Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie okulary?


1400 odpowiedzi w tym temacie

#81 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 06 sierpień 2008 - 19:25

spojrzcie na to z innej strony...
wiele osob wydaje 200, 400 i wiecej zlotych na sportowe buty, ubrania rowerowe lub inne ciuszki "cywilne". jesli nabawisz sie odcisku na stopie albo tylku to wykurujesz sie w ciagu kilku dni. jesli dostaniesz kamieniem, owadem w oko to historia skonczy sie o wiele gorzej. oko jest nieporownywalnie bardziej wrazliwe niz stopa. dlatego mysle, ze na okularach nie warto oszczedzac i warto w nie zainwestowac. roznica technologiczna miedzy okularami z niskiej polki, a tymi drozszymi jest kolosalna.

#82 pawella

pawella
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKielce

Napisano 06 sierpień 2008 - 19:58

Ja już trzy lata śmigam w ARCTICA S27. Solidna firma :-D
http://www.barsop.pl...roducts_id/1369

#83 Gosc_MusicMan_*

Gosc_MusicMan_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2008 - 17:31

Witam,

takze uzywalem artctici i wydawaly mi sie ok, dopoki ich nie zostawilem na dachu samochodu :)

rok postanowilem zaryzykowac i wydac nieco wiecej i kupilem specialized - niby dedykowane do szosy - i naprawde poczulem spora roznice

testowalem kilka par i rzeczywiscie dobre szkla poprawiaja komfort jazdy, choc moim zdaniem ceny okularow sa nieco wysokie....

Przemek

#84 dedek

dedek
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądMielec

Napisano 08 sierpień 2008 - 17:26

ja śmigam w Okularkach UVEX CHAMP kolor czarny -brązowe (przyciemniające), powłoka lustrzana

:arrow: http://www.asport.pl...roducts_id=3394

dobrze się w nich czuje ;) i świetnie się trzymają za stosunkowo niską cenę

#85 Gold Tequila

Gold Tequila
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądPomerania

Napisano 11 październik 2008 - 14:02

Witam.
Chcę zrobić komuś prezent i kupić okulary na rower.. tylko że jestem kompletnie zielona w tych sprawach..
Stąd moje pytanie.. Jakie firmy okularów polecacie? Chodzi mi o takie do ok.150 zł. Bardzo bym się ucieszyła, gdybyście pokazali mi jakieś sprawdzone modele itd..

Z góry dziękuję :)

#86 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 11 październik 2008 - 16:07

przez dlugi czas uzywalem okulary tifosi , niedrogie, ladnie wykonane z bardzo fajna optyka (ta marka jest malo znana w polsce. sporo modeli w bardzo umiarkowanych cenach mozna znalezc na ebay)
polecam rowniez shimano

wybrane ofery z brytyjskiego ebay:link

bezkonkurencyjne sa okulary rudy project, niestety z reguly kosztuja wiecej niz przewidujesz w buzdzecie.

#87 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 październik 2008 - 17:30

Rudy to niestety 400 zł wzwyż.
Mnie się podobają okulary Arctica. Ojciec ma i sa bardzo fajne - wymienne szkła, wygodne, chociaż wizualnie nie wyglądają wybitnie łądnie, ale poprawnie.
Ich oferta jest bogata, więc można wybrać co sie chce.

#88 jzpq

jzpq
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 październik 2008 - 22:00

Mam właśnie wspomnianej firmy Tifosi, nawet niezłe: http://www.tredz.co....asses_15530.htm

Chociaż najlepiej to mieć kilka par :) Na pochmurny dzień najtańsze bezbarwne mogą być wbrew pozorom najlepsze. Wystarczy przecież, że osłonimy oczy przed oporem powietrza.

#89 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 12 październik 2008 - 22:40

Chociaż najlepiej to mieć kilka par :)

tu sie nie moge z toba zgodzic. najlepiej miec okulary ze szkalmi fotochromatycznymi i po problemie, np rudy project rydon clear
takie okulary to spory wydatek, ktory pokrywa sie z kosztami zakupu kilku par okularow, uzywanych w zaleznosci od potrzeb.

#90 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 październik 2008 - 22:52

Na stronie Rudego jest wizualizacja pokazująca specyfikację soczewek: http://www.rudyproje...aler=0&unicode=

#91 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 12 październik 2008 - 22:57

wersja "clear" jest optymalna dla praktycznie kazdych warunkow pogodowych, wlaczajac w to jazde w nocy. szkla w wersji "grey" sa zbyt ciemne by stac sie okularami na absolutnie kazda okazje. o tych okularach dlugo moznaby pisac i zachwalac :-) ten test na stronie rudego nie jest zbyt dokladny.

#92 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 styczeń 2009 - 21:02

Pewne modele okularów rudy project mają opcję tzw. rx czyli wkładki na szkła korekcyjne, oczywiście wkładkę trzeba kupić osobno. Czy jest jedna wkładka do wszystkich modeli [tak mi się wydaje] czy może dla każdego modelu jest inna wkładka?

#93 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 09 styczeń 2009 - 21:19

Rudy wprowadzil technologie Impact RX czy szkla Impact i szkla korekcyjne w jednym.
Szczegoly tutaj

Jesli chodzi o tradycyjna kombinacje okularow ochronnych i szkiel korekcyjnych to wydaje mi sie, ze wkladki sie roznia, poniewaz ksztalty samych okularow sa bardzo rozne.

Kr1zje,

Zrob mi ta przyjemnosc i zmien zdjecie. Odbiera mi ono przyjemnosc czytania forum i jedzenia kanapki w tym samym czasie.

#94 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 styczeń 2009 - 21:53

Chciałem kupić te okulary:
http://cgi.ebay.co.u...em=110143176016
oraz tą wkładkę rx
http://allegro.pl/it...korekcyjna.html

"OPTICAL RX INSERT (SNAP IN, SNAP OUT)
For our more technical sunglasses (e.g., Ketyum, Rydon, Freeon, Ekynox, Kerosene, etc) that cannot support a direct in frame RX, Rudy Project has created “clip-on” RX optical inserts that can be snapped in behind the polycarbonate Rudy Project lenses. Thanks to our patented ‘easy-in easy-out’ system; our clip-ons can be inserted or removed with ease. This is particularly useful when you want to wear your contact lenses or when cleaning. [3-4]"

Rydon'y są wymienione.

http://www.rudyproje...-49rydon_ev.jpg

Są podobne, ale nie identyczne...

#95 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 09 styczeń 2009 - 22:01

Wkladka bedzie pasowac.

Na podstawie wlasnych doswiadczen, polecam Ci dozbieranie do szkiel Photochromic. Uniwersalnosc takich szkiel jest niesamowita. Cena jest oczywiscie wyzsza, ale satysfakcja jest tego warta.

#96 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 styczeń 2009 - 21:34

Na czym polega ta uniwersalność?

Byłem w jednym sklepie w Warszawie, przymierzyłem kerosene i rydon, były też spece, ale bez możliwości wkładek, więc nawet ich nie mierzyłem. Rozwaliła mnie cena okularów rydon, 699pln a na ebay'u z uk za ~356pln :lol: Są bardzo lekkie, nie czuć ich na twarzy.

Muszę jeszcze tylko wyjaśnić sprawę wkładek. Wiem, że wkładki które pasują do ekynox sx, nie pasują do kerosene, ale porównałem wizualnie soczewki kerosene i rydon, i są bardzo podobne.

#97 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 11 styczeń 2009 - 23:20

Kr1zje,

Na tym polega uniwersalnosc moich okularow...

Jade do pracy w styczniowy poranek, okolo 6:50, mam na nosie moje okulary. Na zewnatrz jest calkowicie ciemno. Szkla staja sie prawie przezroczyste.
Weekendowy wypad rowerowy za miasto. Sobota 10:00, piekne slonce, okulary same dopasowuja sie do warunkow zewnatrznych. Szkla sie bardzo mocno przyciemnily, komfort patrzenia zwiekszyl sie niesamowicie. Ta sama wycieczka. Z pieknie naslonecznionego wiejskiego odcinka szosy wjezdzam do lasu. Kilka sekund i okulary sa duzo jasniejsze, pozwalajac bezpiecznie pokonac mocno zacieniony odcinek lesny.

Takie przyklady mozna mnozyc i mnozyc. Moje okulary kupilem juz dosc dawno temu i do teraz uwazam, ze byla to jedna z lepszych inwestycji w sprzety rowerowe.

#98 Gosc_felipe_*

Gosc_felipe_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2009 - 11:15

http://www.google.pl...Szukaj w Google

#99 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2009 - 21:13

Hej, mam rydony, czy ktos moglby opisac w skrocie w jaki sposob odbywa sie "zakup" szkiel impact RX ? (zakladam ze beda pasowac do zwyklych rydonow)

No i czy w gre wchodza szkla cylindryczne -1D

Fotochromy fajnie ale niezawsze dzialaja w samochodzie :( (niektore szyby blokuja UV)

#100 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 12 styczeń 2009 - 21:58

fotochromy nie aktywują się w zależności od uv, ale od natężenia światła. pozdr



Dodaj odpowiedź