Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie linki i pancerze.


73 odpowiedzi w tym temacie

#41 Shah

Shah
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądSandomierz

Napisano 23 czerwiec 2013 - 05:37

Jagwire jest tylko pod Shimano/Sram.

Też szukam linek i pancerzy do Campagnolo i już sam nie wiem, czy te Jagwire będą pasować, bo na pudełkach niby jest napisane, że są kompatybilne z Campagnolo.

#42 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 czerwiec 2013 - 07:35

Zależy, o którym konkretnie modelu teraz mówisz. Niektóre współpracują z Campą, inne nie - najlepiej jest, tak jak mówisz, sprawdzić opis na opakowaniu.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#43 Shah

Shah
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądSandomierz

Napisano 25 czerwiec 2013 - 14:33

Zależy, o którym konkretnie modelu teraz mówisz. Niektóre współpracują z Campą, inne nie - najlepiej jest, tak jak mówisz, sprawdzić opis na opakowaniu.

Zamówiłem takie na których napisane jest, że będą kompatybilne z Campagnolo. Przyszły, ale takie gdzie jest napisane, że to tylko do Shimano i SRAM (sprzedawca się pomylił). Postanowiłem spróbować. Wsunąłem linkę hamulcową w klamkę i jest niby ok.

#44 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 czerwiec 2013 - 15:51

Campa od Shimano różni się tylko końcówką, więc jeżeli w Twoim przypadku końcówka wchodzi jak należy i nic nie wskazuje na to, żeby miała wyrobić gniazdo, to wg mnie warto spróbować (tym bardziej, że ludzie nieraz szlifują końcówki, żeby je dopasować, i nigdy nie spotkałem się z przypadkiem, żeby ktokolwiek sobie w ten sposób zaszkodził)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#45 vitoo

vitoo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 czerwiec 2013 - 19:00

http://allegro.pl/li...=category-16684

Próbował ktoś? Jak wg Was wygląda cena/jakość?

#46 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 marzec 2014 - 19:37

Mial ktos do cznienia z linkami Goodridge lub Transfil Black Snake?

Ewentualnie moze polecic cos o tym przekroju, czarnego z nierdzewki?

 



#47 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 marzec 2014 - 19:51

Ja mam Jagwire'y Road Pro i w secie był komplet czarnych linek do hamulców i przerzutek.

#48 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 marzec 2014 - 20:31

Potrzebuje tylko linek, mialem jakies pozostalosci z Jagwire Racer ale sie wszystko rozeszlo.

 



#49 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:20

Niebawem zmieniam kierownicę i chciałbym także wymienić całe okablowanie.

Oryginalny zestaw Campagnolo (niespełna 2 stówki), Nokon http://allegro.pl/no...4124281637.html  czy Jagwire http://allegro.pl/jagwire-racer-black-zestaw-do-przerzutek-i-hamulco-i4077049944.html ??? 

 

Odnośnie Nokon-a. Linki będą chowane w kierownicy. Nie miałem tego w rękach, czy te pancerze nie są grubsze od tradycyjnych, wejdą w otwory bez problemów ?

Jagwire... stal nierdzewna... 

 

Co wybrać ?



#50 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 kwiecień 2014 - 09:42

Cześć,

 

Jako iż pięknie przeciąłem nowiutką linkę z zestawu Jagwire Racer, mam pytanie.

 

Czy da się w Krakowie kupić taką samą? Albo jest sprzedawana w cenie nie z kosmosu?

Chodzi o nierdzewkę pokrytą teflonem, dokładnie to: http://jagwire.com/p...-_Teflon_Coated

 

Czy znajdę chociaż coś podobnego?

 

Pozdrowienia,

R.



#51 sznerchu

sznerchu
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 18:58

Jakie linki pasują do Ultegry 6700? Chodzi mi o przednią przerzutkę i najlepiej w miarę przyzwoitej cenie :)



#52 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2014 - 20:06

Wszystkie przerzutkowe?..

Wybór pancerza i linki do przodu nie ma żadnego znaczenia



#53 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudzień 2014 - 20:37

nie linek i pancerzy przerzutkowyuch .....

 

ja stosuje na serwisie praktycznie tylko pancerze Shimano  sp41 w kawałkach , w srodku jest smar , a linki Baradine, YPK, Jagwire i cos tam jeszcze nierdzewki dobrej klasy.

 

Hamulcowe linki tych samych firm , i raczej to ładnei zawsze chodzi , przy okazji niedrogo.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#54 grzybu_blaz

grzybu_blaz
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądRzeszów k. Błażowej

Napisano 18 kwiecień 2017 - 14:38

Mam pytanie, czy dajecie końcówki pancerzy od strony klamkomanetek czy tylko goły przycięty pancerz?

Mam właśnie pierwsze klamki z chowaną linką przerzutki i się zastanawiam czy trzeba bo do pancerzy hamulcowych zwykle nie dawałem.

#55 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 maj 2017 - 07:20

Jagwire wiadomo dobry produkt ,ale jak ktoś nie ma na zbyciu stówki to kupujemy na metry. Mam pancerze Clarksa i do tego droższe te lepsze ich linki. Polerowane ładnie wykonane. Przejezdziłem sezon bez żadnych problemów. Jedynie te wszystkie końcówki mam jagwajera. Cena hmmm ze 30zł może mniej nieco. Ważne też jest aby to dobrze przyciąć i oszlifować miejsce po cięchu (uźyłem dremela). Na hamulcu mam 1 kawałek accenta bo szlaq zabrakło w sklepie 40cm pancerza. I też tak samo działa płynnie ,gładko. Niektorzy olejek leja do środka ,ale czy to ma sens?

 

Mam pytanie dlaczego tak ważne jest aby dobrze przyciąć linke ? I do czego potrzebne są koncówki linki? Oraz czy lepiej kupić oryginalne obcinaczki czy takie z lidla za 9 zl które wyłapałem wystarczą?

 

Ucinałem już nimi linke oraz pancerz no i powiem tak że pancerz to trzeba na 4 razy ciąć , wyginać itp..



#56 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 maj 2017 - 08:37

Tu mowa jest o cięciu pancerza i to warto zrobić dobrze. 

 

A jak przytniesz linkę i czy użyjesz końcówki to już rzecz estetyki. Jeśli ktoś lubi wozić rozplątane frędzle na końcu to jego wola. 

Jednak zadbanie o jakość cięcia linki może kiedyś zaprocentować jeśli trzeba będzie z jakiegoś powodu znowu przeciągnąć ją przez pancerz. 


Trzepak 

"MAMIL"


#57 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2017 - 10:09

Końcówka na linkę chroni też przed skaleczeniem, np. gdy gdzieś zahaczysz nogą czy ręką o linkę. A w dodatku rower bez końcówek na linkach, z frędzlami wygląda strasznie nieprofesjonalnie.



#58 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2018 - 23:12

Witam, przymierzam się do serwisu na nowy sezon. 

 

Mam pytanie czy taki set będzie miał rację bytu: 

 

Hamulcowe: http://www.formicki-...1700mm_96SS1700

Przerzutki: http://www.formicki-...ram_1_1X2300mm#

 

Do tego pancerze Shimano SP41

 

Ew niech mi ktoś powie jaka jest różnica między linką do przerzutki tą wyżej co zamieściłem a -> http://www.formicki-...2300mm_73SS2300

 

bo trochę nie czaje :D 



#59 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 styczeń 2018 - 15:27

podobnie jak kolega wyżej, przymierzam się do serwisu. Jakie pancerze polecicie? potrzebuję białych. Używam jakiś jagwire, jakieś alternatywy?



#60 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:01

Masz fabryczne Jagwire Lex SL montowane fabrycznie w bajkach Treka?
We wszystkich szosach Treka z pancerzami pod owijką wymienialiśmy te pancerze przy składaniu roweru z kartonu. Klamkomanetki chodziły z oporami (Shimanowskie bdb linki), zmiana biegów była wolniejsza i najczęściej z upośledzoną precyzją.
Uzywalismy zamiennie najwyższego modelu pancerzy Shimano - różnica była zauważalna.
Poza tym stosowalismy nowe linki Shimano w powłoce polimerowej - wyczuwalnie lżejsza praca i bdb precyzja jednak żywotność kiepska - polimer potrafi zapychać noski końcówek nakładanych na pancerze.
Sam używałem jeszcze zestawu Gore Rideon - obecnie własność koncernu SRAM i dostępny w ich ofercie w dwóch wersjach, z czego jedynie lepsza jest sensowna i wykonana zgodnie z pomysłem pierwotnego producenta - linka w całości puszczona w plastikowej rurce co chroni powłokę linki przed schodzeniem.
Kable drogie (ponad 200 zl cena regularna) ale rewelacyjne - bardzo lekka praca, świetna trwałość i właściwie niezniszczalność - używałem ich przez 3 lata w rowerze mtb i musiałem wymienić tylko dlatego że zmieniłem ramę i potrzebna była inna długość pancerzy.



Dodaj odpowiedź