Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1821 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 listopad 2019 - 12:20

Dobra , sam Bushido( bez pomiaru mocy)..... nie nadaje się do użytkowania.

 

Pytanie- zestaw Bushido + rzeczywisty Pomiar Mocy zastosowanie

 

- Powerpeaks

-Virtual Rides ( Tacx Training)

-Zwift

 

czy tutaj te różnice między nim a innymi są też tak wyczuwalne  ?

 

 

Jeśli program ma sterować trenażerem to:

 

Problem nawet nie tyle, że wskazuje źle moc, co moc hamowania jest zła. Czyli oprogramowanie żąda wygenerowania mocy np. 200W (pod tą "górkę" masz podjechać i przy zadanej prędkości np. taka moc jest wymagana), to trenażer ustawi "swoje" 200W, a to zaniżenie Bushido sięga 30% i... Bushido sobie ustawi opór na poziomie ok. 200W + 30% = 260W (ale wg pomiaru Bushido będzie to te 2 stówy...).

 

I jak sądzisz, jaki będziesz miał efekt?

Mała oprawka, niedokładność raczej nie procentowa, ale te 30W można dodać na stałe... Choć nie jestem pewny czy jednak nie procentowa, już nie pamiętam.

Jak sobie radziłem w programach typu Powerpeaks i trybie ERG? Ustawiałem mniejszą moc żądaną i tyle. Po uwzględnieniu wampiryzmu bushido wychodziło mniej więcej tyle, co być powinno. Później Kamil dodał dopasowanie mocy i jakoś to działało bez konieczności ustawień. Jazdy "wirtualne" z przesuwającą się drogą nigdy mnie nie wciągnęły (nuda...) więc domyślam się, że po prostu będzie o te 3 dychy watów ciężej na podjeździe i tyle. W Zwift podobnie: W/kg pójdą w dół w stosunku do realnych. Możesz kręcić w kategoriach niższych jak jesteś na granicy 🤣


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1822 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 21 listopad 2019 - 12:58

Zbyt skomplikowane....

 

Jestem w stanie zrozumiec( bardziej intucyjnie niż technicznie )

  co się dzieje kiedy nie  ma dodatkowego pomiaru mocy , Powermatch itd - wtedy jest raczej jasna sprawa.

 

ale kiedy jest. 

 

Skoro Powerpeaks - ''Use your power meter to control resistance on your electronic trainer''   'to w końcu kto tu kontroluje/steruje oporem . ( Powerpeaks posiłkując sie powermeterem wysyla sygnal do Trenażera a ten robi po swojemu???)

 

Jakby było aż tak tragicznie to większości treningów tych gdzie IF >85 ( ide według planów  ) nie dałbym rady przejechać ,nawet +30 wat to spora różńca a tak to tylko raz na jakiś czas odpuszczam target  bo za ciężko. Kalibracje od dłuższego czasu ''olałem'' całkowicie .Chyba ze aż tak niedoszacowane FTP wstawiłem.

Ale nie mam porównania, nie znam się za bardzo na tym , jeśli tak jest rzeczywiście to pozostaje wymiana

 

 

Wkróce podjade do Decathlonu tam można sobie pojeździć na nowszych/lepszych trenażerach +niestety chyba tylko Zwift, może wyczuje różnicę , 

 

 

Sorry, nie widzalem tego dopisanego na koncu tekstu.

 

 

 



#1823 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 listopad 2019 - 14:02

Tak, w tym przypadku oprogramowanie dopasowuje sterowanie mocą do pomiaru mocy. Czyli jeśli stwierdzi, że trenażer zaniża o 30W (albo 30%) to o tyle mniej będzie żądać oporu. Stąd w takim przypadku masz trening taki, jak mieć powinieneś.

 

Różnica na trenażerach DD w stosunku do Bushido jest spora. Na wstawkach w Deca mają chyba tylko od prostych do Flux'a. Być może coś z Elite też. Porównasz sobie jakość kręcenia ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1824 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 29 listopad 2019 - 09:55

Pytanie.

Mam trenażer Elite qubo power mag smart b+.

Podłączyłem wczoraj Zwifta i przez chwilę widział mój trenażer, a potem tylko kadencję, moc i inne. Czy ma to związek z jakąś baterią w trenażerze? Montowałem to dawno i coś mi świta, że była jakaś bateria. Mam odbiornik ANT w laptopie.

Dzięki

 



#1825 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 listopad 2019 - 10:13

Bateria w Misuro do wymiany.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1826 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 30 listopad 2019 - 11:48

Wymieniłem baterię i rzecz ma się następująco. Komputer cały czas widzi moc z trenażera oraz kadencję i tętno z czujników Garmia.

Raz na jakiś czas widzi trenażer z "controllable".

Dla testu ściągałem Zwift'a na telefon i zrobiłem próbę z bleutooth. Od razu połączyło ze wszystkim.

 

O co tu może chodzić? Bardzo mi zależy na obrazie większym niż z komórki.  

 

Dzięki



#1827 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 listopad 2019 - 17:14

Ta widoczność trenażera sterowanego Real coś tam to raczej błąd Zwifta i faktycznie dotyczy Misuro. Od czasu do czasu też mi to wyskakuje, trzeba odłączyć, bo inaczej będzie próbować wysterowywać trenażer przez Misuro, co oczywiście jest niemożliwe.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1828 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 01 grudzień 2019 - 00:05

Mówisz w takim slangu, że nie wiem o co Ci  chodzi 🤔 Być może mylę fakty, ale nie mam przystawki Misiuro 



#1829 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 grudzień 2019 - 01:21

Elite qubo power mag smart b+ - Instrukcja

Strona 2 na dole, to w czym wymieniasz baterię to jest Misuro, tylko wbudowane w jednostkę oporową.

Obrazki nr 1, 2 i 25 (na ostatnim procedura kalibracji). Dlatego wbudowane, bo musi mieć obsługę zmiany poziomów i na każdym poziomie mniej więcej (raczej mniej niż więcej) sensownie podawać przybliżoną moc. 

Na ekranie Zwift usunąć parowanie trenażera "Controllable" (jeśli podłączy się przy wyszukiwaniu urządzeń).

Wystarczająco zrozumiale?

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1830 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 01 grudzień 2019 - 22:07

Dzięki za zainteresowanie.

Wszystko jest jasne do momentu: 

Na ekranie Zwift usunąć parowanie trenażera "Controllable" (jeśli podłączy się przy wyszukiwaniu urządzeń).

 

Co to znaczy usunąć? Mam z tego nie korzystać?



#1831 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 grudzień 2019 - 22:21

701ac5d029d9d60b7f784886e2e3ecd4.jpg

W pozycji CONTROLLABLE wciśnij Unpair, żeby odłączyć. To nie jest trenażer interaktywny, nie steruje mocą hamowania poprzez komendy ANT+ FE-C. Zwift przypisuje Elite RealTrainer do Misuro, tak jakby wykrywał trenażer Elite Real (interaktywny, z możliwością sterowania). Co ciekawe, czasami to robi, czasami nie. 

Czym skutkuje brak odłączenia? Ano tym, że możesz w trakcie aktywności być pozbawiony odczytów mocy. Tak, przetestowałem to. Oczywiście możesz sam przetestować, bo może się mylę, albo u mnie tylko takie numery odstawiał w połączeniu z realnym pomiarem mocy.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1832 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 02 grudzień 2019 - 09:21

Dzięki. Teraz wszystko jasne. Myślałem, że mój trenażer potrafi więcej :-)



#1833 mmm_

mmm_
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 00:30

Cześć,

 

Nie wiem, czy tutaj pasuje taki temat, ale mam pytanie. Mam trenażer Wahoo Kickr i chciałbym na nim parę razy podjechać słynną Przełęcz Karkonoską - jaki soft polecacie do takiego treningu? Darmowy/płatny. Fajnie jakby trening był dodatkowo urozmaicony chociaż kropką na mapie, choć nagranie video, czy jakiś wirtualny świat to byłaby już zupełnie bajka.

 

Pozdrawiam,

Maciej



#1834 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:02

np. Rouvy lub licznik garmina od 520 wzwyż potrafią


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1835 daihat

daihat
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:27

Prawdopodobnie każdy program, który ma trasy po śladzie GPS. Bkool tworzy wirtualny obraz 3d, Rouvy nie wiem. Jak to nie musi być przełęcz to masz w tych programach tysiące tras z prawdziwym obrazem.



#1836 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 grudzień 2019 - 17:08

Mam dziwną akcję od dwóch ostatnich treningów. Kickr Core sterowany z Edge 820 z załadowanym treningiem ułożonym w Training Peaks. 

Na poprzednim treningu trenażer cały czas trzymał moc ok. 5% niższą od zadanej. Na dzisiejszym cały czas moc wyższa o ok. 5%. W obu przypadkach w polu z zadanym obciążeniem wartość mocy się zgadzała, ale nie trzymał jej jak powinien. W ustawieniach Wahoo mam, aby korzystał z zewnętrznego miernika mocy, ale w czasie treningu to wyłączyłem i sytuacja się nie zmieniła, więc to nie to. Spindown wykonany przed jednym i drugim treningiem na wszelki wypadek. 

Odczyt mocy w danym momencie też prawidłowy, bo sprawdziłem to zostawiając sparowanego Edge z Kickr, a miernik Quaqa w tym czasie spiąłem z Fenixem i odczyty były takie same. 

 

Wydaje mi się, że przyczyną jest źle sterujący Edge, ale nie mam pewności. Dziwne, bo przez ostatnie 2 miesiące takiej sytuacji nie było, a nic nie zmieniałem. Jakieś pomysły? 



#1837 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudzień 2019 - 20:09

No to i mnie zaczyna irytować ERG mode w Direto sterowane z edga 520 (workout). Przy przejściach z sekcji recovery (bez obciążenia) na z3, mam ekstra ~5 sekund w z5. Niezależnie czy staram się utrzymać kadencję, czy ją zmniejszam i robię kilka przepchnięć na stojąco.

7392c20ef29e23191151ec3eb4f63575.jpg

Nie wiem na ile to wynika z Direto a na ile z samego Garmina i jego sposobu sterowania trenażerem (chyba używa avg z 3 sekund).

Macie jakieś pomysły?

A może alternatywny soft na mac-a? Mam dongle-a ant, a treningi mógłbym układać w ergdb.

No chyba że jest coś w Garmin IQ?

#1838 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 grudzień 2019 - 20:21

No to i mnie zaczyna irytować ERG mode w Direto sterowane z edga 520 (workout). Przy przejściach z sekcji recovery (bez obciążenia) na z3, mam ekstra ~5 sekund w z5. Niezależnie czy staram się utrzymać kadencję, czy ją zmniejszam i robię kilka przepchnięć na stojąco.

7392c20ef29e23191151ec3eb4f63575.jpg

Nie wiem na ile to wynika z Direto a na ile z samego Garmina i jego sposobu sterowania trenażerem (chyba używa avg z 3 sekund).

Macie jakieś pomysły?

A może alternatywny soft na mac-a? Mam dongle-a ant, a treningi mógłbym układać w ergdb.

No chyba że jest coś w Garmin IQ?

 

Czytałeś mój dzisiejszy wpis w temacie z Trenażerami z wirtualem? Myślisz, że obaj możemy być „ofiarami” sterowania poprzez Garmina? Aczkolwiek u mnie nie ma takiego zjawiska jak u Ciebie. Ale przy każdej zmianie obciążenia jest odpuszczenie na sekundę. 

Niemniej wolałbym taką sytuację jak u Ciebie, niż zaniżanie czy zawyżanie mocy przez całe kroki... 

 

Tak to dzisiaj u mnie wyglądało. 

2-A234-E74-F8-FC-43-AE-89-C3-F0783-C80-D



#1839 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 grudzień 2019 - 21:31

No to i mnie zaczyna irytować ERG mode w Direto sterowane z edga 520 (workout). Przy przejściach z sekcji recovery (bez obciążenia) na z3, mam ekstra ~5 sekund w z5. Niezależnie czy staram się utrzymać kadencję, czy ją zmniejszam i robię kilka przepchnięć na stojąco.

Nie wiem na ile to wynika z Direto a na ile z samego Garmina i jego sposobu sterowania trenażerem (chyba używa avg z 3 sekund).

Macie jakieś pomysły?

A może alternatywny soft na mac-a? Mam dongle-a ant, a treningi mógłbym układać w ergdb.

No chyba że jest coś w Garmin IQ?

 

5 sekund? Co to jest 5 sekund. Jak już musisz używać ERG sterowanego przez Edge to po postu zmniejsz o te 5s interwał. Proste. Choć nie do końca, bo zwiększenie mocy hamowania też natychmiastowe nie jest.

 

Edge wysyła sygnał ustawienia mocy (nie średniej 3s) do trenażera. 520 szybka nie jest, może być zwłoka, ale tu nie leży problem. Problemem jest dodatkowa zwłoka spowodowana dość mizerną szybkością ustawienia kolejnego poziomu hamowania przez samo Direto. No i masz opóźnienie. 

Jak popatrzysz na opis Direto u DCRa: https://www.dcrainma...pth-review.html

to wyraźnie widać: 

When it comes to responsiveness, I was curious how quickly ERG mode would react to the shift in power (~150w to ~472w).  And on average it took about 3-4 seconds to make that transition.  This is pretty normal for a trainer.  Some can do it a second or two faster, but you actually don’t really want to go from 150w to 500w in one second.  It’d be like hitting a brick wall.  So all in all here, I was happy with this.

 

Tak więc obojętnie jakiego oprogramowania użyjesz, to musisz się z tym pogodzić, że opóźnienie w ustawieniu i tak będziesz miał. TTTM. Znaczy: Ten Typ Tak Ma. Ot i zagadka rozwiązana.

 

Alternatywa? To co propaguję po 2 latach męczenia się z ERG (który i owszem jest fajny, ale przy kręceniu w niskich strefach, żeby sobie głowy nie zawracać pilnowaniem mocy), czyli generowanie mocy świadomie, a trenażer ustawiony w tryb oporu (ale i tak raczej z aplikacji, a nie z Edge bo tam jest tylko skokowo 1 - 10).  


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1840 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudzień 2019 - 21:37

@prozor - ale to nie opóźnienie jest problemem, tylko skok 2 strefy wyżej niż mam ustalone w workout. Mam coś zrobić w z3 a w bonusie zaczynam w z5 :(



Dodaj odpowiedź