Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widelec Carbon/Alu RDX


78 odpowiedzi w tym temacie

#21 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 25 wrzesień 2008 - 08:32

cannondale robi widelec amortyzowany specjalnie do szosówek. pozdr

#22 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 25 wrzesień 2008 - 08:33

@ndy, a nie widziałeś nigdy trekkingów z amorami? Pod koniec lat 90 RST planowało wprowadzić nawet amor typowo szosowy, ale zaniechali pomysłu po badaniach opini

#23 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 25 wrzesień 2008 - 09:34

a elastomery u speca ?http://www.velonews.com/article/78942/;)

#24 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2008 - 12:45

@ndy, a nie widziałeś nigdy trekkingów z amorami?

...stoi u mnie taki na balkonie (brata)...gdzie ja mam mózg :D
no dobra a czy robią amory 28c na rurze 1 cal?

#25 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 25 wrzesień 2008 - 13:34

tak, zobacz ile jest tańszych trekingów które mają nakręcane stery

#26 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2008 - 17:25

@ndy, nie gadaj że składasz zimówkę z amorem

#27 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2008 - 17:38

chce co mieć na zimę jak najmniejszym kosztem, taki jest cel, a że mam części od 2 szosówek to będzie coś w stylu przełaju/zimówki...

#28 Gosc_Mathieo_*

Gosc_Mathieo_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2008 - 19:09

Po pierwsze to pierwsze co słyszę żeby w przełaju i zimówce byl amor. Po drugi na ..uj Ci amor który będzie Ci gówniano działał w niskich temperaturach, tym bardziej jakiś rst ?
... lepiej kup sztywnego na allegro stalówki się zdarzają.

#29 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 wrzesień 2008 - 23:55

Amortyzatory 28" nigdy nie działały dobrze. Jesli kogoś bola nadgarstki to może to coś pomoże, ale nie dawaj amora do zimówki. CX też tylko na sztywnych widelcach.

#30 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2008 - 08:29

Że nie wspomnę o wożeniu +1-1,5 kg gratis :mrgreen:

#31 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2008 - 11:57

o ciężar tu w ogóle nie chodzi,
pamiętam jak w zimę wybrałem się na góralu ze sztywnym do lasu, nie wspominam komfortowo tej wycieczki, strasznie łapy bolały a w końcu to góral, chcę po prostu ulżyć trochę dłoniom w terenie.
ale i tak z tych moich 2 ram nie zrobię zimówki bo z tylu jest za mało miejsca na konkretna oponę ( widelec to jeszcze można by wymienić)
nie mam już pomysłów

#32 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 październik 2008 - 14:07

RDX pojawił się w Centrum Rowerowym za 299 zł (full carbon).

#33 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 09 październik 2008 - 10:44

Ja bym wolał juz kupic tego - http://cgi.ebay.com/...id=p3286.c0.m14 darmowa wysyłka i ciekawy sklep.

#34 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2008 - 08:55

Jak się ma długość przedniego sztywnego widelca do amortyzatora, czy jeśli założe do starej ramy mtb amorek to nie zmieni sie geometria ramy, tzn przód nie pójdzie troche do góry?

#35 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 19 październik 2008 - 12:06

Jak się ma długość przedniego sztywnego widelca do amortyzatora


Zwykły sztywny widelec ma przeciętnie długość ok.405-420mm(mierzone od osi koła do dolnej miski sterów).Amortyzator o skoku 80 mm ma zwykle ok.445-455mm długości jest zatem znacznie wyższy od sztywnego widelca.

[ Dodano: 2008-10-19, 13:15 ]

czy jeśli założe do starej ramy mtb amorek to nie zmieni sie geometria ramy, tzn przód nie pójdzie troche do góry?


Zależy jak stara jest to rama i jaką ma geometrię...Praktycznie wszystkie współczesne ramy są przystosowane pod amora.Po założeniu sztywnego widelca bardzo wyostrza się kąt główki ramy(i co z tym związane,również kąt rury podsiodłowej)...mówiąc wprost-geometria jest beznadziejna.Rower robi się bardzo nerwowy w prowadzeniu.
Miałem podobny problem....do zimówki, której rama jest przystosowana pod amora założyłem zwykły, sztywny widelec(411 mm długości).Rower tak nerwowo się prowadził, że praktycznie niemożliwością było oderwać 2 ręce od kierownicy w czasie jazdy.Pomogła zmiana na sztywny widelec przeznaczony do streetu(450 mm długości).

#36 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2008 - 20:34

czyli starsza rama się nie nadaje do amorka. dzięki xcracer

#37 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 20 październik 2008 - 07:35

Czy się nie nadaje??....ludzie zakładają i jeżdżą ;-) .Po założeniu amora będzie sytuacja odwrotna do przedstawionej powyżej.....rower stanie się bardzo "mułowaty" w prowadzeniu...

#38 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 03 listopad 2008 - 11:01

ODŚWIEŻAM TEMAT I MELDUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzisiaj przyszedł do mnie najwyższy model ''''''''FUL CARBONOWEGO '''''''''''RDX widelca do przemalowań..
Nie będę tutaj pisał czy jest on dobry do jeżdżenia czy jest zły natomiast stwierdzam , że ten widelec nie leżał nawet ...koło carbonu .
Całość , korona wraz z ramionami i rurą sterową wykonana jest z kompozytów ---nie z WŁÓKNA WĘGLOWEGO ----najbliższe mi znane to włókno szklane pewnie z dodatkami- prasowane ciśnieniowo!!!!!!!!!
Na rurze sterowej nie ma nawet jednej warstwy ''carbonu'' natomiast zaciągnięta jest mat farbą epoksydową .
Tylko ramiona mają na swojej wierzchniej stronie -warstwę ozdobną CARBONU
I w tym momencie kończy się carbon w tym ,,ful wypasie.............
TERAZ można jasno orzec - dlaczego słabo tłumi drgania i dlaczego jest taki tani jako ,,FUL CARBON''.........
Jednym słowem , nie zgłębiając tematu,---made in china........
JAREK.... :lol: :shock: :lol:

#39 Lubomir

Lubomir
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 03 listopad 2008 - 12:36

to mnie skutecznie leczy z takiej okazji , schodza poniżej 100$
natomiast są na ebayu Reynolds ouzo pro które można upolować poniżej 110$, mimo że u tego samego sprzedawcy są powyżej 200$ - jakaś podróba? co sądzicie?

#40 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 03 listopad 2008 - 15:00

jarek, Mam carbonowego a alu rurą widelec rdx. Moge go oddać skoro to nie carbon. Skoro zostałęm oszukany. Tylko że jak to udowodnić. Chyba jest jakieś prawo że chce kase zpowrtotem :?: Pozatym jest jeszcze kilak osób z tego forum co jerzdzą na tym widelcu



Dodaj odpowiedź