Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hamulce szosowe - hand made


53 odpowiedzi w tym temacie

#41 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 17 grudzień 2008 - 22:43

Zalezy od stopu, niektore sie az tak nie utleniaja gwaltownie :) Bardziej o wode sie bym bal niz o tlen; szybciej magnez przeraaguje z woda niz tlenem samym. Co do zabezpieczania, czy czasem zrobienie warstwy ochronnej z zywicy epoksydowej nie rozwiazaloby problemu? Wstawic inserty z kwasiaka przy osiach... i gancys :-D szkoda ze ten koles z ibeja nie wysyla nigdzie poza USA i Kanade.... :roll:

#42 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 16 sierpień 2009 - 21:01

Nie chce zakladac nowego tematu wiec dopisze tutaj. Czy Ktos uzywa lub mial stycznosc z tymi hamulcami ? Opis tej aukcji mozna traktowac z przymruzeniem oka:"Transmission medium: Non toxic and skin friendly MAGURA Royal Blood mineral oil" :-) Zdjecie jest poprawne :-)

#43 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 sierpień 2009 - 21:15

SN, dobrze hamują, sa bardzo lekkie i tanie. Kr1zje je ma i wspominał, ż etylny trzeszczy (wada konstrukcyjna).
http://fairwheelbike...hp?f=104&t=6455

#44 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2009 - 21:22

Mam te hamulce, w porównaniu z centaurem skeleton siła hamowania jest mniejsza, zwłaszcza z przodu. Są to hamulce do jazdy na płaski teren, bardzo dobra modulacja, dźwignie się wyginają, ale nie ma co oczekiwać cudów, ponieważ ważą ~ połowę masy recorda. Ja żałuje, że nie kupiłem zero gravity, np. ten model:
http://cgi.ebay.pl/Z...p3286.m63.l1177
http://cgi.ebay.pl/Z...p3286.m63.l1177

#45 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 16 sierpień 2009 - 21:23

Dzieki Karbon!

Do poprzedniego pytania dorzuce jeszcze ten zestaw ?

Dzieki Kr1zje!
Pisalismy w tym samym czasie

Gdyby Ktos chcial sobie poczytac troche wiecej w tym temacie...

#46 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2009 - 21:35

Bez zastanowienia bierz te zero gravity, bez problemu znajdziesz klocki na zmianę, natomiast w przypadku kcnc nie ma chyba w sprzedaży samych okładzin tylko od razu szufladka z klockiem, wiem że bikestacja miała same okładziny ale do obręczy karbonowych, do alu też może mogą załatwić, w końcu są przedstawicielem kcnc.
Budowa tylnego hamulca jest niedopracowana, trzeba go co jakiś czas smarować i czyścić. Poprawka, smarowanie już nie pomaga, tylny hamulec dalej skrzypi.

#47 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 16 sierpień 2009 - 21:55

Jeszcze raz dziekuje :-)

Przymierzam sie do zmiany Campagnolo (tyle problemow nie mialem z grupa TY co z Centaurem) na Sram i Zero Gravity ladnie tam sie wpasuja jako dodatek :-)

#48 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2009 - 22:13

Jeśli kupujesz całą grupę osprzętu i jest to sram red to może warto zostawić hamulce red'a? W porównaniu z recordem i da, wypadają o wiele lepiej wg opinii na forach.

#49 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 16 sierpień 2009 - 22:16

a klamkomanetki campy nie będą miały nic przeciwko szczękom SRAM??

#50 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 sierpień 2009 - 22:21

SN, nie bierz Zero Gravity! To słabe hamulce o sile nie odbiegajacej od innych jednoosiowców. Niektórzy piali z zachwytu o nich dopóki nie wyszły do sprzedaży Negativ Gravity - cięższe, ale znacznie silniejsze. 0G to...kiepskie spowalniacze, a NG są znacznie lepsze.
Już lepiej bierz KCNC bo tańsze i działające podobnie do 0G.
Ja kupię EE, które są testowane pod linkiem, który podałem. To obecnie najlepsze hamulce na rynku...podobno. Ale do kół na nie tanich obręczach chcę mieć najlepsze hamulce i do nich klocki Swiss Stop Flash.

#51 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2009 - 22:31

zg są w mniej więcej tej samej cenie co kcnc, a te skrzypienie potrafi naprawdę denerwować.

#52 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 16 sierpień 2009 - 22:58

a klamkomanetki campy nie będą miały nic przeciwko szczękom SRAM??

Oczywiscie, ze beda mialy i to bardzo wiele! :-) W moim rowerze juz nie bedzie klamkomanetek Campagnolo, poniewaz profanacja (teraz nie wiem czy Campagnolo czy Sram'a) byloby mieszanie tych dwoch producentow. :-)

Karbon,
Mam na mysli Negative Gravity...juz mi przeszlo z KCNC.

#53 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 27 październik 2010 - 15:43

'' Hamulce (Smolik) 96g
Dzisiejsze dual-pivot hamulce przy stosunku dźwigni 1,3 do 1,5 wagi wynosiła około 160 gramów więc coś łatwiej znaleźć. Przepisy, wymień glinu magnezu, które zapewniają krytycznym obszarze z dużymi wymiarami i dostać małe środków hamowania największej proporcji. W rezultacie powstał rozszerzonej formie "X-hamulec z wewnętrznych źródeł, które w ten sposób jest automatycznie w obszarze największego momentu zginającego średnio duże. Widelec i tylne były Bremsmaß 38 mm "obniżone". Tak więc 47 i 49 gramów hamulce mogą pochodzić z przeciętnym dobry efekt hamowania.
'' No i rzeżbi ktoś ? Dołączona grafika

#54 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 27 październik 2010 - 17:54

Panowie z tym odlewaniem nie szalejmy .Na szczeście komponenty w naszych rowerkach to mamy z alu KUTEGO a nie odlewanego . I to jest zasadnicza różnica
gdzieś strony mi sie pomylily w temacie i post wyrwany z kontekstu sorki



Dodaj odpowiedź