Skocz do zawartości

Antybiotyk a treningi

28 odpowiedzi w tym temacie

#21 mess

mess

tłuścioszek

• Użytkownik
  • 2400 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 luty 2019 - 12:12

już mi psycha siada, 31.01 robiłem test ftp, tydzień regeneracyjny, a od 1.02 angina mnie zabiła. Dopiero od wtorku natomiast jestem na antybiotyku, kuracje mam do wtorku najbliższego. Czuję się świetnie(już po dwóch dniach antybiotyku jak nowy się czułem), za oknem 11C... mam ochotę wyjść na rower. Nie chce wsiadać na rower póki antybiotyku nie skończę, a dziś jeszcze patrzyłem migdałki to już PRAWIE NIE MA ROPY :P Cały styczeń pójdzie w cholerę a test ftp można do kosza wyrzucić. 2019 to będzie rok turystyki :D

pytam się więc, czy mogę wyjść na rower na antybiotyku? przeszukałem cały internet, żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, która mnie usatysfakcjonuje i dupa :(

- STRAVA - // chcesz trenować efektywnie? odezwij się

#22 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 591 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 luty 2019 - 14:38

@mess - ja bym siedział i czekał, ewentualnie jak bardzo Cię nosi to jakieś 45min rege na trenażerze. Dobrego treningu i tak nie zrobisz, a ryzyko dalszych opóźnień spore.

Ja jestem poskładany od wtorku włącznie, jako ostatni z rodziny. Na szczęście obyło się bez antybiotyku, ale przez 3 dni było naprawdę ciężko (tętno spoczynkowe +25). Dziś w ramach aktywności poszedłem wyrzucić śmiecie - i to skutecznie mnie wyleczyło z chęci wsiadania na cokolwiek z siodełkiem.

Z pozytywów, nadrabiam zaległości filmowe ze stajni Marvel-a :)

#23 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 882 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 10 luty 2019 - 14:47

Jak dobrze nie wyleczysz anginy to będzie Ci wracać. Czujesz się super bo choroba osłabia Cię mniej niż treningi więc jeśli odpoczywasz od jazdy czujesz się wypoczęty. Normalne. Jeśli bierzesz antybiotyk to daj sobie spokój. Posprzedawaj coś co Ci nie potrzebne. Poczytaj. Nie płacą Ci za jeżdżenie więc szanuj zdrowie. Forma Ci spadnie to naturalne ale głowa będzie świeża. Po antybiotyku stopniowo na zewnątrz. Najpierw długi spacer. Na następny dzień rower. Nie martw się. Jak wrócisz to forma przyjść musi ;-)

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

#24 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1034 postów
  • SkądSolec Kujawski

Napisano 01 maj 2019 - 12:09

Pierwszy raz dostałem antybiotyk. Brałem 7 dni. Czy to możliwie że organizm jest osłabiony? W poniedziałek brałem ostatnią dawke, dzis poszedlem się przejechać i czułem brak mocy, jakbym nie mial siły ☹

#25 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 01 maj 2019 - 13:12

Ja miałem dwa miesiące temu potężne przeziębienie.

Wg. pseudospecjalisty miałem ostre zapalenie wirusowe gardła i zatok, na pytanie skąd ta pewność, ze to wirus powiedział, że 90% ludzi dorosłych ma wirusowe choroby i że przebieg jej wskazuje na wirusa - rzekomo bakteriowe są łagodniejsze. Przepisanego antybiotyku nie wykupiłem i żyję. Kuracja domowymi sposobami trwała ok 8-10 dni bez trucia się antybiotykami i innymi gównami. Nie wziąłem ani jednej tabletki niczego.

Ludzie kochani nie bierzcie antybiotyku na katar bo to nie działa. Antybiotyk jest dobry na zapalenie dziąsła np. - tam gdzie bakterie uprzykrzają nam życie.

#26 mess

mess

tłuścioszek

• Użytkownik
  • 2400 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 maj 2019 - 14:49

pangumas, z mojego doświadczenia wynika, ze sam antybiotyk na osłabienie nie wpływa tak jak rodzaj choroby.

- STRAVA - // chcesz trenować efektywnie? odezwij się

#27 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 1447 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 maj 2019 - 15:13

Ja miałem dwa miesiące temu potężne przeziębienie.

Wg. pseudospecjalisty miałem ostre zapalenie wirusowe gardła i zatok, na pytanie skąd ta pewność, ze to wirus powiedział, że 90% ludzi dorosłych ma wirusowe choroby i że przebieg jej wskazuje na wirusa - rzekomo bakteriowe są łagodniejsze. Przepisanego antybiotyku nie wykupiłem i żyję. Kuracja domowymi sposobami trwała ok 8-10 dni bez trucia się antybiotykami i innymi gównami. Nie wziąłem ani jednej tabletki niczego.

Ludzie kochani nie bierzcie antybiotyku na katar bo to nie działa. Antybiotyk jest dobry na zapalenie dziąsła np. - tam gdzie bakterie uprzykrzają nam życie.

Co to za lekarz, że zapisuje antybiotyk na wirusy? Mi lekarz mówił, że antybiotyki nie działają na wirusy, a takie mocne przeziębienia o podłożu wirusowym leczy się tylko objawowo.

#28 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1034 postów
  • SkądSolec Kujawski

Napisano 01 maj 2019 - 16:07

mess ja tam nie wiem jak z antybiotykami jest. Żona brała, to mówiła że po niektórych była bez sił. Do niedzieli czułem się dobrze, a od poniedziałku osłabienie. Dziś jest lepiej, ale moc słaba. Przez kilka dni miałem węzły powiększone, spuchnięty polik a następnie migdały i ropa.

#29 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 01 maj 2019 - 16:48

Lekarze często przepisują osłonowo antybiotyki, jeśli wirusówka trwa dłużej. Wtedy jesteśmy narażeni bardziej na bateryjne infekcje i przy przedłuż[email protected] się chorobie na tle wirusowym czasem antybiotyki są przepisywane. Różni lekarze i różne praktyki. U internisty i pediatry takie praktyki się często spotyka.

Dodaj odpowiedź