Skocz do zawartości


Zdjęcie

sports-tracker


65 odpowiedzi w tym temacie

#21 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 29 marzec 2012 - 06:07

Dzisiaj przetestuję endomondo...w opcjach nic o auto-pauzie nie ma, rozumiem, że jest już domyślnie, tak ?

Ja mam Endomondo na Symbianie i niestety auto pauzy nie ma, podczas pracy musisz kliknąć Options, a potem Pause. Druga opcja od góry.

#22 janekws

janekws
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • Skądddz

Napisano 29 marzec 2012 - 06:12

autopauza jest w dwóch programach
1. Endomondo - wchodzimy w ustawienia i opcjach ustawienie treningu nalezy zaznaczyc
Auto pauza - automatycznie zatrzymaj czas, gdy się nie przemieszczasz
2.Sports-tracker - gdy dajemy start new workout, pojawia sie auto pause i trzeba zaznaczyc czy ma sie wlaczac gdy predkosc spada poniezej 2 lub 5km/h
i wszystko
programy mam na androida

#23 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 29 marzec 2012 - 08:03

Na symbianie 3 ani tu ani tu takowych opcji autopauzy nie ma. :-)
Pozostaje tylko przytwierdzić telefon do mostka i ręcznie operować ;)

#24 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 29 marzec 2012 - 10:29

Autopauza w Sports tracker: odpalamy program -> settings -> activities -> wybieramy aktywność która nas interesuje-> autopause when speed is -> ustawiamy mniejsza niż 1, 2 albo 5km/h.

Ja jeżdżę ze Sports trackerem już bardzo długo później eksportuje aktywność do GPX i ładuje na stronę Sport trackera, która jest IMO świetna oraz na stronę Garmina ponieważ wyliczone tam przewyższenia są chyba bardziej wiarygodne.

#25 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 29 marzec 2012 - 10:43

Przemo słusznie prawi :)

#26 rokoforus

rokoforus
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądPołaniec

Napisano 29 marzec 2012 - 15:42

Do sprawdzania przewyższeń polecam stronę Geocontext z fajnych funkcji to jeszcze można oblukać kąt nachylenia podjazdu. Trasę z ST albo endomondo exportujesz na tą stronę i można się bawić :)

#27 Jacekddd

Jacekddd
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 kwiecień 2012 - 13:13

Co do sports trackera to nikt nie napisał rzeczy w sumie dla użytkowników oczywistej czyli przenoszenia danych.

Opiszę korzystanie w moim przypadku z usługi.
Mam nokię systemową ale bez gps musiałem więc zaopatrzyć się zewnętrzny odbiornik (ok100zł - dziś taniej).

Włączam program, wychodzę na zewnątrz, uruchamiam start, ruszam i jadę, aplikacja rejestruje dane z gps, gdy się zatrzymam to w zależności od ustawienia może przerwać rejestrację lub kontynuować ją, możliwe jest przy tym śledzenie mapki na ekranie bez dostępu do internetu ponieważ w domu (w pobliżu punktu dostępowego) ściągam sobie bardzo szczegółowe mapki trasy, którą planuję jechać a program ma do nich dostęp z pamięci telefonu.
Zdarza mi się jak szukam jakiegoś przejazdu przez las, że taka mapka pomaga się zorientować ale generalnie telefon siedzi w kieszeni na plecach.
Po powrocie z trasy wyłączam zapis i idę do domu. Kiedy jestem już w pobliżu punktu dostępowego z programu wysyłam tracka trasy bezpośrednio na stronę bo program posiada możliwość wpisania danych z profilu sports-tracker.
Obecnie systemy gps posiadają w terenie zabudowanym, górzystym, zalesionym spore własne błędy wysokości stąd suma przewyższeń latem szczególnie wychodzi znacznie zawyżona. Żeby to obejść już na stronie sports-trackera wchodzę sobie na swój profil i exportuję dane do pliku *.gpx. Plik wrzucam na bikemap gdzie po zapisaniu mapka terenowa podlicza mi sumę przewyższeń. Aby umieścić mapkę na bikestats wystarczy jak to wcześniej powiedziano skopiować linka trasy z sports-tracker, mapka jest automatycznie widoczna.
Wszystko jest bezpłatne.
To co opisuję działało mi nawet do 7h przy -15st.C tej zimy.

Z mojego punktu widzenia cały haczyk polega na tym, że jeślibyśmy chcieli rejestrować również puls trzeba kupić ich oryginalną opaskę za sumę pozbawioną sensu, ale być może ktoś rozgryzł ten kłopot zresztą kto powiedział, że musimy mieć linię wykresu pulsu na jednym wykresie z liniami prędkości i wysokości i koniecznie w ST.

Jacek

#28 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwiecień 2012 - 22:32

W sport-tarckerze fajną opcją jest zapisywanie piosenek na danych odcinkach trasy ja i zdjęć.
Można sprawdzić która piosenka daje największego kopa :mrgreen:
Fajną sprawą jest jeszcze śledzenia na ekranie komputera, telefon musi się jednak łączyć z internetem ale przy obecnych stawkach za takie połączenie to są groszowe sprawy. Gdy wejdziemy na stronę to można obserwować różnych podłączonych użytkowników.
Również bliska nam osoba może sprawdzić gdzie własnie jesteśmy :mrgreen:

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#29 gizmo

gizmo
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądBieruń

Napisano 30 kwiecień 2012 - 11:04

A wie ktoś gdzie zapisują się pliki z endomondo w nokii 500? chodzi mi o lokalizację na karcie telefonu :)

#30 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 30 kwiecień 2012 - 16:10

W sport-tarckerze fajną opcją jest zapisywanie piosenek na danych odcinkach trasy ja i zdjęć.
Można sprawdzić która piosenka daje największego kopa :mrgreen:
Fajną sprawą jest jeszcze śledzenia na ekranie komputera, telefon musi się jednak łączyć z internetem ale przy obecnych stawkach za takie połączenie to są groszowe sprawy. Gdy wejdziemy na stronę to można obserwować różnych podłączonych użytkowników.
Również bliska nam osoba może sprawdzić gdzie własnie jesteśmy :mrgreen:


Gdzie jest opcja śledzenia? ;)

#31 rokoforus

rokoforus
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądPołaniec

Napisano 01 maj 2012 - 16:15

Na stronie Endomondo tylko chyba autoupload musisz mieć włączony w aplikacji w telefonie.

#32 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 05 maj 2012 - 18:07

Runtastic !
Oczywiście mamy 'wszystko" czego potrzebujemy - także na stronie www (łacznie z mapą), ale mamy też fajną rzecz (przynajmniej dla mnie), a mianowicie średnie prędkości i czasy na poszczególnych kilmetrach oraz ich przewyższenia !
Program chodzi bardzo szybko, można ustawić dowolny sport.

Pozdr.
R...

Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#33 bordo

bordo
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądKrk

Napisano 27 maj 2012 - 12:38

jeszcze oprócz opcji trackowania przydatne jest pobieranie gotowych tras - czasem brakuje pomysłu, a Traseo ma już pokaźną bazę ;]

#34 afabians

afabians
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądWilanów

Napisano 27 lipiec 2012 - 23:30

endomondo, sports tracker czy inne to dzisiaj wlasciwie wszystko jedno - wszystkie lepsze trackery dzialaja podobnie, maja podobne funkcje..
wybor ogranicza sie jedynie do preferencji estetycznych i praktycznych.. mi sie nie podoba interface webowy endomondo, z kolei sports tracker ma najbardziej wypasiony, ale dla mnie to taki wodotrysk..
od lat uzywam runkeepera ze wzgledu na porecznosc apki i prostote pokazywania danych.. raczej nie planuje przesiadki na inny ;]

#35 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 28 lipiec 2012 - 10:17

Odkryłem taki myk ;D w fonie mam normalnie sports trackera , ale pliki importuje do gpx , i wrzucam na endomondo , fajniejsza strona wszystko fajnie ;) Jest ogolny taki jeden duży minus , mianowicie , całe te pauzy , i autopauzy , odzwierciedlają się na średniej tylko w trackerze na telefonie , po zaimportowaniu na strone , jezeli mielismy wlączoną pauze , to poprostu wliczy nam ze przez 30 minut poruszaliśmy się z predkością 0 , i np samego treningu było 2h , ale poł godizny po 10-tym kilometrze czekaliśmy na kolegów z drużyny , no to wyszło 2,5h , i teraz program na stronie liczy ze przejechaliśmy 20kilometrów załóżmy że w ciągu 2,5 godziny a nie dwoch .... w trackerze pokazuje dobrze średnią ( z wycientymi pauzami , czyli czas faktycznego poruszania sie na rowerku) , ale na stronce dodaje czas ktory czekaliśmy/odpoczywaliśmy , nie widzi przerw , jest to troche wkurzające , bo strasznie zaniża srednia ... Chyba skrypt endomondo na stronie i sportstrackera również na stronie jest zle skonstruowany bo srednią liczy z czasu startu i czasu zatrzymania trackera , nie usuwa czasu pauzy , przez ktorą nie jechaliśmy np wyjedziemy o 10 rano wracamy o 12 w południe , a w treningu mieliśmy 30 minut przerwy to trening nie będzie trwał tyle ile trwał czyli 1,5h , tylko 2h , zaniżając nam średnią , troche żenada .. nie pomysleli wgl o tym , zły skrypt ...

#36 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 28 lipiec 2012 - 19:17

erico329 po wrzuceniu treningu na stronę www (czy to sports tracker czy endomendo) średnie mi pokazuje prawidłowe, czas też...jednym słowem wszystko hula jak należy.
BTW: Nokia 500 - Symbian Anna.

EDIT: spróbuj inaczej. Trening wrzuć na stronę bezpośrednio z telefonu za pośrednictwem wi-fi. Dalej, zrób eksport do gpx. Wyeksportowany gpx wrzuć na endomondo i sprawdź jak będzie.

#37 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 28 lipiec 2012 - 22:44

No no , robię tak , i jest tak nadal , moze jakas stara wersja sports trackera , nie wiem , średnią wylicza na podstawie startu i zatrzymania treningu , przerwa , to dla niego poprostu kilometr przebyty wnp 30 minut ,czyli 19 minut stania i minuta jazdy przypadającana ten kilometr .. narazie nie chce mi się bawć w wymienianie softa , i samego sports trackera , no ale moze bd musiał . ja korzystam z noki 5800

#38 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 lipiec 2012 - 07:03

A masz ustawione w telefonie że poniżej jakiej prędkości nma robić autopauze ?
Mi tez dobrze liczy.

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#39 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 29 lipiec 2012 - 10:01

tak , mam poniżej 5km/h ma się zatrzymać ale wiesz co , ta autopauza działa . w trackerze na fonie jest wszystko dobrze pokazuje trening ze trwał 1,30h , a nie 2h tak jak na stronce razem z przerwa , potem liczy średnią z dwoch godzin a nie z półtorej.

#40 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 lipiec 2012 - 10:47

Przed chwilą znalazłem taką opcję jak uśrednianie prędkości np. z ostatnich 15 sekund zamiast podawanie aktualnej może jak masz to włączone to właśnie pojawiają się takie kwiatki gdyż wtedy np wlicza postoje.

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg




Dodaj odpowiedź