Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy zakładać cieplejsze ubrania.


43 odpowiedzi w tym temacie

#21 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 02 listopad 2011 - 14:41

Tylko po co Ci wkładka na spodniach?!? A sponsor niech kupi długie spodnie z logo.

A wracając do tematu to zauważyłem, że w tym sezonie ubieram się cieplej niż w poprzednich.

#22 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2011 - 16:39

Tylko po co Ci wkładka na spodniach?!? A sponsor niech kupi długie spodnie z logo.

A wracając do tematu to zauważyłem, że w tym sezonie ubieram się cieplej niż w poprzednich.

Starzejesz się, mądrzejesz, chudniesz.. ;-)

#23 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 02 listopad 2011 - 16:59

U mnie na zbiórce ostatnio 10 * i każdy ochraniacze na buty ;-) a ja tam dwie pary skarpetek jedne kolarskie lekkie a drugie już grubsze. Chusta polarowa pod kask i ocieplane nogawki, a na górę wiatrówka koszulka kolarska i bluza termoaktywna i powiem wam że w ogóle nie przemarzłem a wszystko suchutkie. Ja tam wole lekko zmarznąć i się nie spocić niż się spocić ;-) i żeby mnie przewiało. Tak mawiał Bear Grylls :mrgreen:

#24 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 02 listopad 2011 - 17:04

Starzejesz się, mądrzejesz, chudniesz.. ;-)


Jakoś przyszło mi do głowy, że jestem stary, ale rzeczywiście, zrzucenie kilku kg tłuszczowej termoizolacji może być tu nie bez znaczenia ;-)

#25 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 02 listopad 2011 - 17:23

jak krotkie beda pod to sponsor sie obrazi no i nie bedzie gdzie wkladac papierkow po zelach/batonach (domyslnie pod nogawki) :D


to fakt, ale ja nie mam sponsora więc problem z głowy;) a papierki ładuje do kurtki w kieszonki:)

#26 Gosc_wojtuś_*

Gosc_wojtuś_*
  • Gość

Napisano 03 listopad 2011 - 14:38

LoveBeer ja zdecydowanie tak jak Ty polecam dwie pary spodni,
nawet krótkie zakładam pod zimowe spodnie a w dwóch pieluchach jest bardziej miękko i tyle nie czuję żadnego dyskomfortu a śmigam tak już parę lat ;)

#27 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 13 grudzień 2011 - 17:28

Stosujecie coś na kolana w chłodne dni ? Zauważyłem że przy temperaturze 0, +2st. trochę ciągnie po kolanach mimo że tak się tego nie odczuwa to jednak trzeba dbać o stawy kolanowe. Zaopatrzyłem się ostatnio w takie ocieplacze http://www.mikesport...-softshell.html i chcę je zakładać na spodnie.

#28 Gosc_Boss999_*

Gosc_Boss999_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2011 - 18:24

Moim zdaniem to nie ma co zbytnio usztywniać kolan, bo ograniczasz ruch w stawie co jest niewygodne i nie sprzyja utrzymaniu ciepła. Ja na temperatury poniżej 3*C (no chyba że nie wieje to dopiero poniżej 0) zakładam tak:
1. krótkie wygodne spodenki 2. kalesony termiczne (najlepiej takie sportowe bo w zwykłych nie wygodnie bo są nierozciągliwe) 3. Rajtuzy długie bez wkładki
I w takim zestawie na nogi mogę jeździć nawet do -8 bo mniej to już marzną mi dłonie i stopy.
na temperatury około 3-12*C stosuję cieplejsze rajtuzy z wkładką a powyżej to już nogawki.

Jedynym minusem tego rozwiązania jest lekko pogrubiona warstwa ubrań w kroczu co może troszkę krępować ruchy na siodełku ale nie jest to wielka udręka. Ważne jest jednak zdrowie i lepiej się przemęczyć niż kombinować i rozwalić sobie kolana. A doświadczenie z ostatniej zimy mam takie że cwaniakowałem przy temp. koło zera z samymi rajtuzami i efekt był taki że cały marzec i kwiecień miałem z głowy, także warto się zastanowić tym bardziej że o miejscach intymnych też zapomnieć nie można bo wyziębienie ich może mieć równie groźne skutki.

Podsumowując proponuję się zaopatrzyć w kalesony termiczne które można nabyć choćby na allegro za około 50zł niż kombinować i płacić zdrowiem. Pozdro

#29 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 13 grudzień 2011 - 18:43

Jutro zobaczę jak to się ma do usztywnienia kolan. Wiem na firmie Rogelli się jeszcze nie zawiodłem i mam nadzieję że te ocieplacze są na tyle elastyczne że nie będą krępować ruchów.

#30 Gosc_Boss999_*

Gosc_Boss999_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2011 - 18:55

Jeżeli miałbyś na kolanach tylko je to ok ale jak założysz na to rajtuzy a tym bardziej te nakolanniki założysz na rajtuzy to za wygodnie ci nie będzie. A co do firmy rogelli to miałem kiedyś krótkie koszulki tej firmy oraz spodenki i powiem szczeże: jakość jest żenująca, niestety. Ale rób jak uważasz, bo to tylko moje zdanie.

#31 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 13 grudzień 2011 - 18:59

Rogelli ma to do siebie że tanie modele są naprawdę słabe. Mam komplet http://www.mikesport...owerowa-pl.html ze spodenkami i bluzą. Jakość świetna i krój dopasowany. Obecnie jeżdżę w bluzie http://www.mikesport...-softshell.html i również jestem bardzo zadowolony.

#32 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 grudzień 2011 - 19:00

Rogelli ?? bardzo dobre koszulki robią, mam 2 szt, jedna z krótkim, druga z długim zamkiem , tyrałem na szosie i mtb w górach w tym roku i pomimo tego iż nie jest to materiał jak "Nalini" złego słowa nie powiem , odprowadzały pot jak trzeba i cena przystępna .
z krótkim rekawkiem miała fajnie zrobione tylne kieszenie pod kątem - do wpychania bidonów no i zamek na środkowej sie przydaje.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#33 maku

maku
  • Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 13 grudzień 2011 - 20:39

Stosujecie coś na kolana w chłodne dni ? Zauważyłem że przy temperaturze 0, +2st. trochę ciągnie po kolanach mimo że tak się tego nie odczuwa to jednak trzeba dbać o stawy kolanowe.


Moim zdaniem również o uda. Z początkiem listopada wracałem w przewiewnych spodniach z trasy po zmroku. Niby nie czułem zimna, ale gdzieś po godzinie takiej jazdy noga podawała baaaardzo słabo. Ledwo dojechałem do domu. Obyło się na szczęście bez kontuzji kolan. Teraz poniżej 5 stopni zakładam już kalesony z windstopperem pod spodnie 3/4.

#34 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 14 grudzień 2011 - 17:18

Dzisiaj przyszły wspomniane ocieplacze na kolana http://www.mikesport...-softshell.html . Niestety byłem już po treningu więc przymierzyłem na sucho i powiem że są bardzo elastyczne i myślę że nie będą ograniczać ruchów a na pewno bardzo osłonią kolana od chłodu i wiatru. Jutro sprawdzę je w praktyce.

#35 serav

serav
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądŁomża

Napisano 18 grudzień 2011 - 14:03

Dzisiaj mogę coś więcej powiedzieć i chyba odradzić takie wynalazki jak ocieplacze na kolana. Wszystko jest fajnie ale podczas jazdy zsuwają się i trzeba co kilka km je podciągać.
O wiele lepszym rozwiązaniem które sprawdziłem wczoraj jest nałożenie getrów do biegania a na to spodenek z wkładką 3/4. Rewelacyjne rozwiązanie. Człowiek się nie gotuje jak pod membraną, nic się nie ściąga i chroni kolana oraz uda przed naprawdę silnym wiatrem o czym przekonałem się wczoraj.

#36 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 18 grudzień 2011 - 17:05

Ja na razie stosuję takie coś: krótkie spodenki kolarskie, na to kalesony termoaktywne i cienkie długie spodnie bez wkładki. Jest ok, nic nie krępuje ruchów, jest ciepło i wygodnie.

#37 Gosc_Boss999_*

Gosc_Boss999_*
  • Gość

Napisano 18 grudzień 2011 - 17:17

Ja na razie stosuję takie coś: krótkie spodenki kolarskie, na to kalesony termoaktywne i cienkie długie spodnie bez wkładki. Jest ok, nic nie krępuje ruchów, jest ciepło i wygodnie.


No raczej że ciepło ci w tym. Ja ten patent stosuje od 5 lat i nie marznę nawet przy -8 stopniach. A na taką pogodę jak teraz to zwykłe rajtuzy ocieplane wystarczą. No chyba że ktoś mieszka na Syberii jak jeden z użytkowników tego forum który ma pół metra śniegu na łące. U mnie na razie wiosna +3 na słupku i ogień.

#38 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 26 grudzień 2011 - 16:46

dziś było 8 st. C i ja mam problem
w zimowym mi jest za ciepło, w jesiennym za zimno
muszę chyba pod jesienny zakładać coś cieplejszego i będzie OK

#39 Gosc_Boss999_*

Gosc_Boss999_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2011 - 09:56

dziś było 8 st. C i ja mam problem
w zimowym mi jest za ciepło, w jesiennym za zimno
muszę chyba pod jesienny zakładać coś cieplejszego i będzie OK


To co ty zakładasz?
Ja nie widzę problemu bo taka pogoda to luksus. Zakładam koszulkę termoaktywną z długim rękawem na to zwykłą bluzę i kamizelkę i jest gitara. Gdy jest 4-6 to wtedy w tym troszkę za zimno ale za to można po prostu samą kurtkę i pod nią tylko zwykła biała potówka lub siateczka. A kiedy jest cieplej czyli powyżej 10 stopni to zwykła koszulka i na to bluza ewentualnie kamizelka jak wieje.
Tak a propos to jeżeli ci w jesiennym zimno to ty chyba masz na myśli krótką koszulkę i spodenki hehe bo na 8 stopni to krótkie spodenki + nogawki a góra tak jak pisałem wyżej.
Pozdro

#40 misthunt3r

misthunt3r
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądToruń/Warszawa

Napisano 05 styczeń 2012 - 09:07

Tak sobie czytałem te dyskusje o zimnie i śmiałem się w duchu, bo przy jeździe ok 2h, do najniższej na razie temp w jakiej jeździłem 2 stopnie - nie zdarzyło mi się zmarznąć. (a nie mam jeszcze żadnego typowo kolarskiego elementu stroju, używam biegowego)

Po nowym roku jednak przesiadłem się z platform na spd i okazało się, że marznę. Przez te cholerne buty. Temperatura o kilka stopni wyższa, jazda krótsza, a i stopy jak z lodówki. W zwykłych butach to się nie zdarzało.(ot zwykłe adidasy bez membrany) Czas zmienić skarpety, a jak to nie pomoże to jakieś stuptuty, bo tak to się żyć nie da :(



Dodaj odpowiedź