Skocz do zawartości

Zdjęcie

Liczniki SIGMA

349 odpowiedzi w tym temacie

#341 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5133 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:08

Przed ewentualną zamianą radzę poczytać : na blogu DCRainmakera jest opis ROX 12.

Rzut okiem i...

DSC_6176.jpg

wygląda trochę jak... stary smartfon, ale to właśnie ROX 12. Z Androidem. Nie, bez SIM. Łączność? WiFi i USB. Bez możliwości komunikacji ze smarfonem (zero komunikatów typu połączenia/sms/itd). Nawigacja wydaje się silnym atutem (zwłaszcza dla wymagających oprócz ekranu mapy kilku pól danych - beskid, kupuj!), z testów zapowiada się nieźle, chociaż z zakupem sugerowałbym jednak trochę się wstrzymać, do czasu pierwszych poprawek oprogramowania ;)

Jak ktoś zdecydowany, to niech powoli odkłada 400 Euro (ciekawe ile w PL?)

Szczegóły do poczytania w źródle 

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

#342 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 616 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:42

No nieźle. Zebrał dość entuzjastyczną recenzję od Dcrainmakera. Dobrze wygląda pod względem funkcji i możliwośći. Podoba mi się, że można nim sterować w prawie pełnym zakresie zarówno przyciskami jak i touch screenem. Nawigacja też bardzo dobrze wygląda. Cena moim zdaniem minimalnie za wysoka żeby wstrząsnąć rynkiem liczników na półce średnio-wysokiej (Edge 820, Cyclo 605).

#343 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5133 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 10:44

Co do ceny to raczej można było się tego spodziewać. Ale 12 posiada parę unikalnych cech, które mogą być bardzo atrakcyjne zwłaszcza jako zaawansowane urządzenie nawigacyjne dla wymagających turystów. Chociaż ekran mógłby być trochę większy (albo obudowa mniejsza)... Zresztą wygląd może mieć swoje zalety - pierwszy lepszy złodziej nie połasi się na coś, co wygląda jak smartfon z początku bieżącego stulecia...

map-animate.gif

Za to co powyżej co niektórzy daliby się pokroić. Ile razy co niektórzy marudzili, że w garminach są tylko 2 pola danych na ekranie z mapą. A tu proszę... Podobnie profile sportowe - tu przytyk do Wahoo. 

Podejrzewam, że ktoś wkrótce zmieni sprzęt ;). Nie, nie ja ;)  - zresztą ja nigdy nie kupuję niczego, co może mieć choroby wieku dziecięcego ;)

Dobrze, że Sigma wreszcie zdecydowała się na poważniejszą ®ewolucję i wprowadzenie do oferty modelu, który może być dobrą konkurencją dla Garmina. Czym większa konkurencja, tym lepiej dla użytkowników. Może kiedyś będzie się przebierać w komputerkach treningowych i nie będą kosztować 4 - 5 setek euro...

• Arked lubi to

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

#344 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 616 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 13:30

Przyznam szczerze, podoba mi się ten licznik. Mam nadzieję, że znajdzie swoją niszę na rynku. To rzeczywiście może być najlepsza nawigacja rowerowa w pełnym tego słowa znaczeniu.

#345 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 550 postów
  • SkądStargard/Bergen

Napisano 05 czerwiec 2018 - 16:58

Mi też się podoba. Przeżyłbym brak możliwości parowania z telefonem. Nie mogę jednak jakoś przeboleć rozmiaru ekranu względem obudowy.

#346 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 1520 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2018 - 19:30

Nawigacja wydaje się silnym atutem (zwłaszcza dla wymagających oprócz ekranu mapy kilku pól danych - beskid, kupuj!), 

Po co?

"A teraz uwaga, tylko nie rżyjcie - ostatnio zrobiłem sobie ocieplacz na penisa, bo u mnie to jest najbardziej newralgiczny punkt. Ciśnienie chłodnego powietrza wali w krocze i siusiak marznie jak cholera, a wiadomo trzeba dbać o niego"- oryginalny cytat z FR.org :)

#347 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5133 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 21:20

Przecież zawsze chciałeś większej ilości pól z danymi na ekranie mapy? Sigma posłuchała tych próśb ;)

#348 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 1520 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2018 - 22:23

Możesz zacytować, gdzie o tym wspominałem?

"A teraz uwaga, tylko nie rżyjcie - ostatnio zrobiłem sobie ocieplacz na penisa, bo u mnie to jest najbardziej newralgiczny punkt. Ciśnienie chłodnego powietrza wali w krocze i siusiak marznie jak cholera, a wiadomo trzeba dbać o niego"- oryginalny cytat z FR.org :)

#349 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 336 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 08:37

W niemiecki bikemagazin jest ciekawa, choć krótka recenzja ROX12
https://www.bike-mag...ort/a39095.html

#350 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5133 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 czerwiec 2018 - 08:54

Możesz zacytować, gdzie o tym wspominałem?

Przepraszam, pomyliłem się. Faktycznie chodziło o big75  :oops

Dodaj odpowiedź