Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour de France 2011


388 odpowiedzi w tym temacie

#1 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 21 czerwiec 2011 - 17:28

TdF już tuż tuż, przyznam szczerze ,że nie mogę się już doczekać..

Contador mówi w wywiadzie ,że wciąż czuje w nogach Giro i że może nie dać rady...

Inni wciąż budują formę na ten wyścig..

Kto Waszym zdaniem może zagrozić Contadorowi ?

I macie jakieś linki ,które są sprawdzone i pewne do relacji na żywo ? ;-)

#2 Rooney

Rooney
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 21 czerwiec 2011 - 17:37

Sprawdzone i pewne to steephill.tv. - tam zawsze ,któryś zadziała. ;-)

#3 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 21 czerwiec 2011 - 19:33

http://video.eurospo...320/video.shtml

Tutaj mamy trasę.

#4 Kowalski_vp

Kowalski_vp
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądRacibory

Napisano 21 czerwiec 2011 - 19:41

Co do Contadora według mnie to tylko kokieteria, jest mocny, i myślę że pewnie wygra. A te wywiady to tylko zasłona. W Franka jakoś nie wierzę.

#5 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 02 lipiec 2011 - 13:36

Chyba najmocniej obsadzony Tour w ostatnich latach, połowa ekip ma lidera który zapowiada walkę o podium w generalce. Faworytów do zwycięstwa wymienia się przeważnie dwóch ale na te trzecie miejsce realne szanse ma co najmniej 5-7 kolarzy.
Na sprinterskich etapach też sama światowa czołówka (pierwszy Tour Greipela), a jak dodamy takie nazwiska jak Gilbert i Cancellara to klękajcie narody... bedzie się działo.
Szkoda tylko że pierwsze wysokie góry dopiero pod koniec drugiego tygodnia.

#6 jark

jark
  • Użytkownik
  • 276 postów
  • Skąd:)

Napisano 02 lipiec 2011 - 16:50

ilość kraks i wywrotek, na dzisiejszym etapie , chyba wyczerpała limit dla całego wyścigu
;-)

jarek

#7 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 02 lipiec 2011 - 17:00

Ależ emocje na końcu.. :)
Jestem po wrażeniem Evansa i dziwię się gapiostwu Contadora ,który nie powinien jechać tak daleko.. Ale też chyba pokazał trochę słabości ,że nie odrobił na tym podjeździe kilkunastu sekund chociaż..

#8 Gosc_Grzegoez30_*

Gosc_Grzegoez30_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2011 - 17:08

Cancellara dał ciała skoro zdecydował się na atak z grupy to widocznie czuł się na silach i odstawił Gilberta na jakieś piec długości roweru gdyby nie oglądał się za siebie a po prostu szedł swoim normalnym tempem to nie sadze aby Gilbert go doszedł ale obejrzał się do tyłu zobaczył Gilberta i tak jakby nagle mu podarował mu to zwycięstwo.

#9 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipiec 2011 - 17:22

Emocjonujący etap. Te kraksy pod koniec sprawiły że Contador został z tyłu i stracił do Gilberta ponad minutę i teraz kolejne etapy będą bardzo emocjonujące. Bardzo podobał mi się finisz.

#10 Mister46

Mister46
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • SkądKielce

Napisano 02 lipiec 2011 - 17:42

Mi na pierwszy rzut oka to wydawało się, że większość faworytów została i dlatego ta druga grupa jechała powoli, bo samo tempo przed finiszem nie było jakieś mocne. Swojej szansy szukał Maciek Paterski, w pewnym momencie siedział za Hushovdem i Rojasem na 5 miejscu, ale niestety siły trochę brakło. Co do Contadora na nim nie ma już tej presji chyba w tym roku. Ma już wygrane Giro, a tutaj wszystko zależy czy zdąży wypocząć i czy noga mu w górach poda, ale chyba za wszelką cene nie będzie się katował.

Edit:
Spojrzałem w klasyfikacje i myślałem, że Maciek byłby w stanie białą koszulkę założyć, ale chyba jednak HTC będzie mocniejsze w czasówce, a też mają dwóch bez straty w tej klasyfikacji, ale zawsze warto mieć nadzieje wkońcu Liquigas trenował drużynową czasówkę.

#11 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 02 lipiec 2011 - 19:07

Nie podobała mi się końcówka etapu z powodu tej nie jednej ale dwóch kraks i straty 1:20 min. Szkoda mi trochę Contadora, widać było jak się denerwował z tego powodu, ale Andy Schleck przyjechał z tym sam czasem co on więc jest po równo. Razem ze swoją pomocą to oczywiście odrobią, a później będą walczyć ze sobą. Duży minus dla TdF, że znowu nie ma bonifikat.

#12 Gosc_grs_*

Gosc_grs_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2011 - 19:13

Szkoda mi trochę Contadora, widać było jak się denerwował z tego powodu, ale Andy Schleck przyjechał z tym sam czasem co on więc jest po równo.


No właśnie chyba nie.

Contador i jego najgroźniejszy konkurent - młodszy brat Franka, Andy Schleck - przyjechali razem, opóźnieni wskutek kraks, ale w klasyfikacji generalnej różnica między nimi wynosi... 1 minutę i 14 sekund na korzyść Luksemburczyka. Schleck skorzystał z punktu regulaminu, mówiącego o tym, że jeśli do kraksy dojdzie na ostatnich trzech kilometrach, a to był jego przypadek, będzie sklasyfikowany w czasie pierwszej grupy. Contador został zablokowany we wcześniejszym karambolu - dziewięć kilometrów przed metą.


http://www.letour.fr...ment/index.html

#13 mr40164

mr40164
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipiec 2011 - 19:59

jaja będą, jak Contador przegra generalkę o 1:19...
Choć bardziej prawdopodobne, że się po prostu zdrowo wk...wi i wywali jak na Giro.

#14 Mister46

Mister46
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • SkądKielce

Napisano 02 lipiec 2011 - 21:24

Jeszcze raz obejrzałem końcówkę etapu i faktycznie widać jak Andy przyjeżdża w drugiej grupie również Basso. Basso nawet widać jaki jest zdenerwowany uderzył ręką w siodełko :evil: Więc nie przywidziało mi się to jak oglądałem na żywo, a wyniki mnie zmyliły.

#15 piotr68

piotr68
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 03 lipiec 2011 - 11:49

Ciekawie zapowiada się dzisiejsza czasówka,jak myślicie która ekipa wygra?

#16 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 03 lipiec 2011 - 11:54

Team Garmin-Cervelo

#17 Gosc_Grzegoez30_*

Gosc_Grzegoez30_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2011 - 12:36

Team HTC-HIGHROAD ;-)

#18 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 03 lipiec 2011 - 15:02

no i jednak pomimo tego, że schleck, basso i contador przyjechali razem, to hiszpan traci do nich 1:14

#19 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2011 - 15:28

Cancellara dał ciała skoro zdecydował się na atak z grupy to widocznie czuł się na silach i odstawił Gilberta na jakieś piec długości roweru gdyby nie oglądał się za siebie a po prostu szedł swoim normalnym tempem to nie sadze aby Gilbert go doszedł ale obejrzał się do tyłu zobaczył Gilberta i tak jakby nagle mu podarował mu to zwycięstwo.


głupota wielka jak stodoła


tompoz

#20 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 03 lipiec 2011 - 15:50

Oczywiście nie ujmę tego w taki słowach jak przedmówca, ale ocena ataku Cancellary wydaje mi się co najmniej chybiona, żaden zawodnik tej klasy nie wzruszy się spojrzeniem, po prostu atak był za mocny i Cancellara się zagotował.



Dodaj odpowiedź