Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#961 Dampaz

Dampaz
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 07 luty 2017 - 08:29

Witam przymierzam sie do zakupu pierwszych butów. W założeniu mam je uźywać 70% szosa 30% cross. Czytalem że z powodzeniem można używać butów mtb na szosie.. nie jestem zawodowcem. 200g mnie nie zbawi i utrata 0.2km/h :-) Jako że będę je również na crossie używał chce żeby były zdatne również do chodzenia. Znalazłem takie. Co myślicie?
https://m.centrumrow...ano,463748.html.

Z gory dzięki i pozdrawiam!

#962 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 07 luty 2017 - 21:33

Zapieciami w Wire mocniej i latwiej mozna zamknac but gdy jest on juz dosc mocno dopiety. W Shot w pewnym momencie dalsze krecenie staje sie niemozliwe i nie mam tu na mysli sytuacji gdzie dalsze dopinanie buta spowodowałoby wypadniecie galek ocznych :)

Musze się niestety zgodzić. Po 500km w Shotach mam często uczucie niedopięcia. Model Wire pozwala na dokręcie żyłek aż za mocno, być może to źle, ale zawsze tak mi pasowało. Nigdy z tego powodu nie miałem żadnego dyskomfortu. Zresztą cywilne buty również mocno wiąże. Shot niestety ma pewne ograniczenie.

W Wire również łatwiej poluzować zapięcie bez użycia siły stopy, która napina żyłki.

 

Prawdę mówiąc póki co zastanawiam się czy w sezonie przekonam się w pełni do modelu Shot, czy zostanę przy Wire.



#963 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 07 luty 2017 - 22:17

Witam przymierzam sie do zakupu pierwszych butów. W założeniu mam je uźywać 70% szosa 30% cross. Czytalem że z powodzeniem można używać butów mtb na szosie.. nie jestem zawodowcem. 200g mnie nie zbawi i utrata 0.2km/h :-) Jako że będę je również na crossie używał chce żeby były zdatne również do chodzenia. Znalazłem takie. Co myślicie?
https://m.centrumrow...ano,463748.html.

Z gory dzięki i pozdrawiam!

Jak Cię to nie razi wizualnie to ok.

Buty shimano pod MTB leża dużo lepiej niż szosowe a przynajmniej na moich stopach.

Nic nie uciska, nic nie lata. Po prostu lepiej trzymają.

Choć w mojej opinii która wcale nie musi Cię interesować, żadne z tych butów nie nadają się do chodzenia a MTB na szosie wygląda biednie. W dodatku pewnie będą czarne. Czarne mam tylko na MTB i w sumie doszedłem po czasie do wniosku że w MTB przydają się tylko w błocie po którym i tak nie mam okazji jeździć. Co kto lubi. 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#964 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 07 luty 2017 - 22:22

Jeśli ktoś jest szosowym estetą a nie chce zrezygnować z SPD może rozważyć zakup modelu SH-RT82 bądź nowości RT-5. Jest jeszcze sznurowany model RT-4. Wszystkie wyglądają całkiem ok i pozwalają na podobny komfort chodzenia co w butach MTB.



#965 Dampaz

Dampaz
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 08 luty 2017 - 06:40

Ale te buty są ok jakościowo? Nie żaden bublowaty model?

#966 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 luty 2017 - 09:02

Nie, buty Shimano zawsze były całkiem solidne.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#967 freedom

freedom
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 19 luty 2017 - 17:19

Witam, przymierzam się do zakupu butów szosowych fizik r5 (z klamrą), nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji o tych butach.

Może ktoś używa tego modelu ? Na szosie jeżdżę raczej długie dystanse bez większego nacisku na ściganie.

Z góry dzięki za pomoc.

buty-szosowe-fizik-r5-uo_2234.jpg



#968 kamil2526

kamil2526
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 luty 2017 - 16:53

Czy gdzieś w Warszawie jest możliwość przymierzenia butów Gaerne?
Sidi Wire podobają mi się takie biało-czarne ale wyściółka biała ;/ Shimano RC7 to but klasa niżej ale poprostu kiepsko leżą na nodze. Z kolei Shimano RC9 podobają mi się tylko czarne, ale w Polsce niedostępne. Stąd pomysł na Gaerne Chrono lub Stilo, ładna kolorystyka, można wyhaczyć dobrą cenę zagranicą z tym że trzeba trafić rozmiar.

#969 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 luty 2017 - 17:02

Sidi Wire i Gaerne Chrono Carbon maja taka sama rozmiarowke, aczkolwiek inaczej leza na nodze.



#970 kamil2526

kamil2526
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 luty 2017 - 22:23

Gaerne są szersze czy węższe? Co masz na myśli że inaczej? Gdzieś czytałem opinię że Sidi bardziej opinają w czubie buta natomiast w Gaerne w przedniej części więcej luzu. Głównie zależy mi o opinię czy są szersze/węższe w górnej części buta. Mam stopę dość wysoko w podbiciu.

Obecnie mam Sidi Kaos 44, i leżą ok mimo szerokiej stopy

Mierzyłem natomiast Shimano RC7, Bontrager Velocis - też 44 i wydawały się nawet ciut za luźne



#971 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 luty 2017 - 22:57

Gaerne, te co mialem na nodze, byly szersze w przedniej czesci buta. Sidi bardziej opinaly stope. W Gaerne czulem sie jak w "papuciach".
Osobiscie zdecydowanie lepiej pasowaly mi Sidi. Odnosze sie do modelu Chrono Carbon sprzed 2-3 lat.
Co do wysokiego podbicia, musialem wymienic wkladke Sidi na cos bardziej pasujacego do mojej stopy.

#972 kamil2526

kamil2526
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 luty 2017 - 10:17

U mnie po bikefittingu również chciałem wymienić wkładkę Sidi na taką korekcyjną Bontragera ale niestety w bucie już było ciasno nie do zniesienia. Ale dzięki za opinię, troszeczkę mi to rozjaśnia sprawę.

#973 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 luty 2017 - 11:35

Wkladka Superfeet Carbon, ma mala objetosc. Z tego co sie orientuje, pare osobo z forum uzywa jej wlasnie z Sidi Wire, ja rowniez (nie tylko z Sidi).



#974 kakam

kakam
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 09:55

Szukam pierwszych butów szosowych, wpadły mi w oko Northwave Sonic 2 http://www.bikershop...c-2/6648/196273- ktoś może ich używał, może podzielić się opinią?



#975 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 marzec 2017 - 10:41

Mam takie od kilku tygodni, ale w wersji Plus. Zamiast dwóch górnych rzepów jest linka z pokrętłem zwany przez Northwave SLW2, który jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Istnieje możliwość zakupu części w przypadku zużycia systemu. Buty wygodne, lekkie i przewiewne. Nic nie uwiera. Dobrze trzymają pietę. Są dość obszerne, mają sporo miejsca w obrębie paluchów. Nie aż tyle co w Shimano, ale i tak bez problemu mieści się w nich wkładka Specialized BG Fit.

Niedawno zakupiłem również Shimano SH R-107. Buty mega wygodne. Kupiłem je pod kątem jazdy w ultra maratonach. Moim zdaniem lepiej nadawałyby się na pierwsze buty szosowe, choć w sklepie, gdzie je kupowałem mają tylko rozmiar 42. Można sprawdzić też na ich stronie inne oferty. Dostawa do Polski jest darmowa https://www.cyclesto...es_road_cycling



#976 kakam

kakam
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 10:48

Mogę zapytać gdzie je kupiłeś? Z tego co pobieżnie przeleciałem po sklepach, to już nie są dostępne. Jedyne co się dowiedziałem to, że mogą zamówić w wersji SRS (~480zł - trochę dużo, chciałem coś do 400) i tam zamiast pokrętła jest klamra. Zależałoby mi też na przymierzeniu w Krakowie.



#977 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 marzec 2017 - 10:52

Kupowałem na bike24.de. We wcześniejszy poście, który edytowałem podałem też sklep w UK, w któym kupowałem inne buty. Mają dobre ceny i darmową dostawę do Polski.



#978 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 marzec 2017 - 12:28

kakam spróbuj tutaj poszukać:

 

http://www.bikecente...-wyprzedaz.html

 

Sam kupiłem u nich Northwave Torpedo Plus z systemem SLW2 za 449,00 zł właśnie. Za tą cenę ciężko o lepszą ofertę.



#979 kakam

kakam
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 13:00

4gotten dzięki. Jadę dzisiaj jeszcze do dwóch sklepów stacjonarnych i mam nadzieje, że tam coś znajdę, bo w końcu bym coś pojeździł :) no ale jeśli nie, to zamówię z bike24.de.

 

maccacus faktycznie są za 449, tylko tutaj problemem jest mój mały rozmiar - najczęściej normalne buty mam 41, czasami 40 :( 

 

Znalazłem jeszcze 2 modele, jakby ktoś miał i mógłby coś na ich temat powiedzieć to byłoby super.

http://sporto.com.pl...-kolarstwo.html- czy to nie jest jakaś firma typu no-name? W ogóle jej nie kojarzę

 

http://sporto.com.pl...-kolarstwo.html- te wizualnie są OK, natomiast też nie wiem jak z jakością.



#980 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 marzec 2017 - 13:11

maccacus faktycznie są za 449, tylko tutaj problemem jest mój mały rozmiar - najczęściej normalne buty mam 41, czasami 40 :(

 

Zwykłe buty również noszę w rozmiarze 41 poza jednym wyjątkiem z 40 w przypadku marki Geox. Northwave powinny Tobie pasować w rozmiarze 41, w takim kupiłem parę dla siebie.

Tak w ogóle to rozważyłbym wcześniej wspomniane Shimano SH R-107. W przeliczeniu na złotówki cena poniżej 300zł. Są dostępne w rozmiarze 42, którego używam w przypadku butów Shimano.





Dodaj odpowiedź