Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#1121 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 14:38

Ma ktoś doświadczenie z butami Mavic Cosmic Elite, ewentualnie w ogóle z Mavic'iem? Wiem, że kiedyś adidas robił dla nich buty. Jak to wygląda u nich z jakością?

 

Od trzech tygodni jestem posiadaczem butów Mavic Cosmic Elite, a konkretnie to tego modelu (żółto-czarne)

 

https://www.bobshop....018-road-shoes/

 

Ciężko powiedzieć coś na temat jakości po tak krótkim czasie. Buty są wygodne, wyglądają genialnie i fajnie się w nich jeździ. Aczkolwiek muszę przyznać, że trochę się boję, czy te linki połączone z rzepami wytrzymają długo. Na obrazku w internecie wyglądało to fajnie, na żywo wygląda to fajnie, ale lepiej działałby chyba zwykły pełny rzep.

 

Mam też drugą parę Mavików (starszy model, nie pamiętam modelu, całe czarne z trzema rzepami), używaną od 3 lat, jakościowo trudno coś zarzucić. Wprawdzie są już dość zużyte i odrapane, ale dużo w tym też i mojej winy, bo parę razy zaryłem czubkami o asfalt albo o krawężnik :-)


  • Mateunio lubi to

#1122 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 12 kwiecień 2018 - 13:30

@johnny_pl dzięki za opinię,

 

a na temat butów dmt ktoś się coś wypowie? zastanawiam się obecnie między mavic cosmic elite a dmt r2

 

Mavic-Cosmic-Elite-Road-Shoe-Road-Shoes-

vs

 

1450189326-DMT_R2_White_Zoom.jpg?w=430&h

 

W dmt trochę obawiam się wentylacji, ale z drugiej strony mavic nie wygląda na dużo bardziej przewiewne.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1123 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 23 kwiecień 2018 - 07:15

Cześć wszystkim.

 

Proszę o poradę. Jeżdżę głównie turystycznie i dla własnej frajdy. Zeszły sezon 6 tys. km, w tym roku mam już 2,5 tys. km, trasy 50-150 km. Czasem dłuższe, setka to mój ulubiony dystans. Średnie prędkości 28-31 km/h. Pedały SPD-SL. Jeżdżę w butach z Decathlonu - B'TWIN 500. Ogólnie są spoko, ale co jakiś czas mam problem w postaci bólu zewnętrznych części stóp - tego "łuku" biegnącego od małego palca, po zewnętrznej, prawie do pięty. Nasila się to podczas dłuższych dystansów jeśli nie robię przerw.

 

W sobotę zrobiłem 157 km bez zsiadania z roweru i dyskomfort czuję jeszcze dzisiaj. Inne razy potrafiłem zrobić setkę i było spoko. Mam wrażenie, jakby śródstopie było za słabo podparte. Czy to wina butów? Wkładki? Bardzo proszę o jakąś podpowiedź. Jestem zupełnym amatorem i nie ukrywam, że nie chciałbym wydawać tysiąca złotych na buty.


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#1124 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 23 kwiecień 2018 - 07:49

Zakładając, że pozycję i bloki masz ustawione poprawnie to możesz pokombinować z wkładką. Tym bardziej, że Btwin ma zwykłą płaską wkładkę. 

 

Na początku zrób sobie test, odbij stopy na kartce i porównaj:wet_foot_test.png

 

Na podstawie tego dobierz sobie wkładkę Specialized lub Bontrager, albo jakąkolwiek inną dopasowaną do twojego typu stopy.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1125 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 23 kwiecień 2018 - 09:50

Z blokami wolałbym nie kombinować, bo wszystko jest raczej dobrze ustawione. Miałem problem z kolanem i właśnie korekta ustawienia bloku po prawej stronie przyniosła ulgę. Bez odbijania stopy czuję, że mam co najmniej medium arch, jak nie high. A standardowa wkładka jest rzeczywiście płaska. Dzięki za wskazówkę, poszukam tych wkładek.


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#1126 LukaOrlov

LukaOrlov
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 14:29

jeździ ktoś z Was może w butach Bontrager Espresso?

#1127 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 25 kwiecień 2018 - 22:07

jeździ ktoś z Was może w butach Bontrager Espresso?

 

To widziałeś?



#1128 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 26 kwiecień 2018 - 15:48

Kupiłem wkładki Specialized Body Geometry niebieskie, czyli ze średnim stopniem podparcia. Tak wynikało z odciski mokrej stopy na kartce papieru.

Niestety, wkładki są do niczego. Podparcie w bucie niewiele większe niż z standardową wkładką, ale najgorsze jest to, że są po prostu niewygodne. Czuję poprzeczne przetłoczenie w 1/3 długości stopy. Moje stopy nie są kompatybilne z tymi wkładkami :)

Pozostaje mi chyba szukać innych butów. Macie jakieś pomysły? Shimano RP3? A może Mavic Aksium Elite, ewentualnie Ksyrium Elite? Nie znam się, ale marka Mavic mnie przekonuje. Przypomnę, jeżdżę turystycznie, nie wyścigowo, ale czasem dłuższe dystanse (w tym roku planuję 2 x po 300 km).
8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#1129 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 16:52

Ja zazwyczaj proponuję to co mam, tak więc tym razem polecam decathlonowe b'twiny :)

#1130 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 26 kwiecień 2018 - 16:56

Kupiłem wkładki Specialized Body Geometry niebieskie, czyli ze średnim stopniem podparcia. Tak wynikało z odciski mokrej stopy na kartce papieru.

Niestety, wkładki są do niczego. Podparcie w bucie niewiele większe niż z standardową wkładką, ale najgorsze jest to, że są po prostu niewygodne. Czuję poprzeczne przetłoczenie w 1/3 długości stopy. Moje stopy nie są kompatybilne z tymi wkładkami :)

Nie zrażaj się do tych wkładek od razu. Uzywam takich samych i na początku miałem identyczne odczucia. Jednak to działa. W moim przypadku przyniosło zauważalną poprawę komfortu stóp, a trasy jeżdżę grubo ponad 300km.

Te przetłoczenie to tzw metatarsal support i nie jest tam bez powodu. Minusem tych wkładek może być ich dość duża grubość. Przy butach o małej "objętości" stopom może być za ciasno. Używam butów Shimano i Northwave i akurat w tych butach miejsca na stopy z tymi wkładkami jest sporo.



#1131 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 26 kwiecień 2018 - 17:42

Miałem dokładnie to samo. Za pierwszym razem chciałem się zatrzymać, wyjąć wkładki i wyrzucić. Po pewnym czasie noga sie przyzwyczaiła i komfort i wygoda jest nieporównywalnie większa. Teraz testuję wkładki dołączone do Giro - taki sam łuk jak przy Specach i nie ma już tego dziwnego uczucia.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1132 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 kwiecień 2018 - 20:40

Temat jak bumerang.
Juz mi nie jeden dziekowal ;)
Superfeet Carbon

#1133 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 27 kwiecień 2018 - 05:54

Dziękuję za odpowiedzi. @PiKa, mam właśnie buty B'TWIN.

 

@4gotten, @Mateunio - ok, przekonaliście mnie. Dam tym wkładkom szansę.

 

Faktycznie, moje obecne buty są dość dopasowane do stopy i może się w nich zrobić ciasno, ale zobaczymy. Coś czuję, że tak czy owak zaryzykuję zmianę obuwia, jednak najpierw potestuję te wkładki.

 

@1415chris, no tak, gdzieś mi mignął temat o wkładkach, ale miałem już wtedy Spece zamówione.


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#1134 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 kwiecień 2018 - 07:04

Jak masz bardziej "wymagajace" stopy, to i tak warto dokupic dobre wkladki.

Czesto, nawet w tych najdrozszych butach, sa cienki nieprofilowane wkladki. Ja przerzucam swoje Superfeet pomiedzy Sidi Wire i Bont Vaypor S.
Superfeet Carbon ma mala objetosc, ma to znaczenie w dobrze dopasowanych butach.

#1135 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 12:28

@bartekk a to przepraszam, nie zauważyłem. Ja mam inny model, aerofit 900

#1136 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 27 kwiecień 2018 - 12:41

@1415chris, dzięki za wskazówki. Na razie mam te Spece, zobaczymy jak będzie.

 

@PiKa, jak się sprawują? Muszę podjechać przymierzyć, chociaż pod względem wizualnym nie do końca mi odpowiadają (wiem, że to nie jest najważniejsze).


8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png

#1137 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 12:47

@up przejechałem w nich dopiero 180 km, póki co jest bardzo dobrze.

#1138 LukaOrlov

LukaOrlov
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 21:20

@JohnDoePl widziałem, właśnie Jan mnie zachęcił do tych butów i pytałem czy ktoś może je już ma. no nie ma odpowiedzi, a ja buty już dostałem więc sam się przekonam :D dzisiaj niestety nie było czas na normalne jeżdżenie, więc tylko do pracy się przejechałem, w sumie 10km. jak ktoś byłby ciekawy jak te Espresso, to planuję w niedzielę dłuższy przejazd, to coś będę mógł więcej powiedzieć. natomiast przesiadłem się na nie z Shimano M089, z którym byłem bardzo zadowolony, więc poprzeczką dość wysoko wisi.

#1139 szakunec

szakunec
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 22:30

@LukaOrlov koniecznie zdaj relacje jak trochę przetestujesz buty. Również nad nimi myślę i również jeździłem na M089. Z tym, że ja nie do końca jestem z nich zadowolony. Jak wypada rozmiarówka? Jaki rozmiar miałeś M089, a jaki Bontrager?


  • LukaOrlov lubi to

#1140 bartekk

bartekk
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • SkądWieleń nad Notecią

Napisano 17 maj 2018 - 10:19

Wracam do tematu wkładek Specialized Body Geometry. Pierwszy 1000 km za mną, w tym trasa 200 km oraz kilka "setek".

 

Uczucie dyskomfortu po włożeniu stopy do buta zniknęło całkowicie.

 

Ból zewnętrznej części stopy zniknął całkowicie. Czuję, że stopy mam o wiele lepiej podparte (bardziej równomiernie). Wygodniej i pewniej staję na pedałach.

 

Obawiałem się, że buty okażą się zbyt ciasne, ale to się jednak nie sprawdziło.

 

Pełen sukces? Nie do końca, pojawiło się drętwienie dużych palców, ale mam wrażenie, że ono powoli zanika. Dziękuję, że przekonaliście mnie, żebym nie odsyłał tych wkładek, bo z nimi jest jednak zdecydowanie wygodniej.


  • Mateunio i 4gotten lubią to
8tMNmuZ.jpg NgO9gJm.png



Dodaj odpowiedź