Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Defy 3 czy warto?


52 odpowiedzi w tym temacie

#21 bartek.F

bartek.F
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 29 sierpień 2011 - 08:37

Bartosz, nie doczytałem drugiej części opisu. Za tę kasę to faktycznie warto tego Scotta. Przy dobrych negocjacjach może bliżej 2500 pójdzie.

#22 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 29 sierpień 2011 - 08:42

Bez kitu, ale ten Scott za tę kasę to bubel, mimo, że zacnie wygląda :shock:

#23 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:20

2200 to max za tego scotta...rok temu kupowalem bike na podobnych podzespołach za 1650zł...

#24 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:31

nigdy w życiu nie kupiłbym roweru na klamkach sory, nie wiem po co shimano stworzyło taki wynalazek

#25 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:36

Szczerze to nawet nie patrzyłem na osprzęt i cenę, mówię tylko o tym że wygląda jak nowy. A co do kasy to można na pewno coś stargować, w sumie na osprzęcie sora/tiagra to nie żadna okazja, bo za tą kasę można wyrwać nowego defiego, w sumie ten też jest nowy, widać że nawet klamki dobre nie ustawione. Kurcze rower zakupiony w tym sezonie, więc dobra okazja, podobnież zrobione tylko 80, i wcale bym się nie zdziwił patrzec na niego, pewnie komuś szosa nie podeszła ;)

Reasumując pisz do niego że masz do kupienia za 2500 nowego defiego, w związku z tym za tego możesz mu dać 2400, acha dodaj o tym odprysku lakieru. Myślę że spokojnie zejdzie do tylu, a dla ciebie będzie to dobra okazja.

#26 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:40

nigdy w życiu nie kupiłbym roweru na klamkach sory, nie wiem po co shimano stworzyło taki wynalazek


No dołóż drugie tyle i masz na 105 :) sorry ale w tym przedziale cenowym zazwyczaj są na sorze, chyba że okazja używka. Zresztą klamki jak klamki, nie są najważniejsze i zawsze można wymienić, a baza pozostaje dobra. Klamki nie jeżdżą tak poza tym, a swoją funkcję spełniają, więc nie wiem w czym problem?

#27 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 29 sierpień 2011 - 10:56

meaculpa, a jezdziles na sorze?

#28 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 29 sierpień 2011 - 11:55

Ja bym takiego roweru w ogóle nie kupił za 2000zł i więcej, bo za chwile 2000zł trzeba będzie dołożyć i tak wyjdzie z tego kupa. W tym rowerze nawet nie ma konkretnej bazy do budowy roweru, wszystko jest nijakie i będzie wymagało upgrejdu w przyszłości. Tak jak pisał Carloss - 1500-1600zł można jeszcze dać, ale nie więcej.

#29 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 29 sierpień 2011 - 14:31

Deadi, co?? A jakiej byś się bazy spodziewał?? Sorry ale znowu piszesz głupoty! Dla mnie baza to rama i koła, a tu rama jest świetna i w tym przedziale niczego lepszego się nie znajdzie, a koła mogły by byś lepsze ale i tak są dobre, zresztą ty chyb w swoim treku też masz identyczne obręcze. Więc sorry ale o jakiej bazie mówisz?

No może jedynie do korby by się można przyczepić, bo turavit. Choć może się okazać że tki turavit lepszy będzie od sorry czy tiagry.

#30 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 29 sierpień 2011 - 15:18

Rama i koła to nie wszystko... a płacić 2000zł i wiecej za ramę z widelcem i koła tej klasy to trochę sporo, bo niestety reszta jest kaszaniasta i z czasem będzie do wymiany, pod warunkiem, że chce się mieć fajny rower, a nie w ogóle rower.

Za 3000zł można spokojnie wytargać nowy rower na kompletnej Tiagrze, ewentualnie jakaś delikatna używka na 105.

No, ale... róbta co chceta

#31 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:04

Rama i koła to nie wszystko


No fakt - to jest właśnie ta baza o której jest mowa.

a płacić 2000zł i wiecej za ramę z widelcem i koła tej klasy to trochę sporo


2tysie to sporo za rower na ramie scotta?? :shock:

Za 3000zł można spokojnie wytargać nowy rower na kompletnej Tiagrze, ewentualnie jakaś delikatna używka na 105.


No jaki? Co najwyżej jakąś meridę z przeceny, albo accenta. I co z tego, jak tu z kolei rama gorsza. Ja tam bym wolał już scota na sora/tiagra niż meride na pełnej tiagrze, bo osprzęt różnicy nie robi, a koła i rama tak ;)

Zresztą sora a tiagra to taka przepaść jakościowa że hoho :mrgreen: . Że na pewno opłaca się dokładać do tiagry tysiaka. Sorry, ale głupoty pleciesz. Za dwa koła taki rower to mega okazja. I to prawie nowy, na gwarancji.

#32 M³ody

M³ody
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądSkarżysko

Napisano 29 sierpień 2011 - 20:28

No właśnie, za 3000 a ten Scott jest za 2 tysiące :lol:

Deadi po niektórych Twoich postach odnoszę wrażenie, że Ty żyjesz w innym świecie :lol:

#33 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:19

http://allegro.pl/sp...1787444318.html

ręce opadają...

#34 Gosc_Dziegiel_*

Gosc_Dziegiel_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:31

identycznego mam, to model z 2k10
na sam początek cena... katalogowa wynosi przecież 2499zł, nie wiem skąd ten twój sprzedawca wytrzasnął 2799, ja swojego kupiłem za 2200 i więcej bym nie dołożył, raczej nie jest więcej wart
co do rozmiaru, mam elkę przy 189cm, sztyca wyciągnięta prawie na maks i trochę na przydużego na nim wyglądam, ale szczerze mówiąc odpowiada mi to, także przy twoich 183cm rozmiar l byłby idealny
osprzęt to sora, korba fsa, jakieś hamujące no namy, które jednak spełniają swoją rolę, wytrzymałe seryjne koła, więc jak na 1. rower więcej nie potrzeba, tym bardziej że się nie ścigasz
no i to przepiękne malowanie, niejedna dziewczyna się obejrzy, no chyba że one patrzą jednak na mnie, nie na rower... :oops:

#35 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 sierpień 2011 - 22:08

meaculpa, a jezdziles na sorze?

na szczęście mam 105, gdyby nie to bździdło z boku klamki sory to może bym się do niej przekonał, a tak to mam wrażenie że to straszna lipa i długiej żywotności to ona nie ma

#36 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 29 sierpień 2011 - 23:12

A widzisz. ja juz trzeci sezon na klamkach sory i złego słowa nie powiem. nic nie klekocze nic nie stuka wszystko działa jak nalezy...a o jakie "bździdło" Ci chodzi? to do zrzucania biegu? generalnie dyskuja nie na temat ale jak juz pisze to uwazam ze klamki sory sa czesto demonizowane i skreslane bezpodstawnie. Zasada działania jest 99% taka sama jak innych. kwestia wygody, wagi i ceny...

a co do tematu posta: patrząc po cenach na allegro/ w sklepach to chyba lepiej sobie cos złozyć. Rama corratec + lepsze koła i pozostaje całkiem sporo kasy na resztę. nie placimy pośrednikom z allegro, mamy pewnośc ze nie kupilismy kradzionego i w odróznieniu od nowego ze sklepu nie placimy za marke.

#37 MIXIN

MIXIN
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skądokolice kutna

Napisano 30 sierpień 2011 - 10:53

Dzięki dziegiel za rzeczową odpowiedź.
Co do ceny to wynika prawdopodobnie z tego, że ten rowerek (defy 2010) miał w standardzie widelec węglowy a model katalogowy 2011 ma aluminiowy. No a co do rozmiaru to waham się między M/L a L, sprzedawcy namawiali mnie na mnie mniejszy ale boje się żeby nie był za mały.
A to rower o którym rozmawiamy: http://www.giant-bic...ple/4690/37261/

#38 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 30 sierpień 2011 - 10:59

Nie kupuj z trzema blatami z przodu bo to bez sensu. I specyfikacji też nie widzę...

#39 MIXIN

MIXIN
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skądokolice kutna

Napisano 30 sierpień 2011 - 11:05

W zakładce specyfikacja.

#40 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 31 sierpień 2011 - 10:31

MIXIN, nic nie kupuj,
Wstrzymaj się do zimy, powoli zbliża się koniec sezonu, za chwile będą wyprzedaże starych modeli i wtedy szukaj i się ostro targuj. W obecnym czasie kupowanie roweru to non-sens, bo za chwile te same rowery będą 10-20% tańsze.
I tak jak pisałem wcześniej, płacąc 2500zł i więcej Tiagra musi być, bo jeśli będzie Sora to znaczy, że drooogo.



Dodaj odpowiedź