Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki rowerowe - zimowe


94 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 08:51

Dziękuję. A jeszcze jakaś bardziej budżetowa alternatywa?

#22 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 08:58

Ostatnio nazamawiałem tego trochę. Castelli Sorpasso 2 Wind Bib Tights  fajne, dobra wkładka, ale rozmiarówka jakaś dzika.  XXL piją mnie w łydce (a mam marną) i kolanie do tego mają za krótkie szelki.  (186 cm wzrostu). Na pozostałych obszarach krój spodni i dopasowanie jest ok. Czekam teraz na XXXL.

 

Endura Pro SL Biblongs 2018 bardzo fajne, wygodne z zamkiem z przodu i fajna wkładką. Nic się nie marszczy. Dużo cieplejsze niż Castelli z mega wygodnymi szelkami. Nie wiem czy na plus 10 nie będą za ciepłe. 

 

Sportful Total Comfort. Fajne dopasowanie, fajna wkładka ale nie są to spodnie ciepłe i nie mają membrany. Dla mnie szelki takie sobie. Choć jak bym nie miał porównania to bym się nie czepiał.

 

GORE® Wear C5 Thermo Bib Tights Plus - najmniej dopasowane, wygodne z membraną z przodu. Wkładka nie wygląda na super skomplikowaną, ale pozory mylą. 

 

Generalnie to wszystkie mogę polecić. Różnią się niuansami. Gdyby endura nie była taka ciepła to by był mój faworyt.  

 

Ps. mam po 2 rozmiary z Bikeinn jak ktoś potrzebuje mogę nie odsyłać. 

 



#23 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:01

Dziękuję. A jeszcze jakaś bardziej budżetowa alternatywa?

 

Decathlon. Mam 700 stare i gdyby miały membranę na kolanie to w tej cenie były by nie do pobicia. Ja dałem 80 zł na przecenie.



#24 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:30

Dzięki, poprzeglądać w domu linki.
O aż tak budżetowe mi nie chodziło hehe. Membrana musi być koniecznie. W zeszłym roku całą zimę przejeździłem w Rogelli Fondo i było ok jeśli chodzi o komfort itd. Niestety zamki w nogawkach cały czas się rozchodziły i zwróciłem je na reklamacji. W coś takiego właśnie w granicach max 300 zł chciałbym kupić.

#25 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:41

Membrana na kolanach to trochę mało w niskich temperaturach. Zimowe spodnie wg mnie powinny mieć wiatroszczelną część z przodu od poniżej kolan do pępka.
Moje rogelli miały bardzo słaby wierzchni materiał który było bardzo łatwo uszkodzić. Miały też bardzo krótkie nogawki.

#26 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 09:47

Dziękuję. A jeszcze jakaś bardziej budżetowa alternatywa?

Niestety ale teraz jest zly moment na kupno ciuchow jesienno/zimowych, one byly tanie na wiosne i wczesnym latem :(
Natomiast ja mam Castelli Sorpasso (jest kilka typow, wazne zeby kupic model z Windstoperem i ocieplaczem) i dla mnie to sa zimowe spodnie idealne, ale wg mnie nie wiele im ustepuja Sportful super bib tight (maja ciut gorsza wkladke od castelli) i mozna je kupic w granicach 400zl
  • muzycom i Bzyk lubią to

#27 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 wrzesień 2019 - 13:25

Membrana na kolanach to trochę mało w niskich temperaturach. Zimowe spodnie wg mnie powinny mieć wiatroszczelną część z przodu od poniżej kolan do pępka.
Moje rogelli miały bardzo słaby wierzchni materiał który było bardzo łatwo uszkodzić. Miały też bardzo krótkie nogawki.

No właśnie te z Decathlonu miały membranę do góry, ale kończyła się przed kolanem.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#28 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 13:38

Dla mnie ważne jest też ocieplenie tyłu, bo raczej membran na tyle nie ma. Muszę dbać, żeby nie przeziębić pozostałej nerki  :ph34r: . W zeszłą zimę w najgorsze mrozy śmigałem właśnie w Rogelli, a pod nie zakładałem jeszcze termiczne z Deca i było si. 

Teraz zastanawiam się jeszcze nad tymi. Z letnich jestem zadowolony. 

https://martombike.c...-black-stripes/



#29 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 19 wrzesień 2019 - 21:58

Można też kombinować z warstwami - u mnie w temp. 0 do 10 sprawdzał się taki miks - długie spodnie z wełny merynosa + długie spodnie kolarskie z szelkami i wkładką ale bez żadnych membran itp. po prostu takie typowe jesienne z lycry.

 

Poniżej 0 stopni to inaczej robiłem - na spód cienkie spodnie jesienne (bo mają szelki i wkładkę), na to spodnie z wełny merynosa, i na wierzch następne jesienne długie spodnie kolarskie.

 

1,5h spoko, dłużej to raczej w zimie nie jeżdżę to nie wiem.



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#30 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 wrzesień 2019 - 22:14

 

Teraz zastanawiam się jeszcze nad tymi. Z letnich jestem zadowolony. 

https://martombike.c...-black-stripes/

Mam właśnie ten model i dużo lepsze od Rogelli. Krój, elastyczność materiału (membrany), zamki. Ja mam akurat z wkładką, ale bez wkładki mogą być praktyczniejsze, bo pod spód zakładasz co ci pasuje, tańsze, droższe spodenki, bokserki z wkładką, które mogą być też z cieplejszego materiału termo np. od BCM Nowatex. Są też krótkie spodenki z wkładką z cieplejszego materiału typu Roubaix np. Giordana Laser na Allegro za grosze. Masz wtedy dodatkowe ocieplenie nerek ;) Super wkładka jak dla mnie, na to jak założysz te długie Martoma bez wkładki, to nie wiem jakie mrozy muszą być żeby d... zmarzła ;)

Jak widzisz, opcji jest sporo :)


  • Bzyk lubi to

#31 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 22:24

O i widzisz. To mnie przekonuje :D. A jaki masz rozmiar? Letnie mam M'ki i chyba tak samo teraz zrobię. 78 kg przy 170 cm wzrostu.

#32 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 wrzesień 2019 - 22:30

Mam L, waga podobna tylko wyższy. 90 w pasie, 100 w biodrach. Nie wiem czy wszedłbym w M. Trzeba wziąć pod uwagę, że jednak membrana nie jest tak elastyczna jak lajkra, szczególnie ma to znaczenie w udzie, które wiem jakie masz ;)



#33 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 22:39

To pewnie będzie tak jak w Rogelli, że spód nogawki będzie cały pomarszczony. W Martomach tam zamków nie ma, nie rozciąga się przez to nogawka? Jeszcze raz dzięki.

#34 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 wrzesień 2019 - 23:06

Tak, w Rogelli to była tragedia. U Martoma raczej ładnie przylegało, już nie pamiętam od zimy ;) mogę założyć i sprawdzić jutro ;)


  • Bzyk lubi to

#35 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2019 - 23:48

Dla mnie ważne jest też ocieplenie tyłu, bo raczej membran na tyle nie ma. Muszę dbać, żeby nie przeziębić pozostałej nerki :ph34r: . W zeszłą zimę w najgorsze mrozy śmigałem właśnie w Rogelli, a pod nie zakładałem jeszcze termiczne z Deca i było si.
Teraz zastanawiam się jeszcze nad tymi. Z letnich jestem zadowolony.
https://martombike.c...-black-stripes/

Są. Np Pearl Izumi amfib lub spodnie bonteagera, modelu nie pamiętam.

Nie widziałem nowych Circut ale może warto sprawdzić.
  • Bzyk lubi to

#36 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 03:31

Te Pearl Izumi wyglądają ciekawie. Dzięki.
Bontragery Circuit z tego co czytam są raczej bez mem. Ale mam niedaleko stacjonarkę Treka, to podjadę zobaczyć.

#37 luker

luker
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 10:17

ja mogę polecić

https://sklep.bcmnow...ez-wkladki.html

i  przy <-10st.C zakładam wspomniane bokserki ocieplane.

Odychalność membrany średnia ale na spodnie zimowe moim zdaniem nie ma to takiego znaczenia


  • Bzyk lubi to

#38 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 10:19

ja mogę polecić
https://sklep.bcmnow...ez-wkladki.html
i przy <-10st.C zakładam wspomniane bokserki ocieplane.
Odychalność membrany średnia ale na spodnie zimowe moim zdaniem nie ma to takiego znaczenia


O i to dobre też jest. Podpowiesz jak z rozmiarem?

#39 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 11:50

BzykuDG, mam te martombike 690 z wkładką. Jakościowo super jak to u martoma wyższe serie. Głownie oczekiwałem, żeby chroniły kolana i to się sprawdza w nich w pełni. Może mini koncert życzeń, żeby były zamki na dole nogawek ułatwiające zakładanie oraz membrana szerzej na udach. 

Mam porównanie tylko do deca poprzedni model 500, długie z wkładką. Różnica na plus martoma w jakości i ochronie przed wiatrem na kolanach - decathlon nie ma membrany.

Ogólnie jestem z nich zadowolony.



#40 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 13:01

No i chyba tak się skończy jak planowałem od początku, bo już jesteś kolejną osobą, która jest chwali. Dzięki.
Ewentualnie jeszcze pochylę nad tymi BCM.



Dodaj odpowiedź