Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hamulce i klocki


684 odpowiedzi w tym temacie

#541 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 14:06

Producent wyposażył mnie w klocki, ale są to jakieś noname'y, które pewnie szybko zejdą. Chodzi mi o same wsuwki czy całe klocki mam kupić??


Wystarczy wsuwki dedykowane do „sanek” Shimano
  • EmPe lubi to

#542 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 14:43

Wystarczy wsuwki dedykowane do „sanek” Shimano

Ok, dzięki. O to mi chodziło.

#543 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 09:31

Poszukiwane klocki do Apex 1 HRD do gravela.

 

https://allegro.pl/o...czne-7917912562

https://allegro.pl/o...czne-8147644807

 

Jest sens brać ExoThermy, czy przerost formy nad treścią? Raczej organiki, dużo jeżdżę przez miasto w mokrym do pracy, i jednak nie chcę wywołać zawału serca u starszych osób na światłach.


Ribble R872 - Octane One Gridd


#544 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 14:09

Poszukiwane klocki do Apex 1 HRD do gravela.

https://allegro.pl/o...czne-7917912562
https://allegro.pl/o...czne-8147644807

Jest sens brać ExoThermy, czy przerost formy nad treścią? Raczej organiki, dużo jeżdżę przez miasto w mokrym do pracy, i jednak nie chcę wywołać zawału serca u starszych osób na światłach.


Przetestowalem 3typy shimano, 2 typy srama i exothermy mi najbardziej przypasowaly, polecam. Na mokro halasuja. Jak chcesz na mokre cichy klocek to zolty rs swissstop

#545 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 15:20

Zła odpowiedź... miałeś napisać "nie kupuj, za drogie, szkoda pieniędzy"...

 

No trudno, zamówiłem jeden komplet Exo dla testu ;)


Ribble R872 - Octane One Gridd


#546 KML

KML
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 11:31

Hej,

 

Szukam okładzin do hamulców szczękowych Campagnolo Skeleton (grupa Athena 11s 2016) do obręczy aluminiowych. Według tabeli na stronie producenta potrzebuje model BR-CA500, mocowanie na śrubkę. Czy ktoś wie czy są jakieś inne kompatybilne okładziny dla tych hamulców od innych firm? Shimano R55C4 mają bardzo podobny kształt ale nie wiem czy będą pasować. 

 



#547 KML

KML
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 11:31

Zdjęcia

Załączone pliki

  • Załączony plik  c3.jpg   64,16 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  c4.jpg   70,28 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  c2.jpg   69,67 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  c1.jpg   72,74 KB   15 Ilość pobrań


#548 Silver Surfer

Silver Surfer
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Skądz łódki

Napisano 27 lipiec 2020 - 10:51

Cześć.
Planuję reaktywować swoją szosę (Peugeot, model z 2 połowy lat 90-tych) oraz siebie, po raz pierwszy od czasu jak pewna młoda dama wjechała we mnie samochodem, i jedną z rzeczy do usprawnienia są hamulce. Oryginalnie powinny być RX100, ale zanim rower trafił do mnie ktoś je zmienił na jakiś starszy model na pojedynczym piwocie.
Dlatego też myślałem, żeby je zmienić na coś porządniejszego, do tego dobre klocki. Przeglądałem wczoraj kompatybilność grup osprzętu Shimano (mam Tiagrę 4600, 3x10, nie zamierzam na razie zmieniać) i zdziwiłem się widząc, że można do nich dać hamulce z nowej 105 i Ultegry.
Stąd moje pytanie - czy to może dobrze działać? Inny jest chociażby naciąg linki w tych grupach. Czy po prostu kupić jakieś używane hamulce np. Ultegra BR-6600, do tego dobre klocki i pancerze? A może jakiś model z oferty np. Tektro, Promax czy innej firmy? Z góry dziękuję za pomoc.


Got An Oldie But She's A Goldie

Why You ask me?

'cause Steel Is Real  B)


#549 Silver Surfer

Silver Surfer
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Skądz łódki

Napisano 27 lipiec 2020 - 10:52

Proszę moderatora o usunięcie zdublowanego posta - uroki pisania posta przez Tapatalk  :angry:​ 


Got An Oldie But She's A Goldie

Why You ask me?

'cause Steel Is Real  B)


#550 Silver Surfer

Silver Surfer
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Skądz łódki

Napisano 27 lipiec 2020 - 10:52

Proszę moderatora o usunięcie zdublowanego posta - uroki pisania posta przez Tapatalk  :angry:


Got An Oldie But She's A Goldie

Why You ask me?

'cause Steel Is Real  B)


#551 Silver Surfer

Silver Surfer
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Skądz łódki

Napisano 27 lipiec 2020 - 10:53

Proszę moderatora o usunięcie zdublowanego posta - uroki pisania posta przez Tapatalk  :angry:​ 


Got An Oldie But She's A Goldie

Why You ask me?

'cause Steel Is Real  B)


#552 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 lipiec 2020 - 11:00

Hamulce będą działać bez problemu. Możesz założyć nawet nową ultegrę. Ale jak coś, to mam na sprzedaż hamulce 105 5600. Używane może 2 lata, a teraz leżą i się kurzą. Jeśli jesteś zainteresowany, to napisz.

#553 Silver Surfer

Silver Surfer
  • Użytkownik
  • 79 postów
  • Skądz łódki

Napisano 27 lipiec 2020 - 15:11

Hamulce będą działać bez problemu. Możesz założyć nawet nową ultegrę. Ale jak coś, to mam na sprzedaż hamulce 105 5600. Używane może 2 lata, a teraz leżą i się kurzą. Jeśli jesteś zainteresowany, to napisz.

Dzięki za odpowiedź. A czy z Twojego doświadczenie jest duża różnica w pomiędzy hamulcami z grupy 5600 a np. 5800 / 7000?

Got An Oldie But She's A Goldie

Why You ask me?

'cause Steel Is Real  B)


#554 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 29 lipiec 2020 - 19:22

Rower Fuji Gran Fondo hamulec hydrauliczny Shimano 105. Oglądam filmy gdzie odkręca się dwie śruby mocujące ten hamulec i po naciśnięciu klamki ponownie zakręca. I dostaję obłędu. Tarcza non stop ociera o klocki hamulcowe. Rower nowy i nie mogę pojąc jak wyszedł z fabryki bez jakiegokolwiek sprawdzenia. Do tego linki od przerzutek nie zakręcone zaciskami ale to jakoś ogarnąłem. Proszę o wskazówki jak się pozbyć ocierania.


Facebuk i  YT  Strava


#555 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipiec 2020 - 20:56

To że wystarczy przykręcić zacisk na zaciśniętym hamulcu jest wystarczające do regulacji to mit.

Przykręć lekko, poświeć latarką i popatrz czy odstęp do klocków jest jednakowy. Najlepiej jak masz jakieś jasne tło za zaciskiem. Ustawiaj aż nie będzie ocierać cały czas możliwie lekko dociągając śruby.

Jak już ustawisz zacisk tak żeby nie obcierało to dokręcając docelowo śruby uważnie obserwuj czy zacisk się minimalnie nie przesuwa. Jeżeli ocieranie pojawia się dopiero jak mocno dociągniesz zaciski to patrz 2 kolejne punkty.

Może być też tak, że otwory w adapterach są zbyt małe do poprawnego ustawienia zacisku i wtedy pozostaje nieco je powiększyć w odpowiednim miejscu iglakiem.

A może być też tak że powierzchnie ramy gdzie przykręca się zacisk są krzywe i wymagają frezowania.

Nikt nie mówił że będzie łatwo.
  • manfred lubi to

#556 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 29 lipiec 2020 - 21:20

Czytałem o tym a jednak wdepnąłem w to. W piątek zabiorę się za to ponownie. Widziałem patenty z kartką i właśnie źródłem światła.
Trzeba się przyzwyczaić do tego dziadostwa

Facebuk i  YT  Strava


#557 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 06:21

Dwie kwestie:

- zaobserwowałem u siebie, że zawsze trudniej ustawia się nowe tarcze i nowe klocki - z uwagi na brak zużycia powierzchni odstęp jest mniejszy. Po dotarciu idzie łatwiej,

- po wymianie zacisków na Hope zacząłem ustawiać zacisk wg. zalecanej metody przez tego producenta. Ściągasz klocki i ustawiasz zacisk, aby był idealnie wycentrowany względem tarczy (oczywiście wcześniej wciskasz tłoczki - delikatnie) Dopiero potem idą klocki. Jeśli tarcza jest prosta i obciera o klocki, to delikatnie koryguję pozycję tłoczka wciskając go płaskim śrubokrętem. Ostatnio tak samo ustawiłem zaciski w dwóch rowerach z Ultegrą. Moim zdaniem sposób mniej frustrujący od dokręcania zacisków na wciśniętej klamce, nawet stosując dystans pomiędzy klocki, a tarczę (wizytówki, dedykowane dystanse etc.).

 

Warto zawsze skontrolować czy tarcze są proste, bo te Shimano są miękkie jak puszka po piwie (w porównaniu np. do Campy). Ostatnio zakładałem nowe tarcze DA i po pierwszych jazdach już wymagały naprostowania. 


  • manfred lubi to

#558 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 30 lipiec 2020 - 19:14

Czy polecasz zakup przyrządu de regulacji klocków hamulcowych?
 

 

 

https://allegro.pl/o...rhoCiBoQAvD_BwE

 


Facebuk i  YT  Strava


#559 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 19:55

Nie robi niczego, czego nie uzyskasz wizytówką. Nadal to tylko pomoc do ustawiania zacisku na założonych klockach i zaciśniętej klamce - moim zdaniem metoda zawodna.



#560 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 31 lipiec 2020 - 12:53

Dzięki za przypomnienie triku z wizytówką.



Dodaj odpowiedź