Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1661 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 16 wrzesień 2019 - 22:34

Dzięki,

 

Mnie rywalizacja z '' kimś '' czy jazdy w peletonie  średnio pociągają  ale ostatnie zdanie tzn. o Trainerroad wygląda b. zachęcająco + mały jest zafascynowany tą ''grą'' także będziemy musieli spróbować.



#1662 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 wrzesień 2019 - 22:42

Mój młody też, przynajmniej na razie cieszy się jak ojciec jeździ. Właściwie też się zastanawiałem czy mu konta nie założyć - dla dzieci od 5 do 16 lat jest to darmowe (choć z pisemną zgodą rodziców/opiekunów), szczegóły: https://support.zwif...ldren-HyleeRkr7

tyle tylko, że trenażer mam jeden i nie wiem, czy będzie mu się chciało samemu kręcić, jednak 8 lat to ciągle mało... Ewentualnie jakiś tranażerek do dziecięcego rowerku z krzywą mocy...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1663 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 815 postów
  • SkądSobótka

Napisano 17 wrzesień 2019 - 06:34

Mój młody też, przynajmniej na razie cieszy się jak ojciec jeździ. Właściwie też się zastanawiałem czy mu konta nie założyć - dla dzieci od 5 do 16 lat jest to darmowe (choć z pisemną zgodą rodziców/opiekunów), szczegóły: https://support.zwif...ldren-HyleeRkr7

tyle tylko, że trenażer mam jeden i nie wiem, czy będzie mu się chciało samemu kręcić, jednak 8 lat to ciągle mało... Ewentualnie jakiś tranażerek do dziecięcego rowerku z krzywą mocy...

Mój syn w wieku 9 lat już bawił się na zwifcie i startował w pierwszych wyścigach, ale on już wtedy trenował kolarstwo i sprawiało mu to wiele przyjemności, bo zwykle golił te wyścigi. 

Teraz w wieku 12 lat takie Alp du Zwift zrobi pewnie w lepszym czasie niż ja :D 

A wracając do tematu trenażera, to ja już sobie nie wyobrażam męczarni bez platformy typu zwift, dla mnie to była zwykle katorga i trudne chwile ;)

Po odpaleniu zwifta polubiłem się z trenażerem i jazdą w domu, liczne eventy, wyścigi, coffee ride, plany treningowe znacząco ułatwiają przepracowanie zimy. 

Nie zapomnijcie że bardzo prężnie działa polska ekipa na zwifcie, organizując wiele różnych imprez, można ich znaleźć na FB - zwift.pl 



#1664 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 06:57

Zwift to przede wszystkim świetne środowisko do wirtualnej jazdy na rowerze. Logujesz się, siadasz na rower i jedziesz. Widzisz, że twój awatar się porusza, twoja moc, tętno, prędkość, czas, kilometry, przewyższenia, przebieg jazdy na mapie i profil trasy są nagrywane i wysyłane na Strave itd. Możesz jechać sam po wybranej trasie, dołączyć do kogoś spotkanego na drodze, zdecydować się na zorganizowaną jazdę grupową, trening czy nawet wyścig. Pełna dowolność wyboru. Ogólnie jest stymulacja dla mózgu i czas szybciej leci.



#1665 sumo

sumo
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 07:21

ZWIFT, bardzo fajny do zabawy. Rok temu poświęciłem mu ok. 30 godzin.

W tym roku wskoczyłem na TrainerRoad. Treningi, typowe treningi, ale jakoś mnie to pociąga i nie nudzi. Do Zwifta nie wrócę, bo zależy mi na zrobieniu formy, a mam wrażenie że lepszy do tego będzie TrainerRoad

 

ps. w temacie: ELITE RAMPA, trenażer SMART, na koło. Mozna jeździć w nocy i nikogo nie obudzić :) Polecam, jako alternatywe do trenażera na kasetę...



#1666 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 wrzesień 2019 - 07:30

Ostatnie dwa lata na TrainerRoad, pod koniec ostatniej zimy troche probowalem zwifta ale jakos mi nie pasuje. TrainerRoad zdecydowanie swietne plany treningowe uzupelnione super podcastem (darmowym), ktorego slucham jadac do pracy. Niestety TrainerRoad miał dwie podwyżki od ostatniej zimy i teraz kosztuje 20$/miesiac :( więc w tym roku próbuje Sufferfest za 13$/miesiąc. Pojedyncze ćwiczenia są w zasadzie podobne do tych z TR i Zwifta. Niestety w Sufferfest brakuje kalendarza z planem treningowym, ale Suf udostepnia darmowe plany, ktore można sobie wrzucić do TrainingPeaks. 



#1667 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:21

Najlepiej podobny do TraningPeaks - zaplanowany trening z automatu leci do kalendarza garmina, trening trafia na urządzenie treningowe. Czy sam kalendarz googla.

Aczkolwiek osobiście dla mnie wrzucenie całego np. 4 tygodniowego planu treningowego ma mały sens. Mogę zaplanować treningi na kilka dni naprzód, ale ogarnięcie dłuższego okresu czasowego i dostosowanie się do sztywnych ram określonych planem treningowym nie jest fizycznie możliwe. A tak to mniej więcej wygląda przy "zakupie" (za $0) planów Sufferfest do biblioteki TP. 

 

Z drugiej strony, do "wirtualna" to treningom strukturyzowanym trochę brakuje - nawet jeśli są wykonywane na trenażerach interaktywnych.

Wirtual wiąże się jednoznacznie z jazdami w świecie wirtualnym: czy typu Zwift, czy ewentualnie z przesuwającą się drogą (Tacx, BigRing). Użycie trenażera interaktywnego do sterowanego treningu strukturyzowanego nie czyni z niego treningu w "wirtualu". 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1668 grzeko

grzeko
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:42

Rzuć okiem na poprzednią stronę i zweryfikuj czy na pewno Core. Podpowiem, że raczej nie. Ale całą zabawę w odszukanie prawidłowego trenażera zostawiam Tobie. 

 

A używałeś kiedyś Zwifta?

Może nie każdemu tego typu zabawa pasuje, ale dla większości wnosi sporo nowej jakości (i zabawy!) trenowania w czterech ścianach.

 

Zdradzisz mi dlaczego nie Kickr Core ? Bo jakoś nie mogę się doszykać na poprzednich stronach.

 

Obejrzałem też większość sensownych testów i porównań Wahoo Kickr vs Kickr Core.

Konkluzje są takie:

Max opór 2200 W (kickr) vs 1800 W (Core)

Max podjazd 20% (kickr) vs 16% (Core)

Większa waga koła zamachowego w Kickr

W komplecie czujnik kadencji i kaseta w Kickr.

 

Ludzie podkreślają że wrażenia z jazdy i tzw Ride feel są bardzo podobne. Poziom hałasu jest równie niski w obu modelach.

 

 

Do tej pory jeździłem na Tacx Genius i generalnie  było OK, tyle że trzeba pilnować ciśnienia w oponie i dość często go kalibrować. W zeszłym roku wyszedł jeszcze jeden kwiatek - po porównaniu odczytów mocy z Geniusa i Stagesa (jednostronny pomiar w korbie) okazało się że Genius zawyża waty o jakieś 15 do 20%. Na szczęście TR ma opcję odczytu mocy z zewnętrznego miernika i na ich podstawie steruje oporem w trenażerze.

 

Chciałbym zmienić Geniusa na DD głównie ze względu na lepszy "Ride feel", dokładniejszy pomiar mocy i mniejszy hałas.

 

Co do Zwift, to próbowałem i jakoś mnie nie wciąga ta gierka.

Zdecydowanie wolę TrainerRoad. Może to "tylko" treningi, ale mi właśnie o trenowanie chodzi.

Przejeździłem na TR dwie zimy i nie powiem żebym się nudził. Niektóre treningi potrafią dać nieźle w kość. Polecam "Spanish Needle" :-)


.....The loneliness of the long distance runner.


#1669 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:47

Chodziło mu o to, że 1415chris nie ma Core, tylko "zwykły" Kickr ;)

#1670 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:47

Chris kupił to: #1629 icon_share.png

A tu porównałem wizualnie te 2 modele: #1654 icon_share.png
Znajdź różnicę (podpowiem: popatrz na podstawę).
Trening ma przynosić efekty treningowe, a nie tylko dawać w kość. 
 
Dopiero zauważyłem:

No z tym, że Deca ma Fluxa bez S.
Znajomy testował Fluxa 2 i narzekał na praktycznie brak możliwości zrobienia krótkich sprintów w krokach (5 sek). Według niego Direto w tym aspekcie był nieporównywalnie lepszy. Chociaż w tym temacie chyba była inna opinia na ten temat odnośnie Direto.
Masz jakieś swoje wrażenia z tego typu sprintów w przypadku Fluxa?

 

Problem ze sprintami w ERG jest chyba w każdym (może poza NEO?) trenażerze. W trenażerach Elite tym bardziej, bo przez te 5s śruba może nie zdążyć przesunąć magnesów. Stąd do tego typu treningu stosuje się po prostu starą dobrą zasadę stałego oporu trenażera i doboru obciążenia przełożeniem. 

 

Tutaj dobre wyjaśnienie zagadnienia: https://www.youtube....h?v=A4aqIzhfUFg

co prawda na przykładzie użycia w Zwift, ale to dotyczy dowolnego sterowania ERG.

Shane podał hack na połączenie ERG z Sim mode (w Zwift) w części treningu przeznaczonym na sprinty. 

Tyle tylko, że takiego hack'a nie zastosujesz w treningach strukturyzowanych z TP. Jeśli miałaby być to sesja z samymi sprintami, to lepiej użyć sposobu z ustalonym stałym oporem.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1671 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:05

No właśnie w Neo ERG działa do bani. Zmiany mocy i stabilizacja są szybkie, ale potem brak fizycznego koła zamachowego i ta właśnie szybkość reakcji sprawiają, że Neo przy wysokich mocach i dłuższych interwałach prawie zawsze sprowadza ćwiczenie na spiralę śmierci. Fizyczny zamach pewnie daje tą wymaganą dla ludzi bezwładność.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1672 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:11

No właśnie tu jest ten problem nawet wyolbrzymiony. Ile zaprogramować na krótki sprint? 999W (garmin tyle dopuszcza)? Więcej? A może mniej? Da się ten 1kW, nogi nie wyrobią i od razu blokada. Da się mniej niż możliwe przez 10s i niedotrenowanie... Na dodatek kolejne powtórzenia mogą różnić się dość znacznie od siebie. Nie da się tego optymalnie zaprogramować. ERG kończy się na maksimum strefie 6. Powyżej tylko i wyłącznie kręcenie bez ERG.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1673 grzeko

grzeko
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 wrzesień 2019 - 14:13

Chris kupił to: #1629 icon_share.png

A tu porównałem wizualnie te 2 modele: #1654 icon_share.png
Znajdź różnicę (podpowiem: popatrz na podstawę).
Trening ma przynosić efekty treningowe, a nie tylko dawać w kość. 
 
 

 

Faktycznie Chris kupił "pełnego" Kickera :-)

Czy ta różnica w designie podstawy ma aż tak duże znaczenie ?

Rozumiem że może masz na myśli gorszą stabilność i brak możliwości wypoziomowania ?

 

Problem w tym, że "pełny" Kickr (1250 Eur) jest droższy od Neo 2 (1140 Eur). Najbardziej budżetową opcją wydaje się Drivo II (930 Eur).

 

Co myślicie o Drivo ?

 

 

 

Jeśli chodzi o efekty treningowe po zimie z TrainerRoad, to myślę że jest całkiem nieźle.

Po każdej zimie widzę progres w stosunku do sezonu poprzedniego.


.....The loneliness of the long distance runner.


#1674 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 wrzesień 2019 - 16:15

Patrząc na podstawę bardzo przypomina mi mojego Muina, takie samo składanie (przód w tył), ale w odróżnieniu od Muina, Core raczej nie ma eliptycznych końcówek nóżek, które w Muinie pozwalają wypoziomować trenażer. Może stwierdzili, że nie potrzeba, albo użytkownik sobie inaczej poradzi. Przeglądając instrukcję nie widzę możliwości poziomowania. Ale dopóki podłoga nie jest tragicznie nierówna, to nie powinno być problemem. Ewentualnie grubsza mata pod trenażer i też wypoziomuje, choć w ramach odciśnięcia pianki.

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1675 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 17 wrzesień 2019 - 16:31

Jak ktoś zamierza rozkładać/składać i przenosić kickera core po każdym treningu to już widzę że to mocno upierdliwe z powodu wykastrowania z rączki. Niby pierdół, ale serio trzeba się nagimnastykować z tym żelastwem. No i złożony zajmuje więcej miejsca niż "bez core"

 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1676 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 wrzesień 2019 - 21:07

Patrzac na testy S Millera, to Drivo 2 jest najdokladniejszy. Roznice w srednich mocach w porownaniu do miernika w pedalach Assioma, 1% dokladnosci, nie przekraczaly 1W. Kickr tez wypada dobrze, najgorzej Neo 2T.
Elite ze wzgledu na swoje "brzyczace" silniczki nie beda tak szybkie w zmianie obciazen jak te magnetyczne. W driwo jest to podobno "3x" szybsze, pytanie od czego, poprzedniego modelu?
W Kickr zmiana obciazenia zaczyna sie juz przed graficznym skokiem mocy. Ok 1s przed, 1-2s juz na docelowym poziomie i osiagany jest target. W dol tez elegancko, szybko spada. Moze odbywa sie to i szybciej, mam ustawiona moc na 3s.
Jest napewno szybciej niz mialo to miejsce w Muinie. Widac to po wykresach w TR. W Elite zawsze poczatek wykresu interwalu byl lekko zaokraglony. W Kickr nie tyle, ze nie ma zaokraglen ale jest mala wypuklosc ponad gorna krawedz.
Przejechalem jedna sesje, gdzie moc byla podawana z trenazera. Obserwowalem jak to sie ma do wskazan z miernika mocy w korbie.
Tak samo jak w przypadku pobierania mocy z miernika, wahania mocy wygladaly bardzo podobnie. Zdaje sobie sprawe, ze takie obserwowanie cyferek na zywo to nie to samo co porownanie wykresow ale dla mnie to wystarczajace. Nie ma stalych odchylen, gdzie tmoc z trenazera bylaby o jakas mnie wiecej stala wartosc ponizej lub powyzej wskazan miernika.
Jutro zrobie sesje na mocy z Kickr-a, zobacze, czy beda jakies roznice w szybkosci zmiany obciazen. Teoretycznie powinno byc szybciej, zobacze na ile i czy wogole.
Trenazer jest mega cichy, a krecilem dwie sesje na duzej tarczy. Bede mogl nieco wiecej powiedziec, jak pojawia sie bardziej zroznicowane i wymagajace sesje treningowe. Dodam, ze jezdze wylacznie w Erg.
  • muzycom i stryjek lubią to

#1677 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 05:11

Szybko cena Suito poleciała w dół. Z 2700 już można go kupić za 2400. Wczoraj znajomy dostał na testy. Czekam na jego wrażenia.
  • stryjek lubi to

#1678 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 wrzesień 2019 - 07:30

Dopóki nie wyeliminują problemu z krzywymi kołami zamachowymi (fama się rozniosła - nawet jak koło proste, to i tak potencjalny użytkownik będzie szukał dziury w całym ;)) to przed zakupem warto przetestować czy dany egzemplarz spełnia wymagania jakościowe. Stacjonarnie lub zabawa z ewentualną odsyłką. W tym ostatnim przypadku zawsze jest czas na testy: 2 tygodnie od odebrania możliwość zgłoszenia rezygnacji z zakupu i od zgłoszenia kolejne 2 tygodnie na wysyłkę. Co niektórzy potrafią w ten sposób "przetestować" sporo sprzętu przez sezon od różnych sprzedających.

Nie polecam tego sposobu, bo to nadużycie i to spore... Ale w ten sposób można przetestować, czy dany sprzęt faktycznie spełnia wszystkie wymogi użytkownika. Spełnia = zatrzymuję, nie = oddaję lub wymieniam na inny.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1679 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 08:41

A to jak sprzęt jest używany to też można odstąpić od umowy? Mi kazali nagrać filmik, żeby zobaczyli czy koło jest krzywe. Na razie mi się spoko jeździ nie przeszkadza to. Odczuwalne jest tylko gdy się daje na luz i koła wyhamowuje do 0. Mam jeszcze 4 dni darmowego zwifta to chce to wykorzystać bo zanim odeśle i przyślą nowy to trochę czasu minie. 



#1680 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 08:53

Nie wiem czy jeśli użyłeś kod na darmowego Zwifta, to czy możesz odstąpić od umowy. Bo jakby nie patrzeć towar nie jest już pełnowartościowy.

Ale używany oczywiście też możesz oddać. O ile zużycie nie wybiega poza konieczność sprawdzenia działania urządzenia.



Dodaj odpowiedź