Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie wybrać buty?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1220 odpowiedzi w tym temacie

#1 mic

mic
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądopole

Napisano 21 luty 2007 - 20:06

Witam,zastanawiam się nad wyborem między tymi dwomo modelami ,różnica w cenie to tylko 11 zł.Czy lepiej wybrać 098 z 2006 r na 3 rzepy ,czy moze 085 nowość 2007 z klamrą?Prosze o opinie,sugestje ;-)

http://www.probikes....ex.php?item=488

http://www.probikes....ex.php?item=765

Pozdr.

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 21 luty 2007 - 22:57

ja jezdze na tych 098. zrobilem na nich ok 10000 km i uwzam ze sa to calkiem niezle buty. dosc sztywne, ladnie trzymaja stope, bardzo dobra wentylacja.
te nowe i tansze pewnie tez beda dobre.
jakas wieksza roznice czuc dopiero jak sie zalozy na gire karbony. ;-)

#3 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 22 luty 2007 - 09:39

Ja również jeżdżę na tych 098 i jestem z nich zadowolony ,mam to samo zdanie o nich co kolega Malik ;-)

#4 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 22 luty 2007 - 10:08

Też jestem zainteresowany tematem, bo jak już kiedyś wspominałem, na wiosnę muszę pomyśleć o zmianie łączenia nóg z rowerem :-P . Może ktoś wyrazi swoją opinię na temat innych butów?.... Te przedstawione przez mica wydają się być ofertą interesującą, choćby z uwagi na cenę

pozdro horny

#5 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 22 luty 2007 - 22:54

+1 dla R098 rowniez je mam

#6 mic

mic
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądopole

Napisano 23 luty 2007 - 15:51

Widze ,że na temat 098 jak najbardziej pozytywne opinie,a o 085 nic ,nowy model jeszcze nie wyprobowany ,dlatego postawie chyba na 098 ;-)

#7 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 23 luty 2007 - 23:38

co do butów, to tak. Na szosę mam SIDI Zeta ( niezłe - sztywne, w miarę wygodne, nieźle się prezentują ) a do Mtb mam Shimano M181 b ;-) Shimanowskie są wygodniejsze, i mimo podobnej ceny mają lepszy system zapięcia, oraz bardzo sztywną podeszwę z dwoma kolcami ;-)

A wracając do tematu, to myślę że obie oferty są godne uwagi w tym przedziale cenowym

#8 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 luty 2007 - 09:02

wlasnie spotkalem pierwsza osobe, ktora twierdzi iz buty shimano sa wygodniejsze od sidi.
chyba masz zle dobrany rozmiar, albo trafil ci sie felerny egzemplarz sidi.

#9 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 24 luty 2007 - 10:53

to znaczy różnica jest taka, że Sidi mam na szosę, a Shimano do mtb. Nie wiem, gdzie tkwi różnica, w każdym razie shimanowskie są wygodniejsze.

http://thumbnail.ima...o/sh-m181-1.jpg


http://www.velo.com....di/sidi_003.htm


;-)

#10 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 24 luty 2007 - 11:37

Ja równeż używam R098. Przed nimi miałem R74. Dobre buty w dobrej cenie.

#11 Adassko

Adassko
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądRuda Sl./Gelnhausen

Napisano 24 luty 2007 - 21:34

moze sie ktos wypowiedziec cos wiecej na temat botow sidi zeta. takie doradzil mi facet w sklepie, ale nie wiem czy podzeszwa jest naprawde tak sztywna, jak to jes napisane w opisie produktu.

#12 Gosc_Remson_*

Gosc_Remson_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2007 - 12:52

Witam :)

Też używam tych co koledzy. But naprawdę solidny. Dobrze się trzyma pedała. Wentylacja genialna. Fakt, że to są moje pierwsze buty w życiu (z tych na rower) więc za dużego doświadczenia nie mam. Są naprawde dobre - polecam :)

#13 ruckus

ruckus
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2007 - 14:52

Witam!
Do tej pory jezdzilem MTB w butach Sidi model Bullet, odpowiednik szosowej Zety. Z butow jestem bardzo zadowolony, sluza mi juz ze 4 lata, moze nawet dluzej.Co prawda w koncu zaczely sie rozklejac, ale mimo to uwazam ze bylo warto. W tej chwili stoje przed wyborem butow do mojego roweru szosowego. Od razu wybor padl na Sidi Zeta. Jednak modele shimano znalezione przez Mica sa bardzo ciekawa oferta. I teraz zastanawiam sie w sumie nad dwoma rzeczami. Czy zaplacic ponad 400 zl i kupic Sidi (sprawdzone przeze mnie osobisice) czy moze sporbowac buty Shimano np.: ten model

http://www.probikes....ex.php?item=488

. Roznica w cenie jest bardzo duza, prawie 200 zl.Ale czy jest ona aż tak odczowalna? I drugie pytanie. Czy warto inwestowac w buty z klamra, czy jest, az taka roznica? W ogole na poczatku myslalem o modelu Genius

http://velo.com.pl/p...&k=9&p=%&id=895

ale to kosztuje juz majatek. Jakies zlote rady?

#14 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 kwiecień 2007 - 14:59

Jak narazie moimi faworytami są buty Sh 151. Karbonowa podeszwa i bardzo ładne wykończenie za 450 zł. Myślicie, że warto poszukać jakiś Diador w podobnej cenie czy brać te Sh? Rzepy w Sh są wystarczająco mocne, czy lepiej dołożyć do wyższego modelu z klamrą?

#15 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2007 - 16:19

ja mam diadory team racer (z klamrą, podeszwa nie jest carbonowa :-/ ) buty mam prawie 2 lata i dobrze sie do tej pory trzymają. Moim zdaniem klamra dużo więcej daje niż rzepy ;-)

#16 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2007 - 16:21

Rzep lzejszy ;) I rownie dobrze opina stope

#17 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 05 kwiecień 2007 - 19:17

regulacja klamra jest o wiele wygodniejsza niz rzepami - szczegolnie podczas jazdy - nie trzeba wkaldac tyle sily a wrecz tylko pociagnac wajche - jedna sprzaczka i rzepy wystarcza w zupelnosci, wiecej udziwinien to juz zbytecznosc...

#18 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 05 kwiecień 2007 - 21:18

gorzej jak owa klamra odmowi posluszenstwa (nie jeden taki przypadek widzialem) ;-)

#19 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 05 kwiecień 2007 - 22:03

Nie mam potrzeby regulowac dopiecia butow w trakcie jazdy, ew na raz na pierwszym kilometrze :)

#20 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 08 kwiecień 2007 - 23:14

ja kupiłem swoje pierwsze buty właśnie na zająca shimano spd-sl sh-RO75 w dobrej cenie i zobaczymy jak mi pójdzie. Póżniej zapodam wrażenia z paru treningów, bo jak na razie to doleczam kontuzje. :-/