Zazdrość? Na to wygląda :lol:
moje 3 grosze

#383 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 04 sierpień 2011 - 17:20

a możesz mi powiedzieć jaka jest różnica między nimi (armstrong - basso) oprócz tej że jeden sam się przyznał a drugi dalej idzie w zaparte?


Właśnie taka, jak to opisałeś. Nie chce mi się dodatkowo argumentować, bo uznaję, że każdy może mieć swoje zdanie i poglądy na różne sprawy.

#384 Kamilo

Kamilo
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 październik 2011 - 20:08

Ma ktoś może nagrania z etapów tegorocznego TdF (lub poprzednich) i podzieliłby się nimi? Materiały byłyby wykorzystane przy pisaniu pracy magisterskiej. Interesują mnie również inne wyścigi, a w rzeczywistości duet Jaroński-Wyrzykowski.

#385 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 12 październik 2011 - 20:58

http://www.msnbc.msn...872558#43872558

#386 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 12 październik 2011 - 21:08

Kamilo, o ile relacje z wyścigów kolarskich (tegorocznych jak i starszych) można ściągnąć np z cyclingtorrents.nl , o tyle z relacjami po polsku może być jednak problem. Na wspomnianej stronie większość relacji to angielski. Ponadto jest trochę włoskiego, flamandzkiego, francuskiego. Jak kiedyś szukałem czegoś po polsku z ciekawości, to szukajka zwracała 0 wyników.

#387 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 12 październik 2011 - 21:23

natus, można przy okazji trochę angola podszkolić :)

u2250y2014v3.gif


#388 Kamilo

Kamilo
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnów

Napisano 13 październik 2011 - 09:27

można przy okazji trochę angola podszkolić


... no tak, tylko praca jest pisana na kierunku filologia polska :-/

#389 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 13 październik 2011 - 20:47

woody - zdecydowanie się z tobą zgadzam w materii szkolenia języka, tyle tylko, że Kamilo zależy na komentarzu duetu Jaroński-Wyrzykowski.

Spróbuj może napisać bezpośrednio do eurosportu z pytaniem, czy jakieś materiały mają może nagrane i byliby w stanie udostępnić.



Dodaj odpowiedź