Skocz do zawartości


Zdjęcie

tour de france 2012


344 odpowiedzi w tym temacie

#1 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 29 czerwiec 2012 - 11:36

niedlugo znowu wielka pętla. Jak myslicie, kto ma szanse na wygraną? Jak spisza sie Polacy? Evans? Schleck? A moze znowu jakis inny 'nie-faworyt'? :)

kto smiga tam oprocz szmyda?

#2 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 29 czerwiec 2012 - 11:42

No już niedługo :mrgreen: Najważniejsze moim zdaniem aby wygrał ktoś "nieskoksowany" ale jak pokazuje historia zapewne będzie ciężko :lol:
Wg mnie fajnie by było gdyby Schleckowi się udało i oby sam był czysty i nie okazało się, że przegra znowu z kimś na dopalaczach. Niby Contador stracił zwycięstwo ale swoją chwilę chwały miał a powinien kto inny.
Edit:
w ogóle straszne, że pierwsza myśl dotycząca TdF jaka mnie naszła to właśnie doping ;-)

#3 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 29 czerwiec 2012 - 11:49

Polacy? Jedzie jeden.
Schleck? Widzę koledzy na bieżąco (chyba, że typujecie Franka do wygrania Tdf)

#4 luqinio

luqinio
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 29 czerwiec 2012 - 11:54

Wiggins wygra. Trasa w tym roku nie jest zabójczo trudna.
Jak będzie miał kilkadziesiąt sekund stary i tak na czasówkach sobie odbije...

#5 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 29 czerwiec 2012 - 12:03

Nie śledzę takich rzeczy to fakt właśnie z powodu o jakim napisałem wcześniej ale jeśli by jechał lub ktokolwiek miał wygrać to fajnie jakby obyło się w końcu bez takich akcji :-P
Poza tym kolego zapomniałeś wyrazić swojego zdania na ten temat...

#6 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 29 czerwiec 2012 - 12:13

Lista startowa - szara strzałka w dół przy nazwie i mamy między innymi skład.

Faworyci: Evans (z urzędu), Menchov, Valverde...

Ogólnie to przejrzałem listę startową i widzę mnóstwo "czarnych koni". Pod nieobecność Contadora walka o pierwszą trójkę powinna !!! być bardzo wyrównana. Brajkovic, Taaramae, Casar, Hesjedal (nie można go lekceważyć), Van Den Broeck, Gerrans, Gesink, Wiggins, Rolland, Westra...trzeba mieć na nich oko :)

Ciekawi mnie również pojedynek Kawy i Kittela...to tak odnośnie sprinterskich rozgrywek.

Nie biorę w ogóle pod uwagę (chodzi o zwycięzcę generalki) ekip: Liquigas, Lampre oraz Voecklera.

Jedyny Polak (Szmyd) będzie się dwoił pewnie i troił, a koledzy (Nibali i Basso) dadzą jak zwykle ciała w decydujących momentach.

#7 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 29 czerwiec 2012 - 12:34

Będę kibicował francuskim kolarzom (Rolland, Voeckler), pięknie ogląda się ich walkę i starania.

#8 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 29 czerwiec 2012 - 12:53

a i dawno żaden francuz nie wygrał tdf ;)

#9 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 29 czerwiec 2012 - 12:59

Poza tym kolego zapomniałeś wyrazić swojego zdania na ten temat...


Evans i Wiggins, o ile nie zaliczą żadnych kraks, powalczą o wygraną. Jak dla mnie niestety, bo zapowiada się walka w czasówkach i pilnowanie się w górach.
Sam kibicuję Frankowi Schleckowi i Rollandowi, obu stać na ładne akcje w górach.

#10 chamer

chamer
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwiec 2012 - 13:43

Evans i Wiggins, o ile nie zaliczą żadnych kraks, powalczą o wygraną. Jak dla mnie niestety, bo zapowiada się walka w czasówkach i pilnowanie się w górach.
Sam kibicuję Frankowi Schleckowi i Rollandowi, obu stać na ładne akcje w górach.


Może jednak będzie inaczej. 100 km jazdy na czas powinno przemówić do wyobraźni mocnym góralom, myślącym o generalce, że jeżeli chcą się liczyć to muszą w górach urwać Wigginsa, Martina i innych czasowców nie na ostatnich 2 km, ale dużo dużo wcześniej. A nawet jak sama liczba km ITT ich nie przekona, to po 9 dniu (czyli jeszcze przed wszystkimi górskimi etapami) będą mieli takie straty, że pilnowanie się w górach nie będzie miało żadnego sensu. Nie wiem czy tak będzie, ale tak właśnie bym chciał :)

Co do faworytów to się zgadzam - Evans jest bardzo uniwersalny i waleczny, a Wiggins ma nieprawdopodobną formę w tym sezonie. Sporo pewnie będzie też zależeć od teamów, ale chyba i jeden i drugi mają solidnych pomocników.

#11 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 29 czerwiec 2012 - 13:48

byle znowu nie było czarowania sie przez faworytów i walki na ostatnim etapie jedynie.. Bo znowu bedzie sie przysypiać przed tv...

Moim cichym faworytem wiggins.. Evansa jeszcze w tym sezonie nie widziałem i w sumie tez..moze tutaj wystrzelić...

#12 szymonef

szymonef
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skąddolnośląskie

Napisano 29 czerwiec 2012 - 14:06

Wiggo, Hesjedal, Evans, Valverde, F. Schleck - owszem, powalczą, ale jednak dodałbym do tego Nibaliego - wydaje mi się, że będzie w lepszej dyspozycji niż np. Basso i nie skreślałbym go już na starcie.

Ciekawią mnie też sprinty, bo Cav nam zmizerniał biedaczek, wycieniował się na maksa i zgubił 4 kg :mrgreen: Żeby tylko nie okazało się, że teraz będzie z niego takie nie wiadomo co, bo jak był okrąglutki to wycinał wszystkich na finiszach, a teraz obstawiam zaciętą walkę z Saganem albo Renshawem.

Jakie macie prognozy na dzień jutrzejszy? Wiggo, Evans, Cancellara?

#13 luqinio

luqinio
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 29 czerwiec 2012 - 17:18

A o Tonym Martinie zapomniałeś ;)
Btw można by to przykleić po ta dyskusja przez najbliższe 3 tygodnie będzie się ciągnęła :P

#14 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 29 czerwiec 2012 - 23:13

Najpierw mały OT:
Albo mi się wydaje, albo kris91 to słynny Xubix, samozwańczy obrońca uciśnionych, który jeszcze wczoraj prowadził krucjatę przeciw kalaniu mowy polskiej i samowoli pewnego mod'a?
Jeśli tak, to rozumiem, że przeszedłeś do etapu robienia sobie jaj z tego forum, a styl pierwszego posta (czyli pomijanie klawisza alt i pisanie z małej litery) był celowy? Doprawdy, dziecinada godna podziwu :-/
Ale najsłynniejszy wyścig świata to chyba nie jest dobre miejsce na takie akcje...

Teraz do rzeczy:
Wiggins, Wiggins i jeszcze raz Wiggins! Życiowa forma + idealna trasa pod niego. Jak nie w tym roku to chyba nigdy. Będzie ciekawa walka z Evansem.
Dołączona grafika

Dlaczego Lampre znowu wystawiło Scarponiego to chyba tylko oni sami wiedzą. Tak samo Hesjedal będzie tylko tłem.
Najbardziej jestem ciekaw formy Valverde, w ostatnich miesiącach coś niewiele go było widać.
Poza tym liczę na Sagana, że pogodzi wszystkich asów na płaskich/klasycznych etapach.
A może Frankowi nieobecność brata wyjdzie na dobre?

#15 adanek

adanek
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 02:16

Jesli SKY bedzie w takiej formie w jakiej bylo na Delfinacie to teoretycznie powinni zajechac reszte, co bylo zreszta widac dobrze na 6 etapie, gdzie niby wszyscy mieli atakowac Wigginsa, a na podjezdzie pod Col de Joux okazalo sie ze zostalo kilku ze SKY, Evans i bodajze jeszcze jakis dwoch czy trzech kolarzy juz nie pamietam kto :) Evans dopiero probowal urwac sekundy na zjezdzie, bo pod gore nie byl w stanie, tempo SKY bylo tak mocne, no ale mimo wszystko licze na niespodzianki zeby nie bylo nudno jak rok temu :mrgreen: a jutro moze w koncu Spartakus wygra po dwoch przegranych czasowkach w Szwajcarii ;)

#16 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 30 czerwiec 2012 - 08:17

Tom'ek, z małej litery i bez altu dlatego, że nie mam dostępu do kompa od 2 dni, a telefon nie ułatwia zadania ;) to taki mały off top celem odpowiedzi..


Tom'ek, a kogo by lampre miało wystawić? Naszego Niemca na lidera? Bo Cunego jest chyba jeszcze gorszy i nic już nie wygra...

A co do dzisiejszej czasówki to myślę, że Cancellara jednak nie ma szans...po tej kontuzji zalapal chyba maly dolek i przegral kilka razy w swojej koronnej dyscyplinie.. A jak sie odbudowal to na pewno powalczy..

#17 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 30 czerwiec 2012 - 08:56

Nie wiem kogo Lampre miało wystawić, ale moim zdaniem już lepszy jest wariant jaki chciało zastosować SaxoBank z Majką na czele, niż wystawiać kogoś dla samego nazwiska.

Aha i jeszcze zapomniałem coś napisać o naszym rodzynku w stawce. Ale właściwie co tu pisać, jego występ to najbardziej przewidywalna rzecz w cały TdF-ie. Co prawda "jadąc wieli tour zawsze się może zdarzyć szansa na etapowe zwycięstwo" ale w to hasło już wierzy chyba tylko sam zainteresowany. No ale do 21 razy sztuka!

#18 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 30 czerwiec 2012 - 11:49

W sumie to można by zmienić to "Jak wypadną polacy" w opisie tematu...

#19 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 30 czerwiec 2012 - 11:53

A po co skoro temat ma się tyczyć całego TdF a nie tylko POLAKA ! Jeden Polak startuje..

#20 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 30 czerwiec 2012 - 13:07

Czasami to nie wiem po prostu...No właśnie startuje JEDEN Polak, więc dlaczego jest napisane jak wypadną POLACY? Szmyd ma się rozmnożyć przez pączkowanie w alpach czy jak?



Dodaj odpowiedź