Skocz do zawartości


Okulary sportowe - korekcyjne


63 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bodzias94

Bodzias94
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 16:09

Jeździłem w podobnych gogglach, ta ramka strasznie denerwuje, jest za blisko oczu (jak dla mnie) zahaczałem o nią rzęsami. Co do jakości wykonania to też cudów nie ma, z noska po około roku zaczęła wystawać metalowa konstrukcja, a białe elementy gumowe zżółkły.



#42 uve

uve
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 16:24

No to mnie zmartwiłeś :(

A czy ta ramka ogranicza pole widzenia (czy widać ją w polu widzenia lub wzrok wybiega poza nią)?

 

Jak teraz radzisz sobie z wadą wzroku przy jeździe na rowerze?



#43 Bodzias94

Bodzias94
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 16:31

Z tego co pamiętam to raczej nie ograniczała, ale brałem te z trochę większą metalową ramką. Teraz od 2 lat jeżdżę w oakley'ach z korekcją i jest ok, tylko dość drogo.



#44 uve

uve
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 16:36

Jaki model? Z wkładką korekcyjną, czy główne szkła zmienione na korekcyjne? 



#45 Bodzias94

Bodzias94
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 16:46

Brałem Flak Jacket XLJ chyba w każdym modelu jest opcja na zamówienie zrobić korekcję, w zależności od stopnia wady jest ograniczony wybór rodzajów soczewek



#46 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 sierpień 2017 - 20:34

Używam model E865-1 z wkładką podobną do tych pierwszych wymienionych przez Ciebie. 4 sezon biegania i roweru, jak dotąd się trzymają. Moje mają czarną ramkę więc nie widać zmian koloru. Noski całe. Za to szkła już porysowane szczególnie tam gdzie wkładka ociera o szkła. Wkładka korekcyjna mi nie przeszkadza, a że jest blisko oczu to nie mam odczuwalnego problemu z polem widzenia. Mam za to wrażenie, że wkładka trochę potęguje zaparowywanie okularów przez pogorszenie przepływu powietrza. Ale to raczej dotyczy biegania. A czasem gdy jakiś owad sobie wleci między szkło a wkładkę to trzeba go wydmuchac bo sam nie może wylecieć.

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka



#47 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marzec 2018 - 10:21

Fotochromy ze szkłami korekcyjnymi, jakieś fajne, a nie wygladające jak gogle do pływania? :) tak do 1kpln? ktoś coś ma, poleca?



#48 Gosc_Sam_*

Gosc_Sam_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2018 - 11:10

Porządne okulary kolarskie z korekcją to spory wydatek który po iluś tam latach i tak znów trzeba będzie powtórzyć. Czy nie warto się więc zastanowić nad laserowym zabiegiem usuwającym większość możliwych wad wzroku (wszystkie najpowszechniejsze), raz na zawsze? Takie zabiegi są coraz tańsze, bezpieczne no i później jaka wygoda! No i okulary tańsze a i wybór większy, etc etc
Co do fotochromów to jeździłem kilka lat i wyłącznie moim osobistym zdaniem nie polecam.

#49 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 marzec 2018 - 11:46

Fotochromy ze szkłami korekcyjnymi, jakieś fajne, a nie wygladające jak gogle do pływania? :) tak do 1kpln? ktoś coś ma, poleca?

 

Rudy Project takie robi, ale z tego co wiem to ponad 1,5k trzeba wydać.

 

Generalnie +1 do postu Sama. Miałem korekcję wady 2 lata temu i na razie jestem w pełni zadowolony. Aspekt finansowy pomijam, ale jaka to jest wygoda nie musieć się bawić z okularami, soczewkami. Chcę założyć oksy przeciwsłoneczne, to je po prostu zakładam, a nie męczę się z zakładaniem soczewek albo byciem pół ślepym.



#50 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 12:06

A ja słyszałem że to wcale nie jest raz na zawsze, rozmawiałem z kilkoma lekarzami/okulistami i nie słyszałem zbytniego entuzjazmu.

#51 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marzec 2018 - 13:30

Chce fotochromy bo często zdaża mi sie konczyć jazdę po zmroku. 

Do soczewek próbowałem się przekonać, nie udało się, do laserów tez i też nie mogę. 

Ciężkie życie okularnika na rowerze :(

Najwyżej pojeżdżę tak jak do tej pory.. na pewno nie wydam tyle kasy (1.5k) na okulary, których będę używał kilka-naście godzin w tyg. 



#52 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 31 marzec 2018 - 14:20

Czy nie warto się więc zastanowić nad laserowym zabiegiem usuwającym większość możliwych wad wzroku (wszystkie najpowszechniejsze), raz na zawsze?

Laser nic nie zalatwia na zawsze! Tez tak myslalem. Wynik slabej samoedukacji w polaczeniu z niezbyt otwartym podejsciem firmy, gdzie taki zabieg robilem.
Tez bylem zadowolony po 2 latach, po 4 i chyba po 6 ale wada zaczela powracac.
Czy warto miec spokoj chociazby na te 6 lat? Moim zdaniem warto. Ale to kazdy musi sam ocenic.
Ja mialem bardzo mala wade ponizej -1. Teraz -0.5. Materialu na oku zostalo wystarczajaco duzo zeby zrobic nastepna korekcje ale z tak mala wada nie mam problemow z jazda w zwyklych okularach kolarskich.

Dobre fotochromy, z szerokim spektrum przepuszczalnosci swiatla nie sa zle.

#53 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 31 marzec 2018 - 14:56

Hej,

stwierdziłem że w końcu fajnie będzie coś widzieć na rowerze... Na liczniku konkretniej podczas jazdy - mam wadę +3,0 i +3,5.

Więc to co na ramie, liczniku i blisko było niewyraźne, a rutinoscorbin nic nie pomagał ;-)

 

Zastanawiałem się nad laserową korekcją, ale przy tak dużej wadzie w dwóch klinikach usłyszałem odpowiednio w Katowicach 6,5 tys zł oraz w Poznaniu 8,5 tys zł. Po rozmowach z lekarzem, jak napisał przedmówca, dowiedziałem się że wada i tak może wrócić, a przy takiej dużej jak moja, jest to wręcz pewne, więc tyle hajsu uważam że byłoby wyrzucone w błoto.

 

zainwestowałem więc w okulary (soczewek nie chcę, nie lubię grzebać sobie w oku).

 

Kupiłem dokładnie takie: https://www.mikespor...one-909221.html

 

Dodatkowo korekcja kosztowała mnie same szkła około 180zł, najprostsze pocienane szkła.

 

Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru, choć przez krzywiznę soczewki trudno było mi z początku się przyzwyczaić do trochę pływającego obrazu, ale w tej chwili jest już ok. No i po prostu wszystko widzę. Chyba już nie wrócę do Oakleyów Jawbbreakerów za cenę wyraźnego widzenia :) No chyba, że za same szkła które by miały tam być bezpośrednio włożone z lustrzanym odbiciem w jakimś kolorze, UV etc. w kwocie około 1300zł., trochę by potaniały :)

 

Pozdro wszystkim :)


  • astronom, piotrkol i impa lubią to

#54 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 marzec 2018 - 15:42

To nie jest wcale duża wada. Ja miałem większą, z tymże w drugą stronę. Być może "plusy" są trudniejsze w korekcji, bo ludziom z wadami po -8 normalnie przeprowadza się takie zabiegi. Cenowo sporo rzucili. Ja robiłem w sprawdzonej klinice w Gdyni i kosztowało to z tego co pamiętam sporo poniżej 6k.

 

A to, że wada wróci to jest niemal pewne. Tzw. wadę starczą ma większość starszych ludzi i nasze pokolenie, spędzające mnóstwo czasu nad ekranem telefonu czy komputera, tym bardziej to czeka.



#55 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 15:48

Jeździłem jakiś czas w okularach że szkłami korekcyjnymi, było całkiem dobrze. Potem długo używałem na codzień soczewek dwutygodniowych. Ale przed tą zima na badaniu u okulisty soczewkowego wyszło, że takie długie używanie soczewek zaszkodziło moim oczom i musiałem odstawić soczewki. Teraz mam kupione soczewki jednodniowe i planuje zakładać je tylko gdy potrzeba, np na dłuższą jazdę albo na basen.

Ogólnie soczewki są najbardziej wygodne, z czasem dochodzi się do dużej wprawy w zakładaniu i zdejmowaniu.

#56 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 31 marzec 2018 - 16:33

Ja śmigam trzeci sezon w okularach z wkładką korekcyjną. Opcja budżetowa czyli Force Ride Pro. Okulary kosztowały około 150 zł, dorobienie szkieł u optyka 70zł. Moja wada -3 z obu stron. Nigdy mi to rozwiązanie nie przeszkadzało, okulary nie spadają, z zewnątrz wkładka korekcyjna jest niemal niewidoczna. Okulary mają wymienna szkła - ciemne na co dzień, ale są też żółte rozjaśniające i zwykłe przeźroczyste. Dla mnie rozwiązanie idealne - soczewek nienawidzę, zabiegu laserowego nie chcę robić, zbyt dużo słyszałem głosów, że różnie z tym jest. Noszenie okularów to nie jest nie wiadomo jaki problem, mam wrażenie, że dużo ludzi go wyolbrzymia.

 

Jedyny minus jest taki, że nie kupię sobie zwykłych oakleyów za tysiąc pińcet sto dziewińcet, ale w sumie nawet jakbym dobrze widział to by mnie nie było na nie stać więc święto :P



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#57 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 09:49

Czy szkła do takich wkładek są inaczej wykonane niż te do zwykłych okularów? Widzę tutaj śmieszne ceny rzędu 80zł za szkła a jakieś dwa lata temu jak wymieniałem okulary to płaciłem ~500zł za same szkła. Fakt, że z anty refleksem i wada była w ćwiartkach co poniekąd zwiększa cenę szkieł. Zastanawiam się nad kupnem okularów z wkładką korekcyjną ale trochę przeraża mnie fakt, że musiałbym kupić 2 pary szkieł po ~500zł.



#58 mikr

mikr
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 12:15

Koszt szkieł zależy od tego czy to zwykły podstawowy model czy coś lepszego, cieńszego itp, a także od wady

Możesz rzeczywiście zapłacić 80, a możesz i kilka stówek

Sam mam wadę, która nie nadaje się do laseru, jeżdżę w normalnych okularach i zastanawiam się nad tymi Forcami po Waszych wpisach
Muszę je gdzieś znaleźć lokalnie i przymierzyć :)

#59 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 01 kwiecień 2018 - 13:23

Ceny szkieł są bardzo różne i potrafią się różnić diametralnie zależnie od optyka. U mnie w małym mieście u jednego optyka płaciłem 350zł za zwykłe szkła bez bajerów, a u innego optyka dałem 160zł za szkła cieniowane (w sensie, że są cienkie :P), z filtrami, antyfogami itp. 70 zeta dałem za dorobienie zwykłych szkieł bez cieniowania, filtrów do tych okularków rowerowych. Moc szkieł zawsze ta sama: -3D

 

Krótko mówiąc - trzeba popytać w kilku miejscach :)



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#60 Dziedzic22

Dziedzic22
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 01 kwiecień 2018 - 14:52

Jest jeszcze jedna waźna rzecz jeśli ktoś ma cylinder tak jak ja to nie ma szans na takie okulary

Zostają inne rozwiązania





Dodaj odpowiedź