Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hamulce i klocki


684 odpowiedzi w tym temacie

#501 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 23 październik 2017 - 18:52

Ja nie mam porównania z tymi o których piszesz, natomiast porównuję do standardowych klocków Campagnolo, Avida (w V-kach) oraz do .... czarnych Clarks-ów. Zdecydowanie bardziej miękkie od tych, które wymieniłem. Oczywiście czerwone Clarksy zużywają się szybciej. 

 

A zastanawiam się, czy nie są podobne, bo wg opisu producentów (zarówno Clarks, jak i Swissstop) mają zapewniać "lepszą modulację i doskonałą siłę hamowania podczas deszczowej pogody".

 

Niewykluczone, że skuszę się na te Swissstop-y.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#502 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 październik 2017 - 08:29

Wlasnie mialem pisac, ze niebieskie swissy sa w dobrej cenie na Wiggle ale niestety nie w wysylce do PL....
Nie uzywalem ale podobno Koolstop Salmon sa niezle. Rowniez miekka mieszanka, dorze dzislaja w mokrych warunkach.
Z tym, ze cenowo wychodza podobnie jak niebieskie swissy....

#503 Siecky

Siecky
  • Użytkownik
  • 240 postów

Napisano 27 październik 2017 - 13:14

Proszę o podpowiedź... mam 105 (5800)

 

1. Czy te klocki to "szuflady" :/ ?

 

2. Jeśli tak,  to czy podejdą do nich same okładziny SwissStopa Flash ? czarne albo zielone... czy muszę na pierwszy raz zakupić całe klocki SS ?

 

3. Ewentualnie czy jest jakaś korzyść przy całych klockach w porównaniu do oryg. 105 ?



#504 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 27 październik 2017 - 14:06

To jeszcze zapytam: na http://www.swissstop...pads/rimbrakes/jest kilka rodzajów klocków BXP: różne FLASH cośtam oraz RACE Pro. Które będą pasowały do hamulców "BTwin by Tektro"? Jak one wyglądają https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-540-id_8377756.html mogę zrobić lepsze zdjęcia jeśli trzeba.

 

Tutaj jeszcze znalazłem więcej zdjęć hamulców: https://rowerowepora...weru-szosowego/

 

Np:

 

https://rowerowepora...twin-tektro.jpg

Te BTwiny to są brandowane Tektro R539 ale one oryginalnie są szufladkami nieco innymi:

tektro-r539-600x400.jpg



#505 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 27 październik 2017 - 14:26

Czy to znaczy, że nie będzie w ogóle pasować? Czy zamiast wsuwek muszę kupić całe klocki razem z tym metalowym stelażem ze śrubka, który się przykręca do ramion?

#506 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 27 październik 2017 - 14:44

Jeśli masz takie jak na zdjęciu z roweroweporady to też masz szufladki kompatybilne ze standardem Shimano czy SRAM. Kupujesz same wsuwki. Najlepiej odkręć jedną z szufladki i sprawdź czy kształt się zgadza z tym na stronie swissstop.



#507 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 31 październik 2017 - 19:54

Będą pasować. Te wszystkie szufladki robi jeden i ten sam chińczyk niezależnie czy do Shimano, Tektro czy innego BTwina. Mam 2 pary chińskich szufladek i oryginały Jagwire. Poza napisem jest to dokładnie to samo. No dobra, chińczyk za 3USD okazał się lepszy, bo ma większą możliwość regulacji położenia klocka względem obręczy.



#508 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 01 listopad 2017 - 20:14

Wlasnie mialem pisac, ze niebieskie swissy sa w dobrej cenie na Wiggle ale niestety nie w wysylce do PL....
Nie uzywalem ale podobno Koolstop Salmon sa niezle. Rowniez miekka mieszanka, dorze dzislaja w mokrych warunkach.
Z tym, ze cenowo wychodza podobnie jak niebieskie swissy....


Mocno nie polecam łososiowych. Szarpane hamowanie na mokrym i potrafią wyśliznąć się z szufladki, łatwo się grzeją i zamieniają w miękką masę (w każdym razie wersja pod V-ki).

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#509 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 listopad 2017 - 20:20

Nie mają prawa się wyślizgnąć, jeżeli zamontujesz klocki poprawnie, czyli w dobrą stronę. Dotyczy to każdej marki i każdego typu klocków. Poza tym opisywanego przez Ciebie problemu z rozmiękaniem mieszanki Salmonów nie zaobserwowałem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#510 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 21:28

Te w Tribanie 540 wyglądają tak jak w załącznikach.

 

Załączone pliki



#511 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 listopad 2017 - 21:40

Standard Shimano, 99% okładzin na rynku będzie pasowało

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#512 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 14 listopad 2017 - 22:21

Nie mają prawa się wyślizgnąć, jeżeli zamontujesz klocki poprawnie, czyli w dobrą stronę. Dotyczy to każdej marki i każdego typu klocków. Poza tym opisywanego przez Ciebie problemu z rozmiękaniem mieszanki Salmonów nie zaobserwowałem.

Może nie tyle się wyślizgnęły co pod wpływem gorąca uplastyczniły i wyszły z szufladki w samym jej środku.

Tak czy tak, przesiadłem się na Swissstopy i jest doskonale.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#513 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 15 listopad 2017 - 09:15

Koledzy czy te zachwalane przez Was SwissStopy niebieskie to konkretnie te?

 

http://allegro.pl/sw...7022079654.html

 

W opisie jest że lepsza skuteczność w mokrych warunkach a pisaliście że to klocki na suche warunki. Tak że mam lekki mętlik w głowie. Jeśli nie te to proszę Was o podanie pełnej nazwy tych magicznych klocków.

 

Dla pewności dopytam czy same wsuwki nie będą pasowały do szufladek z oryginalnych klocków Ultegra 6800?

 

http://allegro.pl/sw...AyABEgIL_vD_BwE

 



#514 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 09:28

Tak to te niebieskie. Pasują też same wsuwki.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka



#515 gruber

gruber
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • SkądSkawina

Napisano 15 listopad 2017 - 19:48

Tak to te niebieskie. Pasują też same wsuwki.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

No to mam jeszcze takie pytanie. W drugim rowerze z 2010 roku mam hamulce Sora. Te hamulce to porażka  w porównaniu do Ultegry 6800 jeśli chodzi  o siłę hamowania. Czy wsadzenie do nich takich wkładek tych Swissstopów o które pytałem w poście powyżej poprawiłoby w odczuwalny sposób pracę tych spowalniaczy? Pytam bo może wziąłbym od razu dwa zestawy do dwóch rowerów.

No to mam jeszcze takie pytanie. W drugim rowerze z 2010 roku mam hamulce Sora. Te hamulce to porażka  w porównaniu do Ultegry 6800 jeśli chodzi  o siłę hamowania. Czy wsadzenie do nich takich wkładek tych Swissstopów o które pytałem w poście powyżej poprawiłoby w odczuwalny sposób pracę tych spowalniaczy? Pytam bo może wziąłbym od razu dwa zestawy do dwóch rowerów.



#516 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 listopad 2017 - 20:14

Nie zaczną z dnia na dzień hamować jak ultegry, ale poprawa będzie, i to znaczna

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#517 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 27 luty 2018 - 12:15

Pytanie do znawców/użytkowników swiss stopów lub innych. Aktualnie mam hamulce Tiagra, koła alu i takie klocki jak na zdjęciu (Merida Road Control). Czy spasuję tutaj same wkładki, czy na początek muszę kupić całość (klocek + szufladka)? Pytanie nr.2 Jaki kolor swiss stopów wybrać jeśli nie jeżdżę w deszczu (sporadycznie trafi się mokra droga), jestem z tych co hamują częściej niż rzadziej? Może z przodu inne i z tyłu inne (deszcz/sucho)? Dziękuję i pozdrawiam

klocki-hamulcowe-merida-road-control_526



#518 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 27 luty 2018 - 12:32

1. powinna pasować wersja do shimano,

2. brałbym flash pro original black


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#519 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 luty 2018 - 12:57

Niebieskie Swissy, mocniejsze, lepsza modulacja, lepsze w mojrym.

#520 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 27 luty 2018 - 21:29

Nius dla użytkowników V-ek: Swissstop zaprzestał produkcji zielonych klocków. W ofercie zostały tylko czarne do tego typu hamulców.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman




Dodaj odpowiedź