Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak jeździć rowerem szosowym w Polsce.. ?


2536 odpowiedzi w tym temacie

#61 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 31 lipiec 2011 - 13:41

Dołączona grafika

Fajnie nie ? 20m dalej co myślę widać na fotce, jest płot ,który bardzo zwęża ścieżkę i kolejna latarnia zaraz przy nim i ze ścieżki zostaje może metr czy półtora..

i tak przez długi czas.. wiecie co.. chodzą tamtędy ludzie, biegają psy, i max jeden rower pojedzie.. :roll:

#62 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 31 lipiec 2011 - 13:57

xubix, mylisz się całkowicie :mrgreen: - ścieżka, to ten brukowany pasek przy krawężniku - szeroki i wygodny.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#63 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipiec 2011 - 14:07

ale masz ścieżke, jest na papierze to dymaj szosóweczką a nie elegancko ulicą i to qrna na wsi .

Zrobiła Ci gmina to nie narzekaj, tylko ładnie podzieku, wysyłajac paczek z g...em w środku.

a propo 1 cm , w Krakowie żadna ścieżka nie odpowiada rozporządzeniu

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#64 Riccardo

Riccardo
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądOwock

Napisano 05 sierpień 2011 - 22:12

Mi na ścieżce rowerowej najbardziej przeszkadzają rowerzyści... Zachowują się tak jakby mózgi w domu zostawili. Codziennie jeżdżę do pracy 27 km w jedna stronę, z tego 17 km ścieżkami rowerowymi. Praktycznie każdego dnia trzeba się wydrzeć "uwaga" bo z naprzeciwka jedzie pantofelek, którego pojedynczy zwój mózgowy nie dopuszcza myśli o możliwości napotkania innych uczestników ruchu. Patrzy takie stworzenie, albo w bok, albo liczy zęby środkowej koronki wielotrybu.
Dziś miałem zderzenie czołowe z kluchą, która oprócz kierownicy trzymała w lewej ręce perfumy, a w prawej telefon. Właśnie czytała sms, co przeciążyło zalążek szarej komórki, uniemożliwiając utrzymanie kierunku. Niestety zwiecha nastąpiła na tyle późno, że nie zdążyłem już jej ominąć, ale udało mi się odbić i wyglebić już na trawie. Ona miała spotkanie z Panem Baumem. Szansa na powstanie szarej komórki prawdopodobnie została zaprzepaszczona. Potem jeszcze pyskowała...
Nie wiem jak to się dzieje, ale na ścieżkach rowerowych niektórym IQ zmniejsza się o połowę. Może dlatego, że nie ma bezpośredniego zagrożenia ze strony samochodów? Nadal jest spora grupa osób nie używających oświetlenia.
Szczerze to wolę już pieszych na ścieżkach rowerowych bo poruszają się wolniej dzięki czemu są bardziej przewidywalni. Pomocny jest też deszcz. Ciepłe są w tym roku:-)

#65 Krzysiek1994

Krzysiek1994
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • SkądIława

Napisano 06 sierpień 2011 - 10:03

Przedwczoraj otarłem się z babą na rolkach. Jechały we trzy na całej ścieżce. Jechałem sobie rekreacyjnie więc musiałem im wstąpić miejsca i zjechać ze ścieżki na chodnik omijając pieszych, przy tym wjeżdżając szosówką na kamienie i zaczęły wszystkie strzelać na boki. Nie dość że się przesunąłem to one myślały(chyba???) że im robię miejsce i się rozjechały że jechały obok siebie. Miejsca na chodniku i ścieżce nie było więc musiałem pierwszą z prawej "przesunąć"...

#66 Dag

Dag
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądBielsko-Biala

Napisano 06 sierpień 2011 - 18:24

czytalem wasze przypowiesci i jedno pytanko

"Różnica między mózgiem a rozumem polega na tym , że mózg ma każdy"
Dag też Cię lubię :-P

czy to o mnie? %-)

#67 Dag

Dag
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądBielsko-Biala

Napisano 07 sierpień 2011 - 12:08

sprytne :)

#68 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 sierpień 2011 - 12:11

Piszesz [ you ] ( bez spacji) i masz : funkcja niedostêpna, pozdrawiam Cię :D

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#69 Widzewiak

Widzewiak
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpień 2011 - 10:04

generalnie w Łodzi nie da się jeździć szosówką po ścieżkach i raczej chodzi mi o ich nawierzchnię.

#70 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 09 sierpień 2011 - 10:51

generalnie w Łodzi nie da się jeździć szosówką po ścieżkach i raczej chodzi mi o ich nawierzchnię.


generalnie nigdzie szosą nie idzie jeździć po ścieżce rowerowej [przez to ,że 99% jest brukowana i oblężona wycieczkami rodzinnymi ,matkami z wózkami czy innymi ludźmi] :roll:

#71 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 sierpień 2011 - 11:30

Xubix zapomniałeś o "kochanych" pieskach na smyczy :)

#72 Widzewiak

Widzewiak
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpień 2011 - 11:40

generalnie nigdzie szosą nie idzie jeździć po ścieżce rowerowej [przez to ,że 99% jest brukowana i oblężona wycieczkami rodzinnymi ,matkami z wózkami czy innymi ludźmi] :roll:


piesi to osobny rozdział :)

#73 Jakub123

Jakub123
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 sierpień 2011 - 12:15

umówmy się, że mamy rowery szosowe, które służą (jak nazwa wskazuje) do jazdy po szosie,a nie po ścieżkach ;-)

#74 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 09 sierpień 2011 - 12:20

A miał z was ktoś już nie przyjemność ze strażą miejską, policją, itp. za to, że obok jest ścieżka a jedziemy ulicą? :-P

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#75 Widzewiak

Widzewiak
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpień 2011 - 12:23

nie miałem takich zdarzeń - co więcej, nie raz koło mnie przejeżdżała Straż, czy Policja i nigdy nie było żadnych problemów. Te tworzą niektórzy kierowcy, ale nie będę tracił przyjemności jazdy na pyskówkę z idiotami.

#76 Riccardo

Riccardo
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądOwock

Napisano 09 sierpień 2011 - 16:29

Przejeżdżałem obok policjantów, którzy stali z suszarką, a jechałem ulicą choć obok była ścieżka rowerowa. Nie zareagowali. Było późnawo 22-23, a ja byłem oświetlony z przodu dwie lampki diodowe, jedna migająca, druga dająca mocne światło, z tyłu też lampka włączona. Musieli mnie zauważyć. Jechałem ok. 30 km/h. Natężenie ruchu było minimalne - 1 samochód na 5 minut.
Problemem są raczej kierowcy samochodów. Kilka razy mnie obtrąbiono. Raz bardziej bo koleś musiał hamować - jechało coś z naprzeciwka i strasznie go to sfrustrowało.

#77 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 27 sierpień 2011 - 17:20

W Warszawie wymalowano pas rowerowy na torach tramwajowych. W dodatku przechodzi on przez tory pod dość ostrym kątem, więc łatwo się zakleszczyć w szynie. Co sądzicie o takim pomyśle? O dziwo różni aktywiście "ścieżkowi" są zachwyceni bo tak podobno jest na cywilizowanym zachodzie. Ciekawe czy wykonanie tam też jest tak fatalne jak u nas.
http://www.tvnwarsza...ory,257853.html

#78 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 27 sierpień 2011 - 17:58

Trochę głupota. To jak, tramwaj się zatrzyma jak będzie jechała grupka i nie użyje klaksonu? Już to widzę :lol:

#79 Gosc_Rzysko_*

Gosc_Rzysko_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2011 - 18:29

dla mnie to absurd!! Te tramwaje w stolicy niedługo już w ogóle stracą wszelkie przywileje. Ludzie, to jest tramwaj, nie bryczka konna!!!, gdzie jedzie masa ludzi, i ma ustępować miejsca jakiemuś marnemu rowerzyście? Wiele osób poniesie śmierć na torach. To kwestia czasu.

<<< Jeszcze błędy musiałem poprawić xD polski kierowca typowy debil xD

Typowy polski p**eb ci ludzi nie wykonują, żadnej pracy fizycznej na zasranym tramwaju to, co ich k***a boli poczekać minutę, bo nawet nie 1.5 minuty ?!
Przez takich kretynów jak ich wielu czytając komentarze, na tvn warszawa to wnioski są proste:
-Polak choć biedny zawsze woli przepłacić ... (droga rowerowa z, zwykłego taniego betonu - cholera próbujemy robić kostkę i jakieś śmieszne asfalty a problem beton wylać jak się pojawi dziura, to się dolewa i śladu nie ma a te łaty to kpina ta tyle milionów !!! )
-Polak, choć dupa w fotelu, to nawet jak się nie da to w rowerzystę, byle do przodu (szkoda, że zawsze ja jestem na skrzyżowaniu pierwszy i macham w międzyczasie, fuck-iem do takiego, a owy łoch czeka w sznurze i spaliny wali, zamiast zgasić ten posrany silnik*)

______________
i mam być z wami na forum szczery ?! TAK KIEROWCO NIE BEDE PATRZEC, JAK JADE NA ZIELONYM, ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ... A TY SKRĘCASZ NA STRZAŁCE, BO SIEDZISZ DEBILU W FOTELU... A JA TAK SAMO, JAK TY, NIE ZWOLNIE NA ŚWIATŁACH, BO MAM , CZY TY ZWALNIASZ JAK PIESI CZEKAJA NA PASACH ?! I PRZYPOMINAM, DO GODZ.22 OBOWIĄZUJE W MIEŚCIE 50km/h A PO GODZ.22 - 80km/h !!! AMEN i tyle mam do powiedzenia w temacie !**

*-nie muszę mówić, że przy wdychaniu spalin, wdycha się ołów i inne metale, które do usranej śmierci się NIE rozkładają w naszych płucach ...

**-Koledzy szosowcy jak mnie potrąci jakiś leniwy idiota to po pierwsze nie wasza sprawa a po drugie moje odszkodowanie ! poza tym wy dzieki mnie bedziecie o jednego kierowcę bezpieczniejsi bo zanim pojedzie dwa razy sie zastanowi czy blachażowi podatków nie podnieśli ... ;-)

#80 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 sierpień 2011 - 18:51

I PRZYPOMINAM, DO GODZ.22 OBOWIĄZUJE W MIEŚCIE 50km/h A PO GODZ.22 - 80km/h !!! AMEN i tyle mam do powiedzenia w temacie !**

Prawka rozumiesz, że nie masz ? Bo po 22:00 można jechać szybciej, ale 60km/h, a nie 80 :)
pzdr



Dodaj odpowiedź