Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1641 grzeko

grzeko
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:44

Nie wiem czy nie wkradl sie blad w nazwie modelu. Moze chodzilo ci o Wahoo Kickr, a nie Kickr Core? Taxc Neo 2 to prawie 30% wiecej, Neo 2T 50% ceny Kickr Core, wiec nieco inna pulka cenowa.
Ja przed zakupem nowego urzadzenia wlasnie bralem pod uwage wspomniane trzy trenazery, Kickr, Neo 2T i Drivo 2. Mozesz, ja tak zrobilem, poogladac i to nie raz testy ww. Ograniczylbym sie do DC Rainmaker i Shane Miler aka GPLama. Ogladajac testy pomysl co bedzie odpowiednie dla twoich oczekiwan i potrzeb.

 

Z tego co widzę to Kickr różni się od Kickr Core jedynie czyjnikiem kadencji, kasetą w komplecie i nieco wyższym oporem max. NIe sądzę żebym kiedyś wycisnął  1800 W.

Dlatego biorę pod uwagę Kickr Core. To na czym zależy mi najbardziej to naturalny "Ride Feel".

Pytanie czy Neo2 jest pod tym względem lepszy.

 

Testy oglądałem, ale chciałbym posłuchać opinii ludzi którzy jeżdżą na co dzien na Neo, lub Kickerze.


.....The loneliness of the long distance runner.


#1642 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:44

też się nad nim zastanawiałem tylko, że chciałem tego nowszego s, a Decathlonie jest bez "s"

 

Bierzesz takiego, szybko psujesz bo są wadliwe, odsyłasz do Tacxa i dostajesz eSkę :D

A serio to wydawało mi się że mieli eSkę, a teraz parze i faktycznie jest model starszy. 



#1643 grzeko

grzeko
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:45

też się nad nim zastanawiałem tylko, że chciałem tego nowszego s, a Decathlonie jest bez "s"

Wersja bez "s" psuła się na potęgę. Szukałbym raczej wersji S.


.....The loneliness of the long distance runner.


#1644 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 12:05

no i to sprawiło że wiozłem tego suito nowszy "lepszy"  :D zaraz wsiadam na niego zrobię trening 1h i zobaczę ogolenie jak się jeździ. I dzwonię do sklepu jak to reklamować, ale  chyba już wiedzą, że coś jest nie tak bo zniknął u nich ze sprzedaży. Nie wiem jak inne trenażery ale tu jakość plastiku jest żenująca, wygląda to jakby jakaś podróba z chin. 



#1645 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 wrzesień 2019 - 12:10

Przecież tak napisał, że wersje bez "S" psuły się. Jednak dotyczyło to pierwszej partii produkcyjnej, chyba źle spasowane koło i pasek szlag trafiał. 

szczegóły: https://youtu.be/xi9Hbfrh2Wc?t=468

 

Żeby było jasne - stryjek żartował, bo i tak musiałby odsyłać trenażer do punktu sprzedaży, a nie do Tacx'a. Ewentualnie do dystrybutora lokalnego. Tacx nie przyjmuje bezpośrednich przesyłek od klientów detalicznych. A ewentualna wymiana będzie raczej na taką samą wersję, jak została kupiona. Albo zostanie naprawiony zgodnie z warunkami gwarancji i odesłany do użytkownika.

 

Głupotą byłaby rezygnacja z "S" czyli z modelu w którym płyta indukcyjna z aluminium została zamieniona na miedzianą, zapewniająca znacznie większy opór na małych prędkościach obrotowych (ponoć 3x), czyli wirtualnie jest możliwe odwzorowanie większych nachyleń. W końcu nikt nie jeździ 10% na przełożeniach do dużych prędkości. Przy okazji ponoć jest lepsza bezwładność. 

Szczegóły: https://titaniumgeek...wift-gear-test/

 

Każdy Kicrk (również Core) będzie miał szacowanie kadencji po aktualizacji oprogramowania (i wysyłanie tego z innymi danymi paczką zbiorczą ANT+/BT).


  • stryjek lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1646 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 16 wrzesień 2019 - 12:56

Nie wiem jak inne trenażery ale tu jakość plastiku jest żenująca, wygląda to jakby jakaś podróba z chin. 

W elite to raczej norma. Direto też był tandetny pod tym względem.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1647 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 16 wrzesień 2019 - 13:00

też się nad nim zastanawiałem tylko, że chciałem tego nowszego s, a Decathlonie jest bez "s"

Pytanie, czy decathlon ma takie zapasy starych flux'ow czy to błąd w opisie?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

#1648 grzeko

grzeko
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 wrzesień 2019 - 13:36

Pytanie, czy decathlon ma takie zapasy starych flux'ow czy to błąd w opisie?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

 

Pewnie dostali od Tacx'a partię naprawionych Fluxów pierwszej generacji w dobrej cenie :-)


.....The loneliness of the long distance runner.


#1649 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 wrzesień 2019 - 14:23

Z tego co widzę to Kickr różni się od Kickr Core jedynie czyjnikiem kadencji, kasetą w komplecie i nieco wyższym oporem max. NIe sądzę żebym kiedyś wycisnął  1800 W.

Dlatego biorę pod uwagę Kickr Core. To na czym zależy mi najbardziej to naturalny "Ride Feel".

Pytanie czy Neo2 jest pod tym względem lepszy.

 

Testy oglądałem, ale chciałbym posłuchać opinii ludzi którzy jeżdżą na co dzien na Neo, lub Kickerze.

Kickr ma wieksze (ciezsze) kolo zamachowe, wiec teoretycznie Ride Feel powinien miec lepszy. Czy roznica w wadze kola jest odczuwalna? Nie mam pojecia.

Czytalem sporo opinii o Neo, ze wlasnie daje niezbyt naturalne odczucia z jazdy (wirtualne kolo zamachowe?). Oczywiscie ma bujanie na zawiasach, ktore notabene potrafia niezle skrzypiec (youtube), drgania kiedy przejezdza sie po wirtualnych nierownosciach. Ktos na tej podstawie moze powiedziec, ze lepiej odzwierciedla realia. Dla mnie zadne drgania, wahania i co tam jeszcze nie zmieniaja faktu, ze caly czas bede krecil gdzies pod dachem majac przed oczami sciane, tudziez okno. Tym bardziej, ze nie masz zamiaru korzystac ze Zwifta....



#1650 grzeko

grzeko
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 wrzesień 2019 - 15:22

Kickr ma wieksze (ciezsze) kolo zamachowe, wiec teoretycznie Ride Feel powinien miec lepszy. Czy roznica w wadze kola jest odczuwalna? Nie mam pojecia.

Czytalem sporo opinii o Neo, ze wlasnie daje niezbyt naturalne odczucia z jazdy (wirtualne kolo zamachowe?). Oczywiscie ma bujanie na zawiasach, ktore notabene potrafia niezle skrzypiec (youtube), drgania kiedy przejezdza sie po wirtualnych nierownosciach. Ktos na tej podstawie moze powiedziec, ze lepiej odzwierciedla realia. Dla mnie zadne drgania, wahania i co tam jeszcze nie zmieniaja faktu, ze caly czas bede krecil gdzies pod dachem majac przed oczami sciane, tudziez okno. Tym bardziej, ze nie masz zamiaru korzystac ze Zwifta....

 

Jakoś nie ciągnie mnie do Zwifta, nie interesują mnie też drgania, które mają symulować zmianę nawierzchni.

 

A Tobie jak się jeździ na Kickr Core - bo chyba ostatnio nabyłeś coś takiego ?


.....The loneliness of the long distance runner.


#1651 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 wrzesień 2019 - 17:07

Rzuć okiem na poprzednią stronę i zweryfikuj czy na pewno Core. Podpowiem, że raczej nie. Ale całą zabawę w odszukanie prawidłowego trenażera zostawiam Tobie. 

 

A używałeś kiedyś Zwifta?

Może nie każdemu tego typu zabawa pasuje, ale dla większości wnosi sporo nowej jakości (i zabawy!) trenowania w czterech ścianach.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1652 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 17:14

..

#1653 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2019 - 17:49

Czytam i widzę że nic nie zmieniło, czyli dalej mnóstwo niedoróbek i problemów - i to niezależnie co się wybierze z trenażerów interaktywnych. Rok temu miałem ten sam dylemat, najpierw długo czekałem na dostępność Kickr Core - no i się nie doczekałem. Wybrałem więc dostępne Direto bo podobno mniej awaryjne od Taxc Flux, miało też w komplecie adaptery do 142x12 i dokładny pomiar mocy. I co - po 2 tygodniach odsyłałem trenażer do serwisu. Dobrze że kupowałem stacjonarnie, więc cały proces gwarancyjny był załatwiony całkiem szybko.

 

Mam tylko nadzieję, że jak wyciągnę trenażer z pudła w okolicy grudnia to będzie sprawny :) Muszę też pomyśleć nad kolejnym eksperymentem treningowym na tą zimę, bo chyba wiosenne zgrupowanie zamienię tym razem na narty.

 



#1654 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 wrzesień 2019 - 18:55

I między innymi dlatego lubię swojego nieiteratywnego Muin'a. Wirtual i owszem - z mocy z korby (albo z Misuro po strojeniu pod korbę). 

Właściwie nie wiem, czy nie zmienić nazwy tematu na Trenażery interaktywne. Bo kiedyś wirtual był zarezerwowany tylko i wyłącznie dla specjalnej grupy trenażerów, teraz wystarczy głupi trenażer z krzywą mocy i już można wirtualnie zwiftować...

 

Bzyku, widzę, że wykropkowałeś, ale: "pełny" i droższy Kickr:

xwahoo_kickr_wfbktr118_right_3_4_final_1

i wersja Core:

wahoo_kickrcore_wfbktr4_no_cassette_righ

jak widać różnica już widoczna na podstawce - jak w Muin.

 

Szczegóły i porównanie/różnice  (łącznie ze Snap) w tabeli na stronie: https://eu.wahoofitn...s/bike-trainers


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1655 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 19:18

Wykropkowałem, bo posiedziałem i znalazłem, ale dzięki ;)

 

Wracając do Tacx’a. Coś z Flux S jest nie tak? 



#1656 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 19:49

Wracając do Tacx’a. Coś z Flux S jest nie tak? 

Nie wiem czy z Flux S jest coś nie tak ale całą zeszłą zimę przelatałem na Flux'ie bez S ponad 4kkm i nic sie z nim nie działo oprócz dziwnych dzwieków na początku, widocznie się docerał ;) , nie wiem być może miałem wyjątkowe szczęście, bo rzeczywiście dużo zwrotów było i narzekań. Jeśli masz budżet 2.5k pln to bierz FluxaS nalepiej z Decathlonu(bezproblemowe załatwianie ewentualnej wymiany gwarancyjnej) tym bardziej, że Flux S jest już podobno mocno poprawiony i ciesz się jazdą ;)  Takie moje zdanie przy tym budżecie.

Pozdrawiam :)



#1657 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 20:04

No z tym, że Deca ma Fluxa bez S.
Znajomy testował Fluxa 2 i narzekał na praktycznie brak możliwości zrobienia krótkich sprintów w krokach (5 sek). Według niego Direto w tym aspekcie był nieporównywalnie lepszy. Chociaż w tym temacie chyba była inna opinia na ten temat odnośnie Direto.
Masz jakieś swoje wrażenia z tego typu sprintów w przypadku Fluxa?

#1658 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 20:19

Jezdziłem na Zwifcie, plan treningowy jak i mnóstwo eventów, gdzie krótkich sprintów na pewno nie brakowało, nigdy w tym aspekcie w moim mniemaniu nie odczuwałem jakichś niedomagań ale też trzeba przyznać, że nie mam doświadczenia z innym trenażerem, może stąd moje pozytywne odczucia.



#1659 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 16 wrzesień 2019 - 21:22

A co takiego fajnego jest w tym Zwifcie , na czym polega jego ''fenomen''??? ( młody naogladał się na Eurosporcie reklam z Thomasem i chciałby spróbować )

 

dla porównania z tych co próbowałem

 

- Trainerroad  ma swoje plany treningowe 

- Kinomap można sobie pojeździć po górkch  z całego świata - wybór spory. Teraz na nowym sprzęcie nawet zaczęło mi nieźle dzialać ale  wazne Tablet musi mieć z 3 gb ramu pamięci 

-Rouvy  podobnie co powyżej

-Tacx Cycling  - jak wyżej , mniejszy wybór podjazdów ale można działać OFFLINE  ae teraz coś w ogóle nie mogę otworzyć Shopu z nowymi filmami , widać tylko te stare co kupiłem z 2 lata temu

-Bkool -też te podjazdy 

-Big Ring VR .....

- inne

 

A  Zwift to gdzie jego przewaga, za co te 15 usd / miesiac??

 

-   rywalizacja z innymi 

-  może są jakieś plany jak w Trainerroad

-  jakieś widoki z ''kosmosu ''

 

Mógłby ktoś wyjaśnić -kiedyś próbowałem z tym walczyć na komp ale jakoś za mało intuicyjne mi się wydawało

 

 



#1660 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 wrzesień 2019 - 22:13

Tak w skrócie...

Przede wszystkim - grywalizacja. Czyli rywalizacja w grze. Oczywiście możesz mieć to samo co np. w Trainerroad czyli plany treningowe (aczkolwiek raczej zbiór planów i nie tak dopracowane, chociaż jak trener dopieści... Ale jest Akademia Zwift dla kobiet, mężczyzn i triathlonistów), olbrzymia ilość treningów z możliwością dodawania własnych, czy nawet używanie na bieżni dla biegaczy...

 

Ale to właśnie grywalizacja jest główną siłą tego środowiska. W grze (stąd te widoki z kosmosu, na dobrym sprzęcie potrafią być całkiem miodne) steruje się własnym awatarem którego można ukształtować, ubrać, wyposażyć w sprzęt (na początku podstawowy rower, z biegiem km i kropli potu można dostać lub "kupić" za wylany pot sprzęt z wyższej półki), prawie jak w Simach ;).

Ale to oczywiście otoczka. Najważniejsze to możliwość rywalizacji lub jazd towarzyskich, albo treningów grupowych. Wirutalnie co prawda, ale trenuje się w grupie, lub ściga się z innymi. 

 

W odróżnieniu od programów wyświetlających film przesuwający się w miarę kręcenia (nuda! - ile można oglądać obrazki przesuwającej się drogi?) tu kształtuje się niejako rzeczywistość, w jeździe indywidualnej wybiera się trasę, którą można zmienić na każdym skrzyżowaniu. W jeździe grupowej lider dyktuje tempo i jedzie się jako grupa (w różnych opcjach: treningu czy coffe ride - z pogaduchami sieciowymi). Wyścigi? I owszem, na ogół podzielone na grupy mocy, a właściwie W/kg. Są nawet ligi i drużyny w tym polska drużyna...

 

Typowy e-sport, ale w tym e-sporcie trzeba naprawdę się namęczyć, żeby mieć jakieś efekty. Choć oczywiście znajdują się tu i oszuści, albo tacy, którym trenażer zawyża znacznie moc i w realu w życiu nie udałoby im się takiej mocy uzyskać.  

 

Eventy - czyli jazdy/treningi/wyścigi grupowe w różnych kategoriach mocy, na różnych dystansach, w różnych grupach, różnym czasie rozpoczęcia/zakończenia i o różnym czasie trwania. Męskie, żeńskie, mieszane... W różnych lokalizacjach, w tym dedykowanych np. do TT - odwzorowanie trasy Bologna Time Trial. Oprócz tego do wyboru 6 lokalizacji (Watopia, Richmond, London, New York, Innsbruck, Yorkshire) w każdej sporo kursów do wyboru (z możliwością zmiany w trakcie)...

 

Serio, długo można opowiadać, ale ta gra potrafi wciągnąć. A że miesiąc kosztuje te $15? No cóż, moim zdaniem warto. 

Zawsze można spróbować - darmowo jest raz w miesiącu 25 km.

zwiftpower: https://www.zwiftpower.com/events.php - doskonała ściągawka eventów, ligi, drużyn, i tak dalej...

zwifthack events: https://zwifthacks.com/app/events/

zwifthack routes: https://zwifthacks.com/app/routes/

 

Co ciekawe można połączyć Trainerroad ze Zwift'em https://zwifthacks.c...ad-desktop-app/


  • stryjek lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź