Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie wybrać buty?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1220 odpowiedzi w tym temacie

#1181 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 27 wrzesień 2012 - 20:53

Jak się człek uprze, to dlaczego nie. Swego czasu przykleiłem z boku podeszew w takich butach paski mikrogumy i już nie lądowałem na tyłku schodząc z III piętra. pozdr /oczywiście w blokach spd?/

#1182 Gosc_kubabak_*

Gosc_kubabak_*
  • Gość

Napisano 28 wrzesień 2012 - 16:22

Czy moglibyście podesłać jakieś propozycje? Dopiero zaczynam przygodę...

/Za ostentacyjne lenistwo dostajesz punkt, Bury

#1183 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 28 wrzesień 2012 - 16:44

Czy moglibyście podesłać jakieś propozycje? Dopiero zaczynam przygodę...


Napisz ile chcialbys opcjonalnie, wydac na te trzewiki ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#1184 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 wrzesień 2012 - 19:55

Czy moglibyście podesłać jakieś propozycje? Dopiero zaczynam przygodę...


albo zadaj szczegółowe pytanie , albo poczytaj wcześniejsze posty , bo na pytanie bez treści konkretnej dostajesz odpowiedź bez treści konkretnej .

Czego propozycje, randki w ciemno ?? jaką przygode?? w krainie Muminków czy gdzie ??

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#1185 GalGavu

GalGavu
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 październik 2012 - 14:38

Witam,
zakupiłem na allegro pierwszą szosę: http://allegro.pl/sz...2669471773.html

Nie chcę dywagować czy dałem dużo czy mało - mi się podoba, a to chyba najważniejsze przy pierwszej szosie (rozmiar pasuje zgodnie z wyliczeniami) :)
Jest to moja pierwsza szosa i z tego co widzę ma system spd-sl. Nie dość, że to pierwsza szosa to jeszcze pierwszy raz spd będę próbował. Problem w tym, że nie wiem kompletnie jakie buty wybrać. Mieszkam we Wrocławiu więc mimo iż będę jeździł za miasto to muszę ok 7km jechać po mieścia (światła, itd.).

Pytania są w sumie dwa:
* zostawić te pedała co są czy wymienić na nowe spd-sl (te może się już nie nadają?? - mogę dołączyć dokładniejsze zdjęcia) czy też może wymienić na zwykłe spd??
* jakie buty bo tutaj kompletnie też nie wiem :)

Butki chciałbym aby nie wyniosły drożej 350zł. Jeśli będzie trzeba dokupić nowe pedała to 150-200zł byłoby ok. Waga raczej w moim przypadku nie ma znaczenia - jak zrzucę 15kg ze swoich 100kg to wtedy będę rower odchudzał.

/ Nie chce się czytać i pisać w odpowiednim do tego dziale? Temat scalam. Bury

#1186 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 04 październik 2012 - 15:50

Link nie działa - Ta oferta się skończyła, ale zobacz inne popularne przedmioty

zostawić te pedała


Co to jest pedała??

Jeśli chodzi Ci o pedały, to nie wiem jakie masz bo link nie działa - nie pokazuje Twojego zakupu.

mogę dołączyć dokładniejsze zdjęcia


Dołącz bo na razie nic nie ma.

Jeśli będzie trzeba dokupić nowe pedała to 150-200zł


Jeśli chcesz kupić nowe pedały to PD R540 kosztują około 140zł.

Butów zatrzęsienie, jeżdżę w takich. http://www.jakzgubic...086-Biale/21833

Co do jazdy w SPD, jakoś się nauczysz :) .

80 stron o butach http://www.forumszos...opic.php?t=2402

#1187 GalGavu

GalGavu
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 październik 2012 - 15:58

Bardzo ciekawe z linkiem bo chyba tylko Tobie nie działa. Za pomyłkę z pedałami przepraszam ale niestety nie mogę edytować posta :)

#1188 filipk91

filipk91
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 październik 2012 - 16:44

Z tego co widzę na zdjęciu (link działa), to ty już masz spd sl ;)

#1189 GalGavu

GalGavu
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 październik 2012 - 18:01

Niepotrzebnie temat tworzyłem :) No cóż - nowy to nowy.
Ale Wracając do tematu czy jest ktoś w stanie określić jakie progi potrzebuję do tych spd-sl z aukcji (http://allegro.pl/sz...2669471773.html)

Bo buty chyba wezmę SH R086 (aczkolwiek nie mogę znaleźć nigdzie na miejscu ich - we Wrocławiu).

/To że jesteś nowy na forum nie zwalnia Ciebie do znajomości i przestrzegania regulaminu forum. Bury

#1190 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 05 październik 2012 - 09:58

Jeśli chodzi Ci o bloki, to do SPD SL http://www.decathlon...pd-sl-17929775/ z luzem roboczym.

Za butami się rozejrzyj bo jest z czego wybierać. Dobrze dobierz rozmiar.

#1191 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 10 październik 2012 - 19:42

Witam. Kupiłem buty SIDI Genius Pro. Wkładki w nich są jak dla mnie strasznie "twarde", W związku z tym pytanie czy mógłby ktoś polecić jakieś inne w miarę miękkie ?

#1192 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 październik 2012 - 09:18

Zawrom, jak kupiłeś buty z "Pro" w nazwie, to masz twarde ;-)
A tak na poważnie, to chyba nie chcesz, aby część energii wkładana w pedałowanie była pochłaniana przez wkładkę butów? Nie po to producenci robią buty z karbonowymi podeszwami, itd.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#1193 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 11 październik 2012 - 10:04

Zawrom, jak kupiłeś buty z "Pro" w nazwie, to masz twarde ;-)
A tak na poważnie, to chyba nie chcesz, aby część energii wkładana w pedałowanie była pochłaniana przez wkładkę butów? Nie po to producenci robią buty z karbonowymi podeszwami, itd.


Tak tak wiem o tym ale gdy jazda jest powyżej 2-3 godzin to podeszwy bolą i dlatego zadałem pytanie o inne wkładki

#1194 JanLen

JanLen
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWrocław (Smolec)

Napisano 17 październik 2012 - 08:31

cześć cześć

Szukam butów na szosę (pierwszych szosowych, wcześniej tylko mtb) i napaliłem się na Speca Sport Road ale jak je przymierzyłem to się okazało, że 46 za duże a 45 za małe, czyli lipa. Staram się ominąć szimano, żeby wypróbować czegoś nowego ale jak się nie uda to trudno. I tutaj moje pytanie:
1. Jaki rozmiar polecacie w przypadku butów DMT? Mam nogę 29cm, w shimano to jest rozmiar 47 ale na codzień 45 (zwykłe buty). Celować raczej w 45 cz 46? Pytanie kieruję do osób które miały styczność z butami DMT, najlepiej o podobnym rozmiarze.
2. Jeśli nie DMT to co? Shimano r106, shimano r133, jakieś inne propozycje?

Cena to max 370zł (no chyba że za 400 będę miał karbonową podeszwę, super stylówę i ekspres do kawy w bucie :) )

p.s. mile widziane propozycje firm których modele można przymierzyć we Wrocławiu

Z góry dzięki za pomoc.

#1195 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 październik 2012 - 09:04

p.s. mile widziane propozycje firm których modele można przymierzyć we Wrocławiu

Podjedź sobie na Robotniczą do Harfy przymierzyć buty Mavica. Ja mam model Avenir (podstawowy z klamrą) i jestem bardzo zadowolony. Do MTB też kupiłem buty tej firmy. Możesz się nie zmieścić w 400 zł, ale obejrzeć i przymierzyć warto.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#1196 Marcines

Marcines
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPruszków

Napisano 17 październik 2012 - 11:33

JanLen, może to zestawienie Ci pomoże

http://www.bikestacja.pl/rozmiary.php

Możesz sobie porównać dł wkładki ze swoimi starymi laczkami i na tej podstawie będziesz miał dobrą wskazówkę. Ja na takiej zasadzie przeszedłem z Sidi na DMT, oczywiście przymiarka wybranego rozmiaru jest wskazana, żeby się upewnić. Taka uwaga, że chyba (?) włoskie laczki są węższe niż te shimanowskie, coś takiego mi się obiło na uszy ale ja nie miałem do czynienia z butami od shimano więc nie mogę potwierdzić.

#1197 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 18 październik 2012 - 13:00

Zatem zrobię mega reklamę w ten weekend najlepiej kupić jakieś buty ze sklepy AirBike są duże promocje zreszta nie tylko na buty na wszystko .
Pzdr

#1198 JanLen

JanLen
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWrocław (Smolec)

Napisano 18 październik 2012 - 18:14

Byłem w airbike we wtorek ale niestety buty speca ni cholery mi nie przypasowały, 45 za małe, 46 za duże. A szkoda bo wygląd mają zdecydowanie najlepszy. Z innych firm w sklepie na aleii KEN mieli tylko drogie modele albo również brak rozmiaru. Ale dzięki za info.
Wracając do tematu powiedzcie mi, czy z tymi butami jest coś nie tak:

KLIK

Wszędzie indziej kosztują >350zł, nawet ten sam sprzedawca ma drugą aukcję za 399zł, WTF? Bo jak to ten sam but R106 to biorę nawet zaraz, rozmiar mój, w tej cenie nic lepszego nie znajdę.
I jeszcze tylko się upewnię, ostatnie buty shimano kupowałem jakieś 5 lat temu, ówczesny rozmiar 47 będzie taki sam jak dzisiejszy 47? :)
Dzięki za odpowiedzi

#1199 Gosc_paulsen_*

Gosc_paulsen_*
  • Gość

Napisano 26 październik 2012 - 07:51

Wracając do tematu powiedzcie mi, czy z tymi butami jest coś nie tak:

KLIK

Wszędzie indziej kosztują >350zł, nawet ten sam sprzedawca ma drugą aukcję za 399zł, WTF? Bo jak to ten sam but R106 to biorę nawet zaraz, rozmiar mój, w tej cenie nic lepszego nie znajdę.
I jeszcze tylko się upewnię, ostatnie buty shimano kupowałem jakieś 5 lat temu, ówczesny rozmiar 47 będzie taki sam jak dzisiejszy 47? :)
Dzięki za odpowiedzi[/quote]

Czemu nie tak? Sprzedawca po prostu ma niższą marżę. Jak będzie nie tak masz prawo zwrócić i domagać się zwrotu kasy.

#1200 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 26 październik 2012 - 08:17

http://www.bikecente...sowe-biale-r-47 masz za 279