Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie okulary?


1400 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2007 - 18:22

A ja jeżdżę w takowych:

http://decathlon.com...560/index.html#

Co prawda, według producenta, babskie ale mi sie podobają, są wygodne i dosyć możliwie w nich wyglądam ale kto to będzie na ulicy patrzył i rozmyślał o kolarzu w babskich okularach. A tak od strony technicznej to co o nich myślicie? Jeździ ktoś jeszcze w takowych? Czy według opisu są warte swojej ceny czy może przepłaciłem? Pozdro!

#22 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 25 czerwiec 2007 - 18:47

ja jeżdże w Rudy Project Kerosene(mam 2 pary z różnymi szkłami) i jestem z nich BARDZO ZADOWOLONY :mrgreen:
  • volare lubi to

#23 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2007 - 19:59

http://www.goggle.pl/_big/E302-3P.jpg

Ja jeżdżę w takich i bardzo sobie chwalę. Kupione w Ski-Teamie na Karolkowej w Warszawie. Wymienne szkła, 3 odcienie ( zwykły, ciemnopomarańczowy, przyciemniany )z których ciemnopomarańczowy jest właściwie IMHO idealny. Do tego, co ważne, możliwośc zamocowania oddzielnie szkieł korekcyjnych. Tak się składa że na Karolkowej jest też salon optyczny - w zeszłym roku od razu mogłem zamówic korekcyjne o odpowiednim kształcie.

Cena: 159 zł wraz z etui, cena korekcyjnych od mniej więcej 35zł za soczewkę.

Dodam jeszcze że trzymają się dobrze - mimo różnych ciekawych sytuacji nie zdarzyło się by spadły :) w dodatku od góry przylegają ściśle do czoła więc pęd powietrza czy owady nie są problemem. No i opływowy kształt raczej nie przeszkadza w jeździe.

#24 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 25 czerwiec 2007 - 22:03

Ja jezdze w Brendach z polaryzacja (nie swoich niestety) i na dniach zamierzam kupic sobie nowe. I tutaj pytanie: czy ktos spotkal sie z okularami, ktore dobrze sprawuja sie gdy zmierzcha/jest troche ciemno? Bo czesto wracam do domu kolo 10, kiedy w okularach nie widze nic procz swiatel samochodow, a nie dosc ze po sciagnieciu leci wszystko do oczu, to jeszcze niespecjalnie gdzie jest je schowac.

#25 Rieper

Rieper
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 25 czerwiec 2007 - 22:19

W wieczornej jeździe najlepsze są zwykłe czyli całkiem przeźroczyste szkła. Powinieneś sobie sprawić okulary z wymiennymi szkłami. Wyjeżdżając zakładasz przyciemniane szkła aby cię słonko nie raziło, zabierasz ze sobą szkła przeźroczyste i gdy słońce zajdzie zmieniasz.

#26 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2007 - 22:47

Pomarańczowe są niezłe. Rozpraszają zbyt silne jednostkowe światło a jednocześnie powodują że wszystko jest trochę lepiej widoczne - rozproszone światło powoduje jednocześnie że nie jest tak absolutnie ciemno. Polecam zdecydowanie.

Przezroczyste niestety nie poprawiają po zmroku jakości widzenia a jednocześnie nie chronią przed silnym, punktowym światłem które może oślepic, zwłaszcza gdy oczy przyzwyczają się do ciemności.

#27 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 26 czerwiec 2007 - 09:22

Polecam pomarańczowe. Wieczorem jechałem w nich zaledwie raz, ale tak jak mój poprzednik mówi sprawiają, że jest tak jakby jaśniej.

#28 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 26 czerwiec 2007 - 17:28

Witam :) Dla was specjalnie przed chwilą zrobiłem porównanie jak widać świat bez i z pomarańczowymi szkiełkami

oto co przed chwilą stworzyłem :

Dołączona grafika

lewa jest z filtrem a prawa bez filtru

a tu trochę inaczej :

Dołączona grafika

Dołączona grafika
__________________
Pozdrawiam SQEERN


ps - Okulary to :

- firma : B-Skin
- model : Netsky
- filtr : UV 400

#29 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 26 czerwiec 2007 - 22:03

Mozesz mi wkleic jak takie porównanie wyglada po zmroku? (tylko bez flasha...)

#30 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 26 czerwiec 2007 - 23:28

w pomarańczowych po zmroku ? ale to będę musiał patrzeć na jakąś lampę etc. ok teraz mi sie nie chce ale może zrobię ... a jak nie to jutro na bank :)

#31 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 27 czerwiec 2007 - 06:06

pomaranczowe raczej na jazde po zmroku sie nie nadaja. sa zbyt ciemne.
na niepogode/po zmroku lepsza sa jasno zielone/zolte.


bez okularow ;-)

Dołączona grafika


z zoltymi szkielkami rudyego:

Dołączona grafika


tak to wyglada.

#32 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 27 czerwiec 2007 - 10:01

w pomarańczowych po zmroku ? ale to będę musiał patrzeć na jakąś lampę etc. ok teraz mi sie nie chce ale może zrobię ... a jak nie to jutro na bank :)


Sprecyzuje po zmorku: nie jak jest ZUPELNIE ciemno, tylko tak jak zaczyna zachodzic slonce, kiedy bez okularow widac jeszcze w miare - w miare, a w okularach widze juz tylko reflektory (czarne szkla w Brendzie)

#33 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 28 czerwiec 2007 - 08:59

dziś poszedłem w nocy coś po 11 żeby zrobić fotkę - ustawiam statyw aparat i robie pierwsze foto bez szkiełka jest ok biorę drugie i Batery Extused (czy jakoś tak) czy wyczrpały się :( jutro w nocy zrobię ponieważ muszą się ładować 24h
_________________
Pozdrawiam SQEERN

ps - zrobie też tak jak mówiłeś : jak słońce zachodzi i niema aż takiej ciemnoty ;)

#34 jurek

jurek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Skądgorlice

Napisano 19 sierpień 2007 - 14:47

Podoba mi się ten model:
http://www.allegro.p...orekcyjna_.html
W związku z czym mam pytanie-czy te ramki korekcyjne tworzą całość z resztą,czy też mozna je oddzielić ?

#35 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpień 2007 - 09:45

Nie znam akurat tego modelu, ale powinny być do oddzielenia choćby po to by dało się wymienić szkła.
Mam model firmy Google w którym też są szkła korekcyjne - można je po prostu wyjąć razem z ich oprawkami i nie ma żadnego problemu. Fakt, nie robię tego ale technicznie - żaden problem.

#36 jurek

jurek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Skądgorlice

Napisano 20 sierpień 2007 - 19:24

Dowiedziałem się,że w każdym z modeli arctica z ramkami na szkła korekcyjne(więc prawdopodobnie każdej innej firmy też) mozna wyjąć tę ramkę bez problemu.

#37 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 21 sierpień 2007 - 21:08

... wedlug mnie jak kupowac okulary to raz, a porzadnie.
wydac troche wiecej ale miec pewnosc, ze okulary sie nie rozleca po paru tygodniach uzytkowania. z wymiennymi polecam oczywiscie rudy projecta ;-) a z troche tanszych BBB (te w ktorych quick step jezdzi(ł).

Zgadzam sie nie warto zasmiecac szuflady kilkoma parami miernych okularow. Kupic jedna pare ale dobrych okularow. Rudy Project bez watpienia to wlasnie to. Warto zwrocic uwage na wlasciwe dopasowanie okularow. Rudy robi oprawki ktore szczelnie przylegaja do twarzy. Kiepskie niedopasowane okulary powoduja dziwny nawiew powietrza w czasie jazdy na twarz i oczy, ktore zaczynaja lzawic. Takie okulary lepiej wyrzucic niz w nich jezdzic. Jedna z par okularow RP uzywam juz kilka lat, sa jak nowe.

Pzdr
Stas

#38 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 22 sierpień 2007 - 20:20

Kto w Polsce sprzedaje Oakleye?

Dołączona grafika

#39 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 23 sierpień 2007 - 08:11

http://www.prestizsport.pl

Cholernie drogie. ;)

#40 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2007 - 18:20

Dzięki za link. Oferta jednak nie powala...



Dodaj odpowiedź