Skocz do zawartości


Okulary sportowe - korekcyjne


63 odpowiedzi w tym temacie

#21 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maj 2011 - 13:11

Kup sobie jeszcze spawalnicze na lato jak znalazł :D

#22 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 18 maj 2011 - 13:38

TUKAN, powinny niedługo ładnie zaparowywać na postojach ;>

#23 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maj 2011 - 14:08

A ja ostatnio po kilku tygodniach poszukiwań znalazłem oprawy do szkieł korekcyjnych w całkiem sportowym designie:
http://www.visionfas...es/jg9004_1.jpg
Symbol to Jaggy JG9004. Są też dostępne w kolorze wiśniowym i czarnym.

Oprawy te można dostać w salonach Vision Express. Bardzo fajnie wykonane z lekkiego stopu magnesium i są dobrze dopasowane do mojej kwadratowej twarzy. Kosztowały mnie łącznie z plastikowymi szkłami przyciemnianymi nieco ponad 300 zł i jestem bardzo zadowolony.
Co prawda patrząc pod ostrym kątem w bok obraz nieco się zniekształca (ze względu na dosyć ostry kąt osadzenia szkieł) ale po kilku minutach wzrok się przyzwyczaja. W oprawkach mam szkła o mocy -2 dioptrie.

#24 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 maj 2011 - 14:56

^ za tą kase kupuje sie wysokiej klasy brele Shimano wraz z adapterem, które pewnie są lepszym wyjściem, niż jakie kolwiek "cywilne" oprawki ze szkałmi bez filtrów UV.

#25 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maj 2011 - 16:29

Za tą kasę, gdybym miał zdrowe oczy, to w życiu bym okularów na rower nie kupił, to po pierwsze.

Dwa: Deadi, po czym wnioskujesz, że mam szkła bez filtra? Nigdzie o tym nie wspominałem. Soczewki jakie zamontowałem posiadają filtr UV.
Poza tym przeznaczenie tych opraw to właśnie sport (są wyraźnie wyprofilowane, proste sportowe zauszniki, lekki antyalergiczny stop).

W adaptery nie chcę się bawić. Mierzyłem Accent Onyx i jakieś jeszcze jedne sportowe z dodatkową oprawą na soczewki korekcyjne w salonie VE i sobie darowałem ten temat. Okulary bardzo kiepsko leżały, denerwująca była spora odległość opraw od twarzy ze względu na oprawki korekcyjne, a gdy nasunęłem je tak jak chciałem to tarłem rzęsami o soczewki adaptera co w praktyce oznaczało zabrudzone w pare minut szkła. Bardzo niepraktyczne rozwiązanie.

#26 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 maj 2011 - 17:13

Przyciemniane plastiki z filtrem UV (pytanie jakiej klasy) kosztują minimum około 220zł za pare, więc chyba nie powiesz mi, że kupiłeś oprawki sportowe, które z natury bywają drogie za 80zł.

Nie neguje "cywilnego" rozwiązania, tylko po prostu wiem, że jest ono zdecydowanie droższe niż rozwiązanie tradycyjne. Bo same oprawki często i gęsto kosztują od 150zł, a do tego szkła dobrej klasy także około 200zł. To jest rozwiązanie podstawowe, a już wychodzi około 400zł, gdyby zaszaleć z oprawkami to cena drastycznie rośnie o różnice oprawek.

Oczywiście jeśli jesteś zadowolony z tego rozwiązania to bardzo fajnie, jednak pozostaje kwestia "czy warto".

http://allegro.pl/ok...1615053259.html

tu masz Shimano Equinox + adapter, razem 289zł w tym 4 pary szkieł w tym fotochromy - dla mnie bezkonkurencyjne rozwiązanie. Jedyny problem to czy zapasują na dyńke.

#27 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maj 2011 - 18:02

Deadi przecież pisałem wyżej, że rozwiązanie z dodatkowym adapterem na soczewki korekcyjne mi NIE PODCHODZI a Ty dalej proponujesz mi tego typu okulary. :->

Przyciemniane plastiki z filtrem UV (pytanie jakiej klasy) kosztują minimum około 220zł za pare


Skąd te ceny?? Za barwione plastikowe soczewki z filtrem UV (bodajżę UV400) dałem w salonie 80 zł (promocja była, normalnie chyba 150zł). Za oprawy dałem 229 zł. Normalna cena standardowych soczewek plastikowych, utwardzonych, z antyrefleksem w salonach czy to prywatnych czy sieciówkach typu Vision Express to również koszt ok 150-200zł.
Nie wiem skąd Ci wyszło to minimum 220 zł....

#28 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 maj 2011 - 18:15

Wszystko zależy od jakości szkieł i sprzedawcy. Mam trochę obycia jeśli idzie o rynek soczewek okularowych.

Akcja tydzień temu:

Para szkieł plastikowych w wersji chudej z fotochormem i podwójnym antyreflexem u jednej pani kosztowała 240zł para a u drugiej pani w tym samym mieście z tego samego katalogu, ta sama pozycja 380zł, wiec widać różnicę gołym okiem :)

Tak czy inaczej nie wiem jakim cudem kupiłeś przyciemniane plastiki z filtrem UV za 80 zł para gdzie wiem, że samo zaciemnianie kosztuje około +80zł. ( u tej tańszej optyczki)

#29 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maj 2011 - 18:29

Deadi, nie dziwota, że rzucają Ci takie ceny skoro bierzesz wypasy z podwójnymi powłoki, fotochromami i w dodatku odchudzane...

Tak czy inaczej nie wiem jakim cudem kupiłeś przyciemniane plastiki z filtrem UV za 80 zł para gdzie wiem, że samo zaciemnianie kosztuje około +80zł. ( u tej tańszej optyczki)


Po pierwsze: była promocja.
Po drugie: to oczywiste, że duża sieć uzyska o wiele niższe ceny zakupu np. soczewek niż podrzędny optyk prowadzący skromny zakład. ;)

#30 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 maj 2011 - 18:45

Co by nie przeciągać rozmowy - jakby nie patrzeć dobry zakup to sukces, wiec nie ma sensu dywagować ;)

#31 TUKAN

TUKAN
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądKrapkowice -Tomek

Napisano 19 maj 2011 - 01:09

A ja ostatnio po kilku tygodniach poszukiwań znalazłem oprawy do szkieł korekcyjnych w całkiem sportowym designie:
http://www.visionfas...es/jg9004_1.jpg
Symbol to Jaggy JG9004. Są też dostępne w kolorze wiśniowym i czarnym.

Oprawy te można dostać w salonach Vision Express. Bardzo fajnie wykonane z lekkiego stopu magnesium i są dobrze dopasowane do mojej kwadratowej twarzy. Kosztowały mnie łącznie z plastikowymi szkłami przyciemnianymi nieco ponad 300 zł i jestem bardzo zadowolony.
Co prawda patrząc pod ostrym kątem w bok obraz nieco się zniekształca (ze względu na dosyć ostry kąt osadzenia szkieł) ale po kilku minutach wzrok się przyzwyczaja. W oprawkach mam szkła o mocy -2 dioptrie.


Przy takiej niskiej korekcji wzroku to można zaszaleć i mieć nawet dwa zestawy okularów ale nie przy mojej wadzie oczu L 7,5 P 7,0 diopri+ same szkła kosztują prawie 700 zeta więc o okularach bez recepty mogę pomarzyć. Okulary sportowe kupuj człeku sobie sam na własny rachunek nikogo to nie interesuje, że dzięki jeździe na rowerze jeszcze człowiek w ogóle funkcjonuje takich bajerów nikt nie zrefunduje choćbyś pękł.

#32 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 maj 2011 - 06:03

Nie rozumiem w ogóle do czego Ty pijesz, zwłaszcza z tą refundacją? Noszę okulary od ponad 12 lat i nikt nigdy mi ich nie refundował.
Opisałem tylko w tym wątku kolejną "alternatywę" dla kolarzy-okularników podając kod opraw i orientacyjny koszt - może komuś się przyda.
To, że takie rozwiązanie nie podejdzie każdemu (np. Tobie ze względu na dużą wadę) jest chyba oczywistą oczywistością.

#33 TUKAN

TUKAN
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądKrapkowice -Tomek

Napisano 19 maj 2011 - 20:51

[quote name="maccacus"]Nie rozumiem w ogóle do czego Ty pijesz, zwłaszcza z tą refundacją? Noszę okulary od ponad 12 lat i nikt nigdy mi ich nie refundował.
Opisałem tylko w tym wątku kolejną "alternatywę" dla kolarzy-okularników podając kod opraw i orientacyjny koszt - może komuś się przyda.
To, że takie rozwiązanie nie podejdzie każdemu (np. Tobie ze względu na dużą wadę) jest chyba oczywistą oczywistością.[/quo

Do niczego nie pije ot ludzka zazdrość wylazła ze mnie - Przepraszam nie miałem nic złego na myśli.
SZEROKOŚCI I RADOŚCI - pozdrower :)


#34 piootrj

piootrj
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 20 maj 2011 - 18:47

A nie myśleliście o soczewkach jednodniowych. Ja spróbowałem miesiąc temu i nie wrócę już do okularów na treningi/zawody. Owszem okulary do pracy, przy kompie itp. to tak ale po spróbowaniu soczewek nigdy więcej okularów na rower :)

#35 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 20 maj 2011 - 19:29

Też czasem zakładam soczewki jednodniowe. Wbrew pozorom to bardzo wygodne rozwiązanie.

Na co dzień jednak używam Accent Onyx i poza tym, ze trochę się szkła poniszczyły przez rok użytkowania, żadnych problemów nie mam.

#36 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 maj 2011 - 10:00

Ale soczewki trochę jednak kosztują. Okulary kupuję raz i mam spokój na kilka lat.

#37 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 22 maj 2011 - 14:34

Para jednodniowych to 6zł. Na wyścigi czy treningi w gorszą pogodę jak znalazł :P

#38 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 23 maj 2011 - 09:46

a przyzwyczajenie oka to z nieba spadnie? ;-)

#39 PawelM

PawelM
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maj 2011 - 10:35

Kupując w sieci można miec firmowe Focus Dailies jednodniówki za 3zł para, ja tak kupiłem ostatnio. Ale obawiam się co jesli w jakiś sposób nawet z okularami wpadnie nam coś w oko razem z soczewką :->

#40 uve

uve
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 15:11

Witam, zastanawiam się właśnie nad wyborem okularów z wkładką korekcyjną.

W oko wpadły mi modele goggle:

 

http://goggle.pl/pl/...att-black-white

http://goggle.pl/pl/...ate-black-white

 

Ktoś posiada okulary tej firmy i może podzielić się opinią?

A może technologia poszła już o tyle do przodu, że bez problemu dorobię szkła korekcyjne do zwykłych przeciwsłonecznych okularów rowerowych? Wada - 1,5 i - 0,5.





Dodaj odpowiedź