Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka szosa za około 8 tys. zł?


57 odpowiedzi w tym temacie

#21 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2012 - 14:51

Za 8k na luzaku można złożyć rower na chińskiej ramie karbonowej, kołach z bikehubstore i osprzęcie Sram Force. Starczy jeszcze na dobre siodło, karbonową sztycę, kierownicę i dobry mostek 3T. Taki rower ważyłby pewnie koło 7 kg, albo i mniej.

Kupować za tyle gotowy rower na 105 i podrzędnych komponentach to jak dla mnie słaby pomysł.

#22 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 17 czerwiec 2012 - 15:02

Polecam ostatni nr miesięcznika , magazyn rowerowy jest tam przegląd szosowek w przedziale cenowym -7-8 tys , wygrala chyba merida jeśli dobrze pamietam.
Chińskiej ramy nie kopulbym , kupisz meride będziesz miał gwarancje na rame inna firmę także .

#23 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 17 czerwiec 2012 - 15:47

Nigdy bym za Meride 8 kółek nie dał, za taką kwotę można mieć rower prestiżowej marki na ultegrze (choć z pełną ultegrą może być problem)
Coś włoskiego najlepiej, Colnago, Wilier :mrgreen: or something like this.
Merida to jest fajny rower jak się ma 2-3 tyś.
No chyba, że dla kogoś kompletnie prestiż nie ma znaczenia.

Ostatnio zauważyłem też tendencje do wyrównywania się cen poszczególnych marek.
Szukając roweru MTB zauważyłem, że np. taki Kross w tej samej półce cenowej wiele nie różni się od Scott'a czy Cannondal'a

Ten Ultegra Di2 jest OK ; ) nikt takiego na maratonie nie będzie mieć :P

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#24 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 17 czerwiec 2012 - 16:39

Ten Ultegra Di2 jest OK ; ) nikt takiego na maratonie nie będzie mieć :P

Racja. Chociaż zawsze można go sobie przemalować, jeśli ktoś nie lubi tak 'oczoyebnej' kolorystyki i woli pozostać bardziej incognito w peletonie. Ale cena za ten zestaw w porównaniu z ceną samego osprżętu Di2 wydaje się dosyć kusząca.

#25 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 17 czerwiec 2012 - 17:50

Za te pieniążki super roweru marki colnago czy willer napewno nie dostaniesz a żeby mieć tylko na ramie napisane colnago to mija się z celem , merida tańsza i możesz kupić rame tej firmy z wyższej polki. Pamiętaj za firmę się płaci .

#26 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 17 czerwiec 2012 - 17:56

Ja bym kupił z Di2, a koloru bym w życiu nie zmienił. Osprzęt fajny o stan raczej bym się nie martwił, bo jeżdżony pod dachem. Rowery w takich paczodajnych kolorach są super.

#27 Gosc_cyclist23_*

Gosc_cyclist23_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2012 - 18:13

też zwróciłem uwagę na ten rower, jak dobrze pamiętam jest już chyba kolejny raz tj. 3 wystawiony na allegro, co do ramy to jest to prawdopodobnie focus hmm może ktoś mnie porawi, ale zwracając na szczegóły tej ramy typu tylny widelec to mam pewien niedosyt ... :-/

#28 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 czerwiec 2012 - 18:23

może warto najpierw poczytać opinie o w ogóle elektronicznym shimano za granicą jak sie to sprawuje w realu.
A porpo, warto uderzyć do LUXTECH , Jarek zrobi malowanie na życzneie, logo właściciela na ramie itd , masz oryginalny wyrób za nieduże pieniądze, do tego komplet osprzętu i customowy rower nietuzinkowy jest , to chyba dobre rozwiażanie a nie masówka .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#29 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2012 - 19:54

Kolego jeśli to jest twoja pierwsza szosa to i tak po jej zakupie będziesz w niedługim czasie coś chciał zmienić koledzy z forum dali ci mnóstwo propozycji a ty pewnie i tak jeszcze przez kilka tygodni będziesz się zastanawiał jaki rowerek wybrać wiem ,że 8 tys zł to sporo kasy tylko wiesz ciepłych dni zostało tylko z kilka miesięcy ;-) a kalendarz imprez rowerowych też nie jest długi ;-)

#30 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 17 czerwiec 2012 - 20:14

Za te pieniążki super roweru marki colnago czy willer napewno nie dostaniesz a żeby mieć tylko na ramie napisane colnago to mija się z celem , merida tańsza i możesz kupić rame tej firmy z wyższej polki. Pamiętaj za firmę się płaci .


mimo wszystko przyjemniej się rozbudowuje ramę Colnago, Wilier, Scott czy Lapierre niż Merida, Romet ;)
to tylko jednak moja opinia

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#31 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 17 czerwiec 2012 - 23:09

Ten spec sworks sl2.za 9 tys , sprzęt markowy możesz śmiało brać .
Luxtech tez dobry

#32 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 czerwiec 2012 - 00:49

A ja Ci powiem, bierz to co Ci serce podpowiada, rozsadek przyjdzie pozniej i zapuka do portfela. Masz zajawke na italianskie ramy, taka sobie spraw. Jak Cie stac na to, co Ci sprawi radoche, bierz.
Zapomnij o tych racjonalnych wywodach, cos sie oplaca, a co nie.

#33 Marras

Marras
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądGryfino

Napisano 06 lipiec 2012 - 13:28

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Co sądzicie o tej maszynie: http://scott.pl/prod...80&id_prod=3078 ? Cena jest wyższa, ale...

#34 radziobiker

radziobiker
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądBożepole Małe

Napisano 06 lipiec 2012 - 14:55

Jeszcze taka propozycja http://salonrowerowy...co-pro-2-0.html
Pozdrawiam

#35 rommel

rommel
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 lipiec 2012 - 10:22

Wszyscy jesteście tak jak ja: mimo , że do zawodostwa nam daleko chcemy aby wszyscy widzieli jacy z nas profi.... . Jak noga nie podaje - czyli u mnie 8-)))) - to nawet rower za 15 000 zł nic nie zmieni . Ale ja uwielbiam mieć rower dobrej marki . I lubie rekreacyjnie pojeździć na czymś co się nie rozleci po 2tyś km . Kupuj oczami - to co Tobie się podoba ! . A osprzęt zawsze się wymieni . Na ebay.com zobacz Stradalli Napoli . Oko Ci zbieleje a szczęka opadnie . Pozdrawiam.

#36 Gosc_Mariuszak_*

Gosc_Mariuszak_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2012 - 08:45

Stradalli Napoli marzenie każdego kolarza, ciekawe czy w POlandi sprzedają ale jak już to pewnie ze 20000zl

#37 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2012 - 08:55

http://www.ebay.com/...M-/270862749026
Mariuszek rzeczywiście śliczne te rowerki chyba najładniejsze ze wszystkich
http://bwncdn2.s3.am.../12/palermo.jpg

#38 Gosc_Mariuszak_*

Gosc_Mariuszak_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2012 - 08:58

To jakieś 12000zł?

#39 Gosc_Mariuszak_*

Gosc_Mariuszak_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:07

Wsumie ten rower też spoko, na nasze wychodzi jakieś 6,8k? dać mu koła mavic cosmic sl i by też wyglądał czadowo, a trochę taniej by wyszło
http://www.ebay.com/...=item3f1a0c5635

#40 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 27 lipiec 2012 - 09:26

Stradalli Napoli marzenie każdego kolarza,


No tutaj to kolegę chyba trochę poniosło :lol:



Dodaj odpowiedź