Skocz do zawartości


Zdjęcie

szytki


1635 odpowiedzi w tym temacie

#1201 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2017 - 16:02

Najciężej wchodzące szytki to Continentale. Inne , szczególnie Vittorie zakłada się łatwo.

#1202 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 marzec 2017 - 16:58

Mam taki problem z szytkami - kleje je zawsze na klej i zawsze mają bicie góra-dół. Próbowałem kilku różnych sposobów, różnych klei, różnych szytek, wszystko na różnych obręczach. Efekt zawsze jest ten sam - po przyklejeniu jest bicie góra-dół. Bicie jest na samej szytce, koła idealnie wycentrowane. Jakieś pomysły co mogę robić źle, że taki efekt się pojawia? Bicie około 3mm.

To dziwne, ze zawsze i to przy roznych szytkach i kolach....?

Moze to wskazywac na bledna technike zakladania ?

Czasami problem, w glownej mierze pojawia sie przy wentylu. Kolejna rzecz to zakladanie szytek na stary klej. Stare podloze czesto bywa nierowne. Przy nakladaniu swiezej warstwy trzeba na to zwracac uwage i gdzie trzeba dac troche wiecej kleju. Podobnie moze byc na ponownie klejonej szytce z pozostalosciami starego kleju.

 

Sa szytki, ktore niemalze same wskakuja i ukladaja sie prosciutko, bez wiekszego masowania.

Wszystkie Veloflexy jakie mialem i mam, zaliczaja sie do tego typu szytek. Podobnie jest z Vittoria Pave, nie wiem jak z nowymi Vittoriami. Ale juz np z szytka z tego samego gatunku, recznie klejonych, FMB Comp, musialem sie troche namasowac, zeby zalozyc ja na obrecz. Wczesniej nawet nie sprawdzilem, jak ona wchodzi, zakladajac, ze nie bedzie zle, majac doswiadczenie z veloflexami.



#1203 szprot

szprot
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skądkatzenfurt

Napisano 08 marzec 2017 - 21:59

witam tez mam ten problem.na sucho nie ma bicia a jak namaze klejem to ten klej zaraz lapie szytke i nic juz nie mozna zrobic.przod mam na tasme i teraz po tych cyrkach z biciem bede zakladal tal tez na tasme



#1204 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 marzec 2017 - 22:32

Eeee nie mozna... zrywasz laczenie kleju i ukladasz jak trzeba. Kleje do szytek to nie super glue.

#1205 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 09 marzec 2017 - 09:34

Kluczem jest pierwsze "przyłożenie". Mam na myśli że po włożeniu wentyla i podczas naciągania szytki w poziomie, tak że szytka prócz styku z wentylem nigdzie jeszcze nie przylega do obręczy - wtedy trzeba użyć całej pary w łapach aby ją naciągnąć najmocniej jak się da. Wtedy robimy przyłożenie na godzine ok 3 i 9 na obręczy i reszta to pikuś. Warunek odpowiednia para w łapie przy pierwszym naciągnięciu :)

#1206 szprot

szprot
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Skądkatzenfurt

Napisano 09 marzec 2017 - 09:46

tak nie robilem.wydawalo mi sie ze szytka sama sie rozciagnie.moze jeszcze raz sprobuje.na YTwyglada to latwiej.



#1207 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 marzec 2017 - 13:50

To wszystko zalezy od rodzaju szytki. Tak jak pisalem, niektore niemalze same wchodza na obrecz, z innymi trzeba sie troche nasilowac, a inne bez wczesniejszego rozciagania, wogole nie wejda.



#1208 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 09 marzec 2017 - 19:02

Nie, nie, tu nie chodzi o końcowe naciągnięcie, a o równomierne począwszy od wentyla. Tak jak pisałem na samym początku, skoro na sucho szytka nie bije, a po przyklejeniu tak, to problem leży w nierównym jej naciągnięciu na obręcz. Klej nie pozwala już szytce przemieścić się po obręczy i tu jest pies pogrzebany. Właśnie o takim postępowaniu jak napisał mag myślałem - od samego wentyla trzeba szytkę rozciągać, a nie najpierw delikatnie, a końcówka rozciągana bo nie wchodzi.



#1209 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 10:53

Kluczem jest pierwsze "przyłożenie". Mam na myśli że po włożeniu wentyla i podczas naciągania szytki w poziomie, tak że szytka prócz styku z wentylem nigdzie jeszcze nie przylega do obręczy - wtedy trzeba użyć całej pary w łapach aby ją naciągnąć najmocniej jak się da. Wtedy robimy przyłożenie na godzine ok 3 i 9 na obręczy i reszta to pikuś. Warunek odpowiednia para w łapie przy pierwszym naciągnięciu :)

 

Też wydaje mi się że to będzie kluczem. W ten sposób poprawiłem bicie z 3mm do 1.2mm. I tak duże, ale bez porównania mniejsze. Pozostaje więc tylko ćwiczyć i udoskonalać technikę. 

 

@1415chris - Ty w ogóle nie masz bicia góra-dół czy jest ono po prostu bardzo małe, do powiedzmy 0.5mm?



#1210 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 marzec 2017 - 11:21

Jak jest, to na tyle male, ze sie tym nie przejmuje.
Wez tez pod uwage ze sama szytka moze miec swoja "niedoskonalosc".

#1211 glomo

glomo
  • Użytkownik
  • 187 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 13:48

Jak jest, to na tyle male, ze sie tym nie przejmuje.
Wez tez pod uwage ze sama szytka moze miec swoja "niedoskonalosc".

 

Też mi się wydaje, że może tak być. Koło na pewno nie, bo miało bicie góra-dół max 0,3mm przed założeniem szytki. Myślę, że na samej szytce może być większa niedokładność. Guma to guma



#1212 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 10 marzec 2017 - 13:58

A może jeśli kochać szytki " to nie indywidualnie Tylko we dwóch"  jak śpiewał Michnikowski w "Kabarecie Starszych Panów". pozdr



#1213 Gosc_kociol_*

Gosc_kociol_*
  • Gość

Napisano 10 marzec 2017 - 20:36

Continental sprinter gatorskin, może ktoś powiedzieć jakie wyczuł różnice vs competition ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1214 kendiii91

kendiii91
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 19:19

Tufo Elite S3<225g - szytki nie do zdarcia, bardzo dobre na polskie drogi, góry itp.

 

Ile km na takich szytkach można przejechać?



#1215 kendiii91

kendiii91
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 19:40

Szukam dobrych szytek treningowo/wyścigowych. Polecicie mi coś?



#1216 jamar

jamar
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2017 - 19:59

Ja jeżdżę na Tufo Hi-Composite Carbon, tylna wytrzymała ok 5000km, zmieniłem ją bo nałapałem dziur i już nie dała się zreperować, a na przedniej jeżdżę cały czas, już ponad 6500km i jest ok, też reperowana ale rzadziej i ciśnienie trzyma. Ogólnie jestem zadowolony.

#1217 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 20:43

Zalewacie czymś szytki czy dopiero w przypadku awarii korzystacie z mleczka?

Zastanawiam się nad jakimś specyfikiem. Co jest dobre, co warto zastosować, jaki ma to wpływ na rotacje koła? 



#1218 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 20:59

Ja zelewam po pierwszym przebiciu i nie czuję różnic.

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#1219 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 20:30

Kupuję swoje pierwsze szytki, jest sale: https://www.rosebike...tyre/aid:643184koła external: 22,4mm, ffwd, dajcie znać czy te szytki są ok, nie odstają od innych za taką cenę i poradźcie jaka szerokość 21,23,25?



#1220 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 07 kwiecień 2017 - 20:48

To taka srednia wyprzedaz Zobacz tutaj bo chyba takie same  tylko 23mm nie ma https://www.merlincy...0O4kBoC9nTw_wcB

 

Wysylka do pl 5 funtow a od wartosci 50 za darmo.





Dodaj odpowiedź