Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczniki SIGMA


360 odpowiedzi w tym temacie

#301 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 24 marzec 2017 - 21:42

Posiadam czujniki HR, prędkość i kadencję Bontragera z ANT+ i BT

Czytałem kupiłeś 11 tkę i jak jest z tym połączeniem z czujnikiem Bontragera . Tylko ant czy może przez Bluetooth też idzie połączyć ?



#302 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 24 marzec 2017 - 22:11

Blutek tam służy tylko do komunikacji z telefonem. Z czujnikami tylko ANT+.

#303 tomek_stw

tomek_stw
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 03 kwiecień 2017 - 20:15

Witam serdecznie. Czy ktoś wie gdzie mogę kupić sam licznik Sigma 16.12 sts cad? Nie potrzebuję czujników ani uchwytu na kierownicę, wszystko mam, skradziono mi tylko licznik. Pytałem sprzedawców na allegro ale wszyscy chcą sprzedać całe zestawy. Dzięki za pomoc.



#304 autsajder_23

autsajder_23
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 14:55

witam

mam pytanie odnośnie kadencji do licznika 16.12 sts, chce kupić kadencje i są takie opcje:

1. czujnik kadencji z magnesem 00442

2. czujnik kadencji z magnesem 00206

 

który wybrać?

 

pozdrawiam

marcin.w



#305 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 11 kwiecień 2017 - 16:21

Kilka słów podsumowania Sigmy Rox 11 po Mnichu : ekran, nawet jak poświeci słońce to w okularach PS widać wszystko ok, 6 danych na ekranie może trochę dezorientować ale lepiej mieć przed oczami wszystko co potrzeba niż odrywać rękę od kiery w peletonie aby przełączyć na drugą planszę.
GPS bardzo dokładny, trasę rysuje dobrze, tak samo z jazdą po śladzie. Tworzenie tras w programie na kompie ma jedną wadę, program korzysta chyba z map samochodowych i jak nakreslisz trasę gdzieś gdzie jest ulica jednokierunkowa to nie przepuści. Na rysuje objazd. Wiadomo dotyczy to tylko miasta. Ileż przecież jeździmy po mieście...
Kilka słów o segmentach Stravy. Znajduje i informuje poprawnie ale jak wewnątrz dłuższego segmentu jest jakiś krótszy to go nie pokaże, wiadomo, dłuższy zaczął się wcześniej i jak go nie skończysz to się ciągnie. Wadą jest to, że jak segmenty są bardzo blisko siebie (u mnie ok 20 m odległości) to Sigma ma z tym problem. Nie złapie. Ja musiałem się cofnąć o ok 20-30 metrów i wtedy załapał.

#306 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 16 kwiecień 2017 - 20:18

Mam pytanie odnośnie Rox 7 i 11. Czy jest możliwość na obu ustawienia tak, aby podczas jazdy pokazywał telefony, SMS i maile? Ktoś to ma ustawione? Jak działa? Pojawia się za każdym razem i znika samo po chwili. Czy musimy coś kliknąć na ekranie?

Druga sprawa. Wczytywanie tras i podążanie za nimi. Czy można przygotować trasę np. na gpsies ze strzałkami, wczytać do licznika i potem nią podążać? Te strzałki gdzie licznik pokazuje? Ma jakieś specjalne pole do tego? Czy na całym ekranie?

Z góry dzięki za info.


Wysłane z iPhone'a

#307 autsajder_23

autsajder_23
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 17:22

jakby ktoś potrzebował to do licznika 16.12 sts pasuje kadencja 00442



#308 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 17:59

Moja prawie nowa Sigma 14.16 (niewiele ponad 1500 km) okazała się nieszczelna i po jeżdzie w deszczu ekran wilgotnieje od wewnątrz przez  co znacznie pogarsza się czytelność. Liczników tego producenta miałem wiele, ale coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy.

Wymienili mi w sklepie na nowy i mam nadzieję, że nie jest to wada tego modelu.



#309 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 01 maj 2017 - 18:20

Wymieniony egzemplarz nie "czyta" prędkości hehe.



#310 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 maj 2017 - 18:42

Wymienili mi w sklepie na nowy i mam nadzieję, że nie jest to wada tego modelu.

Z perspektywy kilkudziesięciu sprzedanych egzemplarzy: raczej nie jest. A przynajmniej ja nie miałem takich reklamacji, więc to raczej jednostkowy przypadek.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#311 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 01 maj 2017 - 18:53

Mam nadzieję.

W sklepie nie było już tego modelu i muszę poczekać na nowy (trzeci) egzemplarz.

W myśl przysłowia "Do trzech razy sztuka", jeśli i ten nie będzie wadliwy, będę oczekiwać zwrot pieniędzy.



#312 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 07 maj 2017 - 17:14

Pytanie do właścicieli Sigma Rox 11 czy jest możliwość w czasie jazdy na przestawienie utworzonych profili bez utraty danych i statystyk kontynuacja zapisu coś na zasadzie Ulubione A i Ulubione B w Rox 10 ?



#313 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 maj 2017 - 11:06

Padł mi totalnie Atech438.. Czas więc rozejrzeć się za czymś nowym z podobnymi funkcjami, może nawet ciut wzbogacony. I tu pytanie, bo w necie na razie cisza na ten temat: Czy ktoś, coś, jakieś doświadczenie, opinie, testy Sigmy BC 23.16 ?



#314 Theo

Theo
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:13

Cześć. Chciałbym kupić licznik z pulsometrem i kadencją i zastanawiam się nad Sigmą Rox 6.0. Chciałbym wydać tak do 400-500zl max i zastanawiam się czy jest coś lepszego na rynku w tym przedziale cenowym, niekoniecznie od Sigmy? I czy samą szóstkę polecacie czy lepiej rozejrzeć się za innymi modelami? Jeżdżę i tak z telefonem i Stravą, więc GPS nie jest mi za bardzo potrzebny (jakby był to spoko, ale nie za 2 razy więcej :)), głównie zależy mi właśnie na pomiaracb pulsu i kadencji w czasie rzeczywistym.
  • Theo lubi to

#315 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 czerwiec 2017 - 12:16

Poszukaj Garmina Edge 500. W dobrym stanie za ok. 500 zł prędzej czy później trafisz na Alle, olx itp. ;)



#316 kujawiak

kujawiak
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądKruszwica/Bolesławiec

Napisano 13 sierpień 2017 - 08:56

Witam. Panowie szybka sprawa odkopałem po przeprowadzce szose 2 lata leżała wraz z zamocowanym licznikiem(sigma)

Wczoraj składam szose w całość i dupa zbita licznik nie kręci. Koło było myte razem z magnesem. co może być nie tak?

 Bo to tylko dwa kabelki filozofii żadnej nie ma to nie prom kosmiczny.



#317 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 sierpień 2017 - 09:49

Baterię wymieniłeś?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#318 kujawiak

kujawiak
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądKruszwica/Bolesławiec

Napisano 13 sierpień 2017 - 10:50

Bateria raczej trzyma ponieważ wszystko wskazuje elegancko. Rozmiar koła wpisywałem, wchodziłem w ustawienia itp. Wszystko działało tylko tej cholernej prędkości nie pokazuje. Tak samo jak nie możliwe jest to , że podczas mycia w dupę dostał magnes. Przecież to tylko magnes. kurczę zagadka jak byk. a miałem dziś się wybrać na przejażdżkę a tu licznik mnie zastopował.


  • Grubas lubi to

#319 kujawiak

kujawiak
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądKruszwica/Bolesławiec

Napisano 13 sierpień 2017 - 11:07

Znalazłem drugi licznik(Sigma) oba gniazda pasują i kurczę też nie kręci ehhhhhhh. Poważnie może to być bateria?

 



#320 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 sierpień 2017 - 15:51

Czujnik? Jeśli to czujnik kontaktronowy to może być przyczyną problemu.

Wysłane z mojego SM-T285 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź