Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rolki treningowe


46 odpowiedzi w tym temacie

#1 ramoner

ramoner
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2012 - 12:56

Witam,

noszę się z zamiarem zakupu rolek treningowych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i może polecacie jakieś konkretne modele.

Dziękuję i pozdrawiam
D.

#2 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 05 wrzesień 2012 - 13:27

Nawet najtańszy Tacx będzie dobry, model Ecotrack.

Trochę głośny, ale wytrzymały- kupiłem używany, jeździłem przez rok, sprzedałem i dalej służy.

Droższe modele mają lepsze (cichsze) łożyska i profilowany kształt rolek- ciężej z nich spaść.

#3 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 05 wrzesień 2012 - 14:02

Ta "rama" rolek jest metalowa czy to jest plastik ?

Można ustawić rolki "pod górę" żeby był jakiś opór lub tylne koło postawić tylko na 2 " tylnych rolkach" ?

Jak z wytrzymałością takich rolek ? No i w opisie na stronie www piszą żeby opona była gładka a ja nie mam takowej, więc mogę jeździć na tym co mam ( Trek 3900 disc ) czy nie za bardzo ?

#4 localhost

localhost
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 05 wrzesień 2012 - 14:13

Rama jest metalowa, w wyższych modelach jest mechanizm oporowy, który możesz regulować. Przednie koło nie musi się obracać- rozpinasz rolki i kręci się tylko tył.

Ja nie miałem specjalnych opon, używałem zwykłych szosowych(trochę podjechanych).

#5 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 05 wrzesień 2012 - 14:32

OK dzięki, znalazłem rolki Tacx'a spritn coś tam za 250zł z oporem, ale to pewnie jakieś gówno. Bo nie chcę pakować się w rolki za 900-1000zł żeby był opór, czy ten model który poleciłeś koledze wystarczy czy warto dołożyć parę złotych więcej do innych modeli ?

#6 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 06 wrzesień 2012 - 17:43

Jaki to niby ten opór jest na tych rolkach bo jakoś jeszcze nie widziałem. Manetka na kiere czy jak.

#7 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 wrzesień 2012 - 18:10

Speedmatic a nie sprint, przepraszam mój błąd.

http://www.bikekatal...acx.Speedmatic/

#8 netta1987

netta1987
  • Użytkownik
  • 301 postów
  • SkądAugustow/ Białystok

Napisano 07 wrzesień 2012 - 08:20

to sam mechanizm oporowy a nie rolki :P

#9 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 07 wrzesień 2012 - 13:06

no właśnie sam dodatek na opór, a gdzie tam jeszcze rolki.
Zamiast rolek kup sobie trenażer magnetyczny z manetką.

#10 Gosc_Boss999_*

Gosc_Boss999_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2012 - 17:06

Polecam trenażer, dużo lepsze rozwiązanie na długie zimowe popołudnia bo na rokach to zbyt długo nie wysiedzisz, gdyż ciągle trzeba się koncentrować na utrzymaniu równowagi a nie można się skupić na mocnym kręceniu.
Co do oponki to do około 100zł można bez problemu taką oponkę kupić, jest kilka modeli od różnych producentów. Jeśli ci szkoda kasy to zwykła szosowa też może być tyle że najlepiej slick bez bieżnika. Wada taka że trochę głośniej całość pracuje no i szybko się ścierają rolki i opona.
Poza tym to masz jeszcze troszkę czasu zanim zaczniesz katować pod dachem, przynajmniej do połowy listopada jak ciepło to trzeba śmigać na świeżym powietrzu.

#11 iza

iza
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 14:36

Witam, to mój pierwszy post na forum, ale przeglądam wątki już od dłuższego czasu. Również szukam czegoś na zimę, nie zdecydowałam się jeszcze czy to będą rolki czy trenażer. Przymierzam się do zakupu któregoś z niższych modeli tacxa, byleby była manetka na kierownicę, ale przeglądając aledrogo natknełam się dziś na takie rolki z oporem, może bardziej doświadczeni podzielą się opiniami na temat tego urządzenia:
http://allegro.pl/ro...2612497356.html

#12 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 wrzesień 2012 - 18:46

Myślę, że warto zwrócić uwagę na zasadniczą różnicę między rolkami i trenażerem, nie wiem czy masz tego świadomość, jeśli masz to sorewicz bo prawdę mówiąc pytasz trochę o coś innego. Chodzi o jazdę. Na rolkach trzeba być cały czas skupionym na utrzymaniu równowagi i trakcji czyli koła muszą być bezwzględnie w linii prostej, bo inaczej od razu ląduje się na ziemi, raczej nie ma czasu na wypięcie bloków, w pomieszczeniu gdzie zwykle są jakieś sprzęty w pobliżu może być nawet niebezpiecznie. Na początku nauka jazdy i równowagi są trochę stresujące i trzeba nabrać wprawy. Inaczej pod tym względem jest z trenażerem, tu jest statycznie, można poczytać czy używać laptopa, w zimę w domu ma to czasem sens. Rolki są dobre na rozgrzewkę no i na pewno nie tak nudne jak trenażer. Mam zwykłe rolki tzn. bez oporu, który w takim przypadku w dużo mniejszym zakresie niż na trenażerze reguluje się zmianą przerzutek w rowerze.

#13 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 11 wrzesień 2012 - 08:44

opór można regulować dając przednią rolkę dalej do przodu, jest wtedy ciężej

#14 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 wrzesień 2012 - 10:51

stellathediver, Złapanie równowagi na rolkach nie jest takie trudne, trzeba rozkręcić się do ok 30km (+-) zalecane jest mieć gdzieś z boku oparcie (wrazie czego), a jak nabierzesz wprawy to można i na stojaka i bez trzymanki :-D (kolega Prescot kiedyś umieścił filmik na youtube).
Wszystko zależy jak szybko złapiesz równowagę, a wtedy można i zawody na kompie oglądać, tylko trzeba pamiętać żeby nie skręcać za zawodnikami na ekranie (można wyjechać z rolek) :mrgreen:
Opór na rolkach można uzyskać także, jak dasz mniej atm na koła.

Zalety: cena, niski poziom hałasu, łatwy serwis, żaden trening nie jest nudny :-D
Wady: wielkość, brak regulacji oporów toczenia (choć podany przez ciebie model ma to wyeliminowane), trzeba mieć ochraniacz na rower (bo kapie jak z prysznica, a ciężko jest się wycierać podczas kręcenia).

#15 iza

iza
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 wrzesień 2012 - 13:49

RafałK, właśnie to mi sie w rolkach podoba/ciekawi, natomiast u mnie sytuacja jest dośc specyficzna gdyż jeżdże na rowerze typu single speed, brak regulacji oporu w rolkach to dośc duży minus w takim wypadku, stąd też moje zainteresowanie podlinkowanymi przeze mnie w poprzednim poście - pierwszy raz widzę rolki z oporem w tym przedziale cenowym. A może po prostu za mało szukam? :>

#16 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 wrzesień 2012 - 14:14

Opór na rolkach nie jest niczym nowym, z tym że wcześniej występował w tych droższych modelach (teraz pewnie staniały).
Ja mam bez oporu i rozwiązuje to w prosty sposób, jak chce się zmęczyć to robię interwały :mrgreen:

#17 Gosc_Boss999_*

Gosc_Boss999_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2012 - 15:50

RafałK, sytuacja jest dośc specyficzna gdyż jeżdże na rowerze typu single speed, brak regulacji oporu w rolkach to dośc duży minus w takim wypadku


Taniej ci wyjdzie jak kupisz sobie przerzutki. Rolki są dobre dla osób początkujących aby poprawić technikę jazdy, natomiast do typowego treningu kondycyjnego niezbyt się nadają.

#18 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 11 wrzesień 2012 - 18:51

Jak się nie nadają do treningu kondycyjnego, jak się nadają , tylko trzeba umieć , pizgać tempóweczki , interwały itp , niech się leje pot , wszystko da rade zrobić , to nie prawda ze jak rolka nie ma oporu to sie trningu nie da zrobić , robisz tempóweczki piatki co piec minut wczesniej robiąc rozgrzewke i tak przez jakis czas , i po trzeciej , czwartej tempóweczce czuć już nogi , oczywiscie mówie tu o twardym przełożeniu i dynamicznym kreceniu w" trupa" ;D

#19 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 11 wrzesień 2012 - 20:37

Taa rolki i trening :-/ bez urazy dla tych co myślą że na nich robią super trening.
Nawet przełożenie w rowerze na ciężkie i utrzymanie w miare
obrotów kosztem oporu powoduje spory hałas.
Rolki sie nadają co najwyżej na jazde odpoczynkową bo nawet
już na rozjazd nie za bardzo. Te z linku podane przez koleżankę co z tego że mają jakiś
opór jak chcący go zmienić trzeba zejść z roweru, mija sie z celem.
Na precyzyjne treningi puls/kadencja tylko trenażer z manetką na kierownicy
lub rower stacjonarny. Tak szybko jak zakupiłem dla siebie rolki tak szybko je
sprzedałem. Upuszczanie powietrza z opon etc nie wiele dawało opór jest za-ma-ły.
Pozatym ciągła koncentracja aby nie zbaczać z toru środkowego, męczące to było.

#20 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 11 wrzesień 2012 - 20:49

Na rolakch można robić fajne treningi , serio , i to przez pare godzin masz zajęcie , uważać zeby nie spasc ciągła koncentracja itp potem się smiga po szosie jak po sznurku a nie jak trzepak ;D , to się przydaje no ale wiadomo w zime jak nie można wyjechać na szose bo akurat np śnieg pada i jest -10 przy mocnym wietrze ;p , p



Dodaj odpowiedź