Skocz do zawartości


Zdjęcie

szytki


1635 odpowiedzi w tym temacie

#1601 a_mich5

a_mich5
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 20:19

@mikroos, Kurcze patent z tufo extreme wydaje się całkiem sensowny :D jak będę miał szytki na wykończeniu to przetestuje.

@Bzyk, Ołowiana taśma dostępna w sklepach wedkarskich, nie mam pojęcia do czego służy ale gdzieś znalazłem (chyba nawet tutaj na forum) że takowa istnieje :)
  • Bzyk lubi to

#1602 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 20:31

Coś takiego znalazłem.

https://allegro.pl/o...kado-9552989785

 

Dobrze jakby była jeszcze samoprzylepna. Podjadę do wędkarskiego i do Castoramy podpytać. 



#1603 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 20:34

https://www.sportclu...-Tape-3szt.html

Cos takie uzylem do wywazenia dysku czasowego, dziala :)
  • Bzyk lubi to

#1604 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 20:38

No i pięknie. W Deca 28 gr za 30 zł :D

https://www.decathlo...id_8013951.html



#1605 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 11 wrzesień 2020 - 06:24

No i pięknie. W Deca 28 gr za 30 zł :D

https://www.decathlo...id_8013951.html

 

Ja w swoich też to mam, zero czucia tego podczas jazdy bez względu na prędkość. Któryś youtuber kleił coś pod dętkę żeby to wyważyć, ale mi się chyba nie chce w to bawić.. =D

 

Ale jak już podajesz linka, to nie wiem czy się nie pobawię dla świętego spokoju XDDD


  • Bzyk lubi to

#1606 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 08:20

Mam to samo podejście hehe. 30 zł nie majątek. Najwyżej zacznę grać w tenisa 😅


  • dmxzor lubi to

#1607 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 08:41

Z doswiadczenia, im wyzszy stozek tym bardziej prosi sie o wywazenie, mozna poogladac filmiki na YT

#1608 Canyon990

Canyon990
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 11:08

Szybkie i "głupie" pytanie: czy każde szytki da się przedłużyć wentyl? czy w niektórych jest niewykręcany zawór?



#1609 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 wrzesień 2020 - 12:02

Najtańsze szytki (m.in. Conti Giro oraz Tufo S33) nie mają wykręcalnego zaworu. Natomiast można w nich odkręcić wentylek i nakręcić na wierzch przedłużkę - co prawda nie masz wtedy możliwości zakręcenia wentyla, więc jest on nieco mniej szczelny, ale zmontować i pompować się to da.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1610 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 14 wrzesień 2020 - 16:17

No i pięknie. W Deca 28 gr za 30 zł :D

https://www.decathlo...id_8013951.html

 

Ja muszę 21g na koło założyć żeby wyważyć 1:1 =D

 

To cała taśma mi pójdzie..nie wiem gdzie to wkleić mam żeby się zmieściła :D Chyba zwrócę ją i pomyślę nad innym sposobem.



#1611 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 wrzesień 2020 - 19:50

Najtańsze szytki (m.in. Conti Giro oraz Tufo S33) nie mają wykręcalnego zaworu. Natomiast można w nich odkręcić wentylek i nakręcić na wierzch przedłużkę - co prawda nie masz wtedy możliwości zakręcenia wentyla, więc jest on nieco mniej szczelny, ale zmontować i pompować się to da.

Jak juz sie ma do czynienia z taka szytka, to zostawiajac otwarty zaworek, nalezy przekrecic otwierajaca zaworek nakretke na max (kombinerkami, szczypcami), tak aby ja zablokowac. Zobiega to samozakreceniu sie.
Do tego warto pamietac, ze przy takiej szytce raczej odpadaja uszczelniacze.

#1612 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 19:55

Jednorazówki.

#1613 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 20 wrzesień 2020 - 21:08

Hej,

Szukam naklejek na zawór, tych zabezpieczających przed stukaniem.

Wiem, że można taśmą, ale izolacja ciagle się zwija, a duck tape nie mam.

#1614 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 21 wrzesień 2020 - 06:11

Nie odkleja się jeśli nadmiar odetniesz tuż nad obręczą.


  • lukaszzsch lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1615 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 30 wrzesień 2020 - 09:23

Niewyważone koło zaczyna mocno szarpać rowerem, czuć to gdy zakręcimy tym kołem na stojaku. Warto wyważyć, koszt zerowy praktycznie z taśmy wędkarskiej. Ja wszystkie wyważam (poza mtb, bo tam i tak zawsze trzęsie :D ).

#1616 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 06 marzec 2021 - 16:14

Panowie
czy jak szytka puscila mi gdzies przy wentylu - w srodku detki - jest sens to naprawiac latac wyciagac rozcinac ? Czy smietnik ? Troche szkoda bo nowa szytka a strzeliła gdzies w okolicy wentyla tam gdzie wentyl jest wgrzany w detke bo jak sądze duszą szytki vittoria pave z zielonym paskiem jest zwykla detka.
Ew czy serwisy to ogarniają?
Pozdr

#1617 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 marzec 2021 - 19:46

Wątpię, czy w przeliczeniu na czas (i jego wartość finansową) opłaci się Tobie taka naprawa.

 

Masz pewność, że to wentyl albo guma wokół niego, czy to tylko Twoje przypuszczenie? Może spróbuj Tufo Extreme i zobacz, co się wydarzy?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1618 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 06 marzec 2021 - 20:36

99% pewnosci że ten wentyl sie calkiem rozssczelnil albo rozkleil pdkleil. nie idzie napompowac powyzej 1atm nie da sie, powietrze calkiem ucieka rownoczeanie z pompkowaniem wiec dziura musi byc duuza a syk i bomble z wody idealnie dookola metalowego wentyla.. To musi byc duuze.. Szkoda mi jej troche bo szytka praktycznie nowa. 1000km max na przedzie praktycznie brak sladow zuzycia. Ciac i szyc to nie mam czasu a to pewnie jedyna szansa na ratunek. No nic trudno. Pech ze mam jeszcze 1 taka zielona a nie idzi ich juz dostac i teraz na 1 kole bedzie zielona na drugim brazowa....jak gowno w trawie :)

#1619 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 marzec 2021 - 20:44

W takim razie przed montażem kolejnej sprawdź, czy przypadkiem nie ma jakiegoś zadziora przy otworze na wentyl. Może w ten sposób doszło do uszkodzenia?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1620 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 marzec 2021 - 21:38

Watpie zeby, nawet gdyby byl jakis zadzior, mogl uszkodzic szytke. Wokol wentyla jest sporo tasmy, nie tak latwo przez to sie przebic.
Chociaz zielone Pave to juz troche wiekowe szytki, mozna je caly czas dostac, np w UK.
Odnosnie naprawiac, czy nie, to wszystko jest do zrobienia. W najgorszym wypadku moze skonczyc sie na koniecznosci wymiany detki, a to oznacza zerwanie tasmy, jak zejdzie w calosci, to mozna ja ponownie uzyc, rozprucie szwu, zszycie i naklejenie tasmy.
Kiedys naprawialem szytki ale tylko gdy wiedzialem na 100% w ktorym miejscu jest awaria detki.
Wtedy otwiera sie szytke na dosc malym odcinku i cala procedura jest dosc ok do zaakceptowania.
Lokalizacja przebicia detki w szytce bez wyraznych sladow na zew gumy nie jest latwa. To ze babelki pojawiaja sie w jednym miejscu wcale nie oznacza, ze przebicie jest w tym samym miejscu.
Osobiscie otworzylbym szytke na wysokosci wentyla, zeby zobaczyc co sie tam dzieje. Moze jest to tylko punktowe uszkodzenie, ktore mozna najzwyczajnaiej zakleic.



Dodaj odpowiedź