Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower szosowy a nadwaga


26 odpowiedzi w tym temacie

#21 myrcin

myrcin
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądSzczytno

Napisano 27 kwiecień 2012 - 17:30

Moim zdaniem nie docenia się tłuszczy. To węglowodany powinno się ograniczyć, a dawkę tłuszczy(nienasyconych) zwiększyć!

#22 Gosc_Rimon_*

Gosc_Rimon_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2012 - 17:47

W prawidłowej zbilansowanej diecie owszem ale życie niesie niestety różne pokusy. Jeśli ktoś stawia na wyczyn to powinien dość dokładnie przestrzegać diety ale to co dobre jest niezdrowe i bardzo kaloryczne więc trzeba to odpokutować by nie być zapasionym jak wieprz! Kolega, który założył wątek : zwróć uwagę na felgi i opony, które będą w rowerze. Alu ramy amatorskie wytrzymają Twoją wagę ale felga przy spotkaniu z dziurą lub krawężnikiem już może zastrajkować. Proponuję przeczytać wątek o pompkach. Przy dość "słusznej" wadze trzeba gumy dobić na maxa.

#23 Riddick

Riddick
  • Użytkownik
  • 402 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 27 kwiecień 2012 - 22:30

Rimon, felgi to są w samochodzie, w rowerze są obręcze, sorki za offtop ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

#24 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 28 kwiecień 2012 - 09:43

Czyli nówka w tej cenie nie bardzo ma sens. Szkopuł tylko w tym jak sprawdzić realny stan używki.

Tak jak koledzy wspominali poproś o dokładne zdjęcia napędu - zwróć uwagę na koronki w korbie i to jak łańcuch na nich leży(czy nie jest rozciągnięty, czy zęby są równe)... to samo dotyczy kasety. Nie daj zwieść kiedy sprzedający "zasłoni" ich stan grubą ilością smaru...
Co do kół - 32H lub nawet 36H będą najbardziej odpowiednie na początek... Przeważnie takie koła nie zawyżają ceny roweru i są na pewno wytrzymałe, poza tym zawsze możesz je zmienić na lżejsze z mniejszą ilością szprych i lepszych komponentach(polecam szytki) - a te zostawić sobie na gorsze drogi lub sprzedać.
Co do ramy... spokojnie alu rama + karbonowy widelec da radę!
Skup się na osprzęcie i negocjuj zawsze!!! nawet jak stan rowerka to wg. Ciebie ideał zawsze można się do czegoś przyczepić ;-)

#25 handbikerka

handbikerka
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 listopad 2012 - 21:34

ważyłam 73kg, odkąd zmądrzałam i jedzenie zaczęłam traktować jak pokarm a nie nałog, waże 55kg. to wciąz za duzo, ale nie ma już takiej tragedii. Pokazałabym fotki, ale wstyd :D

#26 Adam.

Adam.
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądPiastów

Napisano 18 październik 2013 - 11:51

Bez przesady rower nie jest taki delikutaśny.

Kupiłem 15-sto letniego Gianta i ważąc 106 kg jeździłem bez kłopotów.

Teraz ma 20 lat i służy mi nadal.



#27 Gosc_rudanacja_*

Gosc_rudanacja_*
  • Gość

Napisano 24 październik 2013 - 08:08

ważyłam 73kg, odkąd zmądrzałam i jedzenie zaczęłam traktować jak pokarm a nie nałog, waże 55kg. to wciąz za duzo, ale nie ma już takiej tragedii. Pokazałabym fotki, ale wstyd :D

 

55 kg to dużo? bez przesady :)





Dodaj odpowiedź