Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie wybrać buty?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1220 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2007 - 00:23

A ja bym sie obawiał ze znów Rp pawlak da plame i w nast sezonie. W tym roku podobno to brakło rzeczy shimano i były problemy z dostaniem butów i części z obecnego roku.

#62 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2008 - 17:20

Wreszcie mam nowe butki http://www.harfa-har...5?id=1237&pos=6

Wcześniej miałem sh-R074B były w porządku jak na swoją cene, jednak musiałem je zmienić ze względu na rozmiar (przez cały sezon jeździłem w może nie zamałych ale takich na styk).

Następne były DMT GAAS http://www.ampbike.c...osowe07&show=15
Buty okazały się jedną wielką pomyłką, noga czuję się w nich tak jak by ktoś kartonem owinął podeszwe (zero jakiej kolwiek wyściółki) w dodatku język uwiera :shock: .
Może są i lekkie, ale wygody to za grosz i ta cena... :-o Oddałem je do sklepu, całe szczęście sprzedawca nie miał nic przeciwko i zwrócił kase.

Teraz mam adidasy vueltano, dostałem je z 20% zniżką, uważam, że buty są genialne, wygodne lekkie i świetnie się prezentują (no i mają klamrę, co też nie pozostaje bez znaczenia :roll: ).

#63 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 08 styczeń 2008 - 10:42

Witam, śmiga ktoś na szosie w butach mtb? Korci mnie zmienić pedały na Shimano PD-A530 i w nich jeździć do pracy i na treningi. Możliwe, że później sprzedałbym swoje stare buty wraz z pedałami(miche 302).

#64 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 styczeń 2008 - 15:04

http://www.scott.pl/...uct.php?uid=242 ma takie butki scott'a sport/mtb i pedały sh pd-m520, nie jest źle, ale typowo szosowe są na pewno lepsze

#65 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 09 styczeń 2008 - 07:28

ja mam 520 shimano i buty mtb ale to nie są typowe mtb. raczej powiedziałbym że to bardziej off-road. to są buty 661 stinger. bardzo wygodne, sztywne, ale trzeba dobrze wymierzyć bo są dość wąskie. dobrze wykonane - solidnie ale bez fajerwerków. ale czy brać but mtb na szosę? nie bardzo.
moje stopy nie brdzo tolerują pedał mtb. za mały po prostu
http://www.chainreac...px?ModelID=9506

#66 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 09 styczeń 2008 - 20:33

moje stopy nie brdzo tolerują pedał mtb. za mały po prostu

Możesz coś więcej powiedzieć.
Nie przepadam za wąskimi butami, moje szosowe są ze 2 numery za duże a i tak po jakimś czasie jazdy ciasno się nich robi. Dobrze że są na rzepy.
Chociaż mtb zawsze wydawały mi się, że będą wygodniejsze. Gdybym jednak już kupował to raczej poszukam dość sztywnych mtb. Na razie jeszcze nie miałem okazji pojeździć w butach mtb.

#67 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 styczeń 2008 - 21:04

Pedały szosowe mają większe bloki, siła jest przekazywana na większą powierzchnię niż w mtb, dlatego jazda jest bardziej komfortowa, bo nacisk na pedał nie odbywa się na tak małej powierzchni jak w blokach mtb. Lepiej kupuj typowo szosowe, mtb są do mtb.
But nie może być za szeroki, ani za wąski bo najzwyczajniej będą boleć stopy, np. sidi produkuje buty o standardowej szerokości, ale niektóre modele mają także wariant szerszy dla osób z szerszą stopą.

#68 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 09 styczeń 2008 - 21:21

No właśnie mam sidi, nie pamiętam tylko modelu. Jeździć się na nich dobrze jeździ aczkolwiek jak na mój gust są za wąskie. A mtb to chcę aby iść na jakiś kompromis ze sobą. Ale czuję, że póki ich nie sprawdzę to długo będę się zastanawiał. Możliwe że plany ze sprzedaniem butów szosowych po prostu bym odłożył. Zawsze będę je mógł z powrotem nałożyć na PP i inne imprezy. Zobaczymy jak tam noworoczne postanowienia.

A co do komfortu jazdy to ze względu na małą powierzchnię bloku spd jak jest np. po 5h jazdy? W sidi bez problemu wytrzymuję. Czasem mtb mają wersje miękkie i twarde podeszwy?

#69 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 styczeń 2008 - 21:42

Dużo zależy od tego czy posiada się prawidłowa technikę pedałowania, dobrze dobrany rozmiar i model buta, a także prawidłowo ustawione bloki i dobrze spięte rzepy, gdy zaczynałem jeździć to stopy mnie czasami bolały, a teraz nawet jak się skatuje to stopy są okey, ale nie zmienia to faktu że w butach szosowych i pedałach na pewno jest większy komfort.

#70 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 10 styczeń 2008 - 08:40

Tak ze 3h jadę w miarę komfortowo. potem pod blokiem zaczyna się lekki ucisk który stopniowo narasta. Kiedyś spd-r (niewiele różni się od spd) próbowano zastosować w kolarstwie zawodowym - szosowym, ale właśnie ze względu na ból stóp shimano przestało rozwijać ten projekt choć do dzis rzecz jasna mozna kupić tego typu bloki a peadły to już nie wiem. Nie wiem jak to jest z a520 - tam jest taka platforma - podpiera to stopę czy to tylko taki gadżet? Może pedały zamienię po prostu?
Co do butów. oczywiscie podeszwy różnią szię sztywnoscią i twardoscią. Jak kupisz trampkospd to może w tym pochodzisz (o ile blok nie będzie zawadzał o asfalt) ale sportowa jazda będzie trudna w takich butach. A jak kupisz sportowe mtb to podeszwa jest sztywna prawie jak w szosowym ale i tak pewne mikrougięcia pod blokiem występuja i to powoduje ból. w takich butach ciężko się chodzi
Dlaczego zatem używa się tego w mtb? Chyba jasne jest że w czymś takim jak spdl nie podobna jeżdzic po bezdrożach . but spd ma się łatwo wpinać, wypinać i umożliwiac krótkie podbiegi. dlatego spd idealnie właściwie nadaje się do mtb a nie za bardzo na szosę. Przewaga spd? podoba mi się to że jest duży luz stopy ale dla jednych to zaleta a dla profesjonalnych kolarzy wada, więc nie wiem...
I jeszcze jedno. Nie jestem pewien i może ktoś mnie poprawi. Szosowcy przykładają większą moc na pedał. Górale jadą w wyższych kadencjach i bardziej miękkich przełozeniach - tam cały czas się zwalnia i przyspiesza a na szosie wiadomo - utrzymujesz tempo i jedziesz.

#71 dracorp

dracorp
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 10 styczeń 2008 - 09:25

Możliwe, że mój temat odnośnie butów na szosę jest niepotrzebny bo nie mogę się zdecydować. Najlepszym rozwiązaniem byłby definitywny zakup jakiegoś xc(na razie czekam na koniec lutego na unibike). Głównie dlatego tak mieszam bo chcę mieć rower na dojeżdżanie do pracy i ewentualne wycieczki rowerowe a w tych przypadkach szosowy sidi się nie nadaje.
Z mojej strony EOT.

#72 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 styczeń 2008 - 13:32

Czy wie ktoś gdzie w Warszawie znajdę sklep z sidi zeta? Teoretycznie można kupić przez neta sugerując się dł. wkładki, ale wolałbym przymierzyć...
Co innego proponujecie do 429pln :?:

#73 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 styczeń 2008 - 13:39

za tyle siana wolalbym shimanowskie trepy z karbonowa podeszwa.
sidi moze sa wygodne, ale sa za drogie i zbyt miekkie (po pewnym czasie).

#74 g¿eg¿ó³ka

g¿eg¿ó³ka
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skądbham

Napisano 15 styczeń 2008 - 19:22

A mi właśnie przyszła dostawa nowych butków :mrgreen: najpierw przymierzyłem w sklepie, poźniej zakupiłem przez neta. Specialized comp road, jak dla mnie są przyjemne, cena też nie była wygórowana - przy januarowych obniżkach zapłaciłem ok. 310 zeta do tego chciałem czerwone pedały keo sprinty, ale akurat nie było na stanie i mam szare. Buty nie są jakoś specjalnie lekkie, ale wygodne, nie miałem problemów z numeracją(przymierzałem też shr 131,ale nie były zbyt dopasowane do nogi a rozmiar jak dla mnie 46, i były dziwne) a moje mają ładne zestawienie kolorków. Po jednej przejażdżce jeszcze nie mogę zbyt wiele powiedzieć ale się postaram w niedługim czasie o więcej.pozdro

Ps. podeszwa jest częściowo tylko carbonowa

#75 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 22 styczeń 2008 - 16:40

a ktos moze slyszal cos o butach TIME RXP lub ktos moze ma ? szukam jakis informacji od uzytkowników.

#76 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2008 - 16:45

Ja mam Time RXT - starszy brat od RXP - posiada jeden pasek więcej ;-)
Jestem zadowolony z tych butków. Ale to moje pierwsze jakie mam więc nie mogę za bardzo porównywać do innych.
Z zalet moge powiedzieć że są: przewiewne, łatwe do utrzymania w czystości, niezawodne, i narazie się nie popsuły i przejechały około 5000 km. Mogę spokojnie polecić.

#77 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 22 styczeń 2008 - 16:56

a te buciki TIME RXT jakie mają mocowania na bloki ?

#78 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2008 - 17:24

Producent mówi że są unwersalne, czyli żę każdy system będzie pasował. Mocowanie jest w postaci trzech miejsc na śróbki w układzie trójkąta.

#79 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2008 - 22:55

to system looka jak na trzy śróbki w układzie trójkąta

#80 pawella

pawella
  • Użytkownik
  • 39 postów
  • SkądKielce

Napisano 24 styczeń 2008 - 20:44

Witam.

Mam dylemat, co do butów, które wybrać.
Buty DTM RUNNER, czy
SPD-SL SH-R131 Carbon Shimano.
A może warto te SPD-SL SH-R099 Carbon Shimano.
Może ktoś ma wiedzę praktyczną.

Z górki Dzięki.
:-D