Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie wybrać buty?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1220 odpowiedzi w tym temacie

#21 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 23 kwiecień 2007 - 14:54

Dzisiaj odebrałem paczkę z moimi butami szosowymi - SPD-SL SH-R099 Carbon Shimano. Na nodze leżą super, są zdecydowanie lżejsze niż moje dotychczasowe "specialized" do mtb. Już nie mogę doczekać się próbnej jazdy. Jeszcze czeka mnie zakup pedałów, odbiór koła z naprawy gwarancyjnej i mogę śmigać :-D

pozdro horny

#22 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 24 kwiecień 2007 - 10:07

a co byście polecili do 200zł :) mam shimano sh-r060 ( spoko buty - ale potrzebuje czegoś bardziej ''profesionalnego'' )
pozdrawiam SQEERN

#23 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2007 - 10:36

jak dla mnie to te buty rewelka (shimano spd-sl sh-RO75) ale na pewno są lepsze od tych co mam. Pozdrawiam 8-)

#24 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 24 kwiecień 2007 - 12:56

Ja mam SH-R075 i jestem bardzo zadowolony. Polecam - tanie i OK.

#25 SQEERN

SQEERN
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądOstrów W.L.K.P

Napisano 13 maj 2007 - 16:08

a co powiecie o tych butach ?

http://www.allegro.p...0_diadora_.html

mam SHIMANO SH-R060 ale sznurówki mi nie odpowiadają :/ i szukam czegoś bardziej zaawansowanego w cenie do 200 zł :)
_________________
pozdrawiam SQEERN

#26 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 14 maj 2007 - 17:20

Sam zastanawiam się nad kupnem pedałów i butów. Jesli chodzi i pedały to waham się między look keo classic a nowa ultegra Pd 6620, choś bardziej stawiam na looki. Co do butów to wybór jest miedzy shimano 099 za 292pln, 098 za 270pln i 075 za 237pln. Róznica w cenie 45 zeta , ale mysle ze jak kupowac to dac te "pare złotych" więcej..
horny mógłbyś opisać wrażenia z uzytkowania swoich 099?? Wielkie dzięki.

#27 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 14 maj 2007 - 18:00

Moje buty użytkuję od niedawna, więc trudno wydać opinię np na temat ich wytrzymałości. Mnie podoba się ich wygląd, fajnie leżą na nodze i mają twardą podeszwę. Rozmawiałem swego czasu z jakimś kolarzem, który całkiem logicznie przekonywał, że klamra nie powinna się zepsuć,... ale w razie ewentualnego jej uszkodzenia, problem jest poważny. Rzepy natomiast, zawsze z czasem przestają trzymać,... więc trzeba wówczas udać się do pierwszego, lepszego szewca, który wszyje nowe - cena usługi 5zł. Wybrałem buty z zapięciami na rzepy :-P

pozdro horny

#28 £ukasz

£ukasz
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądMałe miasto ;)

Napisano 14 maj 2007 - 19:43

.. więc trzeba wówczas udać się do pierwszego, lepszego szewca, który wszyje nowe - cena usługi 5złpozdro horny


To ja też się cieszę, że nie mam klamry ;-)

#29 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2007 - 22:42

SQEERN, to są buty Diadory tylko firmowane logiem Cannodale'a. Tak mi się wydaje na oko. Ja mam buty właśnie Diadory i nie narzekam, aczkolwiek nie mam żadnego porównania z innymi.

#30 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 15 maj 2007 - 22:13

horny z tymi rzepami i ich wlasciwosciami to nie az tak.. ja swoje 098 mam juz ze dwa lata i faktycznie jak normalnie zapne buty to rzep prawie nie trzyma. ale wystarczy tym rzepem troche na boki poruszac i wsio jest jak nalezy.. rzep trzma jak nowy ;-) hehe

#31 artkaw

artkaw
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądTarnów

Napisano 14 październik 2007 - 11:00

Witam szanowne grono szosowców. To jest mój pierwszy post więc jak by było coś nie tak to sorry :-D Chcę odświeżyć temat odnośnie butów. A mianowicie obecnie używam Shimano 073 z dwoma rzepami ale zastanawiam się nad zmianą na model 098 bądź 085. I tutaj moje pytanie czy odczuje dużą różnicę pomiędzy tymi starymi butami a wymienionymi . Chcę zaznaczyć że oczywiście jestem amatorem i nie biorę udziału w żadnych zawodach.

#32 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 14 październik 2007 - 11:31

Ja mam 085 i muszę przyznać, że są całkiem w pompkę.:) Sztywne, lekkie i przewiewne - to ich głowne zalety. Niestety, poniżej 15 stopni muszę zakładać 2 albo więcej par skarpetek. Mimo wszystko polecam jak najbardziej!

#33 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 październik 2007 - 12:11

Zamiast zakładać kilka par skarpet to skołuj sobie ochraniacze na buty, najtańsze zaczynają się od 45pln, a lepiej się sprawdzają niż kilka par skarpet które tylko cisną stopę.

#34 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 14 październik 2007 - 12:41

Chyba trza o tym pomyśleć. :)

#35 artkaw

artkaw
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądTarnów

Napisano 14 październik 2007 - 13:15

OK ale czy w amatorskim użytkowaniu odczuje na prawdę różnice (lepsze trzymanie stopy,efektywniejsze pedałowanie itp. itd.) pomiędzy starymi butami sh 073 a nowymi, modelem 098 bądź 085 ???

#36 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 październik 2007 - 15:45

Zamiast zakładać kilka par skarpet to skołuj sobie ochraniacze na buty, najtańsze zaczynają się od 45pln, a lepiej się sprawdzają niż kilka par skarpet które tylko cisną stopę.


nie przesadzajmy. za 20-30 zl mozna dorwac juz jakies "skarpety" na buty, ktore w zupelnosci wystarczaja przy temp w okolicach 10 stopnii.

artkaw: jesli jezdzisz tylko i wylacznie turystycznie to roznicy zbyt wielkiej nie oduczjesz.
twoje buty juz teraz sa dosc przewiewne do tego ich sztywnosc jest na przyzwoitym poziomie.

#37 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 14 październik 2007 - 16:42

Chciałem się wypowiedzieć w sprawie ocieplaczy. Na buty zakładam skarpety (takie na buty) a na to letnie ocieplacze z lycry. Gdy jest jeszcze chłodniej to do buta wkładam wkładkę jak do zwykłych butów (z jednej strony mają folie alu) a na to ocieplacze zimowe. Polecam szpeje Danielo (www.danielo.pl) - przyzwoite ceny i dobra jakość. Strona ta jest lekko "do tyłu" - są nowe wzory. Na ustawkach w Łodzi troche ludzi jeździ w ciuchach z tej firmy (notabene byłego kolarza zawodowego) więc to nie może być badziewne.

#38 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 14 październik 2007 - 17:10

Wczoraj na maratonie wypróbowałem wkładki z izolacją cieplną wyprodukowane w Niemczech dla Deichmann Schuhle. Myślę, że warto było wyłożyć 19zł, bo nogi mi nie zmarzły, ... a trochę się martwiłem.

pozdro horny

#39 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2007 - 18:19

A dla tych z zasobniejszym portfelem
http://www.bike-on.p...ne_wkladki_SIDI
8-) Pozdro!

#40 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 25 październik 2007 - 10:47

A są może produkowane buty szosowe coby bloki były schowane jak w mtb? ew.może da się tak jakoś zmodyfikować standardowe buty szosowe np. sidi?

Podeszwa nylonowa wzmocniona włóknem szklanym daje optymalną kombinację szywności i dopasowania dla zawodników jeżdżących kondycyjnie.

To jak ktoś nie jeździ kondycyjnie to co? Trochę dziwne jest te zdanie.