Skocz do zawartości


Zdjęcie

Retro szoska za mało grosza.


38 odpowiedzi w tym temacie

#21 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 grudzień 2012 - 17:50

ojojoj ładna przerzutka przód...... jajajajajjjjjj nie rzucaj sie jak pies na kość, to też muzeum jak widać ... Kristall to szwjcarska firma , dobrze zrobiona i poskładana, poczekaj, popatrz spokojnie sie samo znajdzie coś nowszego.


ale te staruchy teraz kosztują ,,jak pamietam to za 2-3 stówki nikt nie chciał brać kiedyś ....

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#22 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 26 grudzień 2012 - 19:33

Dlatego pytam, prawda?
A jaki sprzet stalowy nie bedzie "muzeum" ? I tak zapewne bedzie z lat 80 ew sam poczatek 90, bo przeciez wtedy juz był wysyp aluminium.

#23 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 grudzień 2012 - 22:24

ale jesteś upierdliwy.... zobacz choćby u tego wystawcy ma rower na osprzęcie na 8 biegów bez klamkomanetek , jeśli ja znalazłem w 3 minuty coś lepszego to ......

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#24 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 27 grudzień 2012 - 00:07

To tak, ten niby Columbus ma z tyłu wolnobieg 5-tkę - ryzyko, że jest jednak rama o rozstawie nawet 120 mm, ale i 126 jest możliwe. Columbus to raczej nie będzie, bo po prostu naklejki nie ma.
Po drugie - założę się, że multum sprzedawanych stalowych szosówek z kasetami >8-biegowymi ma rozgięte ramy, szczególnie te składane na różnych częściach...

Kupiłem ten rower za bodaj 550zł. Więc myślę, że nie ma się co szczypać i wybrać taki, który wygląda na najmniej zniszczony, a na pewno posłuży. Tak jak ktoś napisał, męska decyzja i już ;-)

Ale warto poszukać coś z indeksem na tył. Jazda na płynnej manetce pod tylną przerzutkę to nierzadko tortury, szczególnie dla początkującego... :roll:

Już jakieś wytyczne z tymi Peugeot podawałem. Kupić coś z początku lat 90 na osprzęcie nowszej generacji np. Shimano RX100 i wzwyż - 105 SC czy Ultegra 600. Ewentualnie Exage. A Dura Ace w dobrym stanie do tych 700 zł wyrwać byłoby cudnie.
Pisane też było...

Fragment mojego postu z podobnego tematu:

Czesto i gęsto polecam rowery z początku lat 90 (poglądowo tylko wklejam zakończone, by wiadomo było o co mi chodzi):
(...) tu były już teraz nieaktywne linki z Allegro
Własnie Peugeot'y z tych lat to bardzo wdzięczne rowery. Ale równie dobrze możesz śmiało kupowac jakas Gazelkę, Herculesa, czy Raleigha, Kettlera bądż Panasonica itd. Marek jest multum. Ważne, by materiał ramy nie był jakiś Carbolite , Hi-Ten (one są też do jeżdzenia, ale warto moim zdaniem mieć już o półkę czy dwie wyżej ramę), osprzęt był dosć współczesny (jak pisałem - początek lat 90) - shimano RX100, 105SC, 600 itp. No i automatycznie często skoro taki osprzęt jest na pookładzie to prawie nigdy nie masz obręczy stalowych, braku indeksu (czyli klikania) na tylną przerzutkę.
Codo ciuchów to lumpeks sie kłania. Za 25 zł skompletujesz coś fajnego. Sam już w kolarskich ubraniach nie szperam, bo tego już na moje potrzeby za wiele bym miał.


Osprzęt Campagnolo z indeksem teoretycznie też może być, ale dostępność części znacznie gorsza... Zresztą znacznie rzadziej się je spotyka.
No i na razie tyle temacie. A te lepsze retro szosówki są jakościowo często okej, ale mają czasem niedogodności - często szytkowe koła (szkoda kasy na takie ogumienie...), wspomniany brak indeksu (nie dotyczy szos na 600 EX, AX czy Dura Ace EX, AX, Adamas'a chyba też), brak klamek Aero (ale tanio je można kupić). Niby wiele z tych rzeczy można zrobić, ale początkujący nie będzie np. wiedział jak dobrze przepleść obręcze na oponowe. A koszta też wzrastają takiej szosówki zmodyfikowanej w pewnym stopniu pod dzisiejsze standardy.

...

A co do roweru na treningi to tak - nie trzeba mieć wypasu z 10 biegami z tyłu, superlekką ramką i najnowszą Ultegrą. Starczy zwykły, stalowy z 7mką na tyle i bez jakichś super osprzętów. Zresztą zobacz - taki Trek na Sorze z kasetą 8mką czy 9tką to nic wybitnego - jedyna przewaga (i to nie jakaś gigantyczna) nad klasykiem z lat 90 to klamkomanetki, aluminiowa rama i 1 lub 2 zębatki z tyłu więcej, a koła Bontrager nawet są nieco cięższe od niskoprofilówek Araya, Mavic czy Rigida itp.
A o manetkach pisałem - z ramy można je przenieść na kierownicę przy odrobinie umiejętność majsterkowicza. I ergonomicznie jest o 100% lepiej i niewiele gorzej od STI.

#25 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 27 grudzień 2012 - 00:53

SPIKE - chyba nie chodzi CI o to? - http://allegro.pl/ro...2885294461.html

h/k - wielkie dzięki za wyczerpującą opowiedź, więc postaram się poczukać jednak czegoś lepszego, bardziej opłacalnego. Szkoda, że dałem tak ciała z tamtą szoską, niby tylko reynolds 501, niby tylko 300EX, ale za tą kasę to pluję sobię w brode... Tym bardziej, że wszystko takie przerośnięte...
Będę pisał jak znajdę coś w miare ciekawszego.

#26 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 27 grudzień 2012 - 08:44

A może taki?
http://tablica.pl/of...72e4e3200;r:;s:
Tylko zdecydowanie pytać o szczegóły, to jest chyba osprzęt Shimano 1050, ale nie jestem pewny czy na 100%, no i o typ ogumienia. Oraz negocjować i to dużo.

#27 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 27 grudzień 2012 - 11:31

SPIKE - chyba nie chodzi CI o to? - http://allegro.pl/ro...2885294461.html


Koledzy ten Lemond nada się pod ostre koło ?

Dołączona grafika

#28 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 grudzień 2012 - 13:34

...z poziomymi hakami. Z pionowymi jest za dużo zabawy z dobieraniem łańcucha i koronek, a przejściówki wyglądają brzydko i jakoś nie wzbudzają mojego zaufania.

#29 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 27 grudzień 2012 - 14:34

Łańcuch i tak w moment się rozciągnie przynajmniej do poziomu irytującego. Skośne jak najbardziej. Poziome nie wiem czemu, ale napina się lepiej, łatwiej...

#30 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 29 grudzień 2012 - 13:24

Ale warto poszukać coś z indeksem na tył. Jazda na płynnej manetce pod tylną przerzutkę to nierzadko tortury, szczególnie dla początkującego... :roll:


Że tak sobie pozwolę jeszcze do tematu powrócić.
Z tą indeksowaną przerzutką na tył, to o co właściwie i tak praktycznie chodzi?

#31 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 29 grudzień 2012 - 13:48

Dokładnie chodzi o indeksowaną manetke , a nie przerzutkę .Przy zmianie biegów wskakuje na odpowiednie miejsce / taki klik/ jest wtedy prostsza zmiana biegu. Płynna manetka tego nie ma , ustawiasz ją "na ucho" , dlatego też potocznie ją się tak nazywa

#32 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 grudzień 2012 - 16:01

aha, przypomnialo mi sie że szukasz pod ostre koło, moja rada, nie rób ostrego , zrób na wolnobieg i hamulce - to bezpieczniejsze w ruchu ulicznym
w jednym i drugim przypadku rama musi mieć haki poziome aby naciągnąć łańcuch.
Owszem można zastosować rame z hakami pionowymi i dokupić do tego naciąg łańcucha , ale ..... to tak nie wygląda profesjonalnie.

Lepeij by chyba bylo własnie zakupić takiego Lemonda bo już całkiem sensowny jest , rama pod 130 z tyłu po pieście , z przerzutkami to i pod górke i po płaskim pojedzie elegancko.

a propo, jak chcesz tyle smigać codziennie to jednobiegowiec będzie dobry ??

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#33 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 29 grudzień 2012 - 19:26

Dokładnie chodzi o indeksowaną manetke , a nie przerzutkę .Przy zmianie biegów wskakuje na odpowiednie miejsce / taki klik/ jest wtedy prostsza zmiana biegu. Płynna manetka tego nie ma , ustawiasz ją "na ucho" , dlatego też potocznie ją się tak nazywa


To coś takiego to akurat w mojej taniej szosie jest. Przednia przerzutka nie ma indeksowania, jest płynna. Za to tylna przerzutka i mówię tu o manetce, posiada owo klikanie. Co kliknięcie to inny talerz z tyłu. Więc chyba dobrze? :D

#34 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 30 grudzień 2012 - 00:00

Gorthin:
https://www.google.p...lient=firefox-a
Wstyd! Na Google masz podane jak na talerzu.
A dokładnie to:
http://pl.wikipedia....anetka_rowerowa
Sorry za mocne słowa, ale czasem trzeba zlinczować - za lenistwo to szczególnie...

#35 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 30 grudzień 2012 - 11:07

SPIKE - zartujesz sobie? oste niebezpieczne w ruchu ulicznym? No moze jak ktos nie potrafi jezdzic. Najezdzilem prawie 10tys, nie mialem zadnego wypadku, jedynie kilka szlifow, ale na szosie/ singlu zamiast szlofow bylby lot przez maske czy bagaznik.
Nie, nie mialem hamulcow, teraz przod chcialem zostawic. Jesli chodzi o hamowanie to czas jest zblizony do hamulcow klasy 105 z konca lat 80-tych. Czyli wystarczajaca... Zauwaz tez, ze wiekszosc na szosach po miescie nie jezdzi nna klamkach, a w gornym waskim chwycie. Mowie wiekszosc, nie Wy :D
Ostre jest bardzo bezpieczne pod warunkiem, ze potrafisz na nim jezdzic.


BTW. pisalem, ze chce szose, nie ostre...

A lemona odrzucilem, bo wyglada jakby podsiodlowka miala zaraz wyjsc za tylne koło. Raczej geo z kosmodu co na oko juz widac.

#36 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 30 grudzień 2012 - 13:02

Troche się młyn zrobił, ostre to ja chcę ale że zielony jestem w temacie to wkleiłem tego Lemonda bo mi się spodobał.
Szosę mam normalną z przerzutkami :mrgreen: a ostre zawsze mnie kręciło i kiedyś muszę sobie złożyć.

#37 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudzień 2012 - 14:18

Młyn się robi w którymś z rzędu temacie... Po to jakiś czas temu dzielone było forum na drobne, szczególnie działy "Jaki rower do..." żeby każdy kto ma chęć zakupu roweru mógł założyć oddzielny temat. Wcześniej były jęki, że jeden temat wspólny i potem nie wiadomo o co chodzi i kto komu co doradza. Teraz za to jest odwrotnie, kolejna osoba wbija się z zapytaniem w czyimś temacie. wojtekmtb załóż osobny temat, żeby nie było zamieszania.


#38 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 grudzień 2012 - 15:10

hahha masakra Panowie nic nie rozumiem co kto chce , ostre, tępe, krzywe koło ..........

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#39 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 30 grudzień 2012 - 16:30

Spoko, ja też już się pogubiłem :D



Dodaj odpowiedź