Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardzo proszę o pomoc .


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 listopad 2012 - 20:22

Witam .
Jest to mój pierwszy temat na tym forum więc prosiłbym o wyrozumiałość. :lol:
Mój problem polega na tym , że planuje kupić nowy rower szosowy a z racji tego iż nigdy nie miałem do czynienia z tego typu rowerami to jestem kompletnie zielony w tym temacie [ tyle co przeglądam to forum już od dłuższego czasu ] i tu liczę na waszą pomoc ;-)
Z góry podkreślam że rower chce kupić nowy . cena - max 2,5 tys.
Mam już 2 [można powiedzieć wybrane modele] :
1.Merida Race Lite 900 - Ten rower moge mieć za 2,5 tys , i tu pytanie czy opłaca się ?
2.Bottecchia RS 110 - czy dobry jest ten rower i czy sie go również opłaca kupować za 2,3 tys ?
Jestem otwarty również na inne propozycje [ do 2,5 tys ]

Bardzo bym prosił o waszą pomoc ;-)

#2 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 19 listopad 2012 - 20:38

Zobacz sobie oferte np. Scotta, Kellysa. Za 2500 nie masz wyboru w nowych, ale możesz kupić super używke która przeżyje np. Kellysa. Jeżeli jednak zostajesz przy nowym to przejrzyj inne tematy bo pełno jest takich pytań jak Twoje.

#3 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 listopad 2012 - 20:50

głównie to mi tu chodzi o ta meridę , czy to dobry rower jest ? i rozsądna cena 2, 5 tys? [model 2013]

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 listopad 2012 - 20:56

Osobiście brałbym używkę. W cenie do 2,5 tys. zł dostaniesz roczny rower, który wyjściowo kosztował 3,5 tys. zł, w bardzo dobrym stanie - trzeba tylko nieco poszukać.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 19 listopad 2012 - 21:05

głównie to mi tu chodzi o ta meridę , czy to dobry rower jest ? [model 2013]


Wiesz, no Merida to jest po prostu rower. Ma jeździć i jeździ i to w zasadzie wszystko na temat meridy.

Co do ceny to powyzsze zdanie chyba wyczerpało temat.

#6 mat777

mat777
  • Użytkownik
  • 274 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 listopad 2012 - 21:25

Teraz można dobre okazje wypatrzeć. Tutaj dałem za ten rower dokładnie 2,5k i mam ksyriumy, ultegrę i całkiem niezłą ramkę, a wszystko to w przyzwoitej wadze.

Faktem jest, że przez prawie 2 miesiące obserwowałem sytuację na "rynku" używanych szosówek, przez mój dział "obserwowane" na allegro przeszły setki ofert, ale cierpliwość popłaca zawsze.

np. taki wilier powinien prowadzić się dużo lepiej niż te meridy na sorze. Jedyne co dostajesz przy nowym rowerze to wygląd i fajnie działający napęd przez jakiś czas.

#7 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 19 listopad 2012 - 21:25

1. rower ma ci sie podobac
2. kazda "znana" marka produkuje ( Chiny/Tajwan ) ramy podobnej jakosci
3. Kazda firma ma "swoje" uklady geomerii - wiec lepiej sie przymierzyc- choc w pewnych granicach kazdy blad wielkosci ramy mozna skorygowac . W PEWNYCH GRANICACH
4. Oba rowery jako nowe za ok 600euro beda mialy taki sam osprzet jak i inne rowery za te same pieniadze.
5.CZASEM trafi sie "okazja" ze zamiast 2300 bedzie Tiagra,,,
6. Ja bym w zciu nie kupil uzywanego roweru. Wiem ze bladze- ale to moja droga.
7. Dolozenie ( jesli mozliwe) 100-150e otwiera ZUPELNIE inne mozliwosci wyboru sprzetu. nawet na Shimano 105
8. Sprawdz www:

bianchistore.de zakladka outlet-rennrad jak ogadasz to wysla za free do PL
bike-discount.com bdb ceny
ebay.it - koniecznie wloski . znajdz sprzedawce CV2.it - fenomenalny sklep - wyslij maila ze masz tyle i tyle kasy - w 24h dostaniesz oferte :)

Boardman mial ostatnio tez promocje na szosowki (evanscycles.com )

9. Osprzet wymienisz- rama "zyje" u kolarza najdluzej. jak bedziesz mial zrypana rame, bedziesz mail zrypany rower ( malowanie itp )
10. Merida stoi w kazdej piwnicy ;) - ilu ludzi ma Bottechcie ????


"Uzywany - panie funkiel nowka - zona nie chce jedzic , rower stal - patrz pan - jak nowy . I po jakims czasie znajdujesz w juz peknietej (znowu) ramie kawalek przystanku i kierunkowskaz od golfa :):):) "

niemozliwe ??? a ilu sie nacielo na powypadki ???? nowe to nowe - "gorsze" ale NOWE.

zwlaszcza, ze jest okres zamowien i sklepy moga szukac peiniedzy

Mozna trafic dobra uzywke - mozna. Amator nie ma niemal zadnych szans. Nawet nie wie gdzie patrzec.

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#8 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 listopad 2012 - 21:37

No właśnie , i o to mi chodzi - nowy to po prostu nowy i tyle :mrgreen:
a tym bardziej dla mnie [ jako amatora] , dopiero zaczynam przygodę z kolarstwem szosowym , więc na początek taka merida powinna być wystarczająca ...hmmmm a kiedy później - pewnie sie pomyśli o czymś lepszym :]
mam tu głównie pytanie - czy to dobra cena za tą meridę ?

#9 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 19 listopad 2012 - 22:00

moim zdaniem to minimalna cena za nowy rower w ogole

rok czy nawet trzy spokojnie pojezdzisz- wymienisz potem naped, moze kola i bedziesz mial rower jak nowy.

ja wolalbym to : http://www.suomenurh...php?loc_id=1874

ale wychodzi drozej + przesylka 50e do Polski

podoba ci sie ta merida- bierz , ciesz sie i jezdzij. bdb marka, rower ma ladne malowanie, masz gwarancje...

Moim zdaniem wyglada lepiej niz niektore drozsze rowery. A ze naped bardzo "podstawowy" - cos za cos. Nie ma darmwoych obiadow.

Wyjmowanie roweru z kartona, zapach "nowki" sa bezcenne - reszta to Visa lub MasterCard :mrgreen:

I NIGDY nie bedziesz mial "migreny" - a jak byl po wypadku i malowany ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#10 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 listopad 2012 - 22:23

dokładnie Petri - w 100 % się rozumiemy :mrgreen:
nowy to nowy i już :)
Chyba właśnie pozostanę przy tej meridzie , może uda mi się jeszcze co utargować z ceny ^^
mam takie pytanie jeszcze , nie wiem jak to jest - czy w tym modelu[race lite 900] wszystkie pancerze idą pod owijką ? czy jest tak że pod owijką idą tylko pancerze od hamulców a od przerzutek "wychodzą tak z boku " ? :-D

#11 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 19 listopad 2012 - 22:29

z obrazka wynika, ze wszystko pod owijka :) jak wychodza z klamek to "stercza" inaczej

to juz mozna ci gratulowac zakupu ! ? :-D

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#12 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 19 listopad 2012 - 22:31

@Kubens6
Na zdjęciu z linku Merida wygląda ładnie ale nie wiadomo czy live też tak jest , bo np. tutaj
http://allegro.pl/me...2713810262.html podobny model już taki piękny nie jest.

Tu troszkę lepszy (ale chyba nie ładniejszy) model tej Meridy http://www.bike-disc...-black-red.html w podobnej cenie(sklep ok zero stresu ,niedawno kupowałem ramę )


Poczekaj jeszcze 1-1,5 miesiąca ale nie dłużej powinno być taniej.
W Czechach np.w Nchodzie mieli w zeszłym roku bardzo niezłe ceny na Meridy i inne np.Haibike http://www.axitbikes...e=index&cPath=9

U nas jeśli idzie o nowy sprzęt to jednak zdzierają z bardzo nielicznymi wyjątkami.

#13 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 19 listopad 2012 - 22:32

@Kubens6
Na zdjęciu z linku Merida wygląda ładnie ale nie wiadomo czy live też tak jest , bo np. tutaj
http://allegro.pl/me...2713810262.html podobny model już taki piękny nie jest.

Tu troszkę lepszy (ale chyba nie ładniejszy) model tej Meridy http://www.bike-disc...-black-red.html w podobnej cenie(sklep ok zero stresu ,niedawno kupowałem ramę )


Poczekaj jeszcze 1-1,5 miesiąca ale nie dłużej powinno być taniej.
W Czechach np.w Nchodzie mieli w zeszłym roku bardzo niezłe ceny na Meridy i inne np.Haibike http://www.axitbikes...e=index&cPath=9

U nas jeśli idzie o nowy sprzęt to jednak zdzierają z bardzo nielicznymi wyjątkami.

#14 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 listopad 2012 - 22:33

no właśnie " sterczą " :D :D :D
dlatego w tej bottecchi się mi podoba to że tam "nic nie sterczy "
[mógłbyś , moglibyście wyrazic jeszcze opinię na temat tej bottecchi ? ]
nieee. jeszcze nie , aczkolwiek przymierzam się dużymi krokami do zakupu :mrgreen:
ale obiecuje że jak kupie to napisze to tu ;-)

#15 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 19 listopad 2012 - 22:38

ja bym ( z tych 2 ) wzial Bottechcie - ale ja wole brunetki i rude ;)

przy wyborze stosuj metode wywiadu : "jak sa watpliwosci, to nie ma watpliwosci..." - kup to co ci serce podpowiada- tylko wtedy bedziesz naprawde zadowolony.

pzdr

P

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#16 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 listopad 2012 - 22:38

big75 dzieki za odp ;-)
wole sklepy Polskie ;]

#17 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 listopad 2012 - 22:42

Petri , a co w tobie przemawia za tą Bottecchią ? :->

#18 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 19 listopad 2012 - 22:43

oooo ! to kup w polskim sklepie z wysylka za granice :( - polubisz niemieckie, brytyjskie i holenderskie ( w tej kolejnosci ).

probowalem wiele razy ( od roweru po czesci - zawsze spore zakupy ) - "najkorzystniejszy" wariant to - zamowimy, bedzie za 1-2 miesiace i 45e za przesylke. Laskawie przyjma karte kredytowa .

A poszli.... laski bez. Z Germanii doszlo w 3 dni za 5e przesylka i jakies 3-4% taniej.. Paypalem.

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#19 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 19 listopad 2012 - 22:51

@Kubens6

Twój wybór ale lepiej zadzwoń i spytaj czy rzeczywiście mają przed zamawianiem czegokolwiek i wpłaceniem pieniędzy.

Na wiosnę szukałem roweru górskiego ,prezent na komunię- obskoczyłem ,, cały polski internet'' -za każdym razem napisane w stylu ,,rower w magazynie, na stanie itp.'' a przez telefon otrzymuję 9/10 odpowiedzi, że cena nie aktualna , bądź nie ten kolor, na rower trzeba czekać kilka miesięcy albo, że w ogóle błąd na stronie.
(Jechałem przez Niemcy i kupiłem GHOSTA w FAHRADXXL , ( na stronie było że jest w Chemnitz i rzeczywiście był))

W zeszłym roku w marcu kupowaliśmy rower w Niemczech -jasno było napisane że dostawa za miesiąc i tak było. Niedawno zamawiałem ramę w sobotę i w piątek o ile pamietam była u mnie, dlatego jak coś kupować za większą kwotę to wolę Niemcy.

ps.Oczywiście nie wszystkie sklepy w Polsce są do kitu.

#20 kubens

kubens
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądPodhale

Napisano 19 listopad 2012 - 22:57

no wiem ... mój, mój - ale dobrze się tez jest kogoś poradzić ;-)
no z tą Meridą to mam pewne że jest i wgl [ dzisiaj rozmawiałem z gościem] i oni tam mają jeszcze rowery z krossa i kellysa i on mi poradził aby brać tą meridę bo warto[ mówił że ten model składał ostatnio i rower b.ładny] mam też gwarancję i wgl , noo i model 2013 ;-)



Dodaj odpowiedź