Skocz do zawartości


Zdjęcie

sports-tracker


65 odpowiedzi w tym temacie

#41 Chwali

Chwali
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądBaranowo

Napisano 08 sierpień 2012 - 11:07

Pytanie do użytkowników Endomondo. Podczas powiedzmy 20km przejażdżki rowerem ile telefon pobierze danych?

#42 hof

hof
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 08 sierpień 2012 - 19:02

Pytanie do użytkowników Endomondo. Podczas powiedzmy 20km przejażdżki rowerem ile telefon pobierze danych?


Ale chodzi o opłaty związane z A-GPS? Bo na "zwykłym" gps nic Cię to nie kosztuje jeśli masz wyłączoną opcję autoupload.
A już tak ściślej można powiedzieć, że ilość danych będzie zależała od czasu trwania przejażdżki.

#43 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 08 sierpień 2012 - 22:10

Mnie bardzo podoba się strona Sport Trackera. Nawet po zakupie E500 dalej wrzucam tam treningi. Szkoda, że nie obsługuje czujników kadencji i prędkości. Najchętniej połączyłbym zalety Garmin Connecta i Sport Trackera.

#44 karmelek

karmelek
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądBochnia/Kraków

Napisano 08 sierpień 2012 - 22:44

Pytanie do użytkowników Endomondo. Podczas powiedzmy 20km przejażdżki rowerem ile telefon pobierze danych?


Ale chodzi o opłaty związane z A-GPS? Bo na "zwykłym" gps nic Cię to nie kosztuje jeśli masz wyłączoną opcję autoupload.
A już tak ściślej można powiedzieć, że ilość danych będzie zależała od czasu trwania przejażdżki.

W Polsce też nie odnotowałem jakiś opłat za A-GPS. Może wszystko leci po pakietach, niemniej codziennie 2x po 30min dojazdu do pracy + wieczorny wyjazd na 2-3h nie powodował jakiś kosztów ani dużo szybszego schodzenia pakietów.

#45 piotrfala

piotrfala
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 sierpień 2012 - 21:24

Ja bardzo dużo korzystam ze sports trackera i innych drobnych usłuch internetu mobilnego w telefonie, mam pakiet 100 mb miesięczni i jeszcze nie zdarzyło sie żebym zużył wiecej jak 10mb. nie wspominając o tym że ST pobiera mapy.

www.facebook.com/strato.bike

 

gallery_2798_164_47484.jpg


#46 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 20 sierpień 2012 - 19:01

Mam telefon Sony Ericsson Hazel z Javą.
Zainstalowałem Endomondo i wszystko fajnie chodzi. Ale mam problem z autopauzą. Nie widzę nigdzie możliwości jej włączenia, a przydało by się bo z ostatniej trasy dodało mi prędkość typu 5km/h, gdzie stałem na wahadle, bo malowali pasy.

Da się w ogóle włączyć autopauzę, czy trzeba by było mieć symbiana, androida itd.? Ma ktoś to na Javie?

#47 rokoforus

rokoforus
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądPołaniec

Napisano 20 sierpień 2012 - 21:17

Androida, na symbianie nie ma autopauzy.

#48 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 22 sierpień 2012 - 20:08

No to nie ma co liczyć na Autopauzę na Javie, a szkoda bo troche psuje średnią prędkość. Ale myślę, że da się przeżyć :D

#49 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 22 sierpień 2012 - 20:55

Autopauze i tak widzi tylko na telefonie , po przeniesieniu danych na serwer endomondo , średnią wylicza z godziny startu treningu i godziny skonczenia treningu , nie odejmuje przerw . mam symbiana 60.01 chyba , i tak mam , probowałem wiele sposobów ( zmiana softa , ustawienia fabryczne , przeinstalwoanie na karte sd programu , przenoszenia plików przez komputer / sieć itp ... ) i nic .. chyba że takie rzeczy tylko u mnie ;)

#50 iotr

iotr
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądSzymiszów

Napisano 27 sierpień 2012 - 13:55

A mnie wczoraj Endomondo samo wyłączyło się po nieco ponad godzinie. Trochę się zdenerwowałem po powrocie jak zobaczyłem, że tak się stało. Na szczęście miałem jeszcze aktywną Stravę.

Czy komuś też się Endomondo samo wyłączyło podczas jazdy?

u14939y2012v4.gifu14939y2013v3.gifu14939y2014v4.gif


#51 bitels

bitels
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądStolica

Napisano 27 sierpień 2012 - 15:41

Ja miałem dokładnie odwrotnie, przejeżdżałem przez długi tunel i chyba oba trackery zgubiły na długo zasięg. I to Strava mi sie wyłączyła, więc byłem zły, bo w planach miałem pobicie jednego segmentu :)

#52 madridista

madridista
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Skądśląsk

Napisano 27 sierpień 2012 - 18:41

I to Strava mi sie wyłączyła, więc byłem zły, bo w planach miałem pobicie jednego segmentu :)


Możesz sobie wyeksportować plik .gpx z Endomondo i wgrać do Stravy, tak samo policzy wszystkie segmenty.

#53 bitels

bitels
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądStolica

Napisano 28 sierpień 2012 - 10:12

Możesz sobie wyeksportować plik .gpx z Endomondo i wgrać do Stravy, tak samo policzy wszystkie segmenty.

Więcej zabawy, więcej czasu, którego zawsze mało jest. Ale fakt, że na dłuższą przejażdżkę, dwie aplikacje mogą dojechać urządzenie do rozładowania.

#54 m81wwski

m81wwski
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:36

Pytanie do użytkowników Endomondo. Podczas powiedzmy 20km przejażdżki rowerem ile telefon pobierze danych?


Sport Tracker działa także z wyłączonym przesyłaniem danych, wystarczy sam GPS. Tylko wtedy nie masz podglądu na mapę. Ja tak robię aby oszczędzać baterię. Włączam dane tylko na pierwsze 10 sekund bo u mnie na Nokii N8 GSP szybciej łapie wtedy pozycję. Potem wyłączam przesyłanie danych i o opłaty się nie martwię ( telefon służbowy i pakiet odpowiedni aktywowany) wyłącznie o zużycie energii :)

#55 MelonJWR

MelonJWR
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądJawor

Napisano 06 wrzesień 2012 - 13:55

mam takie pytanie, wie kto może jak zmienic jakość zdjęć na sports-trackerze? wrzucają sie automatycznie po zankończeniu trasy na profil. Na telefonie Galaxy S2 wyglądają ładnie a na profilu już po wielkiej kompresacji... zreszta prosze zobaczyc: http://www.sports-tr...ile/LukaszZajda
Pozdrawiam

#56 majsterKopyto

majsterKopyto
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Skądpoznań

Napisano 22 styczeń 2013 - 00:21

Macie może telefony które mają samą jave i gps ?
niestety mój sony ericsson w715 nie jest na androidzie lub symbianie.
Jakie aplikacje na jave polecilibyście? .
mam takie coś jak tropiciel -ale nie można eskortować mapy np.do obejrzenia w google earth

#57 wojtaasos

wojtaasos
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Skądwschód

Napisano 19 marzec 2013 - 23:30

Czy wiecie może czy da się zaimportować track z czyjegoś profilu (np. w postaci pliku *.gpx )? Chodziłoby mi o to, aby "zmałpować" czyjś trening, bądź wycieczkę. Jeśli ktoś się orientuje to proszę o info, bo jakoś nie mogę tego znaleźć a tu widzę, że towarzystwo obcykane ;)
Dzięki z góry

#58 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marzec 2013 - 09:08

mam takie coś jak tropiciel -ale nie można eskortować mapy np.do obejrzenia w google earth


Nie jestem pewien czy dobrze pamiętam, ale mimo tego, że funkcji eksportu jako takiej nie było, to .gpx był chyba zapisywany gdzieś w folderze programu.

fs-userbar-blog-white.png


#59 esdopedoen

esdopedoen
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądkatowice

Napisano 07 kwiecień 2013 - 16:13

hej! ja nie korzystałem jeszcze z opisywanych przez Was aplikacji.
Czy któryś z programów posiada funkcję śledzenia onlline na stronie internetowej?
nowe garminy edge 510 i 810 mają taką fajną funkcję:)

#60 esdopedoen

esdopedoen
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądkatowice

Napisano 07 kwiecień 2013 - 17:55

Oj, podałeś chyba najbardziej pesymistyczną opcję..
Wszystko zależy od tego kiedy będziesz miał ochotę udostępnić link do śledzenia swojego położenia.
Jak ktoś ma problemy z silnymi naciskami drugiej osoby to już jego problem :-)
Ja bardziej chciałbym coś takiego sprawdzić z czystej ciekawości.



Dodaj odpowiedź