Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaguarr mrrrrrrr ;>


44 odpowiedzi w tym temacie

#21 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 29 czerwiec 2012 - 14:00

Jak oceniacie stan i wartość tej przerzutki? zdjęcie 1 zdjęcie 2 Oczywiście mam na myśli przede wszystkim stan techniczny.

#22 tr

tr
  • Użytkownik
  • 214 postów
  • SkądW-wa

Napisano 29 czerwiec 2012 - 17:23

Korba Rx 100 jest niezła, ale ta z aukcji po prostu za droga, niestety ostatnio trochę zrobił się ruch naiwnych w interesie i ceny rowerów poszły w górę, wcześniej za 300 zł miałbyś cały rower na rx i projekt Jaguar by upadł. Pojawiały się na aukcjach takie korby w stanie nowa leżak magazynowy: za ok 150 zł .
Jeżeli za cały zestaw korba i przerzutki zapłaciłbyś np 120 zł to można rozważyć. Nie widziałem zbliżenia zębatek jak są zajechachane to nie warto. Aluminium można tak wypolerować że będzie wyglądać super, jeżeli gwinty i kwadrat jest w idealnym stanie i sprzedawca to gwarantuje - może być.... Myślę że kop forum, przeglądaj ofertę szosówek na alego go i ucz się osprzętu, goglając za jakiś czas przestaniesz tak się nerwowo pytać o wszystko. A każdy nieudany zakup - czyni udanym następny :)
Do Jaguara najbardziej pasowała by korba przypominająca stare campaniolo, byle nie. radziecka, od razu powiem moja była " radziecka" i chodziła na pakiecie 110 i 113, prawdziwa Campa - nie wiem, ale mogła używać innych długości, a klony też licho wie i to właśnie mogli by Ci doradzić w serwisie, jedynie pamiętaj o jakości gwintów zarówno pedałowych, jak i ściagaczowych bo w tych starych korbach ryzyko uszczerbku jest większe, rozbity kwadrat też jest nierzadki.

Zdjęcia ostatnie gmailowo mi nie wchodzą.

poglądowo: styl starej 600 ( stan średni zebów)
jak moja korba ( używam takiej w ostrym przełaju)
nowa 600
stara 600

#23 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 29 czerwiec 2012 - 18:58

Zdjęcia ostatnie gmailowo mi nie wchodzą

Ups przepraszam, wysyłam jeszcze raz: przerzutka zdjęcie 1 zdjęcie 2 Tak jak pisałem wyżej - czy jest warta uwagi jeżeli chodzi o jej stan techniczny? I ile mogła by być warta?

#24 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 lipiec 2012 - 09:00

Mam jeszcze jeden dylemat: jakie manetki zainstalować na ramie? Muszę mieć z obejmą, a ciężko mi takie znaleźć. Chyba, że znacie jakiś sposób dobry na zainstalowanie manetek bez obejmy (kaseta 7 rzędowa). Lub poprostu niedrogie klamkomanetki.

#25 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipiec 2012 - 16:17

golden arrow mają obejmę zazwyczaj. sam mam takowe na półce, sprawdzały się bardzo fajnie.

#26 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 lipiec 2012 - 18:01

A nie jesteś zainteresowany ich sprzedażą? :D

P.S właśnie zauważyłem jedną parę na allegro, jaka może być wartość takich manetek? KLIK. One nie są indeksowane? Czy będą ew działały na 2x7?

#27 nortsam

nortsam
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 lipiec 2012 - 19:43

Będą

#28 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 lipiec 2012 - 20:22

Krótka, a jakże treściwa odpowiedź :mrgreen: dzięki :)

#29 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lipiec 2012 - 21:07

będą mi smigalo nawet na 8, ale trzeba precyzji przy 8. sprzedać nie sprzedam, bo odnowione i złocone i jubilera grawery, i idzie na kolejny rower.

jak Ci się uda wylicytować do 30 zl to bierz.

#30 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 02 lipiec 2012 - 22:21

Widze, temat się rozwinął, ale kilka rzeczy warto napomknąć:

Grupa RX100 to, pod względem technicznym, 105, różni się praktycznie tylko kolorem

Przede wszystkim to nie jest prawdą. Może i przerzutki podobne, ale co napędu nie byłbym taki pewny. A na pewno nie piasty te same. RX100 i 105 SC to zupełnie inna bajka. Mam właśne ten komplet, o którym pisał tr - 1055 satynowe, co jakiś czas krąza na allegro nowiutkie od sprzedawcy synkros - bardzo fajne i co najważniejsze szczelne piasty. Najlepiej je skręcać na płynne obracanie i brak luzu, bo stożki muszą sie nieco zużyć ze wzgledu na chropowatość materiału.

P.S właśnie zauważyłem jedną parę na allegro, jaka może być wartość takich manetek? KLIK. One nie są indeksowane? Czy będą ew działały na 2x7?

Brak indeksu. Może i retro, ale prawdę mówiąc powyzej 5-6 biegów płynne manetki to katorga. Miałem w przełajówce ponad rok temu płynne 7 biegów i bywało to nierzadko deprymujące...

#31 nortsam

nortsam
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 lipiec 2012 - 06:32

Brak indeksu. Może i retro, ale prawdę mówiąc powyzej 5-6 biegów płynne manetki to katorga

Kiedyś tylko takie były i dawało się radę. Do luksusu łatwo się przyzwyczaić :lol:

#32 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 03 lipiec 2012 - 09:55

Mój sąsiad ma w rowerze klamkomanetki shimano i pisze na nich tylko "triple"... Mówił, że były dosyć tanie, ale nie ma pojęcia jaki to model. Wiadomo tylko "Shimano TRIPLE".

#33 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 03 lipiec 2012 - 11:22

Kiedyś tylko takie były i dawało się radę. Do luksusu łatwo się przyzwyczaić

No, ale napędy miały właśnie do 6 biegów. Bardzo rzadko bywały po 7 i po 8. Swego czasu właśnie w Jaguarze, który poszedł właśnie w odstawkę miałem manetki metalowe i przerzutkę Favorit (taka pół plastik, pół aluminium) wraz z wolnobiegiem 6-rzędowym Atom 77 - wyjątkowo wyśmienicie to współdziałało z praktycznie nowym łańcuchem Romet (z niemal nieużywanego Waganta go wyjąłem).

#34 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 03 lipiec 2012 - 17:14

Zakupiłem po taniości przerzutki tył+przód rx100 - myślę, że na początek mi wystarczą i będę po prostu rozglądał się za 105 lub 600. Ale nie to jest tematem przewodnim tego postu. Otóż dotarły do mnie wylicytowane koła Ambrosio Elite (piasty, kaseta, zaciski Shimano) i dosłownie się w nich zakochałem. A przykręcenie ich do roweru dało mi mocnego kopa do dalszej roboty. Euforia! :mrgreen:

#35 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lipiec 2012 - 20:47

Przecież pierwsza ultegra 6400 oprócz klamkomanetek miała manetki na ramę indeksowane i była na 7 biegów i 8, shimano 1055 serii też się to tyczyło, a na alledrogo i chyba w synkrosie da się kupić bo nie są to jakieś rarytasy.

#36 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 lipiec 2012 - 10:23

Czy do Huragana w ogóle będzie pasował suport BSA?

#37 myrcin

myrcin
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądSzczytno

Napisano 06 lipiec 2012 - 15:20

bendzie!

#38 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 lipiec 2012 - 22:16

Wskaże mi ktoś gdzie powinny znajdować się przelotki na hamulce i przerzutki na ramie? Oraz gdzie powinny przebiegać pancerze, a gdzie "gołe" linki od przerzutek w przypadku manetek na ramie?

#39 Piter0

Piter0
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądKatowice

Napisano 30 lipiec 2012 - 11:13

Jaki łańcuch dobrać do kasety 7rz i 2 blatów z przodu?

#40 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipiec 2012 - 11:37

przelotki są pod mufą suportową, no chyba że producent danej ramy zrobił je nad nią po bokach.

Łańcuch z lepszych to np hg-40, czy 50 moze być, 7 czy 8 rzędowy nie ma znaczenia , tańszy to np KMC, albo Sunrace

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź