Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#21 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 06 grudzień 2011 - 12:20

No właśnie nie ma zielonych ptaszków tylko czerwone krzyżyki, a podłączone jest wszystko...

#22 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudzień 2011 - 12:57

ARTECH, zainstalowałeś wszystko wg instrukcji, tj. najpierw sterowniki/oprogramowanie, dopiero potem podłączasz USB?
Trenażer do prądu włączyłeś? :-)

Jeżeli nie kupiłeś sprzętu na bazarze, to dzwoń do sprzedawcy - niech Ci wyśle instrukcję!

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#23 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 06 grudzień 2011 - 13:00

włączyłem do prądu, interfejs się świeci ale faktycznie muszę dzwonić do sprzedawcy... dzięki na razie będe jeszcze w kontakcie

#24 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 grudzień 2011 - 16:12

mozesz tez sciagnac manuala ze strony tacxa, jednak nie ma wersji pl z tego co kojarze

#25 lukiwrzesnia

lukiwrzesnia
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądWrześnia

Napisano 06 grudzień 2011 - 21:35

Witam podłącze pytanko mam Tacx'a Flow T1680 czy mogę go rozbudować do virtuala dokupując oprogramowanie :?:

#26 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudzień 2011 - 21:55

Witam podłącze pytanko mam Tacx'a Flow T1680 czy mogę go rozbudować do virtuala dokupując oprogramowanie :?:

Sam soft - nie. Bo gdzie podepniesz kabelek USB? ;-)
Musisz kupić przystawkę T1925.30 (soft w pakiecie) -> link, którą podłączasz zamiast swojej z wyświetlaczem.

Moim zdaniem średnio opłacalne, skoro za dwa razy tyle masz zestaw Flow + przystawka + rama sterująca.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#27 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 07 grudzień 2011 - 08:30

Radello, program krzyczy o klucz aktywacyjny ale ja nie wiem gdzie go szukać... licencja jest ok.

#28 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudzień 2011 - 11:25

Wybierz On-line activation. Podajesz tylko nr licencji (na opakowaniu oprogramowania - wewnątrz pudełka na CD). Żadnego kodu aktywacyjnego nie trzeba wprowadzać. W okienku, w którym program o nią pyta klikasz po prostu Next.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#29 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2011 - 20:26

no i mam swoja sztuke :D 2.5h zajelo mi zlozenie tego, wyczyszczenie kolarki, zmiana opony na tacxowa, no i zainstalowanie roweru. Teraz instaluje soft :- ) Pierwsze wrazenie: niezwykle solidne, lacznie z kierownica

#30 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 07 grudzień 2011 - 21:15

dla zainteresowanych - Elite wypuścił upgrade dla RealTour z 2.0.0.0 na 3.0.0.2
Nie jeździłem jeszcze na tym upgradzie (nie siadałem jeszcze na trenażer tej jesieni), ale widzę ze np rozdzielczośc poprawili - nie jakies anachroniczne 600x480 , tylko normalne kompatybilne ze wspólczesnymi ekranami , bardziej rozbudowane mozliwości zbudowania własnych tras, ich mozliwości obciążeń, czasowych i kilometrażowych ...

BTW - wirtualna jazda w sensie jeżdżenia to trasach na video, mało atrakcyjne i po dwóch trzech przejechaniach - nuuuda ... natomiast mozliwości budowania własnych tras, ich konfiguracje, obciązenia - super sprawa ... ;-) Jak również juz te skonfigurowane prze Elite ;-)
Natomiast wirtualne sciganie na RealTourze niestety niemozliwe ... nie ta półka

#31 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2011 - 23:04

pierwsze testy, wszystko dziala poprawnie, niestety sterowania tez jakiegos skilla wymaga :D

#32 galeonster

galeonster
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądrzeszow

Napisano 04 styczeń 2012 - 19:52

Witam,

Mój ojciec kupił sobie takie cudo jakim jest ten trenażer. Prosił mnie abym wgrał mu trasy jakieś, bo jeździ tylko na tych co są już w programie. Chodzi mi o trasy do samego catalyst, jakieś takie zróźnicowane. Nie chodzi mi o trasy video, bo z tego co czytałem to za takie trzeba płacić, a jemu jest to niepotrzebne. Skąd wziąc takie trasy i gdzie je wgrać żeby to wszystko hulało?

Pozdrawiam
Michał

#33 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 styczeń 2012 - 22:39

Nie ma takiego czegoś jak "trasy do Catalyst". O jakie trasy Ci chodzi?

Polecam stronkę z darmowymi trasami Real Life Video: http://cyclingrlv.com/ !

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#34 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 05 styczeń 2012 - 07:13

w opcji Catalyst, można tworzyć własne trasy lub modyfikować istniejące. Fajna jest też możliwość planowania tras w opcji Real Life wg GPS. Np wybieramy miejscowość Istebna i zaznaczamy punkty tegorocznej pętli i ... przeżyjmy to jeszcze raz :-)

#35 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 styczeń 2012 - 18:07

czy ktos moze mi napisac na czym polega kalibracja? Jak moge osiagnac 0?

caly czas jezdze na 1.7, jak probuje ustawic blizej 0, to opona sie slizga juz przy w miare lekkim ruszaniu. Uzywam opony tacxa, czy ktos moze rzucic jakies konretne informacje na temat pompowania tego? Jak sobie radzicie z powtarzalnoscia kalibracji?

#36 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 05 styczeń 2012 - 21:25

Fajna jest też możliwość planowania tras w opcji Real Life wg GPS.


Zastanawiam się czy jest taka możliwość by wykorzystać plik kmz z google earth. W nim zapisane są przewyższenia itd.

Albo już kompletnie poszaleć i śmigać z zamontowana kamerą. Potem łączyć video z danymi wysokosciowymi i mamy własną trasę...
...chyba mnie poniosło:P

#37 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:43

Robilem obraz trasy endomondo o ile pamietam, po imporcie do tts wyszlo 11km przewyzszen na 55km :D :D

#38 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 05 styczeń 2012 - 23:39

średnia 20% :))

#39 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 styczeń 2012 - 01:08

mess, jak zmieniasz z 1.7 to odkręć śrubę dociskającą rolkę do opony tylko kawałek - jakieś 1/8 obrotu. Rest i kalibrujesz na nowo. Może odkręcasz za dużo?
Na początku kalibracji (zanim rozkręcisz do żądanych 30 km/h) mi też się ślizga koło. To chyba normalne...

Też mam oponę Tacx'a - pompuję do 7-8 bar. Sprawdzam ciśnienie dosyć regularnie, coby nie fałszować wyników.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#40 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 styczeń 2012 - 09:49

To w koncu 7 czy 8 pompujesz? :D I jak przy takim cisnieniu podjazdy 10%+ ? No i napisz mi na ile kalibrujesz przy 7-8? Na 0?



Dodaj odpowiedź