Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modernizacja


23 odpowiedzi w tym temacie

#21 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 styczeń 2013 - 10:04

Jeżeli za wszelką cenę chcesz wydać kasę, proponuję wymianę mechkorbu na Hollowtecha 2, np. na FC-6700 (albo na FC-6750, jeżeli jesteś amatorem - będziesz miał znacznie wygodniejsze przełożenia). Jest szansa, że w odczuwalny sposób poprawisz sztywność napędu.

Druga opcja to przejście na napęd 2x10. Mimo to ja osobiście nie widzę sensu, żeby w tym zestawie cokolwiek zmieniać - Ultegra to klasowy sprzęt i wg mnie szkoda go na siłę wymieniać, jeżeli działa.

A jeżeli faktycznie chcesz mieć wygodniej, to zainwestuj w dobrą sztycę karbonową albo dobrej klasy opony 25C. Jest duża szansa, że odczujesz różnicę w komforcie.

PozdRower!

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#22 tomasz1975

tomasz1975
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Skądchorzów

Napisano 08 styczeń 2013 - 09:09

A jeżeli faktycznie chcesz mieć wygodniej, to zainwestuj w dobrą sztycę karbonową

prosze o rozwinięcie tematu

#23 bikeservice

bikeservice
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 styczeń 2013 - 14:02

A ja powiem tak- jak chcesz mieć wygodniej zacznij od bike-fitting-u

#24 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 styczeń 2013 - 17:21

A jeżeli faktycznie chcesz mieć wygodniej, to zainwestuj w dobrą sztycę karbonową

prosze o rozwinięcie tematu

Hmm, nie zauważyłem, że już masz karbonową sztycę w rowerze. W każdym razie sprawa zasadniczo jest prosta :-) Wiele karbonowych sztyc bardzo przyjemnie amortyzuje drgania i uderzenia. Szczególnie dobre są modele specjalnie przystosowane pod tym kątem, np. Syntace HiFlex, Specialized Pave albo Ergon CF3 (ten ostatni ma się pojawić w marcu, ale po kształcie śmiem przypuszczać, że będzie ekstremalnie wygodny, choć będzie też diabelnie drogi - 250 euro), ale nawet prostsze modele markowych producentów bardzo fajnie tłumią.

Osobiście jeżdżę obecnie na karbonowym no-name z Tajwanu za jakieś 250 zł (czyli b. mało jak na karbon) i czuję ogromną różnicę w stosunku do wcześniejszego aluminiowego Ritcheya Pro. Wiele markowych modeli będzie na pewno jeszcze wygodniejszych.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź