Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bidon


404 odpowiedzi w tym temacie

#361 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 02 sierpień 2018 - 11:57

W decathlonie sa bidony bmc parowane z koszykami elite. Ale nie wyglądają na jakąś super jakość ;).

#362 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 02 sierpień 2018 - 12:22

W Decu taka sama jakość tych BMC - szkoda, bo cieszyłem się, że mam wreszcie idealnie pasujące bidony.



#363 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 02 sierpień 2018 - 14:19

A ile chciałbyś dać za Elite Corsa?

 

 

Aż sam się zdziwiłem, że chodzą po trzy funty. Wujowość bidonu BMC tłumaczę tym, że spora część wartości to pewnie prawa do loga i inne autorskie bzdury, a sama butla to najniższy sort.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#364 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 02 sierpień 2018 - 15:01

W Decu taka sama jakość tych BMC - szkoda, bo cieszyłem się, że mam wreszcie idealnie pasujące bidony.

Ja bym ich nie kupil przez sam fakt że są czarne. Szybciej sie beda nagrzewać - i cieplejszy napój i więcej syfu z plastiku przejdzie do tego co pijesz. Tak samo ciemnych koszulek na rower nie kupuję(gacie wszystkie czarne, ale to akurat dlatego ze i wyboru nie ma i prącie sie bardziej na jasnych odznacza ;)).

Do tego bedzie ciężej w nich namierzyć grzyba. W isostarach widać jak na dłoni gdzie sie jakieś paskudztwo zaczyna tworzyć. Mam poweride z czarnym ustnikiem to zawsze mam watpliwosci czy jest dobrze umyty.

Teraz kupiłem camelbacka podium. Nie do konca mi pasuje(brak klapki, końcówki płynu nie da sie wypic), ale raczej kolejne bidony główne też będą przezroczyste. Fajnie jest widzieć poziom płynu.

 

 

 

EDIT: 

Ja mam pytanie - czy znacie jakieś bidony z ustnikiem ala isostar? Czyli jest klapka(nie zbieramy syfu z ulicy) i brak zaworka(w którym może się zbierać syf). Szukałem czegoś dobrego(bo np camelback wytrzymuje dużo dłużej nie śmierdząc plastikiem niż isostar), ale nie znalazłem. Camelback z osobną klapką za chore 25 zł chyba mi zostaje i nadal będzie problem z tym że ten ustnik mi nie leży + wkurza mnie że 2 ostatnie łyki zostają i nie idzie ich bez odkręcenia wyprowadzić z bidona. No i na moje oko o ile klapka isostara jest fajna do obsługi jedną ręką, to tutaj to może być ciężkie do zrobienia.



#365 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 20:09

Elite Corsa MTB ?

http://www.elite-it....ttles/corsa-mtb



#366 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 06 lipiec 2020 - 13:04

Poszukuję bidonu 500 ml, który z wnętrza nie będzie "walił" plastikiem a woda pita z takiego bidonu będzie miała po prostu... smak wody. Proszę o propozycje i adresy sklepów internetowych, jeśli to możliwe w Polsce.



#367 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 13:26

Specialized Purist.

 

"Bidon Purist Hydroflo Fixy ma amorficzną powłokę z dwutlenku krzemu pokrywającą wewnętrzne ścianki. Przypominająca szkło powłoka to w pełni naturalne, ostateczne rozwiązanie problemu zapachu lub posmaku pozostawionego w bidonie przez napój. Powłoka chroni również świeży napój przed posmakiem plastiku w gorące dni, dając wrażenie picia ze szklanej butelki".



#368 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 23 listopad 2020 - 01:39

Latem używam bidonów Camelback Podia. Możecie coś polecić na późną jesień i wczesną wiosnę by zabrać ze sobą coś cieplejszego? Jakiś bidon termiczny/termos ale pozwalający wlać ciepłą ciecz.



#369 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 listopad 2020 - 04:31

Od lat niezmiennie Elite Deboyo. Niezniszczalny i dobry nie tylko na rower.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#370 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 listopad 2020 - 07:39

Z tym niezniszczalny to bym polemizował, pokrywka nie przeżyła jednej zimy. Teraz używam zakrętki, no ale picie nie jest już tak wygodne.

#371 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 23 listopad 2020 - 08:09

Latem używam bidonów Camelback Podia. Możecie coś polecić na późną jesień i wczesną wiosnę by zabrać ze sobą coś cieplejszego? Jakiś bidon termiczny/termos ale pozwalający wlać ciepłą ciecz.

Contigo West Loop. To w sumie nie bidon ale kubek termiczny ale dobrze się trzyma w koszykach, wygodny w użyciu. Problemem może być tylko iż trzyma temperaturę za mocno - jak wlejesz wrzątek to przez pół godziny nie da się pić. 



#372 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 23 listopad 2020 - 10:53

Tylko  jaki jest sens kupowania Contigo skoro taniej można kupić Deboyo, który oprócz "ustnika" bidonowego posiada dodatkowo nakrętkę 

jak w termosie?



#373 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 16:50

Od kilku sezonów ze mną Camelbak Podium. Chciałbym coś nowego. Jakie są bidony z podobnym ustnikiem?
Czyli nie cieknie dopóki nie pociągnę lub ścisnę butelkę?

Elite Fly?

#374 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 kwiecień 2021 - 16:54

Fly jest tragiczny. Potwornie wiotki, ledwie trzyma kształt pod normalnym naciskiem dłoni, kiedy po prostu chcesz go trzymać w ręku.


  • Bzyk lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#375 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 16:59

Przesiadłem się z Fly na Podium i była to najlepsza decyzja. Fly potrafił się zdeformować od oblania gorąca wodą z kranu. :D
Niewątpliwą jednak zaletą jest to, że łatwo było wypić wszystko do końca. No i cena. Właściwie wyrzucałem co 3 miesiące i kupowałem komplet za mniej niż jeden Podium.
  • Bzyk lubi to

#376 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 17:16

Mam fly, mam podium. Gdybym miał wybrać jeden to chyba fly. Przecież cienkie ścianki to zaleta, co mi za różnica czy się odkształca podczas trzymania?


  • Bzyk lubi to

#377 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 17:46

Ok, a coś jeszcze innego z podobnym ustnikiem? 



#378 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 18:04

masz bidony od cube, acid i bottle grip



#379 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 18:12

Z podobnym ustnikiem to Specialized Purist; wolę je od Camelabaków.
  • sirkozi i Bzyk lubią to

#380 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 19:57

Z podobnym ustnikiem to Specialized Purist; wolę je od Camelabaków.

 

Fajne, ale strasznie kiepska dostępność. 
Masz jakiś sklep, w którym jest wybór?





Dodaj odpowiedź