Skocz do zawartości


Zdjęcie

tour de france 2012


344 odpowiedzi w tym temacie

#41 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 01 lipiec 2012 - 16:39

Wielki brak klasy Sagana, gdyby nie Cancellara to mógłby sobie marzyć o etapie. Fabian drugi raz dał komuś zwycięstwo w trakcie jednego sezonu (wcześniej Milano-Sanremo). Wielka szkoda.

#42 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 01 lipiec 2012 - 16:43

Racja,kawał buca z sAGANA,wystarczyło jedna zmianę dać i byłoby ok.A teraz wielu nasrało by mu chętnie na głowę :evil:

#43 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 01 lipiec 2012 - 16:49

Wielki brak klasy Sagana, gdyby nie Cancellara to mógłby sobie marzyć o etapie.


Moze na kolejnych etpach Sagan odda co zabral Fabianowi :mrgreen:

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#44 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 lipiec 2012 - 16:59

No faktycznie, tak sobie pomyslal... a co tam oddam komus zwyciestwo.....
Co mial Sagan zrobic... moze nie pocisne bo Fabian to wielki gosc, a ze ja ze Slowacji to raczej nie powinienem wygrywac etapowki.
No bez przesady panowie, te komentarze lekko zalatuja, nie powiem czym.

#45 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 01 lipiec 2012 - 17:03

No faktycznie, tak sobie pomyslal... a co tam oddam komus zwyciestwo.....
Co mial Sagan zrobic... moze nie pocisne bo Fabian to wielki gosc, a ze ja ze Slowacji to raczej nie powinienem wygrywac etapowki.
No bez przesady panowie, te komentarze lekko zalatuja, nie powiem czym.

a kolega się ściga,czy tylko ogląda? wiesz,kiedyś na wyścigach,ale i teraz czasem się zdarza,ze za takie zagrywki na końcu wyscigu masz abana od peletonu,potem na kolejnym mozesz wygrać..... marchewkę conajwyżej

#46 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 01 lipiec 2012 - 17:21

Wiem, że wygrana dla siebie jest najważniejsza, ale tęsknię do takiej "romantyczności" w sporcie - fair play, niewykradania zwycięstw. Mogę mieć takie marzenia? Bo ja chciałbym, by zawodnicy częściej zachowywali się jak Paweł Bernas na MP. Czy to źle?

#47 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 lipiec 2012 - 18:06

a kolega się ściga,czy tylko ogląda?

A co to ma do rzeczy? A jesli, to zapytam, jezdzisz w TdF? Sam widzisz, troche chybione pytanie..
A co Ty bys zrobil w swoim pierwszym TdF, kiedy masz szanse na wygranie etapu..?
A kogo obchodzi marchewka, wygrales na swoim debiucie etap w najwazniejszym wyscigu.
Tego nikt mu nie zabierze.

Chyba nie musze wyjasniac, ze pierwsze etapy to okazja do pokazania sie. Nie wiem jak slynny polskli duet komentatorski ale nawet w angielskim, ten fakt jest wyraznie podkreslany.
Jesli ktos ma mozliwosc to warto sprobowac angielsiej relacji z touru, to mega przepasc, w porownaniu z tym co mozna uslyszec od polskiego duetu.

I tak z ciekawosci, Phil Liggett, legenda komentatorska TdF, on jak rowniez Gary Imlach stawiali na wygrana slowaka. Dodam, ze w/w panowie nie jezdza w TdF :-D

A z tego co pamietem romantyzm skonczyl sie pare wiekow temu ;-)

#48 Gosc_sportologia.pl_*

Gosc_sportologia.pl_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2012 - 18:27

A kogo jutro typujecie? Ja stawiam na Marka Cavendisha :-)

#49 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 lipiec 2012 - 18:36

Bedzie plasko, wiec czemu nie. Ale Cav, nie wiem czy asekuracyjnie, czy faktycznie mowi, ze zielona koszula go w tym roku nie interesuje. Skupia sie na wygrywanych etapach... i olimpiadzie?

#50 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 01 lipiec 2012 - 19:08

Ale co mnie obchodzi komentarz w TV??????????????????Chyba wpływ komentatorów na atmosfere i zachowanie pomiedzy zawodnikami jest raczej zerowy .Mówię o pózniejszym podejsciu do takiego incydentu w peletonie,zresztą nie za bardzo kolega chyba wie o czym mowię więc kończę temat. Poza tym gwoli ciekawosci polecam poczytanie komentarzy w niejednym serwisie na temat zachowania słowaka.

#51 Gosc_sportologia.pl_*

Gosc_sportologia.pl_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2012 - 19:09

Bedzie plasko, wiec czemu nie. Ale Cav, nie wiem czy asekuracyjnie, czy faktycznie mowi, ze zielona koszula go w tym roku nie interesuje. Skupia sie na wygrywanych etapach... i olimpiadzie?

zapewne wycofa się przed górami i będzie się przygotowywał do złota olimpijskiego :P

#52 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 01 lipiec 2012 - 19:14

Jesli ktos ma mozliwosc to warto sprobowac angielsiej relacji z touru, to mega przepasc, w porownaniu z tym co mozna uslyszec od polskiego duetu.


jesteśmy Polakami i w Polsce mieszkamy więc słuchamy po polsku,nie kazdy zna angielski,a zabawny komentarz naszych ludzi jest naprawdę świetny z ironicznymi wstawkami,zdarzają się eksperci z peletonu,którzy wiele ciekawych rzeczy wyjaśnic mogą laikom,co bardzo polecam i pozdrawiam

#53 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 01 lipiec 2012 - 19:31

mały off top :Ja też będę Polskę reprezentował na TdF ... amatorów :D za tydzień 8 lipca startuję :D jadę 11odcinek zawodowców(oni jadą 12lipca), początek Albertville :D cel-ukończenie i dobra zabawa.

#54 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 lipiec 2012 - 20:57

Heh, ode mnie z pracy tez jada w tej imprezie, zazdroszcze i zycze powodzenia!

Co do TV, to przyznaje, ze moja wiedza o TdF wlasnie pochodzi z TV i przypuszczam ze pozostala czesc tego forum, rowniez czerpie wiedze o tej imprezie ze srodkow masowego przekazu, no chyba ze sie myle.
Przytoczylem w/w panow jako przyklad profesjonalizmu na 100% i zrodla nieocenionej wiedzy, ktorej jednak nie uraczysz sluchajac panow z polski. Jak goscie stawiaja na kogos i ten ktos wygrywa to jednak cos znaczy. I nie przypuszczam, ze oni posiadaja jakas tajemna wiedze o zawodnikach, ktorej nie zna sciagajaca sie konkurecja. Wiec mowa o incydencie chyba jest nie na miejscu..?
Jak masz inne, bardziej sprawdzone zrodlo informacji co sie dzieje w pelotonie, to podziel sie tym, bedziemy wdzieczni, zapewne ja bede ;-)
Do tego, o czym wspominasz, ludzie z peletonu... Chris Bordman chyba jest jakas rekomendacja....? Cyba, ze w pl TV pojawiaja sie wieksze, bardziej tytulowane postacie.

jesteśmy Polakami i w Polsce mieszkamy

Przepraszam w czyim imieniu sie wypowiadasz, zapewne nie moim :!:

Poza tym, piszesz co Cie obchodza TV komentarze, a na koniec odnosisz sie do serwisow informacyjnych.... :?:
Przyznasz ze troche jest to niekonsekwentne?

#55 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2012 - 21:43

co tu dużo gadać, komentarz Wyrzykowskiego jest na 2 z dwoma minusami, i to bardzo naciągana ocena, najlepiej komentują w USA.
Co do zachowania Sagana to przypomina mi się jak Bogdan Banaszek zrobił na MP podobnie:D tylko że wtedy Pan Adrian chciał wymierzyć sprawiedliwość rękoma:D

#56 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 01 lipiec 2012 - 22:19

i ten komentarz oddaje całe sedno sprawy.Miłej nocy ;-)

#57 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 01 lipiec 2012 - 22:31

Muszę zobaczyć skrót, bo nie wiem o czym mowa. Dobranoc.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#58 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2012 - 06:33

Phil Liggett to legenda sama w sobie. Jaroński i Wyżykowski też, ale to jest coś zupełnie innego. Dużo bardziej wolę komentarze w.w. Panów niż np. relacje TdP z TVP.

Natomiast mnie interesuje co innego. Wczoraj podczas etapu K. Wyżykowski mówił coś o aferze z Voecklerem. Coś tam niby Belgowie go o coś oskarżyli w TV. O co chodzi wie ktoś??

#59 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 02 lipiec 2012 - 08:20

Natomiast mnie interesuje co innego. Wczoraj podczas etapu K. Wyżykowski mówił coś o aferze z Voecklerem. Coś tam niby Belgowie go o coś oskarżyli w TV. O co chodzi wie ktoś??

Od miesiąca Vekler uprawia sabotaż belgijskiej czekolady oraz walońskiego marcepanu :mrgreen: :mrgreen: . Stąd też i reakcja dumnych synów dawnej Burgundii.
A na poważnie to nic tajemniczego - to sprawa ostatniej publikacji w l'Equipe i oskarżeń o doping w EUROPACAR.
A co do Sagana to trochę bawią mnie żale co do jego zachowania. Ani mi on brat ani swat ale takie reakcje powinny być po każdym finiszu który wygrywa Włoch bo Włosi notorycznie nie dają zmian ciągnąc się na kole więc i Sagan jadąc we włoskiej ekipie zrobił co zrobił. Cancellara mógł po prostu zwolnić i tyle wiedząc ze nie wygra w ten sposób. zbędna dyskusja po prostu bo sagan zrobił co do niego należało a etykieta w takich sprawach dawno nie istnieje i nie istniała chyba nawet. Teraz to nawet atakują na bufecie na pomniejszych wyścigach. I co to za ban na wyscigu? Włosi tak wygrywają od kiedy powstało chyba kolarstwo. jak dotąd nikt nikogo z wyscigu nie wyrzucał a i kolarze miedzy sobą do gardeł nie skaczą.

#60 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 02 lipiec 2012 - 09:47

Też nie bardzo jestem za takimi zachowaniami jak Sagan-a ale cóż....prawda jest taka, że kolarstwo się zmieniło i to znacznie.

Co do samego zwycięstwa Słowaka: wydaje mi się, że sam nie bardzo wierzył w to, że wygra w swoim debiucie i zachował się tak jak się zachował. Młody jest, trzeba mu wybaczyć i tyle...Z drugiej strony jakby dał parę zmian to i tak Fabiana by objechał...chyba też nie bardzo docenia jaka moc w nim drzemie. Kolejne latka pokażą...



Dodaj odpowiedź