Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła składane


1585 odpowiedzi w tym temacie

#1321 trix

trix
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądTarnów

Napisano 29 sierpień 2017 - 19:59

Czy to ma sens, a jak ma, to kto coś takiego poskłada.

rider-82+/-2kg

obręcze-DT RR440 przód24 tył28

piasty - Bitex lub coś podobnego czarne/czerwone

nyple-mosiądz czarne, ale się nie upieram na materiał

szprychy-Sapim Dlight ale się nie upieram

Można pisać tu, albo priv.



#1322 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 29 sierpień 2017 - 20:03

Miałem koła na dt440 i były fajne. Ja ważę ok 70kg+-2kg. Używałem ich w górach. Piasty miałem Novateca SL - bardzo lekkie, ale fajnie się kręciły. Szprychy to już nie pamiętam. Żadnych problemów z centrowaniem koła, fajnie szły na podjazdach, dobra powierzchnia hamująca. Ja miałem zestaw 20 szprych z przodu i 24 z tyłu, więc Twój zestaw będzie na pewno dla Ciebie dobry. Acha - z tyłu miałem tę obręcz w wersji asymetric. 

 

pozdr

 



#1323 bocian2012

bocian2012
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądPilzno

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:57

WITAM

Mam pytanie do @SPIKE chciałbym sobie złożyć koła na obręczach Dt r 460 28h i piastach Novatec F482SB.Pytanie moje jest takie czy wytrzymają te koła wage 95kg.Co do szprych też proszę o poradę.ewentualnie czy ty złożył bys takie koła i za ile? Odp moze być na priv.



#1324 Gosc_bike81_*

Gosc_bike81_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2017 - 19:59

Witam może nie w temacie ale szukam bębenka shimano 10rz do kół  campagnolo vento g3.Poleci ktos gdzie mozna kupic i jaki to bebenek.



#1325 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 październik 2017 - 08:01

Tak, poleci:

https://wertykal.com/pl/i/Kontakt/10



#1326 Bullecik

Bullecik
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 15:15

witam, przeczytałem prawie cały post i nie znalazłem nic na temat tylnego koła na 20 szprych, jeździłem na Mavic Ksyrium Elite( nic się z nią nie działo po prostu wytarły się boki od hamowania) i chciałbym wykorzystać tą piastę, jaką polecilibyście obręcz i jakie szprychy, moja waga to 87 kg, obręcz do jazdy codziennej ale po nieciekawej jakości asfaltu.



#1327 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopad 2017 - 19:32

20 szprych w tylnym kole to po prostu słaby pomysł . Szprychy muszą być grube, a obręcz solidna, żeby wytrzymać wysokie naprężenie szprych. Nie wiem która to generacja Ksyriumów, ale współczesne koła Mavica składane są na dedykowanych szprychach, które wymagają konkretnych nypli, a te z kolei obręczy z odpowiednio dużymi otworami. Także ja polecam odpuścić temat i użyć innej piasty. 



#1328 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 listopad 2017 - 00:50

 . . .. . . . .. . . . żle kolego.

 

Kołą Mavic maja przede wszystkim specjalny duży naciąg, szprychy od strony napędu mają po 140-160 kgf, co zapewnia dużą sztywność koła.

 

Przerabiałem już maviki na 24 i 20 otw, ale, jest to pracochłonne, bo trzeba zastosować specjalnie dorabiane podkładki i precyzyjnie ustawiać naciąg.

 

To jest praca powiedzmy ciężka i bez gwarancji, bo wartość naciagu przekracza wartości graniczne standardowych felg.

 

Przeróbka mavika jest możliwa pod warunkiem że ma stadardowe nyple, co za tym idzie możliwosć zastosowania normalnej obręczy.

 

Jeśli ma nule zintegrowane i wkręty - nie ma możliwości zastosowania zamiennika .

Np mam takie koło na 20 h, felga  profil 22 mm lekka 380 g i dizała , ale gwarancji nie dam, bo to przeróbka i odpwoeidzialnosć zbyt duża.

 

koła na 20 h można zrobić np karbony min 50-60 mm stożek, przy 70-90 mm stożka wręcz wymagana taka il otw.

 

a czy 87 kg ? no to już loteria 

 

Ważna uwaga ! 

 

Koła mavica mają płaskie szprychy, które w główkach mają specjalne przetłoczenia, aby nie obracały się w gniazdach, oraz wiekszą główke aby siła naciągu nie wyrwała jej z korpusu.

Standardowe szprychy mają mniejsze głowki, co za tym idzie może wystąpić niebezpieczeństwo, że głowka przeleci przez wycięcie w korpusie .


  • thomasz.tapatalk lubi to

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#1329 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 19:23

Co sądzicie o tym wynalazku:
https://m.aliexpress...yzJAsf#autostay
Bo jutro promocja. Można na tym jeździć czy raczej strach?

#1330 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 18:07

Ma ktoś doświadczenie z obręczami DT RR 411 db?

https://www.bike24.c...menu=1000,4,301

 

Fajna waga bo zaledwie 410g w porównaniu np. do 450g DT RR 460. Zastanawia mnie jak ich trwałość. W internecie przeczytałem opinię, że w wersji db są tylko asymetryczne (co ma być ich dużym plusem).



#1331 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 30 grudzień 2017 - 16:17

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad zakupem kół składanych. Bardzo dużo osób tutaj zachwala sobie koła od Daveo. Im więcej o tym czytam tym bardziej pozytywne jest moje nastawienia do tematu. Łatwość serwisu w razie uszkodzenia oraz dobór markowych części, a nie cholera wie czego to chyba główne plusy.

Szukam kół treningowo-górskich, bo stożki to moim skromnym zdaniem chyba temat tylko pod szytkę (patrząc na ceny klinczerów i wielokrotnie poruszane problemy z karbonowymi powierzchniami hamującymi).

 

Moja waga to ~60kg.

 

https://www.daveo.pl...comp_race-1519i

Generalnie wszystko się zgadza, poza faktem, że są strasznie wąskie. Waga jest super, piasty to praktycznie ideał. Myślę, że do tego zestawu to raczej opona 23c. Ktoś użytkuje, jakieś opinie? 

 

https://www.daveo.pl...0aerolite-1528i

lub https://www.daveo.pl...0aerocomp-1380i

Tutaj bliźniacze wersje, różniące się głownie piastami. Zastanawiam się czy w ogóle odczuje różnice. Obręcz o super wymiarach, szeroka, niska, stosunkowo lekka. Jeśli ktoś użytkuje to również komentarz mile widziany.

 

Ogólnie, co uważacie o kołodzieju? Może polecacie jeszcze innych (wyczytałem też o Dandyhorse, ale tam już były różne opinie).



#1332 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 grudzień 2017 - 16:29

17 mm to "strasznie wąska" a 18 mm to już "szeroka"? "Standardowa" szerokość obręczy pod opony 23 c to 13 mm a pod opony 25 c 15 mm. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#1333 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 16:32

Zawsze też możesz napisać do Dawida, może ze swojego doświadczenia coś Ci doradzi. Ja już będę brać u niego trzeci komplet kół. Z żadnym nie miałem nigdy problemów. Mogę śmiało powiedzieć, że byłem bardzo zadowolony, czego nie mogę powiedzieć o innych kołach składanych w Krakowie...



#1334 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 17:58

Sam mam dwa zestawy kół składanych, ale nie wiem czy przy obecnych -nieraz naprawdę sporych przecenach- jest sens kupować koła składane. Tym bardziej przy wadze 60 kg.

Ani jedne (17 mm) nie są "super wąskie, ani drugie (18 mm) specjalnie szerokie jak na aktualne trendy (np. DT produkuje już obręcze o szerokości 20 mm) - są "normalne".

Obręcze DT 460 (mam koła na nich zbudowane) są solidne, ale do "lekkich" raczej nie należą.

Jeśli chodzi o samego Daveo, to -w mojej opinii- jest solidny.

Co do przecen:

np. w tej chwili Wiggle sprzedaje DT RR 21 o wadze 1415 gramów w cenie 450 Euro z darmową wysyłką do Polski więc jeśli są  potrzebne 

koła i jest budżet ...

http://www.wiggle.co...elset-wide-rim/



#1335 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 18:02

Kółka super, szkoda tylko, że nie ma wersji pod tarcze. Trochę przespałem promocje...



#1336 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 grudzień 2017 - 19:57

DT RR 21 to nic innego jak DT 240 + RR 411 + aerolite/aerocomp. Można sobie takie koła złożyć bez najmniejszego problemu pod tarcze lub klasyczne, straight pull lub j-bend. Do tych 1415 g raczej bym podchodził z umiarkowanym optymizmem. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#1337 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 30 grudzień 2017 - 20:31

DT RR21 w tej cenie to na pewno ciekawa opcja. Złożenie tych kół pochłonie o wiele więcej kasy. Waga jednak na pewno nie wyjdzie taka, więc albo jest ściema, albo faktycznie odchudzali piasty i obręcze. Cała idea kupna własnie składanych kół, to miała być jazda bez obaw - zawsze można je na prawić, zmienić obręcz w razie przygody (nie tracąc przy tym ceny nowych kół).

 

No i ciągle też zaraz obok tych DT RR21 chodziły mi te:

https://www.huntbike...g-31deep-24wide

Podobno też super wykonanie, parametry to już w ogóle kosmos, nie wiem jak uzyskali tą wagę przy tych parametrach przy użyciu aluminium.



#1338 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 30 grudzień 2017 - 21:11

U mnie w klubie kilka osob jezdzi na kolach Hunt-a. Sa chwalone.

#1339 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 grudzień 2017 - 21:20

Nie chce mi się marnować czasu na wnikliwą analizę tak na szybko strzelę że wspomniany Hunt to Kinlin XR31T + Novatec 511 + szprychy Pillar. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#1340 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 30 grudzień 2017 - 21:30

Chyba się nie mylisz.

Co nie zmienia faktu, że wszędzie można przeczytać masę mega pozytywnych opinii na ich temat.





Dodaj odpowiedź