Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka różnica


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 17 listopad 2011 - 18:33

Witam mam dla was pytanko ponieważ nigdzie nie potrafię znaleźć różnicy pomiędzy Oponą:
-Continental Grand Prix 4000 a Continental Grand Prix 4000s
Aha i jeszcze jedno pytanko ;) jaką oponę mi polecicie do 150zł szt. :) i chodzi mi głównie o dobrą przyczepność

#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 listopad 2011 - 19:28

4000s jest z black chili compound, mieszanka dajaca mniejsze opory toczenia i wieksza przyczepnosc.
Jest tylko w kolorze czarnym - tak po krotce.

#3 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 17 listopad 2011 - 20:53

a jaką oponkę polecacie jak zależy mi na dobrej przyczepności ?

#4 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopad 2011 - 22:03

Stormik, a na jakie warunki? Mokre, suche, ciepło, zimno itp.

No, ale zakładając, że na mokre i chłodne to ja bardzo sobie chwalę Continental Grand Prix 4-Season. Wprawdzie delikatnie przekraczają zadany budżet, ale IMHO warto.

Chocisaż tu: http://www.centrumro...an/Produkt.aspx cena jest akurat taka, jak załozyłeś.


A tu: http://www.bikeforum...d-Prix-4-Season nawet jakaś krótka recenzja się trafiła.

#5 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 18 listopad 2011 - 07:25

a możesz coś powiedzieć o Continental Grand Prix 4000s ? Miałeś je kiedyś ?
Bo czytałem właśnie na innym forum i też je bardzo chwalą lecz boje się że znowu zaliczę glebę :/. Aktualnie mam schwalbe lugano lecz widzę że w następnego sezonu nie wytrzymają ale jeździłem już dosyć trochę na nich i nawet dobrze się toczą lecz jak by padał deszcz to bym się nie odważył na nich wyjechać bo wyjechałem raz i jechałem na trening akurat (w piłkę nożną) i nagle zaczął lać deszcz więc jechałem powoli i przy 20km/h gleba xD dobrze że się aż tak nie poobijałem a rowerowi też prawie nic nie było. Lecz to akurat był mój błąd :/ więc teraz chce kupić jakieś dobre oponki na których nie będę bał się szybciej jechać na zakręcie gdy będzie mokro lub sucho :)

PS.
Te Continental Grand Prix 4000s nie mają dużo bieżnika więc się trochę boje o przyczepność :/ a w następne wakacje zamierzam ostro trenować z jednym kolażem który mieszka niedaleko :) i jak pogoda i chęci dopiszą to myślimy żeby na koniec wakacji się wybrać na pradziada do Czech :) :) :) a tam to wszystko może się zdarzyć.

#6 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 18 listopad 2011 - 07:33

Stormik, miałem conti tzn mam jeszcze jedną bo drugą rozciąłem . Przyczepność miał bardzo dobrą i niskie opory toczenia. Jak uszkodziłem tą przdnią to na szybko kupiłem detonatora i było słychać lekkie buczenie podczas jazdy a w conti cisza :)

u2250y2014v3.gif


#7 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 18 listopad 2011 - 15:04

sam już nie wiem co kupić :/ zobaczymy jaką kaską będę dysponował w następnym roku :-) i jedna i druga ma według was dobrą przyczepność a na tym mi bardzo zależy chodź niskie opory toczenia to też dosyć dużo daje :) hmmm... a co wy mi konkretnie polecacie ? ;-)

Edit:
Raczej wybiorę tą continental Grand Prix 4 Season ;) ale to zależy ile mi zaśpiewają w sklepie i jakie ceny będą tej oponki na necie 8-)

#8 kosciczek

kosciczek
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądChodzież

Napisano 18 listopad 2011 - 17:29

Doświadczenia nie mam żadnego, ale natrafiłem na test opon 4000s http://download.bike...ndprix4000s.pdf

#9 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 18 listopad 2011 - 18:09

przydał by się jeszcze taki ale opon Continental Grand Prix 4 Season :)

#10 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2011 - 18:41

a możesz coś powiedzieć o Continental Grand Prix 4000s ? Miałeś je kiedyś ?.

No nie, więc wolał bym na ich temat głosu nie zabierać.

Edit:
Raczej wybiorę tą continental Grand Prix 4 Season ;) ale to zależy ile mi zaśpiewają w sklepie i jakie ceny będą tej oponki na necie 8-)

No i "GP 4 Season" występują dodatkowo w rozmiarach 25 i 28 mm a to oznacza większy komfort.

przydał by się jeszcze taki ale opon Continental Grand Prix 4 Season :)

Jeśli znasz angielski to możesz poczytać opinie użytkowników: http://www.roadbiker...57_2489crx.aspx

#11 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 18 listopad 2011 - 19:27

znam ale trochę xD i to nie wystarczy żeby to przeczytać xD może google tłumacz troszeczkę pomoże ;D

#12 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 listopad 2011 - 20:32

Takie komentarze sa szczegolnie pomocne.
Cytat:
1. Plusy "... dobra przyczepnosc w mokrych warunkach...."
2. Minusy "...kiepska przyczepnosc na mokrym, w porownaniu do high endowych opon..."
;-)

#13 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2011 - 20:35

Takie komentarze sa szczegolnie pomocne.
Cytat:
1. Plusy "... dobra przyczepnosc w mokrych warunkach...."
2. Minusy "...kiepska przyczepnosc na mokrym, w porownaniu do high endowych opon..."
;-)

Fakt :mrgreen: ...i co to znaczy w tym przypadku "high endowych"?

#14 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 19 listopad 2011 - 08:21

A co myślicie o oponach: Continental Grand Prix Force + Attack ??? bo niektórzy też je chwalą sobie ;)

#15 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 19 listopad 2011 - 08:29

a powracając do wcześniejszego tematu to jaką oponę mi polecacie biorąc pod uwagę moją niską wagę bo ważę tylko 41kg :/

#16 radeczek13

radeczek13
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 19 listopad 2011 - 09:31

A co myślicie o oponach: Continental Grand Prix Force + Attack ??? bo niektórzy też je chwalą sobie ;)


Witam, posiadam takowy komplecik..oponki spisały się wyśmienicie w tym sezonie!!! przód 22 i tył 24mm szerokości (bardzo dobry komfort). Mogę polecić z czystym sumieniem!!!

#17 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 19 listopad 2011 - 11:13

a jak z przyczepnością i jazdą w deszczu ?

#18 radeczek13

radeczek13
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 19 listopad 2011 - 11:21

Na stromych zjazdach przyczepność bardzo dobra, w deszczu wydaje mi się że nie najgorzej, aczkolwiek nie jeździłem specjalnie dużo w takich warunkach..:)

#19 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 19 listopad 2011 - 12:19

mógł by mi ktoś podać jakiś link gdzie jest fajnie opisane jak zakonserwować rower na zimę ?

#20 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 listopad 2011 - 13:01

Np. tu jest fajnie. Oprócz tego tu, a tu to już w ogóle najfajniej... ;-)

fs-userbar-blog-white.png




Dodaj odpowiedź