Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzyka...


1255 odpowiedzi w tym temacie

#721 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2014 - 13:32

Trochę historii wczesnej kinematografii w muzycznej oprawie ślicznej, czarnowłosej Gruzinki:



#722 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 24 sierpień 2014 - 13:46



To lepsze. :P
Focus user! :-P

#723 Esterkaa

Esterkaa
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 27 październik 2014 - 11:53

Słucham wszystkiego - lubię każdy rodzaj muzyki w zalezności od nastroju

Ale moją najulubieńszą piosenkarką jest od dawna Lana Del Rey



#724 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 14 luty 2016 - 21:04

Dzięki uprzejmości kolegi audiofila (z dużą kolekcją płyt) takiego artystę ostatnio odkryłem:

http://ewencarruthers.com/

Tutaj już u schyłku życia, ale jakby jeszcze bardziej szczery i przejmujący:



#725 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2016 - 02:58

Podkarmione i ogrzane węże zadają swoim dobroczyńcom śmiertelne ukąszenia. Jakże to dziś aktualne.

Dziękuję panu Donaldowi Trumpowi za przypomnienie tego utworu.

 


  • Greek lubi to

#726 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 09 sierpień 2016 - 12:56



#727 kat_wan

kat_wan
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 10 sierpień 2016 - 14:20

Ja lubię rocka, metal, punkowe klimaty.

Czasem też lata 80. 

Ostatnio też naszło mnie na Lanę Del Rey :)


  • Robert74 lubi to

#728 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 22 wrzesień 2016 - 09:18

Od tego zaczynam dzień :D

 


  • oska lubi to

#729 oska

oska
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 21:26

Robert74 , od dobrego zaczynasz dzień :)
W takim razie wrzucę coś od siebie:
1.
2.
  • Robert74 lubi to

#730 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 22 wrzesień 2016 - 21:35

To ja chyba będę jednym z nielicznych jak nie jedynym na forum, który dla przyjemności słucha muzyki klasycznej, najchętniej fortepianowej. Szczególnie utwory Chopina (45 minutowy koncert fortepianowy e-moll znam na pamięć :P).

 

Mój "obowiązkowy" codziennie utwór: 

 

 

 

Oczywiście nie tylko, bardzo lubię twórczość Jean Michel Jarre'a oraz muzykę filmową i kawałki "pop" z lat 80-90 :) 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#731 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 22 wrzesień 2016 - 21:43

 

Stare dobre czasy. :D


  • oska lubi to
Focus user! :-P

#732 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 22 wrzesień 2016 - 23:45

To ja chyba będę jednym z nielicznych jak nie jedynym na forum, który dla przyjemności słucha muzyki klasycznej, najchętniej fortepianowej. Szczególnie utwory Chopina (45 minutowy koncert fortepianowy e-moll znam na pamięć :P).

 

W pełni rozumiem Twój wybór. Chopin to już w ogóle był geniusz, a jego koncert e-moll wywołuje u mnie autentyczne łzy.

Z koncertów fortepianowych jednym z moich ulubionych jest także 3 koncert fortepianowy Rachmaninowa.

Fortepian to król instrumentów i jego możliwości we wprawnych rękach są ogromne.

Jeśli chodzi o fortepian i współczesną twórczość a także interpretacje klasyki przychodzą mi na myśl takie nazwiska jak Keith Jarret, Chick Corea, Leszek Możdżer, Jacques Loussier.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zVTR-9HyjPA

 

Z muzyki pop chyba najbardziej drażni mnie techno-rąbanka.



#733 oska

oska
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 12:15

 

Stare dobre czasy. :D

 

Oj stare :)

Z miłą chęcią by, do nich wróciła :)

 

Wracając do starych dobrych czasów:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=rw_AXwdYzKg

 

Mogłabym tak bez końca :P :rolleyes:


  • Robert74 lubi to

#734 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2016 - 20:41

Dla mnie stare dobre czasy to "Wieczory płytowe" z Tomaszem Beksińskim, przygotowana czysta kaseta Maxell lub Sony (kupiona w Pewexie), czekająca w szufladzie srebrnej Diory, wybrany system redukcji szumów Dolby C i takie płyty jak ta:

Później gusta muzyczne znacznie mi się rozszerzyły, ale do Moody Blues zawsze będę miał sentyment. Ta melodyka, melotron, flet, kojące duszę wokale, teksty o czymś, to było to. 



#735 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 25 wrzesień 2016 - 21:51

Dla mnie stare dobre czasy to "Wieczory płytowe" z Tomaszem Beksińskim, przygotowana czysta kaseta Maxell lub Sony (kupiona w Pewexie), czekająca w szufladzie srebrnej Diory, wybrany system redukcji szumów Dolby C i takie płyty jak ta:

 marvelo, ale ty stary musisz być ;)

Powiedz że jeszcze słuchane na jakiejś unitrze m9109 albo m9115.

 

Jak ci się takie klimaty podobają to mi to przypomina niektóre ballady jethro tull albo gong.

Trafiłeś akurat na fana prog rocka ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#736 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 25 wrzesień 2016 - 22:13

Oj stare :)

Z miłą chęcią bym do nich wróciła :)

 

Wracając do starych dobrych czasów:

 


 

Mogłabym tak bez końca :P :rolleyes:

 

Oj racja, ale obecnie jest w czym wybierać. :)


Focus user! :-P

#737 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2016 - 22:41



 marvelo, ale ty stary musisz być ;)

Powiedz że jeszcze słuchane na jakiejś unitrze m9109 albo m9115.

 

 

No, młody już byłem.

Jakaś Unitra w rozmiarze midi po drodze była, ale modelu nie pamiętam. No i kolumny Mildton 80 z rzężącymi kopułkami. Potem złapałem audiofilskiego bakcyla i trochę sprzętu przez ręce mi przeszło w poszukiwaniu brzmienia idealnego. Skończyło się to silną frustracją i w końcu trochę się z tego wyleczyłem, między innymi za sprawą nowej choroby, cyklozy. Ale audiofilia czasem się odzywa, choć słuch już nie ten co kiedyś i często zmęczony po pracy (niestety, mam pracę w hałasie i pomimo stosowania zatyczek do uszu próg słyszenia nieco się przesuwa). 

Obecnie wciąż słucham na takich starociach:

DSCF2015J_arpepxw.jpg

Wzmacniacz to jakaś amerykańska konstrukcja (Heathkit AA1515) pamiętająca jeszcze lata 70.

Uprzedzam pytanie: to na wierzchu to zwrotnice z kolumn, wyjęte aby móc szybko podmieniać kondensatory, rezystory czy cewki. Wciąż mam plan, aby wstawić jakieś Mundorfy Supreme i zlutować wszystko lutem z dodatkiem srebra i złota, ale zwykle kończy się na kolejnym komplecie opon do roweru, bo tu przynajmniej zmiany bardziej wymierne.


  • Greek lubi to

#738 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 25 wrzesień 2016 - 22:52

Wciąż mam plan, aby wstawić jakieś Mundorfy Supreme i zlutować wszystko lutem z dodatkiem srebra i złota, ale zwykle kończy się na kolejnym komplecie opon do roweru, bo tu przynajmniej zmiany bardziej wymierne.

 

Ja się już przesiadłem na czysto cyfrową elektronikę. Arcam RDAC + Marantz + Epos

Głownie FLAC i Spotify.

Dużo się zmieniło i już nie można się pochwalić kolekcją winyli czy CD bo wszystko jest w Spotify!

No prawie bo np King Crimson nadal nie ma ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#739 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2016 - 00:51

Znam i takich, którzy wracają do gramofonów i winyli i są gotowi płacić za nie po 100 i więcej złotych.

Do tego chyba nie byłbym zdolny, ale jednak gdy coś jest zbyt łatwo osiągalne to już tak nie cieszy. Obecnie wszystko można mieć na kliknięcie, mamy przesyt wszystkiego. Zalewa nas ogrom dóbr i ogrom informacji. Na te pierwsze nie zawsze nas stać, albo nie są nam potrzebne, a tych drugich często nie potrafimy selekcjonować. Przyznaję, że w tym współczesnym świecie męczę się strasznie. Mam wrażenie, że urodziłem się jakieś 30-40 lat za późno. Albo 20 lat za wcześnie, bo wtedy pewnie byłoby mi już wszystko jedno. A tak jestem rozdarty między tymi dwoma światami. O tym starym nie potrafię zapomnieć, a tego nowego nie mogę w pełni zaakceptować i się przystosować. I jak tu żyć?

 

 



#740 oska

oska
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 26 wrzesień 2016 - 11:30

hqvkamil , może i jest tego wszystkiego, ale jak dla mnie to śmietnik. Wszystko na jedno kopyto, jednorazowe. Posłucham raz i nie mam ochoty słuchać więcej. A do starych kawałków wracam zawsze z bananem na facjacie :)



Dodaj odpowiedź