Skocz do zawartości


Opona do trenażera??


62 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2011 - 13:48

Jak kiedyś powiedziałem że chcę kupić specjalną oponę do trenażera to niektórzy koledzy stwierdzili że to bez sensu (nie na tym forum).
Wcześniej jeździłem na Schwalbe Kojak, które były głośne i po godzinie jazdy na podłodze był czarny pył za kołem.
Kupiłem oponkę Tacx i różnica jest.... widoczna. Jest ciszej (przede wszystkim mniejsze drgania przenoszą się na podłogę) i nie brudzi się w ogóle podłoga.

#22 xanavi

xanavi
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 10 październik 2011 - 13:15

Stało sie, dziś dotarł do mnie trenażer Elite Mag Alu niestety bez instrukcji. Zamontowałem i wszystko śmiga aż miło. Durano głośne nie jest, ciekawy jestem czy szybko sie zużyje. Pojeżdże na niej troche i pewnie kupie dedykowaną. Co do samego trenażera mam pytanie. Podaczas montażu zauważyłem że są dwie pozycje mocowania rolki z kołem zamachowym do spręzyny. Czy jes jakaś różnica bo w sumie na obydwu ustawieniach wszystko działało tylko na tym niższym chyba opór troszke wiekszy jest. Drugie pytanie dotyczy ciśnienia w oponie, jakie jest optymalne na taki trenażer??

#23 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 10 październik 2011 - 15:33

A więc jedna pozycja jest dla 26", a druga dla kół 28"

Co do ciśnienia, to w swojej dobiłem do 7,8 bara

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#24 xanavi

xanavi
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 10 październik 2011 - 16:40

Rozumiem, że ta niżej jest dla 28"?? Tak przynajmniej przed chwilą jeździłem i wydawało sie ok. Jeżeli chodzi o ciśnienie to napompowałem na 6,5 bo wydaje mi sie że gdzieś kiedyś przeczytałem, że nie może być za wysokie ćiśnienie.

A jeżeli chodzi o odczucia to naprawde mi sie podoba, zdecydowanie lepiej niz na rowerku stacjonarnym na którym jeździłem w tamta zime.

MOZE MA KTOŚ Z WAS JAKĄS INSTRUKCJE DO TAKIEGO TRENAŻERA BO W NECIE NIE MOGE NIGDZIE ZNALEŹĆ? MOZE BYĆ PO ANGIELSKU.

#25 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 10 październik 2011 - 18:44

Zróbcie coś z tą OPNA w tytule pliz

#26 dziundol

dziundol
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądLubań

Napisano 10 październik 2011 - 20:22

Ja przejechałam na trenażerze wiele godzin na MTB i szosie, nigdy nie używałem specjalnej opony, ale też nigdy nie odczuwałem, że takowa jest mi potrzebna. Normalne slicki sprawdzały się bardzo dobrze.

#27 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 16 październik 2011 - 15:14

Panowie , mam takie pytanko trochę odbiegające od tematu ale prosze o szybkie info.
Nie jeździcie teraz na swoich szosówkach? tylko trenażer? w zimie nie da się jeździć czy co ? jak to wygląda w praktyce ?

#28 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 październik 2011 - 17:09

Sam siebie zacytuje, całą zimę przetyrałem na nylonowej oponie CST za 20 zł. Za miękka na asfalt na trenażer idealna. Pompuję na 6,5 bar

#29 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 16 październik 2011 - 19:24

W zimie jeździ się na przełajach/ mtb. Co bardziej szaleni zakładają zimowe opony do szos ale to niestety samobójstwo.

#30 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2011 - 20:28

Wszystko zależy od zasobności portfela bo prawdę mówiąc najlepiej sprawdza się opona dedykowana do trenażera (Tacx lub Continetal). Co do zwykłych to z reguły są odrobinę głośniejsze i sypie się z nich gumowy proszek na podłogę. Co do jazdy zimą na zewnątrz to tak jak koledzy piszą, tylko zimówki. Najlepiej stary góral ze względy na możliwe do zamontowania opony. Ja w tym roku mam zamiar pokręcić w zimę na singlu złożonym na szosowej ramie, co do oponek to wrzucę jakieś bardziej trekkingowe (o ile upcham) ;-)

#31 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 18 październik 2011 - 13:35

Czyli nie robicie z roweru szosowego "zimówki" czy źle rozumiem ? Nie można kupić opon szosowych (tych szerszych) - widziałem na allegro takie przystosowane specjalnie za około 200zł.

A może po prostu szkoda roweru zimą ??

#32 Darkievicz

Darkievicz
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • SkądUstroń

Napisano 18 październik 2011 - 14:27

Jak nie miałem samochodu za bajtla to do mojego roweru (pseudo) górskiego zakładałem zbrojone opony.
Zwykła górska opona do której wkręcamy najkrótsze wkręty do drewna m/w tak aby w każdym momencie przynajmniej 2 z nich znalazły się na styku opona nawierzchnia.
Nie można przesadzić i zrobić jeżyka bo się opona rozpadnie. Na to nakładamy od wewnętrznej strony starą dętkę aby nam napompowana dętka się nie przebiła o główkę wkręta. Reszta po staremu wkładamy dętkę do opony nakładamy na obręcz i pompujemy do wskazanego ciśnienia.
Wkręty fajnie jak wystają nie więcej jak kilka mm do 0,5 cm.
Jazda na takiej dozbrojonej oponie jest możliwa nawet po lodzie nie mówiąc już o gołoledzi i śniegu.
Ja jednak ciesze się, że mam 4 kółka i trenażer w ciepłym mieszkanku :)

#33 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 18 październik 2011 - 14:28

Bardzo często szersze opony nie mieszczą się do szosowej ramy, ewentualnie szosowych hamulców. Znacznie lepszym i bezpieczniejszym wyjściem jest kupno bardzo taniego górala.

#34 wpyter

wpyter
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądGarwolin / Warszawa

Napisano 13 styczeń 2012 - 20:00

Panowie , mam takie pytanko trochę odbiegające od tematu ale prosze o szybkie info.
Nie jeździcie teraz na swoich szosówkach? tylko trenażer? w zimie nie da się jeździć czy co ? jak to wygląda w praktyce ?


jeździć się da tylko że:
-szkoda roweru->pogoda się zmienia i wracasz w deszu ze śniegiem (co oznacza samobójstwo)
- zimą, nawet jak jest niewielki przymrozek to sypią sól na szosy. a sól oznacza korozję... ze sprzętu zostaje masakra.
- na śliskim jest b. słaba przyczepność
- szybko się robi ciemno i po prostu nie widać dziur w jezdni - ja tak skończyłem żywot maviców cosmos:)

A to, że jest trochę zimno to da się przeżyć. dobry ubiór i do -8 jeździsz

#35 quba102

quba102
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądLubuskie

Napisano 31 maj 2012 - 09:59

Jeszcze co do dylematu dedykowana/zwykła.
Dedykowana jest wykonana pancernie jak nie wiem i lepiej "trzyma" a i tak jak mocniej depnę to się ślizga na docisku (a może coś źle ustawiam), ze zwykła ten efekt jest jeszcze większy ale w sumie lepiej dożynać stare kapcie niż wydawać specjalnie kasę na dedykowaną oponę, takie jest moje zdanie.

#36 KUBATRIX

KUBATRIX
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwiec 2012 - 11:46

Stare wymieniasz częściej, a dedykowaną raz na jakiś czas. Więc wychodzi na to samo. To jak z butami do nogi można kupić trampki za 12zł na deptaku i wymieniać co miesiąc lub konkretne za 150zł i przelatać kilka sezonów.

#37 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 czerwiec 2012 - 21:15

Tylko stare są za darmo, a dedykowaną trzeba kupić... sam na trenażer używam zniszczonej opony, która na szosę już się nie nadawała.


#38 eldomello

eldomello
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądRadom/OstrOFFiec

Napisano 19 wrzesień 2012 - 20:51

Noszę się z zamiarem kupna opony na trenażer - 700x23. Jakie macie doświadczenie z tymi oponami, jaką markę wybrać, ceny są raczej podobne i oscylują w okolicach 100 zł, proszę o opinie i porady jaką markę wybrać - TACX, MICHELIN, SCHWALBE, CONTINENTAL?? Jak jest z poszczególnymi oponami jeżeli chodzi o głośność, a jak o przyczepność do rolki??

#39 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 19 wrzesień 2012 - 21:27

Używam Vittoria Hometrainer Rubino Pro i nie narzekam.

#40 thomas_k7

thomas_k7
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądRybnik

Napisano 20 wrzesień 2012 - 11:28

Najpierw miałem starą Detonator. Później Zaffiro. Obie były głośne i musiałem rolkę bardziej dostawiać do koła - ślizgały się. Kupiłem oponę Tacx, jest trochę ciszej ale komfort "jazdy" się poprawił.



Dodaj odpowiedź