Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maraton Pętla Beskidzka 07.07.2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
241 odpowiedzi w tym temacie

#221 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 lipiec 2012 - 22:53

Tak czytam i nie widzę nigdzie by ktoś zauważył jakie postępy zrobił Wiesiek w organizacji Pętli Beskidzkiej i pozostałych wyścigów.
Tak narzekamy i narzekamy, a są pewne powody do zadowolenia.
Udało się załatwić zamknięcie drogi wojewódzkiej, mamy elektroniczny pomiar czasu, trasy coraz bardziej przypominają te z " prawdziwych " wyścigów. Myślę że za rok już start wspólny, nawet przy tak dużej liczbie uczestników nie będzie problemem.
Kiedy przypominam sobie jak siermiężnie wyglądały imprezy kilka lat temu to jestem pod wrażeniem.
Szkoda tylko że tak ciężko uzyskać wsparcie i zrozumienie władz lokalnych w tego typu działaniach.

#222 frup

frup
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądRybnik

Napisano 12 lipiec 2012 - 05:45

czy ktos się wybiera na wcześniej wspomniane zawody w Czechach

#223 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 12 lipiec 2012 - 09:20

trasy coraz bardziej przypominają te z " prawdziwych " wyścigów


czy ktos moglby rozwinac te mysl ? bo juz ktorys raz czytam cos takiego i za cholere nie wiem w czym bardziej przypomina tegoroczna trasa 'prwdziwy wyscig' (zakladajac ze petla to wogole jakas popierdolka a nie wyscig) od poprzednich... ?

@frup - ten topic nosi nazwe petla beskidzka a nie zawody w czechach.

#224 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:22

Dokładnie jak pisze LoveBeer to jest temat o Pętli Beskidzkiej i proszę dyskusję na temat innych wyścigów prowadzić w odpowiednich tematach.
Żeby nie było otworzyłem specjalnie wątek o Beskid Tour:
http://www.forumszos...p=211522#211522

pozdrawiam


#225 saint

saint
  • Użytkownik
  • 160 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:29

trasy coraz bardziej przypominają te z " prawdziwych " wyścigów


czy ktos moglby rozwinac te mysl ? bo juz ktorys raz czytam cos takiego i za cholere nie wiem w czym bardziej przypomina tegoroczna trasa 'prwdziwy wyscig' (zakladajac ze petla to wogole jakas popierdolka a nie wyscig) od poprzednich... ?


w tym sensie ze nie jezdzilismy po jakis mega oplotkach, jak bywalo wczesniej. jesli chodzi o zabepieczenie trasy i ruch to jeszcze troche...

#226 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:48

w tym sensie ze nie jezdzilismy po jakis mega oplotkach, jak bywalo wczesniej. jesli chodzi o zabepieczenie trasy i ruch to jeszcze troche...


no wlasnie, poki jezdzimy w ruchu otwartym to ja wole jezdzic po mega oplotkach, bo jazda miedzy samochodami (a niektore trabily, bo sie kurde jeden z drugim tak spieszyl ze rowerzysci mu przeszkadzali) jest srednio fajna. a i tak lwia czesc trasy przebiegala tymi samymi drogami co wczesniej, wiec nie przesadzajmy z tym 'progresem' :roll:

#227 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 12 lipiec 2012 - 11:14

ale rozwiązanie z podpisanymi bidonami super sprawa... tylko, że rozdawać je na bufetach ;)
Ja w tym roku bez numerka, więc na totalnym luzie. później do domu musiałem jeszcze dojechać i wyszło 161km.. w tym upale masakra :D
Rozdawałem zimne picie za skocznią na ostatnim podjeździe :D
Odjazdy na bufetach buractwo.. rozumiem, że ktoś się nie zatrzymuje (mnie na przykład skurcze chwytają jak stanę na bufecie), ale wtedy spokojnie sobie jem to co mam w kieszonkach, pije z bidonu i czekam aż pierwsi dojadą.


W takim razie miło było Cię poznać.. Jeśli można spytać, to skąd miałeś zimną wodę w tak upalny dzień ?! Uratowałeś mi życie bo w bidonach zostały mi wtedy raptem dwa łyki, a tu zimna woda i starczyło na polanie rozgrzanej głowy i karku ;-) Dziękuję za wode! :)

To mi ją dałeś, spytałeś czy chcę jak Cię mijałem pod Salmopol, po czym dojechałeś i mi ją wręczyłeś, a ja wyleciałem z pytaniem i pewnie głupią miną: "cała? dla mnie?" :mrgreen: [o ile to byłeś faktycznie Ty] :mrgreen:
Obrazek


Zgadza się wszystko ;)
Ze sklepu zaraz poniżej :P
Co do "sępów" to ja sam bez numerka skorzystałem z picia pod Ochodzitą.. przyznaje się, ale jak widać odwdzięczyłem się 3 zupełnie przypadkowym osobom z numerkami :P

#228 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 lipiec 2012 - 14:43

Z tą trasą miałem na myśli to, że udało się zrobić ją bardziej kompaktową. Zamiast rozciągać ją na cały powiat, były rundy na Zameczek. Dało to możliwość na przykład częstszego skorzystania z bufetu, było bardziej atrakcyjne dla ewentualnych widzów.
Zdaje sobie sprawę że to są niuanse, ale tylko drobnymi krokami da się posuwać w tym wypadku do przodu. Jeśli władze Wisły docenią to że ścigamy się w okolicy tego miasta to może w przyszłym roku przychylniej popatrzą na zamknięcie całej rundy na Zameczek, a nawet może i coś więcej....

#229 zbigi

zbigi
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądOstrów Wlkp

Napisano 12 lipiec 2012 - 16:40

Panowie należy się cieszyć że imprez coraz więcej, jest w czym wybierać i wszystkie one mają swoje plusy i minusy. A to że nie zadowolą wszystkich to inna sprawa. (Czepiać się jest łatwo a tłok na bufecie, a za krótko ,a pętle itd. Itp.) Nie zapominajmy jednak że to imprezy dla amatorów. Mnie kolejna edycja pętli podobała się tym bardziej że w przeciwieństwie do ubiegłorocznej wszędzie można było wjechać a nie spacerować jak 90% startujących w roku ubiegłym (Kamesznica). I można było się ujechać do cna (bez Kamesznicy). I tak trzymać Legierski i Ślimaki Team. Pozdrawiam.

#230 gronik

gronik
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądSzczyrk

Napisano 15 lipiec 2012 - 19:19

Wygląda na to że większości tegorocznych uczestników tak ustawiona trasa się podobała. Może wartałoby się zastanowić czy nie zostawić jej w takiej formie na przyszłe lata? Startujący corocznie mieliby wreszcze szansę na porównanie swoich wyników. Większość maratonów bazuje na stałej trasie np. Beskyd Tour na kóry przejechałem się w ostatnią sobotę. Mając w pamięci niedawną pętlę stwierdzam że w niczym nie ustępuje kultowej imprezie u naszych południowych sąsiadów.

#231 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 29 lipiec 2012 - 20:06

Zapraszam do obejrzenia video z szóstej edycji PĘTLI 07.07.2012


#232 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 30 lipiec 2012 - 13:18

Z tą trasą miałem na myśli to, że udało się zrobić ją bardziej kompaktową. Zamiast rozciągać ją na cały powiat, były rundy na Zameczek. Dało to możliwość na przykład częstszego skorzystania z bufetu, było bardziej atrakcyjne dla ewentualnych widzów.
Zdaje sobie sprawę że to są niuanse, ale tylko drobnymi krokami da się posuwać w tym wypadku do przodu. Jeśli władze Wisły docenią to że ścigamy się w okolicy tego miasta to może w przyszłym roku przychylniej popatrzą na zamknięcie całej rundy na Zameczek, a nawet może i coś więcej....


no akurat wg. mnie jeżdżenie po pętlach jest mniej atrakcyjne i nazwałbym to krokiem wstecz :P

Mnie kolejna edycja pętli podobała się tym bardziej że w przeciwieństwie do ubiegłorocznej wszędzie można było wjechać a nie spacerować jak 90% startujących w roku ubiegłym (Kamesznica). I można było się ujechać do cna (bez Kamesznicy). I tak trzymać Legierski i Ślimaki Team. Pozdrawiam.


no niestety organizatorzy potraktowali to jako jednorazowe udogodnienie - vide road trophy :-(

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#233 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 30 lipiec 2012 - 13:53

Zapraszam do obejrzenia video z szóstej edycji PĘTLI 07.07.2012


#234 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipiec 2012 - 20:09

no akurat wg. mnie jeżdżenie po pętlach jest mniej atrakcyjne i nazwałbym to krokiem wstecz :P

No widzisz , różnica jest taka że Ty wybrałeś się pojeździć, ja pojechałem się ścigać.
Pewnie dla tego różne punkty widzenia na rundy.

#235 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 31 lipiec 2012 - 07:26

pojeździć to się mogę wybrać samemu nie potrzebny mi do tego maraton :-P

Pamiętam że jakiś czas temu już były głosy żeby unikać rund.

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#236 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 31 lipiec 2012 - 08:25

Jest wiele imprez szosowych zarówno w cyklu RoadMaraton jak i poza nim, także w innych cyklach, że naprawdę nie wydaje mi się, aby dyskusja na temat "rundy czy bez rund" miała większy sens. Po prostu wybieram to co mi pasuje. Proste jak drut. Zawsze lepiej mieć możliwość wyboru i z niej mądrze korzystać niż być skazanym na monotonię i zawsze to samo.

P.s. Siłą cyklu RM jest między innymi jego różnorodność i zróżnicowanie tras - i tak pozostanie.

#237 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipiec 2012 - 15:08

Amen.

#238 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:03

Przem59 dlaczego amen? Co to jakiś kult jednostki jest? ;-)

Jest wiele imprez szosowych zarówno w cyklu RoadMaraton jak i poza nim, także w innych cyklach, że naprawdę nie wydaje mi się, aby dyskusja na temat "rundy czy bez rund" miała większy sens. Po prostu wybieram to co mi pasuje. Proste jak drut. Zawsze lepiej mieć możliwość wyboru i z niej mądrze korzystać niż być skazanym na monotonię i zawsze to samo.

P.s. Siłą cyklu RM jest między innymi jego różnorodność i zróżnicowanie tras - i tak pozostanie.



Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wypowiedź Kolegi ale brzmi mi to mniej więcej tak – jako organizatorowi nie podoba mi się ta dyskusja i w ogóle jeśli się komuś nie podoba ta impreza to jest przecież wiele innych.
Jeśli takie było przesłanie, niezależnie czy rundy są dobre czy nie i dla kogo, to jest ono niewłaściwe żeby już nie używać bardziej wyrazistych określeń. Zaskakuje mnie, że organizator imprezy ogólnopolskiej, który na takim forum ma szczególną pozycję, reaguje w taki sposób gasząc dyskusję, która przecież nikogo nie obraża i nie atakuje. Jeśli już organizator nie wykorzystuje tej dyskusji jako feedbacku to nie powinien jej ograniczać.

#239 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:15

Najpierw małe wyjaśnienie: amen oznacza - "niech się tak stanie". Wyraża zatem życzenie, wolę wypowiadającego 8-) Do tego, akurat wszyscy chcemy mieć prawo, prawda? Tzw. orgom też ono przysługuje... Każdemu, kto zabiera się do krytykowania organizatorów imprez, mogę tylko zaproponować - zrób Kolego raz imprezę u siebie. Jak przejdziesz "ścieżkę zdrowia", będziesz wdzięczny tym, którzy jeszcze coś dla nas organizują. Innej, lepszej metody na zrozumienie problemu, nie ma! W każdym razie ja nie znam...

#240 Przem59

Przem59
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:39

bicicleta, to jest kult jednostki - jednostki, która robi coś, za co ciągle obrywa, a to od urzędników, a to od uczestników.
Wierz mi, Wieśkowi naprawdę nie jest do śmiechu, wiszą nad nim chmury gradowe.
Kwestia rundy, czy bez jest drugorzędna.
Niemniej jednak dla mnie jest ważne, żeby stawiać sprawę uczciwie - a tak było z trasą. Nie podobało mi się, że o starcie grupami dowiedzieliśmy się na miejscu. I wierz mi, jeśli taka sytuacja będzie się powtarzała, przeniosę się gdzie indziej.