Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zużycie osi Hollowtech II


26 odpowiedzi w tym temacie

#21 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 20 marzec 2013 - 22:34

Ale nie nie , jeszcze przed jego założeniem na sucho kręciłem korbą i słychać szum , a wczesniej zmieniałem u taty łancuch ,i też pokręciłem korbą i było ciuchutko , ale opór podobny. Więc stąd moje pytanie , czy jak słychać łożyska , tzn szum ,to czy je trzeba natychmiast wymieniać , czy takie łożsyska psują inne rzeczy? nie wiem ośke albo co tam mogły by więcej uszkadzac. ?

#22 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 20 marzec 2013 - 22:52

Zdejmij korbę i zobacz, może łożyska poszły, a może brud się dostał.

#23 bikeservice

bikeservice
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marzec 2013 - 22:53

Dopóki kreci się swobodnie nic nie popsuje :)
Możesz sprubować dosmarować łożysko

#24 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 marzec 2013 - 23:04

erico329, rozkręć korbę, wyjmij ją i sprobuj poobracać paluchem plastikową tuleję w miskach. Tak najlepiej wg mnie wyczuć czy łożyska chodzą gładko i płynnie czy czuć jakiś "piaseczek".

#25 kuman7

kuman7
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Skądwałcz

Napisano 06 sierpień 2013 - 10:03

Mam korbę Tiagra która ma lekki luz tj. przesuwa sie lekko w lewo i prawo. Czy taki luz ma być czy ma ona sztywno wchodzic do końca i nie ruszać sie na boki?



#26 mat777

mat777
  • Użytkownik
  • 274 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 sierpień 2013 - 10:24

Na korbie nie powinien występować żaden luz. Odkręć śrubki zaciskające lewe ramię na osi i wtedy dokręć śrubę kontrującą tak, aby nie było luzu, ale też nie uciskała za bardzo łożysk.



#27 kuman7

kuman7
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Skądwałcz

Napisano 06 sierpień 2013 - 20:29

Własnie plastik jest dokrecony na maksa ale korba sie przesuwa na boki przez co nie idzie wyregulowac przerzutki bo łańcuch obciera. Chyba jest juz wyrobiona bo od strony prawej reka mozna włozyć a powinno sie wbijac z powodu ciasnoty.





Dodaj odpowiedź